30 stycznia odbędzie się sesja rady gminy. Radni uchwalą budżet na 2014 rok

Sesja odbędzie się w czwartek 30 stycznia o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie.

W programie sesji między innymi:

  • informacja wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym,
  • uchwalenie budżetu gminy na 2014 rok,
  • podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Gminy Piekoszów na bieżący rok,
  • podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli komisji rewizyjnej,
  • podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminy Piekoszów
  • podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

22
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
z doskokugóral niskopiennyGienek z Micigozdahns Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieczysław
Gość
Mieczysław

Pominęli punkt pierwszy – Ogłoszenie upadłości Gminy Piekoszów 36 milionów długów. Woda i ścieki będą droższe od paliwa .

Geograf
Gość
Geograf

Witam serdecznie, co się dzieje z akcją zima w naszej gminie ? nieodśnieżone, nieposypane kto odpowiada za ten bajzel. Nie ma informacji ani telefonu do odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.W Brynicy do przedszkola nie można dojść nie ma komu odśnieżyć.Droga do Piekoszowa od Julianowa to jedna ślizgawka, gdzie ci nowi radni czyżby nie jeździli po gminnych drogach?

Przedszkolak
Gość
Przedszkolak

To, że drogi i chodniki nieodśnieżone to standard, ale że 27 stycznia temperatura w przedszkolu w Piekoszowie w budynku ZUK’u wynosiła 12 stopni to jak to nazwać. Odpowiedzialni za ten stan powinni zostać ukarani, dzieci przemrożone są i prawdopodobnie zaraz chore będą. W dzisiejszych czasach lepiej dba się o zwierzęta domowe. Dyrekcja ZUK’u beznadziejna skoro dopuszcza do takich sytuacji, jak nie ma kto palić w kotłowni to może sama góra powinna łopatami machać i podkładać do pieca……..CDN.

hns
Gość
hns

12 stopni jest OK!
Lepiej niż te 30 w Brynicy!

karol
Gość
karol

Po uchwaleniu budzetu na 2014r bedziemy wiedzieli czy nadal rzadzi straz a przydupasy strazaka beda glosowali po jego mysli ale mysle ze wojt tak jak poprzednicy nie da sie zwiesc bajerowi radnych ktorym straz to pepek swiata

Anonimowo
Gość
Anonimowo

chyba jednak będzie rządzić straż,etatowy radny nie opuszcza gabinetu wójta,czyżby był głównym doradcą,liczę,że radni opozycyjni,nie pozwolą na takie gierki,najbardziej liczę na przedstawiciela 'natury’,ponieważ inne stowarzyszenia są w koalicji z wójtem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tyko straż i straż, a nikt nie pisze nic o szkołach na których jak do tej pory mam wrażenie wszyscy oszczędzają. Tylko nauczyciela czekają na zaległe pieniądze. Tylko w piekoszowskiej szkole łączy się klasy, pewnie i w 50 osobowej klasie da się jakoś uczyć. Zostawcie nasze dzieci w spokoju, dajcie im odpowiednie warunki do pracy. Nawet więzień musi mieć odpowiednie warunki, ale on ponosi karę swoich czynów. Dlaczego w piekoszowskiej szkole się ma oszczędzać. SZKOŁA TO NIE ZAKŁAD PRODUKCYJNY, KTÓRY TO CO WYPRODUKUJE TO SPRZEDA.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na stronie BIP gminy w zakładce program naprawczy ukazał się raport pokontrolny RIO,jest to historia upadku gminy,włos się jeży jak się to czyta,zapraszam do lektury.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czytam i boję się…….. a gdzie odpowiedzialność????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

tu zgadzam się z Panem prowadzącym blog,pada magiczne słowo ZUK,według tego raportu jest on jak ;puszka pandory;,ale nie tylko to mnie przeraża,niech pan zobaczy na brak odpowiedzialności pracowników,a także na nagły skok zadłużenia między 2011,a 2012,a właśnie w tych latach nastąpiły zmiany kadrowe w gminie.

z doskoku
Gość
z doskoku

A odpowiedzialność rady nadzorczej zuk?
2/3 składu niezmieniona od 2008 r.
Tu też strażak ma swoje macki.

Gienek z Micigozda
Gość
Gienek z Micigozda

Sami sobie wybraliście tego strażaka to do kogo macie pretensje? a on dalej lata po Piekoszowie i rozdaje kalendarze kupione za publiczne pieniądze.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

JA JUŻ DAWNO PISAŁAM GDZIE SKARBNIK NASZEJ GMINY DLACZEGO ZGADZAŁA SIĘ NA TAKIE POCZYNANIA

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

A ja znów, upierdliwie, będę pytał – gdzie jest projekt budżetu gminy? Jak można dyskutować o czymś, o czym się nie ma pojęcia? Chętnie włączyłbym się w dyskusję nad budżetem, ale skoro jest to dokument utajniony – to mogę co najwyżej – jak inni krzykacze – pokrzyczeć na sesji. Ciekawy jestem również – i o zadanie takiego pytania prosiłbym Prowadzącego blog – kiedy i w jakiej formie zostanie upubliczniony po uchwaleniu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Słychać, że mają zmniejszyć budżet szkoły w Piekoszowie. Ta szkoła już poniosła straty w ubiegłym roku, może teraz inne szkoły wykażą się pomysłowością w oszczędzaniu. Pani dyr. piekoszowskiej szkoły nadto już oszczędziła tylko szkoda, że nie tam gdzie powinna.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

szkoła w Piekoszowie miała poczynić oszczędności,ale niestety nie poczyniła,to była ściema,jednych zwalniano,a drugich przyjęto, stąd sprawy w sądzie

karol
Gość
karol

W Jaworzni jest podobnie. Pracownicy odeszli z przyczyn ekonomicznych i braku etatu a na ich miejsce zostali przyjeci nowi pracownicy Zwolnionych pracownikow mozna przesunoc na inne stanowiska. a nie wyplacac odpraw ale co sie nie robi dla rodziny.Inspemcja pracy powinna sie zajac tym problemem