Ile zarabia nowy sekretarz gminy?

Jak wiemy, poprzedni sekretarz był jedną z osób o największych zarobkach w gminie Piekoszów. Według ostatniego oświadczenia majątkowego zarobił w 2012 roku ponad 120 tysięcy złotych brutto, co daje około 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie, czyli około 7 tysięcy „na rękę”.

Ile zatem zarabia nowy sekretarz gminy? Postanowiłem się dowiedzieć u źródła – czyli w urzędzie gminy i ku mojemu zaskoczeniu – dostałem odpowiedź.

Miesięczna pensja nowego sekretarza gminy wynosi 5018,20 zł netto miesięcznie.

Byłem też ciekaw, kto oprócz pana Łopacińskiego wziął udział w konkursie na stanowisko sekretarza. I tu niestety już konkretnej informacji nie uzyskałem. W odpowiedzi na mój wniosek urzędnik (który się nie podpisał) zasłaniając się „ograniczeniami wynikającymi z przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej” poinformował mnie tylko, że aplikacje w konkursie złożyło dwoje kandydatów. Nazwisko drugiego kandydata (kandydatki?) jest już tajemnicą.

Trochę mnie to dziwi, ponieważ wszystkie inne urzędy prowadząc nabór, publicznie ogłaszają (na BIP-ie) listę nazwisk zakwalifikowanych kandydatów, a następnie – nazwisko wybranej osoby. Jak widać – w gminie Piekoszów takie zasady nie obowiązują…

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
koralenaJJzenek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
or
Gość
or

Panie blogu niech pan zaskarży taką odpowiedź do wójta. Wszelkie odpowiedzi na piśmie przez pracownika Urzędu muszą być opatrzone pieczęcią służbową pracownika oraz jego podpisem. W przeciwnym wypadku taka odpowiedź z mocy prawa jest nieważna i nieobowiązująca. To tak jakby panu sąsiad udzielił odpowiedzi. Proszę pana jeśli pan rzeczywiście dostał odpowiedź z Urzędu na piśmie bez pieczątki i podpisu urzędnika to jest to przejaw silnej nekompetencji urzędnika lub próba zbycia niewygdnego tematu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To dużo jeśli patrząc na człowieka, który nie ma pojęcia o gminie. Zresztą p. wójt już stąd a tez nie zna gminy co wielokrotnie udowodnił w swoich wypowiedziach.

zenek
Gość
zenek

w tzw stopce powinno byc imie i nazwisko, stanowisko nr tel osoby ktora odpowiadala

JJ
Gość
JJ

Panie Blog proszę sie nie ekscytować ,,niskimi ” zarobkami w porównaniu do poprzednika – kilka dodatków i zapewniam że bedzie więcej niż u poprzednika poza tym ryczałd na dojazd należy doliczyć . No i najważniejsze proszę obserwować płace skarbnika po wyborach wtedy zacznie sie taniec z pieniędzmi urzędu. Wystarczy cierpliwie poczekać – ryba tylko nie BIERZE

or
Gość
or

Panie blogu proponuję panu odpisać do Urzędu Gminy zgłaszając wniosek o przytoczenie podstawy prawnej ,,ograniczeń wynikających z przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej”.Niech podadzą konkretny Dziennik Ustaw z danego roku, jego numer oraz pozycję a także adres powołanego przepisu.

or
Gość
or

Dla doświadczonych urzędników udzielenie takiej odpowiedzi nie powinno zająć dużo czasu. Tym bardziej drogą elektroniczną!. Panie blogu myślę, że Urząd powinien odpisać Panu w tym samym dniu .No może uwzglęniając duże obciążenie pracą Urzędu najpóźniej następnego dnia.
Proszę informować blogowiczów o sprawie i o tym kiedy pan wysłał wniosek i kiedy otrzymał odpowiedź.

lena
Gość
lena

to proszę jeszcze poruszyc tema 13 tek w gmine ktora po same uszy jest zadłużona to jakas masakra normalnie …to pewnie nasza kasa za metraz domów poszla na 13 stki
.ja zwoluje zebranie z mieszkańcami …mam nadzieje ze pojdziemy pod gmine zlodzieje ….

zenek
Gość
zenek

zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 1991 r. – Prawo budżetowe oraz szkoły wyższe i inne jednostki prowadzące gospodarkę finansową na zasadach określonych w art. 30 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym, z wyłączeniem placówek zagranicznych. a także z art. 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw tzw. „13-tka” jest zapisana w budżecie w tym wypadku gminy od górnie i jeśli nie zostanie wypłacona do końca lutego roku nastepującego każdemu, ktory miał ja dostać należą sie odsetki za zwłokę wiec… Czytaj więcej »

kora
Gość
kora

Tu masz rację, dokładnie tak jest nic się póki, co z tym nie zrobi. Z tego co wiem to Wójt chciał zrezygnować z 13-tek, ale prawo Mu zabrania.