Nagranie wideo z sesji rady gminy 20 stycznia 2014

Zapraszam do obejrzenia nagrania wczorajszej sesji rady gminy, na której miały być głosowane uchwały w sprawie likwidacji dwóch gimnazjów – w Jaworzni i Łosieniu.

Przypomnę, że do głosowania nie doszło, ponieważ wójt Zbigniew Piątek wycofał je z obrad. Cała sesja trwała niespełna 7 minut i moim zdaniem – to był żenujący spektakl.

 

45
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mesi
Gość
Mesi

Czyli wszystko po staremu.Nie ma likwidacji szkół,ale my za to zapłacimy wyższymi rachunkami za wodę,śmieci i inne rzeczy ,które wymyślą w ramach oszczędności.Wójt bez jaj.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

zgadzam się

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

To więcej niż pewne, że kosztem mieszkańców.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nie udana polityka dorosłych a czemu maja byc ofiarami dzieci,zrobić segregację w gminje i w szkole piekoszów,to trochę oszczędności się poiawi…a skoro sądy nadal będą zasądzać gminje takie odszkodowanja jak do tej pory przez błąd jednego pracownika to życzę powodzenja…

Baile Atha Cliath
Gość
Baile Atha Cliath

Czy Pan Wójt nie mógł by podstawić dubbingu? Wyręczyło by go to z obowiązku „sklecenia”kilku prostych zdań z którymi jak widać ma poważne problemy.Nie piszę tego bynajmniej przez złośliwość ale jak już się kandyduje na bądź co bądź poważne stanowisko to trzeba sobie zdawać sprawę że elokwencja jest wręcz pożądana.Odnośnie oszczędności to widzę że ta krótka kadencja traktowana jest na zasadzie”przetrwania”Żeby tylko komuś nie zaszkodzić a zadłużenie jest już mniej ważne.Przykre to ale niestety prawdziwe.

Szanowny gość
Gość
Szanowny gość

Szanowny panie piątku , tylko i wyłącznie przez dobre zachowanie pisze do pana grzecznie . Najlepsza rada dla pana niech pan zainwestuje w rower bo jak będzie pan tak jak dotychczas intestował w mieszkanców to zamiast roweru zostanie pan uraczony taczką z gnojem . Pozdrawiam , buziaczki 🙂

karol
Gość
karol

Szkoda mi tylko tych ktorzy liczyli na likwidacje gimnazjumi a wtedy wojt be ale teraz trzeba podjac decyzje dotyczace oszczednosci w oswiacie to znowu bedzie be. Krytykowac jest latwo ale ten co krytykuje to ignorant ktory nigdy nie wskazuje sposobu wyjscia z kryzysu tylko mysli w jaki sposob skrytykowac wojta i jego dzialalnosc . Mysle ze sa to ludzie kontrkandydata i wiem ze jakie decyzje zostana podjete zawsze bedzie zle

biki
Gość
biki

Tylko głupiec myślał ze zlikwidują szkoły,taki radnych trik ,ja zapytam tylko, kto wniósł taką prepozycie dla rady?czy nie ma ważniejszych spraw jak np kanalizacja ? chyba każdy wie ze upływa termin 2015r i będą kary ,czy gmina wszystkich podłączyła ?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Żenada Wójt który nie umie się wypowiedzieć, a jeśli już mówi to wszystko czyta z kartki. Po co zwołuje sesję nadzwyczajną aby później się ośmieszyć i wycofywać swoje propozycje. Mijają kolejne miesiące urzędowania nowego Wójta a tu nie widać żadnych porządnych kroków, żadnych męskich decyzji. Śmiechu warte kogo piekoszowska społeczność wybrała brniemy dalej w beznadziejność.

gerwazy
Gość
gerwazy

Panie wójcie proszę wyprowadzać gmine z długów po poprzedniku twarda ręką,bo się Pan tego podjął startując na wójta gminy, nie zamierzamy spłacać podwójnych długów po tamtym rządzie mam na myśli wójta i radę gminy oczywiście.Proszę wprowadzać program oszczędnościowy, obniżyć pobory do średniej krajowej wszystkim pracownikom zarabiającym powyżej średniej, obowiązkowo zlikwidować jedno stanowisko kadrowe, jedno wystarczy, zlikwidować zbędne stanowiska dot. promocji gminy zredukować ilość pracowników w księgowości, jest co najmniej o dwie osoby za dużo, podziękować „latającym ” po urzędzie pracownikom ref. organizacyjnego są młodzi niech poszukają sobie pracy gdzie indziej, a nadto do 67 jeszcze się napracują, obniżyć do średniej… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

…obniżanie miesięcznych poborów to działanie doraźne,dobra inwestycja przynosząca zysk długoterminowy jest chyba lepsza…czytałem ostatnio wypowiedź wójta z Morawicy który stwierdził że najwięcej wpływa do kasy z podatków od nieruchomości i działek do nich należących…proszę tylko przeliczyć ile jest z ha pola a ile będzie jeśli podzielimy to pole na działki ,sprzedamy je i ludzie zbudują tam domy mieszkalne…te pieniądze będą wpływać co roku !!!! …po co komu potrzebne gospodarstwo 1-2-3 ha do czego ,z tak małego pola nie da się przecież wyżywić …proszę popatrzeć na Bilcze i Morawicę …mamy podobne położenie jeśli chodzi o odległość od Kielc ….od Piekoszowa do… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bardzo mądzrze myślisz cyt :.trzeba stworzyć dalekosiężny plan zagospodarowania terenu, zdobyć środki z Unii, uzbroić teren z gazem włącznie i pozwolić ludziom się budować…”
To trzeba było zacząć 10 lat temu i taką szansę miał T.D.
Dobrze wiesz, że do tego potrzeba rozumu , rozsądku, odwagi i działań, które trzeba umiejetnie realizować, często wbrew woli innych. Przykład Morawicy, jest oczywisty.
Pozdrawiam

hns
Gość
hns

Tak oczywiście! Zabudować wszystko! Już teraz nie ma granic między miejscowościami. Ciekawe za co zrobimy porządne drogi do tych działek? Jeździć będziemy albo drogami expresowymi albo 50 w terenie zabudowanym – innych nie będzie! Czy porównał już ktoś może z lotu ptaka polskie i niemieckie miejscowości? Jest jedna znacząca różnica!

karol
Gość
karol

P.gerwazy sprostowanie.PO POPRZEDNIKACH .Po Jozwiku gmina byla zadluzona na kwote 18.5 miljona zl

xxx
Gość
xxx

jako kolarz Panie wójcie wygrywał Pan na finiszu a jako wójt przegrywa pan na starcie trochę odwagi ,nie bać się mieszkańcow ale z nimi rozmawiać i podejmować trudne ale mądre decyzje.

xxx
Gość
xxx

panie Gerwazy czytając Pana porady dla obecnego wójta w części należy się z Panem zgodzić , ale większość to tylko pobożne życzenie które ma się nijak do rzeczywistości . W kampani Pan Piątek mówił o audycie w urzędzie chyba już o tym zapomniał a jak nie to niech się wypowie na jakim etapie są przygotowania.W temacie zwalniania ludzi z zewnątrz piastujących stanowiska kierownicze to do końca nie jest tak ponieważ kompetentna osoba z zewnątrz lepsza jest od tutejszego partacza.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

dlaczego więcej do powiedzenia mają;; nie” mieszkańcy gminy piekoszów?
przecież to mieszkańcy płacą podatki za wodę za ścieki za metr kwadratowy oraz są wyborcami .
dziwię się że ludzie z kielc albo okolicznych gmin mają bardzo dużo do powiedzenia w sprawach gminnej oszczędności.?

czerepah
Gość
czerepah

..jaki masz z tym problem ,każdy dobry głos powinien być wysłuchany …pochodzę z Kielc w gminie mieszkam od 10 lat …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Myślę, że w piekoszowskiej szkole dość ludzi zostało zwolnionych w ramach oszczędności. Choć nadal twierdze, iż można w nie jeszcze zaoszczędzić. Myślę ze dobry gospodarz wie gdzie i na czym.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Dlaczego jesteści tacy zawiedzeni decyzją ,że gimnazja zostają co są winni tylko ci ,którzy mają dzieci w tych szkołach .Ponosimy odpowiedzialność wspólnie i jednakowo spłacajmy te długi tzn. w równym stopniu a jeżeli mowa o oszczędzaniu to jeszcze jest sporo osób ze zbyt wygórowanymi pensjami a minimalnym wkładem pracy.

xxx
Gość
xxx

Likwidacja gimnazjów czy to szkół to jest bolesna decyzja nie tylko dla mieszkańców danej wsi ale dla całej gminy ponieważ świadczy o niewydolności finansowej urzędu jak również w perspektywie o braku zainteresowania potencjalnych nabywców działek w naszej gminie i wiązania swojej przyszłości w tym bałaganie.

xxx
Gość
xxx

cztając wypowiedz czerepacha można się pokusić o opinię że ma się do czynienia z lekarzem który ma panaceum na uzdrowienie krytycznej sytuacji finansowej gminy. Poruszenie tematu pozyskania pieniędzy od działkowiczów jak najbardziej słuszne ale ile gmina wobecnej sytuacji ma do sprzedania tych działek i jak ewentualnie zachęcić rolników do ich przkształcania i sprzedarzy

czerepah
Gość
czerepah

…na to jest wiele skutecznych i sprawdzonych sposobów …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

podaj czerepach mondralo choćby trzy…

czerepah
Gość
czerepah

…myślę że w realu nie stać by Cię było na takie słowa …

xxx
Gość
xxx

skoro jest na to wiele sposobów to powinien Pan parę z nich przedstawić wójtowi a na pewno byłby Panu wdzięczny , a na blogu mieszkańcy też by pewnie chcieli poznać Pana pomysły na tak ciekawe propozycje wyjścia naszej gminy z tej trudnej sytuacji, proszę o szczegóły, a może trafi się Panu jakaś intratna posada w urzędzie’

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Tak czytam wasze komentarze i nie mogę zdzierżyć waszej naiwności i głupoty . Ludzie opamiętajcie się większość z Was prawie 99,99 % nie ma pojęcia o kwotach rzędu 36 milionów . Żeby gmina wyszła zadłużenia to tak naprawdę trzeba wygenerować ZYSK 36 milionów CZY TO JEST MOŻLIWE ????- NIE !!!!!! BYŁO TO WIDAĆ PO WYPOWIEDZI WÓJTA JĘCZAŁ JAK PIES W SIDŁACH. TAK NAPRAWDĘ TRZEBA OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ NIE DA SIĘ LECZYĆ NIEBOSZCZYKA TRUPA NIE DA SIĘ I KONIEC . Oczywiście mogą wam obiecywać że mają PLAN NAPRAWCZY =BAJKI a urzędnicy dalej biorą wypłaty . Przekazać gminę pod POWIAT wszystko zostanie po… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

….no kolego tam to dopiero jest klika…to właśnie z góry płyną te dyrektywy ….wiesz jak to wygląda?…przytoczę słowa wysoko postawionej w powiecie osoby ….wygramy wybory to mamy miejsca pracy dla swoich i rodziny ….dotyczyło to naszej gminy ….z jednym się z Tobą zgadzam …wójt (menager,biznesmen) ale z zewnątrz …..jest ich mało ale są ….osobiście znam jednego …we wszystkich jednostkach w których pracował „wyciągał” oddział na szczyt …podam przykład, ostatnio w ciągu 3-ch lat jednostka w której rozpoczął prace zajmowała 100-e miejsce …obecnie na X oddziałów jest na 3-im miejscu w skali kraju …..

czerepah
Gość
czerepah

cyt.” Ludzie opamiętajcie się większość z Was prawie 99,99 % nie ma pojęcia”
cyt.”TAK NAPRAWDĘ TRZEBA OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ NIE DA SIĘ LECZYĆ NIEBOSZCZYKA TRUPA NIE DA SIĘ I KONIEC”

„W ustawie Prawo upadłościowe i naprawcze jednostki samorządu terytorialnego figurują wśród podmiotów, co do których nie można ogłosić upadłości.”

…taka jest rzeczywistość….

czerepah
Gość
czerepah

….co jest najważniejsze w biznesie ?? … pomysł!! …zacznijmy od wójta …..wygrał wybory ale po co startował??,jeśli myśli że będzie jak u niego w sklepie że przyjdzie klient ,kupi , zapłaci i jakoś będzie to jest w błędzie….bez własnej inicjatywy leży na łopatkach….Rada Gminy …..społeczeństwo wybrało ale czy mandat radnego polega na biernym uczestnictwie w posiedzeniach i tylko jak pytają to łapa do góry lub nie ….a gdzie własna inicjatywa !!!!!!!!!!!!!!!! …..co się robi jak jest duże bezrobocie?? …kiedy jest okazja tanio rozpocząć własny biznes????….co do samych szczegółów to wybacz ale każdy ma swoje tajemnice ….co do stanowiska w gminie… Czytaj więcej »

or
Gość
or

Czerepah czy mógłbyś streścić co chciałeś wyrazić w swoim elaboracie z kropkami , znakami zapytania i pytajnikami?
Poza tym żart o trzech kopertach jest stary, wyświechtany i niemodny.

zenn
Gość
zenn

znak zapyatnia i pytajnik to to samo 🙂

wójt
Gość
wójt

aż chce sie krzyknąć-czerepach na Wójta…
szkoda tylko, że to kolejny nawiedzony guru, którego nie stać na psychoterapię…

czerepah
Gość
czerepah

..no to pokazałeś jaki jesteś rozwinięty …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co w świetle prawa nas czeka jako gminę? Oświećcie tych mniej zorientowanych w polityce.

czerepah
Gość
czerepah
jarek
Gość
jarek

A może by tak w Piekoszowie szkołę zlikwidować…:) Nie oszukujmy się to jest ogromna szkoła wybudowana na potrzeby wyżu demograficznego. Jeszcze jak był tam ogólniak to w jakimś stopniu była wykorzystana. Utrzymuje się ją sztucznie ładując ogromne pieniadze. A jezeli jeszcze ktoś nie wie czemu wójt się wycofał z likwidacji to juz wyjaśniam …wójt chciał sporo na tym zyskać a nie oszczędzić …pomyślał że jak zlikwiduje 2 gimnazja to dzieci z tych szkół przyjdą do Piekoszowa i tym samym cała kasa przyjdzie do szkoły w Piekoszowie ( 7 000zł rocznie na każde dziecko) co daje z samej szkoły w Jaworzni… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zgadzam się z tobą 100% trzeba szukać przyczyn dlaczego dzieci nie chcą chodzić do gimnazjum w naszej gminie.jaka jest przyczyna i tu jest pies pogrzebany bo rodzice dzieci uczęszczających do szkoły średniej której już nie ma a teraz do gimnazjum na pewno wiedzą .Niech ktoś tym się zainteresuje i zrobi krok w tym kierunku

jarek
Gość
jarek

My musimy się tym zainteresować…nikt inny!! Po co rząd zrobił reformę edukacji i wymyślił gimnazjum? Dla dobra naszych dzieci? Nie … po to żeby nauczycieli gdzieś upchnąć! Dodanie gimnazjum wydłużyło pobyt w szkole podstawowej o 1 rok co tym samym daje więcej pracy dla nauczycieli. To samo ma na celu wysłanie do szkoły 6-cio latków…zwiększenie liczby dzieci w szkołach. Ale to są działania na krótką metę bo rząd nie przewidział że małzeństwa już nigdy nie będą miały tyle dzieci co kiedyś… Jeszcze raz powtarzam…utrzymanie szkoły w Piekoszowie to największy problem…to ogromna szkoła nie wykorzystana na dzień dzisiejszy nawet w 30%.… Czytaj więcej »

karol
Gość
karol

Mysle ze lepiej zlikwidowac szkole w Micigozdzie a budynek sprzedac lub wynajac poniewaz warunki szkoly integracyjnej spelnia szkola w Piekoszowie a jedna od drugiej jest 900m . Moze jakis ekonomista zrobi wyliczenia utrzymania szkoly w Micigozdzie i przekaze ta wiedze wojtowi . Mysle ze wojt jest nieswiadomy jaka kasa idzie na straz bo strazak jest radnym .Podobno w zeszlym roku na straz zabezpieczono 380.000 zl. Jezeli jest to prawda to ten ktory przyczynil sie do przyklepania takiej sumy pieniedzy musi byc p……ty . Niech dalej straz bedzie przewodnia sila gminy to Piatek podmieni Dabrowe

antyjarek
Gość
antyjarek

Nie do wiary, jak człowiek nie mający pojęcia o faktach może wypowiadać się na określony temat…”(…) Utrzymuje się ją sztucznie (…) to ogromna szkoła nie wykorzystana na dzień dzisiejszy nawet w 30%. ” 1. Szkoła w Piekoszowie składa się z Przedszkola (w którym brakuje miejsc dla wszystkich zgłaszanych dzieci , mimo iż 2-3 lata temu powiększyli bazę lokalową przedszkola przerabiając na sale dla dzieciaków salę biblioteczną; 2. Do godz 13-tej nie ma w tej placówce wolnych sal, gdyż wszystkie są zajęte 25-30 osobowymi klasami…; 3. Klasy młodsze 1-3 liczące od 20 do 26 osób ( a nie jak w niektórych… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego jarek zastanawiasz się nad istnieniem gimnazjów, to twór ministerstwa co do którego nie możemy nic zrobić więc po co bijesz pianę. Wedle twoich dywagacji nasuwa się jeden wniosek ZBUŻYĆ JEDEN SEGMENT SZKOŁY W PIEKOSZOWIE I UTRZYMANIE BEDZIE TAŃSZE. Dlaczego dzieci uciekają do gimnazjów kieleckich. A DLATEGO ŻE UCIEKŁY TAM DZIECI NAUCZYCIELI UCZĄCYCH W TEJ SZKOLE to jest największa antyreklama, której i ja uległem.

zenn
Gość
zenn

w Gałęzicach jest tez budynek ktory tzreba utrzymywac nie wykorzystywany a mozna go spzredac

kontenery dla „bezdomnych” w Rykoszynie w ktorych bezplatnie mieszkaja nie placa za wode i swiatlo

xxx
Gość
xxx

Brawo Karol bardzo trafna uwaga , tworzenie szkoły integracyjnej w Micigożdzie to pomysł poroniony chodzi miał być posunięciem bardzo dobrym i przynosić krocie dla szkoły.Pan dyrektor powinien obwieścić mieszkańcom jakie to zyski osiągnął po tym ponoć trafnym przedsięwzięciu, powinien także poinformować mieszkańców , ile dzieci z naszej gminy uczęszcza do tej szkoły i czy nie jesteśmy dobrymi wujkami mimo fatalnej sytuacji finansowej,dla dzieci z zewnątrz.Pan wójt zapewne nie podejmie stosownej decyzji ,ponieważ będzie się bał mieszkańców,przykład z gimnazjami, i rachunek ekonomiczny ma daleko w nosie.Panie wójcie wycofując wniosek o likwidacji gimnazjów ,popełnił Pa n duży błąd ponieważ przy tak ważnym… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

byłby Pan miał rozeznanie co do radnych a mieszkańcy widzieliby kogo obdarzyli zaufaniem.