Paranoja z oświetleniem ulicznym

Nie pojmuję – czy uliczne oświetlenie w naszej gminie to jakiś skomplikowany twór technologiczny, nad którym nie da się zapanować? Latarnie zapalają się długo po zapadnięciu zmroku i gasną długo przed świtem. Teraz okazuje się, że będzie świecić co druga…

Gdy to piszę, jest godzina 16.40 a ciemno zrobiło się około pół godziny temu. Mimo to, żadna z latarni na mojej ulicy nie świeci się. Ludzie wracają z pracy czy szkoły i idą w całkowitych ciemnościach – po jezdni, ponieważ chodnika ani pobocza nie ma. Tak samo jest rano, gdy dzieci idą do szkoły – jeszcze jest ciemno a wszystkie latarnie już nie świecą.

Czy osoba odpowiedzialna za uliczne oświetlenie w naszej gminie zna takie pojęcie jak wyłącznik zmierzchowy? Podpowiem – jest to urządzenie, które uruchamia oświetlenie przy określonym poziomie światła dziennego. Nie jest to jakaś kosmiczna technologia – jest łatwo dostępne i raz odpowiednio ustawione włącza latarnie w momencie zapadania zmroku.

Na stronie internetowej urzędu gminy pojawił się dzisiaj komunikat, że w związku z oszczędnościami będzie wyłączana co druga latarnia.

Czy w XXI wieku mamy chodzić z latarkami? Na co idą nasze podatki? Może zamiast wyłączać oświetlenie i narażać mieszkańców (podatków) na bezpośrednie zagrożenie życia władze naszej gminy powinny zacząć szukać oszczędności w urzędzie? Przecież nadal pracują urzędnicy, którzy zarabiają nieprzyzwoicie dużo!

43
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
petraenergiaJESTEM STĄDMieczysławborówkagóral niskopienny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hns
Gość
Hns

Ciekawe ile będzie kosztowało to wyłączenie co drugiej lampy? Ktoś będzie musiał wejść i poprostu co drugą odłączyć, a może taniej byłoby użyć wiatrówki? A co jak już będzie nas stać na oświetlenie? Znowu ktoś z drabiną będzie miał robotę? Czy nie lepiej byłoby wyłączać oświetlenie w nocy (np między 22-gą a 5-tą rano)? Wtedy przynajmniej nasze dzieci mogłyby bezpiecznie poruszać się drogami!

alexis
Gość
alexis

Piekoszów to teraz zadupie jakich mało. w nocy brak swiateł na drodze,smrod z biogazowni, zero policji-zlikwidowany komisariat,autobus 7 kursow w ciagu dnia,czynsze za mieszanie w bloku wieksze niz w kielcach zero rozrywki dla dzieci i młodzierzy-brak boiska,itd trzeba jezdzic do Strawczyna bo w Piekoszowie niema nic.a i jeszcze woda ponad 10zł. za m3 to kpiny za ten syf.

Czerepah
Gość
Czerepah

…w bogatych krajach na wsiach oświetlenie uliczne wyłączane jest o północy …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W bogatych krajach, nie oszczędza się na bezpieczeństwie, zdrowiu i życiu podatników.

Czerepah
Gość
Czerepah

…możesz to poprzeć przykładem …

Anonim
Gość
Anonim

Norwegia?

Czerepah
Gość
Czerepah

…no to dałeś przykład ..w tym kraju niejaki Anders Behring Breivik zdążył zastrzelić 69 osób nim ktoś go powstrzymał …na wyspie z oszczedności nie było ochrony ani policji …

biki
Gość
biki

W bogatych krajach ?masz na myśli Rosję?.Bo w tych biedniejszych zachodnich krajach tego nie ma .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panują egipskie ciemności to jeszcze mało dalej mamy coraz więcej oszczędzać. Ludzie co się dzieje w tej gminie? Za co radni i wójt biorą pieniądze? Nic się nie zmienia na lepsze lecz na gorsze. A jeśli chodzi o oświetlenie to od centrum Piekoszowa do szkoły jest ciemno jak w … Zgroza jak te dzieci chodzą do szkoły?

lukasz
Gość
lukasz

to moze w ramach osczednosci pan sekretarz gminy zaplaci za oswietlenie?

Anonim
Gość
Anonim

Jejku no już nie mogę ile ja mam jeszcze chodzić ciemną ulicą do szkoły? Nie widzę nawet gdzie jest głupi zakręt rano!

Anonim
Gość
Anonim

Czy nikt nie może przemówić im co do oświetlenia ulicznego lub od razu postawić gotowy plan którego oni widocznie nie umieją zrobić? Ja mogę to zrobić jeżeli oni nie potrafią… Boję się chodzić rano na autobus do szkoły moją ulicą czy to dla kogoś jest niezrozumiałe?

Czerepah
Gość
Czerepah

..samej zawsze strach ..pomyśl o wsparciu osób jeżdżących o tej samej godzinie …

Anonim
Gość
Anonim

jakoś o godzinie 17 gdy jest tak samo ciemno ale lampy się świecą się nie boję wracać sama

Czerepah
Gość
Czerepah

…rozumiem Twoje obawy ale nie ma znaczenia 7 rano czy 17 wieczór,ciemno jest ciemno ..pomyśl o drugiej osobie aby nie wracać sama …

Anonim
Gość
Anonim

O 6 rano jest CIEMNO bo nie ma oświetlenia przepraszam bardzo ale czy umie Pan czytać ze zrozumieniem? Jest różnica między tym, że idzie się w ciemność OŚWIETLONĄ ulicą a tym, że idzie się NIEOŚWIETLONĄ. Bo gdy ulica jest nieoświetlona nawet nikt nie zauważy że np coś mi się stało, a gdy będzie oświetlona to osoba która będzie szła za mną jeżeli coś się stanie na pewno to zauważy. I tu nie chodzi tylko o mnie. Nawet jeśli osoba jakaś starsza szłaby do piekarni bo gdy idę na przystanek dużo starszych osób jedzie na rowerze albo idzie pieszo do piekarni… Czytaj więcej »

Czerepah
Gość
Czerepah

…ulica nie jest do spacerów…każdy ma chyba głowę na swoim miejscu i wie że w kolizji z samochodem nie ma szans …..jeśli nie ma oświetlenia to trzeba sobie samemu pomóc …b.dobrym rozwiązaniem jest kamizelka odblaskowa….

biki
Gość
biki

No właśnie nieraz ludzie proszą się o śmierć ,dość ze ubrani na czarno to bez żadnego odblasku ,a wystarczy tylko założyć specjalną bransoletkę na nadgarstek ,i 99procent ze zauważę taką osobę w porę,ale po co ludziom starszym jak i młodym to wpajać ,lepiej niech mają lekcje Religi i do kościółka .

Anonim
Gość
Anonim

Żałosny Pan jest. Ulica nie jest do spacerów to którędy mają chodzić ludzie ulicą koło kościoła Ogrodową tam nie ma chodnika prawda? Albo ulicą Kochanowskiego na początku koło piekarni kosińskiego? Po za tym zasłabnąć może każdy i wtedy gdy nikt go nie zauway gdzieś na poboczu i nie zadzwoni po karetkę człowiek umrze niech Pan sie zastanowi.

Anonim
Gość
Anonim

Albo nawet ulicą Częstochowską od strony Jaworzni taka ruchliwa ulica a żadnego chodnika nie ma ani oswietlenia… PARANOJA

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kuloodporna…

bp
Gość
bp

Te idiotyczne oszczędności (na bezpieczeństwie(!!!!) skończą się jak dojdzie do wypadku,tyle, że dla kogoś może być za późno.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I kto tym się przejął przecież był wypadek smiertelny na Górkach Szczukowskich właśnie w takich ciemnościach kiedy wyłączyli pierwszy raz światło

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jestem jednym z kilkunastu tysiecy mieszkańców tej Gminy i nie mam możliwości dowiedzieć się, ani też zapytać rządzących: Ile rocznie kosztuje energia elektryczna za oświetlenie uliczne? Jaki jest koszt jego obsługi? Ile wydano w 2013r na pseudooszczędności związane z przystosowaniem do wyłączeń w nocy; w tym, ile na urządzenia, ile kosztował ich montaż a ile zaoszczędzono? I czy to się bilansuje, bo przypuszczam, że nie. W takim razie: czy wobec osoby która podjęła decyzje o takim rozwiązaniu, wyciągnięto wnioski i czy poniosła odpowiedzialność? Jak widać, ta radosna twórczość odpowiedzialnych za Gminę, nadal się rozwija. Dalej: Co i/lub Kto decyduje o… Czytaj więcej »

Czerepah
Gość
Czerepah

…zadałeś to pytanie w gminie??????…anonimowo to każdy potrafi „szczekać” ….

biki
Gość
biki

Jak tu zrozumieć logicznie ten kraj?buduje się ekrany dla koników polnych ,a ludzie chodzą w ciemności bez żadnego odblasku ,ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO ,Trzeba naciskać wójta ,niech w końcu coś z tym zrobi .

rys 54
Gość

Nie ma takiej możliwości teraz aby świeciła co druga lampa na słupie ulicznym.
Za pomocą zegara tzw. astronomiczny jest możliwości by lampy w obwodzie danej stacji transformatorowej świeciły o roznych godzinach nocnych np. 1700- 2400 i 500- 700.
To jest inwestycja kilkudziesięciu złotych dla danej stacjii.
Z poważaniem
Elektryk gminy Piekoszów

Radny
Gość
Radny

W miejscowości Lesica pan Elektryk na polecenie odłączył co drugą lampę i obecnie tak oświetlenie się świeci

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Nasz Wójt ukochany działa zgodnie z wytycznymi partii, która Go popierała. Mieszkaniec ma po zmroku w domu siedzieć i TV Trwam oglądać, a nie włóczyć się po nocy po ulicach i drogach nie wiadomo po co. Dlatego oświetlenie jest właściwie zbyteczne. Można w drodze wyjątku włączać np w soboty i niedziele. W soboty – żeby młodzież przy powrotach z dyskotek i innych zabaw /wszak karnawał mamy/ nie musiała o płotach chodzić, bo rodzi to pewne podejrzenia co do trzeźwości takich powrotów. A w niedziele, bo to dzień święty. I wystarczy. A my za takie mądre działania pana kolarza na następne… Czytaj więcej »

borówka
Gość
borówka

Uważam, że z dwojga złego lepiej niech się świeci co druga lampa przez całą noc niż wszystkie ale tylko do północy. Przy całkowitym zaciemnieniu bardzo łatwo o wypadek, a poza tym zacznie się złodziejstwo (najwięcej kradzieży notuje się między godziną 2:00 a 04:00 w nocy).

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Wiecie co Pan Piątek tak wspaniale mówił przed wyborami a prawda jest tak że kto by nie przyszedł to z pustego nie naleje. Najlepsze rozwiązanie to zlikwidować urząd Piekoszów i etaty z nim związane całość zarządzania przekazać pod powiat a z pieniędzy których teraz utrzymuje się urzędników przywrócić oświetlenie i autobusy. TAK DLA WASZEJ WIADOMOŚCI KIEROWNICZKA MOPSU ZARABIA 9000 zł miesięcznie netto A WY ROZCZULACIE SIĘ ILE BĘDĄ ZARABIAĆ RADNI I WÓJT OPAMIĘTAJCIE SIĘ LUDZIE PRAWDZIWĄ DEMOKRACJE I SAMORZĄDNOŚĆ MOŻNA BUDOWAĆ W KRAJU KTÓRY MA GOSPODARKĘ PRODUKCYJNA A NIE KONSUMPCYJNA. TO JEST PSEUDO DEMOKRACJA

czerepah
Gość
czerepah

….to może trzeba iść dalej …zlikwidować powiat niech steruje centrala Wa-wa ,urzędnicy na bruk wszyscy na „bezrobocie” ,degradacja ich rodzin,dziewczyny(córki) na ulice ,chłopaki (synowie) do mafii …Mietek Twój czas minął …trzeba był się odzywać jak trzeba było a nie teraz krytykować co powstało za Twojej „kadencji”….

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Na rondzie koło kościoła całkowicie się nie świeci oświetlenie drogowe nawet przez minutę a przecież droga jest odebrana.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To ile zarabiają dyrektorzy jednostek podległych gminie wszyscy wiemy, a to za sprawą byłego wójta. Wiemy też, że obecny nic z tym nie robi. Mamy to czego chcieliśmy.

czerepah
Gość
czerepah

..jest wolnych kilka posad za „dobrą” kasę ….np.sekretarz gminy …dasz rade startuj …eh ludzka zawiść

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Właśnie podano w WIADOMOŚCIACH KIELECKICH iż plan naprawczy do poprawy gdyż zawiera zbyt małe oszczędności. Chyba nigdy się nie naprawimy.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

A PAN KOLARZ SWOJA DZIALALNOSC JAKO WOJT PIEKOSZOWA ZACZAL OD „SPLACANIA DLUGOW” WOBEC PIS-iorow ZA POPARCIE W WYBORACH…ZATRUDNIAJAC…PIS-ora D.KOZAKA W RADZIE NADZORCZEJ ZUK…BYLO TRZECH TERAZ JEST CZTERECH…JAK W W DUZYM MIESCIE….TERAZ MOZNA ZAPOMNIEC O OBNIZENIU STAWK ZA SCIEKI I WODE….Z CZEGOS TRZEBA BEDZIE WYPLACIC PENSJE KOZAKOWI…PSEUDO PREZESINA ZUKU NIEJAKI RABALSKI…TEN KTORY BEDAC ZASTEPCA BURMISTRZA KONSKICH POZWOLIL WYGRAC PRZETARG NA ODSNIEZANIE MIASTA…NIEBOSZCZYKOWI…….:))))) TEZ PEWNIE BEDZIE POTRZEBOWAL DUZEJ PODWYZKI …ZA ZASLUGI… K… KOLARZ NA ROWER I PAPA,A RABALSKI NIECH SP….A GDZIE CHCE,MIESZKAM TUTAJ OD ZAWSZ I NIE NIE CHCE ABY MOIMI PIENIDZMI Z PODATKOW RZADZIL SIE JAKIS ELEMENT…. PIATEK….JESZCZE NA DOBRE NIE… Czytaj więcej »

petraenergia
Gość
petraenergia

Najlepszym rozwiązaniem byłyby w tym przypadku latarnie solarne uliczne! 😉