Pytania do wójta – dalszy ciąg nagrań z sesji rady gminy 30 stycznia 2014

Czyim imieniem nazwać nowe ronda w naszej gminie? Kto powinien o tym decydować? Dlaczego chodniki nie są odśnieżone i kto za to odpowiada? To niektóre z pytań, jakie padły na ostatniej sesji rady gminy. Zapraszam do obejrzenia nagrań.

Zanim wójt zaczął odpowiadać na pytania, przewodnicząca rady gminy odczytała wykaz pism, które wpłynęły ostatnio do rady:

Na sali zaczęło robić się gorąco, ponieważ jedno z pism zawierało propozycję sympatyków PiS dotyczącą nadania nazw nowym rondom, które zostały zbudowane w Jaworzni i w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 786:

Kolejne pytanie dotyczyło pieniędzy na remonty dróg i cen wody:

Następnie padło pytanie – dlaczego mieszkańcy nie są poinformowani o podwyżce podatku od nieruchomości:

No i w końcu udało mi się zadać wójtowi zestaw pytań – dotyczyły one m.in. niedziałających nowych latarni przy drodze wojewódzkiej nr 786, nieodśnieżonych chodników, brakujących oświadczeń majątkowych za 2012 rok, zapytałem też czy wójt zamierza zatrudnić nowych urzędników:

Przyznacie chyba, że odpowiedzi na moje pytania nie można uznać za konkretne i wyczerpujące. W związku z tym dwa z nich postanowiłem zadać jeszcze raz ale nieco inaczej. Odpowiedź „zwaliła mnie z nóg”, zresztą – oceńcie sami:

Jeden z radnych zadał pytanie dotyczące zanieczyszczonych chodników w Skałce i Bławatkowie:

No i na koniec – pytanie o to, kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg gminnych:

33
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
zenekgóral niskopiennyzłyxxxMaestro. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bpacak
Gość
bpacak

To jest arogancja i całkowita ignorancja – bo okazuje się, że wójt znowu nie wie o co go się Pan pyta (on nie ma pojęcia o tym co się dzieje 200 metrów od od jego domu – przykład – problem z droga dojazdowa mieszkańców Piekoszowa), teraz okazuje sie, ze i pamięć i notatki zawodzą…Żal patrzeć na taka nieudolność w wykonaniu PISwoskiego wójta. Jako urzędnik jestem zażenowana sposobem w jaki sposób został Pan potraktowany – jestem w stanie zrozumieć jeszcze ten brak wiedzy, ale arogancji zupełnie nie! Nie zapominajmy, iż praca w kadrze urzędniczej jest swojego rodzaju służba wobec społeczeństwa. Zatem… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

moze by tak wojt zainwestowal w dodatkowy mikrofon

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. 3/4 sesji to problem oświetlenia, odśnieżania i nadal nic nie jest załatwione. Panie wójcie pan słucha, pisze i obiecuje, że się przyjrzy sprawie i nic. A ja osobiście jestem zaskoczona, że p. prezes ZNP jest zainteresowana uczestnictwem w komisjach oświaty, bo jak do tej pory oprócz czubka własnego nosa nic ją nie interesowało, a zwłaszcza oświata no może troszkę jej szkoła. Zapomniała , iż pełni rolę prezesa gminnego, a nie jednej szkoły. PANI PREZES CZEKAMY Z UTĘSKNIENIEM KOŃCA PANI KADENCJI I WTEDY PANIĄ ROZLICZYMY Z TEJ PANI NIEUDOLNOŚCI

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

To jest ewenementem w skali kraju, żeby prezes ZNP był dyrektorem. To czyj interes ta pani reprezentuje?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

byle do jesieni chyba się nie mylę patrząc na takie poczynania

biki
Gość
biki

Zdecydowanie nazwa ronda powinna być, Tadeusza Dąbrowy.

Edward
Gość
Edward

a ja mysle ze paradoksalnie to byl najlepszy dotychczasowy Wójt, póki go nie zatrzymali doskonale panowal nad tym burdelem.

biki
Gość
biki

Masz racje Edward najlepszy wójt który umiał zadbać o swój tyłek i radni skorzystali ,jeden za wszystkich ,wszyscy za jednego .Mam nadzieje ze skarbówka się dobierze do niego odpowiednio .No to mamy ronda aż trzy, więc w Piekoszowie imienia Tadeusza Dąbrowy za zasługi Piekoszowa , w Jaworzni imienia Lecha Kaczyńskiego ,trzecie ? a molo w Micigożdzie imienia Marka Sorbiana . Z Patriotów matki i ojcowie powinni być dumni z dokonań na rzecz gminy, poprawy bytu społeczeństwa i własnej kieszeni .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Znajdź chwilę czasu i poczytaj ostatni protokół pokontrolny RIO. Rzeczywiście, utworzył burdel i kierował nim dzięki wirtualnej księgowośći.

Dziecinka
Gość
Dziecinka

Chłopcy nie emocjonujcie się tak, zostawcie politykę dużym chłopcom. Gdy zapragniecie jednak ujawniać kogoś imię i nazwisko proponuje najpierw zajrzeć do art. 212 Kodeksu karnego.
Pozdrawiam

Stary
Gość
Stary

Nie strasz nie strasz bo się …. Wszystkie wymienione tu nazwiska to osoby publiczne, które muszą się liczyć z publiczną krytyką swoich działań – sądy już nieraz to orzekały.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

A JA CZEKAM NA POZBYCIE SIE JASNIE PANUJACEGO PREZESA ZUK, NIEJAKIEGO RABALSKIEGO I JEGO SWITY I ROZWIAZANIE TEJ PASOZYTNICZEJ SPOLKI KOLESIOW,UTRZYMUJACYCH SIE Z NASZYCH PIENIEDZY!!!!!!!!!!!!!

Ja nie chcę być stąd!
Gość
Ja nie chcę być stąd!

Ludzie czy wy słyszycie i widzicie to co ja?
Na jakim poziomie są te dyskusje!
Wiocha!

xyz
Gość
xyz

macie tą NOWĄ JAKOŚĆ !! Co teraz wstyd się przyznać do takiej WŁADZY? , A KTO GO WYBRAŁ ?
ZA TO SIĘ WSTYDŹCIE JEGO WYBORCY , ŻEŚCIE NA NIEGO GŁOSOWALI A NIE ZA TO, ŻE JESTEŚCIE ZE WSI!!!!!!!!!!

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Jaki wójt, taki poziom dyskusji. Mam wrażenie, że ten człowiek nie rozumie prostych pytań i nie ma elementarnej wiedzy o naszej gminie. Czyżby nie panował nad niczym, patrząc na jego nerwowe ruchy rąk?

zły
Gość
zły

A jak myślisz skąd wzięły się takie władze? Skąd są takie beznadziejne kłótnie, gdzie popadnie? Jacy mieszkańcy gminy takie władze. Smutne ale prawdziwe. Teraz patrzcie i podziwiajcie własnych reprezentantów…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

sesja rady gminy to jedno targowisko,wyjątkiem są pytania zadawane pana prowadzącego blog,są rzeczowe,a reszta to niestety kampania wyborcza,która jak widać się nie skończyła tylko trwa nadal

czerepah
Gość
czerepah

…mnie tez przypomina to targowisko ….ale to jest sprawa organizacyjna…moja propozycja panie wójcie ..proszę zrobić mównice i tylko osoba tam stojąca ma prawo głosu,to po pierwsze po drugie pan nie musi być alfą i omegą i znać dogłębnie wszystkie szczegóły,od tego są w gminie kierownicy referatów i to oni powinni odpowiadać na pytania a tak wszystkie zagadnienia „lecą ” do pana!!! …radny zadał pytanie że firma „X” brudzi chodniki …a czy on sam coś zrobił w tym kierunku?..co zrobił sołtys z tej miejscowości ….napisali jakieś pismo nawet wspólnie? ….w G.Szczukowskich jest żwirownia…ciężkie samochody niszczą drogę ..może ograniczyć dopuszczalny tonaż na… Czytaj więcej »

bpacak
Gość
bpacak

No ale kilkunastu nazw miejscowości przez 2 miesiące to chyba i małpę by nauczył, pan wójt ma wyraźne problemy z pamiętaniem nazw miejscowości gdzie znajdują się gimnazja….

Ja nie chcę być stąd!
Gość
Ja nie chcę być stąd!

Nie chodziło mi aż tak o wójta, co bardziej o resztę tych wioskowych krzykaczy!

xyz
Gość
xyz

A czego ty oczekujesz od tych ludzi, oni bronią swoich racji jak umieją, pytają o swój los, o byt marny, którego mają dość. ,,Życie ” w naszej gminie jest bardzo drogie. W ramach oszczędności zaciska się pasa tylko mieszkańcom. Większość ma już dość tego!!!!!!!!!!! A w każdej grupie znajdzie się jakaś ,,czarna owca”, która chce zabłysnąć swoją głupotą.

Saskya
Gość
Saskya

Dzięki za te nagrania. Robisz kawał dobrej roboty. Wielki szacun.

karol
Gość
karol

Dlaczego nikt z radnych nie zadal pytan kluczowych odnosnie oszczednosci i niekompetencji urzednilow przez ktorych gmina i my podatnicy tracimy nadal duze pieniadze.Mnie jako mieszkanca interesuje czy wladze gminy robia wszystko odnosnie wyjscia z kryzysu i czy urzednik za popelnione bledy ponosi jakies kosekwencje czy awansuje? Nikt nie zadal pytania co z tym ekranem na osiedlu w piekoszowie gdzi nie ma wyjazdu i kto jest za to odpowiedzialny. Przez nietrafione inwestycje gmina popada w dlogi i nikt za to nie odpowiada a radni zadajacy pytania to flaki z olejem

Jadzia
Gość
Jadzia

Wójt ma prawo czegoś nie wiedzieć, jednak wiedzieć powinien , że na odpowiedź na zapytania bądź interpelacje ma 14 dni. Czyli jeśli nawet nie odpowiedział na sesji w kwestii oświetlenia, to nie może stwierdzić, że odpowie na następnej. Powinien powiedzieć, że odpowiedź da na piśmie w ciągu 14 dni. Tyle wypadałoby wiedzieć, podstawowa sprawa.

Maestro.
Gość
Maestro.

Żenujące jest to, że po pytaniu zadanym przez właściciela bloga, ktoś z tłumu krzyknął „następny pasożyt”.

xxx
Gość
xxx

Wielkie brawa dla administratora bloga ,bardzo wielu ludziom to się nie podoba ponieważ znalazło się forum na którym mogą się wypowiedzieć mieszkańcy i wytknąć błędy jakie popełnia obecna jak i poprzednie władze .W jednym z komentarzy mamy nawet próbę zastraszania ludzi piszących swoje recenzje dla obecnej władzy i nie tylko , i nasuwa się spostrzeżenie że taka osoba ma coś na sumieniu.Osoby urażone opiniami na blogu też powinny się właśnie tu bronić ,i poprawiać opnie jaki im wystawiają oponenci ale tak sobie myślę że jest to tylko moje życzenie ,ponieważ jak się ma coś za skórą trudno jest podjąć dyskusję… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

no a emeryci w gminie dalej pracują, młodzi wyedukowani i do tego mieszkańcy gminy odchodzą bo wszyscy dostali propozycję nie do odrzucenia – obniżenia płacy- nawet poniżej najniższej krajowej (bo wszystkich urzędników wrzucono do jednego worka). Destrukcja urzędu gminy dopiero się rozpoczęła…..aż strach pomyśleć co się będzie działo!

zenek
Gość
zenek

wkoncu emeryci Go wybrali…

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Wygląda na to, że mam refleks szachisty – sesja była dość dawno, ale wcześniej nie miałem netu i nie mogłem wejść na bloga. Dobre rady jednak nigdy nie są spóźnione. Proponuję, żeby PiS złożył na sesję projekt uchwały, który hurtem nadawałby nazwy nowym rondom. Jest ich trzy, więc jedno niech będzie im. Lecha Kaczyńskiego, drugie Jarosława Kaczyńskiego, a trzecie Bogusława Kaczyńskiego. W ten sposób każde będzie imienia Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że Bogusław się nie obrazi.