Budżet uchwalony. Relacja i nagrania z sesji rady gminy 30 stycznia 2014

Budżet gminy Piekoszów na 2014 rok miał być „gwoździem programu” dzisiejszej sesji rady. Okazało się jednak, że głosowanie nad nimi przebiegło szybko i sprawnie, a znacznie większe emocje wzbudziła sprawa nieodśnieżonych chodników i konserwacji oświetlenia ulicznego.

Po rozpoczęciu sesji i przyjęciu przez radnych protokołów z poprzednich posiedzeń, wójt Zbigniew Piątek przedstawił informację na temat pracy w okresie międzysesyjnym:

Następnie pani skarbnik przedstawiła informację na temat projektu budżetu na 2014 rok:

Grupa radnych wystąpiła z wnioskiem o wprowadzenie zmian w budżecie, chcieli między innymi zmniejszenia dotacji dla straży, wydatków na kulturę i administrację, a zwiększenia – dla klubów sportowych i przeznaczenie pieniędzy na budowę nowego ujęcia wody:

Okazało się jednak, że z powodów proceduralnych głosowanie nad wnioskiem nie odbędzie się i radni przystąpili do imiennego głosowania nad przyjęciem budżetu:

Następnie radni przyjęli uchwały: w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Gminy Piekoszów na 2014 rok, zatwierdzenia planu kontroli komisji rewizyjnej na 2014 rok, zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Piekoszów (chodziło o dopisanie żłobka do listy gminnych instytucji), przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani oraz zwiększenia progów dochodów uprawniających do dożywiania dzieci.

Na końcu wójt Zbigniew Piątek odpowiadał na pytania z sali – poruszona została między innymi kwestia odpowiedzialności za odśnieżanie gminnych chodników i ulic oraz konserwacji oświetlenia. Odpowiedzi wójta były dla mnie jednak tak wielkim zaskoczeniem, że pozwolę sobie o tej sprawie napisać wkrótce obszerniej. Będą też oczywiście nagrania.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBanomx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieczysław
Gość
Mieczysław

Tyle mówi się o wspieraniu sportu i młodych ludzi którzy go uprawiają ale jak przychodzi co do czego to pieniądze idą na straż która ma dwie przestarzałe psikawki i doi kasę z budżetu gminy po tylko by zapewnić posadki dla rodziny radnego M.S. a ci rewanżują się oddaniem głosów przy wyborach. Panie wójcie da Pan radę w straży rozwiązać problem ?

karol
Gość
karol

Mam nadzieje ze wojt to inteligentny czlowiek i nie da sie wodzic za nos strazakowi bo wszycy juz maja dosc najdrozszej strazy w wojowodztwie.Dobrze zeby uchwaly majace w tresci finase byly glosowane imiennie poniewaz radny ktory podnosi reke bedzie wiedzial ze przy nastepnych wyborach wyborcy zapytaja czy dzialales w interesie mieszkancow i gminy czy w interesie swoim lub OSP

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jeśli chodzi o poprawkę do budżetu,to czemu nie dano takiej propozycji na komisji,czyżby to było mięso wyborcze,przecież doświadczony radny powinien to wiedzieć,że taka poprawka nie przejdzie,ale teraz będzie wytłumaczenie,ja chciałem obciąć budżet OSP,ale nie dali

wojtek
Gość
wojtek
anomx
Gość
anomx

Czy mógłbyś udostępnić materiały na którym są zadawane pytania wójtowi ?