Będzie zmiana na stanowisku sekretarza gminy?

Wójt Zbigniew Piątek ogłosił nabór na stanowisko sekretarza gminy. Kandydaci mogą składać oferty przez najbliższe 2 tygodnie – do 21 stycznia, a nowy sekretarz rozpocznie pracę 2 lutego.

Kandydaci na stanowisko sekretarza gminy muszą między innymi posiadać minimum czteroletnie doświadczenie na kierowniczym stanowisku w administracji samorządowej, dobrze znać gminę Piekoszów, muszą też być bezpartyjni. Pełen tekst ogłoszenia jest dostępny na gminnym BIP-ie.

Ile będzie zarabiać nowy sekretarz? Tego dokładnie nie wiadomo, w ogłoszeniu czytamy: „Wynagrodzenie ustalane zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. […] oraz Regulaminem wynagradzania pracowników Urzędu Gminy Piekoszów”.

Wiemy już natomiast, ile w 2012 roku zarobił obecny sekretarz – w jego oświadczeniu majątkowym za 2012 rok (opublikowanym po mojej interwencji na ostatniej sesji rady gminy) widnieje łączna kwota ponad 123 tysiące złotych brutto.

Czy jednak rzeczywiście gmina Piekoszów będzie miała nowego sekretarza? Przecież nie można wykluczyć, że obecny sekretarz zgłosi swoją kandydaturę i zostanie wybrany. Czy tak się stanie – przekonamy się za miesiąc…

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
anomxjedenz15PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piekoszów
Gość
Piekoszów

Dlaczego przecież ten sekretarz jest dobry, zmniejszyć mu pensję i niech pracuje.Zna gminę.Wszystko wywróćcie bo to nie wy jesteście przy korycie ( widocznie nic sobą nie reprezentujecie). Gmina przetrwa i będzie prosperować.Zrobione referendum ( byłem i żałuje bardzo) i co większe podatki i reszta.Za to wszystko odpowiada grupa referendalna .Pozdrawiam

Paweł
Gość
Paweł

Jestem za .P

jedenz15
Gość
jedenz15

Super ale co dalej, co z pożyczką, co ze szkołami i nauczycielami z niewypłaconymi świadczeniami. Wszystko fajnie ale…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Racja zmieniać, a przy okazji pensje w dół i nie tylko sekretarzowi. Jak na razie to cierpią zwykli pracownicy np. nauczyciele od 2 lat nie otrzymują świadczeń socjalnych. Oczywiście się nie upominają bo żyją w strachu przed utrata pracy. Taka politykę zaprowadzono w piekoszowskiej oświacie. A emeryt co nic nie robił nie robi, a trzyma się dalej. Zainteresowani wiedzą o kim piszę. Radni też bo przecież trzech rajców jest pracownikami szkoły.

karol
Gość
karol

Anonim.widze ze nie masz danych z jakich form i w jakim stopniu nauczyciele korzystaja z funduszu socjalnego Posiadam wydruki paru lat odnosnie korzystania z funduszu socjalnego nauczycieli i obslugi Z wydrukow wynika ze pracownicy obslugi byli i sa traktowani jak intrus ktory ma prawo do pracy za nedzna pesje a z funduszu socjalnego korzystaja w wiekszosci nauczyciele Mysle ze nowy wojt zapyta o to kierownika oswiaty ewentualnie moje dane sa do wgladu osobie zainteresowanej Oswiata to instytucja przez ktora przeplywaja ogromne pieniadze a to jest duzy kosek dla cwaniakow ale mysle ze wojt to czowiek rozsadny i nie da sie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To ciekawe? Z jakich źródeł czerpiesz swoją wiedzę? To raczej nie są dane ogólnodostępne. A tak na marginesie szkoła to nie fabryka, która daje dochody.

Czerepah
Gość
Czerepah

..radny nie powinien być pracownikiem jednostki podległej UG …to powinna być święta zasada panie Wójcie !!!

jedenz15
Gość
jedenz15

Ok. a jak pracował zaczym został radnym Co ma się zwolnić, iść na bezpłatny, zrezygnować z rady?, a tak w ogóle to ludzie wybierają a nie Wójt i mają na pewno świadomość kto gdzie pracuje.

Czerepah
Gość
Czerepah

…jeśli radny jest podległym w stosunku pracy pod wójta to zawsze można łatwiej wywrzeć na nim nacisk dla przeforsowania uchwały RG …

anomx
Gość
anomx

Informacja dotycząca oświetlenia ulicznego

Urząd Gminy w Piekoszowie informuje, iż od dnia 09.01.2014 r., nastąpi stopniowe wyłączenie co drugiej lampy oświetlenia ulicznego. Wyłączenia te związane są z realizacją Uchwały nr XLIX/333/2013 z dnia 07 listopada 2013 roku w sprawie przyjęcia programu naprawczego dla Gminy Piekoszów.
UG Piekoszów

Bruno
Gość
Bruno

Ciekaw jestem jak dokona wójt zwolnienia sekretarza. Żeby to zrobić musi mieć bardzo dobre argumenty. Poza tym okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Czyli „stary” sekretarz będzie brał jeszcze 3 miesiące „niezłą” kasę a w tym czasie już nowy będzie pracował, który też będzie brał dobrą pensyjkę. Dodatkowo jeszcze jeśli stary sekretarz pójdzie do sądu to wygra odszkodowanie bądź przywrócenie do pracy. Licząc lekką ręką te zmiany na stanowisku sekretarza gminę mogą kosztować przeszło 100 tys. zł. To jest bardzo głupi pomysł. Uważam, że najlepiej aby stary sekretarz dotrwał do końca kadencji a wtedy zrobić zmianę całej władzy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

3 lutego, 2 to niedziela