Jest szansa na nowe połączenia autobusowe dla gminy Piekoszów

W najnowszym numerze gazetki wydawanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach jest artykuł dotyczący nowych linii komercyjnych. Są plany, żeby jeździły one także przez teren naszej gminy.

W artykule czytamy między innymi:

W ciągu ostatnich tygodni rozmawiano także o utworzeniu połączeń z Piekoszowem oraz Nową Słupią z wjazdem na Święty Krzyż. […] Uruchomienie nowej linii komercyjnej może trwać od trzech miesięcy do nawet roku.

Linie komercyjne MPK są konkurencją dla busów i cieszą się sporą popularnością. Aktualnie jest ich pięć: 201 Kielce – Chmielnik, 202 Kielce – Łączna, 204 Kielce – Długojów, 206 Kielce – Łagów i 208 Kielce – Chmielnik.

Artykuł w Biuletynie Komunikacji Miejskiej w Kielcach "Pasażer"
Artykuł w Biuletynie Komunikacji Miejskiej w Kielcach „Pasażer”

24
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AdrianOooTomaszPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
Gość
zenek

no ale przeciez juz jezdzi „18” i „28” wiec po co? nie lepiej zeby autobusy na tych liniach jezdzily czesciej?

:)
Gość
:)

jak nie będą jeździły częściej to coś czuje, że nastąpi zmiana wójta.

Emeryt
Gość
Emeryt

Zenek myśli o sobie,ale są miejsca w gminie,gdzie żaden autobus się nie pojawił,i musimy to zmienić.Staramy się i pismo o linie komercyjną zostało złożone w M.P.K. Uzasadniając to dlatego że tam gdzie niema autobusu,Busiarze windują ceny bo nie mają konkurencji. A biedny pasażer musi płacić chorendalne ceny aby dostać się do miasta.W odpowiednim czasie napiszę jak ma przebiegać trasa lini komercyjnej.

zenek
Gość
zenek

a myslisz ze linia komercyjna bedzie wozila ludzi za darmo??? bilety moze bedza i tansze ale gmina bedzie musiala doplacic do biletow zeby sie komus oplacalo a skad gmina wezmie jak biedna wiadomo z naszej kieszeni czyli podatkow

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Oj Panie Emereyt – coś mi to śmierdzi na ukrytą reklamę!

Wincentowianka
Gość
Wincentowianka

Według mnie, zamiast kolejnej lini, mogliby dołozyć kilka kursów 26, albo przynajmniej zmienić ich godziny. Autobusem chwilę po siódmej (nie wiem o której wyjeżdża z Łośnia, na Wincentowie jest minuty po 7) do gimnazjum w Piekoszowie nie dojeżdża prawie nikt. A mając zajęcia na równą ósmą w Kielcach zwyczajnie nie idzie się wyrobić, autobus jest około 7:45, 50… W piętnaście minut ciężko dojść (dobiec) do szkoły oddalonej przynajmniej kawałek od Żytniej. Jakby ten autobus był 10 minut wcześniej, ile osób by się wyrobiło… 1.50 ulgowy w autobusie a 3.00 w busie to jednak spora oszczędność. Już nie mówię o powrotnym,… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

Kolego emerycie skoro twierdzisz że pismo zostało już złożone w MZK to powinieneś mieć orientację co do cen biletów . Komercyjne linie na pewno nie są liniami tanimi, są one tworzone najczęściej na trasach przelotowych , gdzie po drodze można zbierać pasażerów. Zenek w swoim komentarzu wskazał dwie linie chociaż na terenie gminy jest ich więcej a problem dojazdów nie dotyczy tylko Piekoszowa gdzie uważam ten problem w ogóle nie istnieje, dotyczy on mieszkańców takich miejscowości jak Wincentów, Rykoszyn , Brynica ,innymi słowy nie leżących przy głównych drogach w naszej gminie i właśnie tam jest problem z dojazdami.

zenek
Gość
zenek

nie wazne czy tych linie jest 2, 3 czy 15 jesli jezdza co godzine a kursy sie dubluja to niech sie nie dziwia ze ludzie nimi nie jezdza
wszystko bedzie zalezalo od ceny biletu i czasu w jakim ten komercyjny autobus bedzie jechal do kielc bo jesli dzadza stare wysluzone jelcze ktore beda jechaly do keilc godzine to ja wole juz dac to 5 zl i jechac w 20 min

Wincentowianka
Gość
Wincentowianka

Busy w idealnym stanie tez nie są (kto jeździ Korczynem po 6.40 i 8.20 bodajże wie o czym mówię), czasem strach wsiadać… I jak mam za trzy zeta dojechać do szkoły i z niej wrócić, to mogę się tłuc nawet godzinę zamiast 20 minut busem za dwa razy tyle 😉

zenek
Gość
zenek

przeciez jest ITD, Policja wstarczy zadzwonic i zglosic ten fakt

Tomasz
Gość
Tomasz

Odnosząc się do wpisu Autora i komentujących mam kilka spostrzeżeń… Trasa linii jest łatwa do przewidzenia, wystarczy uważnie przeczytać wpis Autora o planowanej sesji Rady Gminy Piekoszów… Znajdujemy w niej o dziwo zapowiedz kilku podobnie brzmiących punktów… To znaczy: wstępne ustalenie lokalizacji przystanków komunikacyjnych… Ponieważ jednym z warunków uruchomienia linii komercyjnych przez MPK jest odpowiednia baza przystankowa przygotowana przez Gminę a tu nagle tyle przystanków w tylu miejscowościach chcą przegłosować na raz daje to przynajmniej mnie do myślenia że linie będą 2 minimum. Jedna typowo gminna czyli na terenie Gminy Piekoszów, ale dotycząca zachodniej jej części. Takie miejscowości jak Łaziska,… Czytaj więcej »

spiskowa teroria dziejów
Gość
spiskowa teroria dziejów

Człowieku, te przystanki są przygotowane dla busów. Internetowi skrytobójcy, przestańce knuć i myśleć bo nie wychodzi wam to a napewno nie prowadzi was to do prawdy.

zenek
Gość
zenek

ciekaw jestem jak ten 12m kolos zmiesci sie na Lesicy????
teraz to kobiety nie tylko placki beda piekly ale i bigos gotowaly….
nie ma regoły ze to „miejscowi kierowcy”
i po 3 dlaczego tylko uczniowie i studenci maja az takie znizki??? nie dosc ze doplacam do ich wykształcenia pracuje tez jezdze codziennie i tez chcialbym 3 bilet kupic za 50%

Tomasz
Gość
Tomasz

Pisząc w odpowiedzi Zenkowi: 1) zmieści się, przynajmniej powinien. To jest oferta MPK. Priorytetem jest dla nich autobus niskopodłogowy 12-metrowy. Są to solarisy,many lub neoplany. Choć np do Chmielnika na 201ce jezdzi mercedes conecto nawet. Ważne aby się nie mijały 2 MPK w Lesicy bo może być problem. Choć 202ka w Jaworzach jakoś daje radę, ale jest problem z wyminięciem. 2) W większości są to miejscowi kierowcy. To wygoda dla kierowców gdyż mają blisko pracę- czyli autobus. Mogą być tez pobliskie miejscowości, np do Kołomani na 204kę dojeżdża kierowca z Rogowic. 3) warto byłoby to rozpatrzyć lub zaproponować MPK. Nie… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Panie „spiskowa teoria dziejów” powiem krótko jeśli byłyby to przystanki dla busów, to są 2 możliwości: jeśli tych przystanków nie ma a busy jeżdżą tamtędy i zatrzymują się to łamią prawo lub 2 możliwość: chcą wkroczyć na te trasy przed MPK aby zablokować uruchomienie linii komercyjnych.
Mieszkańcom Piekoszowa w tym Panu świetnie za to wychodzi korzystanie z dostawczaków żywności przerobionych na busy. Ale to Pana wybór. Wielu mieszkańcom wyszło i mają linie komercyjne MPK lub mają nowe miejskie linie ZTM ale przecież Piekoszów i okolice może być na poziomie dostawczaków zamiast niskiej podłogi… Nic na siłę,pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a skąd pieniądze na przystosowanie przystanków,skoro w gminie nie ma być żadnych przystanków,panowie radni robią kiełbasę wyborczą,no i jeszcze jedno,czy nasze drogi spełniają warunki dla takiej komunikacji,są takie miejsca gdzie mijając się z busem można wpaść do rowu.

Ooo
Gość
Ooo

Lepiej by bylo, gdyby utworzono linie z Kielc przez Chęciny do Zajączkowa. Zainteresowanie na pewno by bylo. Tylko jedna linia busow jezdzi ta trasa. A ludzi jest sporo.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

i na jakim etapie jestesmy w tym temacie?

Adrian
Gość
Adrian

Jak to jest z nową linią 203, która rzekomo miała być juz w styczniu?
Mógłby ktoś udzielić jakichś informacji, jeśli takowe posiada?