20 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy. Ważą się losy dwóch szkół

Sesja rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 15.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Radni zdecydują, czy zlikwidować dwa gimnazja w naszej gminie.

W programie sesji jest głosowanie nad dwiema uchwałami – dotyczą one zamiaru likwidacji dwóch gimnazjów: w Jaworzni i Łosieniu. Pełną treść uchwał i powody likwidacji szkół poznamy na sesji, jednak najprawdopodobniej jest to efekt realizowanie przez władze gminy zapisów programu naprawczego.

Przy okazji – pragnę zauważyć, że przewodnicząca rady gminy dotrzymała słowa i w zapowiedzi sesji umieszczonej na BIP-ie oprócz terminu pojawiła się też informacja o programie obrad i uchwałach, które będą głosowane. Szkoda tylko, że ta informacja została opublikowana tylko na BIP-ie, a na stronie internetowej urzędu gminy – nie.

34
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RoZenekpanSmerfetkarolnikxxx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

tego typu informacje są „zawsze” „publikowane” tylko na BIP

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy masz na mysli takie informacje?
„Przewodniczący Rady Gminy w Piekoszowie informuje, że w dniu …………………….roku o godz. 900 w budynku remizy OSP w Piekoszowie odbędzie się Sesja Rady Gminy w Piekoszowie na którą zaprasza się wszystkich zainteresowanych.”

hns
Gość
hns

Nareszcie jakieś konkretne kroki! Szkół ci u nas bez liku! Proponowałbym kierować się w selekcji wynikami w nauce jakie szkoła osiąga!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oczywiście zamknąć te szkoły, pytanie po co były tam tworzone. A o tuż po to aby w nich zatrudnić swoich. Ciekawe tylko kto zostanie zwolniony. Jak znam życie to oczywiście mieszkańcy. A w szkole mogą być klasy 50 osobowe WTEDY BĘDĄ EFEKTY. I KTO ZAPŁACI ZA CI ZA MACHLOJE BYŁEGO WÓJTA OCZYWIŚCIE MY MIESZKAŃCY!!

z doskoku
Gość
z doskoku

Przy okazji rozmów o oświacie zdałem sobie sprawę, że urzędnicy gminni, nauczyciele i strażacy to w tej gminie jakaś grupa uprzywilejowana. Zastanawiam się również, czy to moralne, że pracownik podległy wójtowi zasiada w radzie nadzorczej spółki zuk, której właścicielem jest w 100% gmina na czele, której stoi przecież wójt? W budżecie na 2014 r. zaplanowano 280 tys. zł na straż…. A ja muszę kopać studnię bo gmina nie ma pieniędzy na wybudowanie sieci wodociągowej, mimo, że to zadanie własne gminy. Mogę oczywiście rozbudować sieć na własny koszt i przekazać odpłatnie gminie, tylko kiedy? Bo w budżecie nie doszukałem się pieniędzy… Czytaj więcej »

karol
Gość
karol

Zgadzam sie ze straz byla i jest traktowana jak pepek swiata ale jak nowy wojt ulegnie sugestja radnego strazaka to przy nastepnych wyborach mieszkancy zapytaja co jest wazniejsze zdrowie i bezpieczenstwo ludzi i dzieci w naszej gminie czy glosy strazakow? Dzieci to swietosc i likwidacja gimnazjum to najgorsze rozwiazanie z mozliwych bo nawet postronny czlowiek widzi gdze mozna zaoszczedzic np. nadmiar urzednikow ktorzy powinni juz byc na emeryturach czy podwojne pieniadze urzednika gminnego a jednoczesnie bycie w radzie nadzorczej ZUK W dalszym ciagu przy biurkach siedza po dwie osoby Jezeli chodzi o likwidacje gimnazjow z przyczyn ekonomicznych to jest to… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nauczyciele to jak na razie najbardziej poszkodowana grupa w gminie. To oni jak na razie stracili dodatki, pracę itp. A najbardziej mi szkoda tych co do tej pory wiedli prym i ściągali unijną kasę do szkoły dla naszych dzieci. Dla nich dziecko było najważniejsze, a nie jak teraz traktowane jest jak dopust boży czy zło konieczne.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Nauczanie i szkolnictwo to postęp cywilizacyjny konieczny do osiągania wyższego poziomu świadomości społeczeństwa jeśli się likwiduje szkoły to się cofamy . ALE JA MAM ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z LIKWIDACJA GIMNAZJUM – ZLIKWIDOWAĆ URZĄD GMINY I ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PRZEKAZAĆ NA GIMNAZJA – OBOWIĄZKI Urzędu GMINY PRZEKAZAĆ POD STAROSTWO POWIATOWE. 82 URZĘDNIKÓW X ŚREDNIA KRAJOWA 3200 ZŁ = 262 400 ZŁ NETTO CO ROCZNIE DAJE NAM 12 miesięcy x 262 tys. zł wypłaty urzędników gminy Piekoszów= 3 miliony 144 tysiące – TYLE ZOSTANIE NA SZKOŁY CO ROKU EKSTRA

zenn
Gość
zenn

chyba strony internetowej gminy nie sprawdzales bo jest tez tam informacja

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Proszę poczytać co w dalszym ciągu dzieje się w naszej gminie na stronie blog natura Piekoszów korupcja była i jest nawet za nowego wójta

nnn
Gość
nnn

Chyba Prezes niewesoły jeśli PIS zamyka szkoły!!!

nnn
Gość
nnn

Piekoszów co za gmina chce oddać subwencję do Strawczyna.

biki
Gość
biki

Te szkoły wyprodukowały matołków ,po komentarzach widać ile się znają na ekonomi .Ciemnogrodem łatwo się manipuluje, niezależnie ile będzie stało szkól na ulicy ,trzeba postawić na efektywność ,nie ilość .Jestem za edukacją bo to podstawa ,ale nie takiej formie ze każda wieś musi mieć szkole .Nieuki doprowadziły do takiej sytuacji,nabrali kredytów na rozwój szkól trzeba spłacić,a szkoły się zamyka ? ciemnogród znów wybiera tych samych radnych ,gdzie tu logika?zamiast nam pomagać ,ułatwiać dostęp do wszystkiego ,tylko się utrudnia .Ludzie gdzie wy macie oczy ,trzeba rozgonić tą hołotę przy korycie ,gmina jest bankrutem ,a tu nic nie jest robione ,żeby mogli… Czytaj więcej »

Hns
Gość
Hns

Lepsza jest klasa 30-to osobowa z dobrym nauczycielem, niż 10-cio z takim który się wogóle nie nadaje! Moje dzieci dostają z Angielskiego piątki a nie potrafią ani jednego zdania sklecić! Czy to jest powód do tego by się cieszyć że mają blisko do szkoły???

anomx
Gość
anomx

Czy są jakieś filmiki z sesji rady gminy?

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Radni mogliby zająć się „tanią siłą roboczą” w szkole w Brynicy. Z tego co słyszałam fundacja ma darmową siłę roboczą-nie ma obsługi -a obiadki są serwowane dla podopiecznych fundacji. Jak to może być możliwe??? A gdzie jakiś nadzór nad tym co się tam dzieje?

dobra
Gość
dobra

Co do tej Brynicy to z informacji „dobrych ludzi” wiem, że w sklepie szkolnym w trakcie pracy musi sprawować obsługę woźna! Poza tym te paskudztwa które tam sprzedają-nie wiem czy to dobrze działa na maluchy!!!!!!!!! Zdrowe odżywianie-czy ktoś o takim tam słyszał???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co mają dać te zebrane podpisy? Czy my mieszkańcy będziemy żyrantami, nie rozumiem. Na czym zaoszczędzimy? Myślę, że na likwidacji inspektora oświaty, stanowiska kierownika administracyjnego w piekoszowskiej szkole, odchudzić pracowników gospodarczych i wiele innych, ale o tym p. wójt powinien już wiedzieć.

ja
Gość
ja

Właśnie. Ten sklepik w SP Brynicy to jakaś porażka. Nie dosyc że świństwa dzieciom sprzedaja to jeszcze nie wydaja paragonów bo kasy fiskalnej nie ma. A gdzie udokumentowane zyski z tego sklepu i na jaki cel zostały przeznaczone? A co do samej pani dyrektor to rodzicom w zwiazku z kontrola rozdawala karteczki z tym jak rodzice maja odpowiadac na pytania samej kontroli – myśli ze rodzice to ciemniaki i swojego rozumu nie maja.

hns
Gość
hns

A była jakaś kontrola?

ja
Gość
ja

Z tego co wiem to tak.

???
Gość
???

Co do szkoly w brynicy tez slyszalem to i owo. Po prostu kazdy orze jak moze 🙂

xxx
Gość
xxx

słuchaj pytający skoro już odważyłeś się coś napisać to uchyl rąbka tajemnicy niech i mieszkańcy się czegoś dowiedzą na temat funkcjonowania szkoły w Brynicy.

Smerfetka
Gość
Smerfetka

Sprawa jest prosta! W Brynicy są jednostki publiczne i niepubliczne. Te publiczne jak wiadomo finansuje gmina. A wszystkim żądzi wielebna Pani Dyrektor! No i tak się jakoś dziwnie składa że publiczna podstawówka tak dobrze prosperuje że wszystkie nadwyżki można po cichu przesuwać tu i tam. Pracownicy robią co do nich należy, i cicho siedzą bo i tak mają już zaległe premie. A tak przy okazji to dodam że Pani Dyrektor jest bardzo pracowita i dyryguje nietylko placówkami w Brynicy. A więc szanowny xxx (Wielebna ???) nie broń się tak!

xxx
Gość
xxx

Słuchaj Ja skoro nie masz sprawdzonych informacji to nie wprowadzaj ludzi w błąd ,sprawdzałem w urzędzie jakie nieprawidłowości stwierdziła kontrola , nie było w Brynicy żadnej kontroli z gminy tylko z kuratorium , która sprawdzała czy prawidłowo przebiega proces dydaktyczny w waszej szkole,jak będę znał wyniki na pewno przedstawię je zainteresowanym.

pan
Gość
pan

cały czas czekamy na wyniki i co? i nic z tego. Ale jednak cos mi sie udało ustalić. Podobno kontrola z kuratorium wyszla bardzo ale to bardzo kiepsko. Nasza Pani dyrektor cos ma skwaszona mine, haha. Ciekawe co wymysli tym razem ta kręciara aby wyprostowac chociaz troszke sytuacje w jakiej znajduje sie szkola. Naprawde zle sie dzieje na tym swiecie, ze tacy ludzie jak ona sa bezkarni i wszystko uchodzi im plazem a zarobki sa… no własnie, czy ktos zgadnie ile zarobi nasza pani dyrektor. Czekamy na propozycje.

Smerfetka
Gość
Smerfetka

W 2011 wyszlo jej coś koło 9 tyś miesięcznie, więc po uwzględnieniu jej ekspansji pewnie teraz będzie minimum 15tyś. Uważam że to nie jest za dużo jak na dyrektora pod warunkiem że się jest dobrym dyrektorem!

RoZenek
Gość
RoZenek

A oświadczeń majątkowych jak nie było tak nie ma!!!!!!!!!!!!!!!

rolnik
Gość
rolnik

Cała wiocha czeka na wyniki kontroli z kuratorium. Zobaczymy w koncu jaki jest poziom nauczania w szkole.

xxx
Gość
xxx

wyniki pokontrolne z kuratorium są zatrważające i nie mieszczą się w żadnych ramach jak tak dalej będzie przebiegało nauczanie w szkole w Brynicy to będą tylko dwie możliwości usunięcie dyrektora ewentualnie likwidacja szkoły , pole do popisu dla Pana wójta.