Nagrania z sesji rady gminy 27 lutego 2014

Udało mi się zdobyć nagrania z ostatniej sesji rady gminy, materiału jest sporo – muszę go przejrzeć i wybrać najciekawsze fragmenty.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia wideorelacji przygotowanej przez telewizję internetową działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Piekoszowie:

Ponieważ sesja trwała ponad 4 godziny, więc materiału jest sporo – napiszcie w komentarzach, które fragmenty chcielibyście obejrzeć.

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Poza systememObserwatorgosczatroskany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Saskya
Gość
Saskya

Super, że Ci się udało.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Cóż można powiedzieć po obejrzeniu materiału przygotowanego przez GOK… Mamy wójta, który nie bardzo chce odpowiadać na konkretne pytania jak np o słynne 15 milionów od Lubawskiego, stara się – podobnie jak Jego mecenasi – odpowiadać „na okrągło” nie odnosząc się do meritum.Natomiast sprawozdanie z działalności – żałosne. To, o czym mówił wójt przeciętnie rozgarniętemu człowiekowi zabrałoby góra tydzień – co robił wójt w pozostałym czasie? Czyżby dokonywał obiecanego audytu UG? A może – jak to obiecywał w kampanii wyborczej – wsłuchiwał się w głos społeczeństwa? Jeśli to ostatnie – to robił to dziwną metodą, bo nikt Go nie widział… Czytaj więcej »

karol
Gość
karol

Radny ktory glosowal za oddaleniem uchwaly mowiacej o polaczeniu GOK i bibloteki przy nastepnych wyborach wyborcy powinni dac im kopa poniewaz polaczenie tych dwoch jednostek dla gminy daje duze oszczednosci i zmniejszenie zbytecznych urzednikow,ale radni w tym momecie nie dzialali w interesie mieszkancow i gminy,natomiast bardzo podobalo mi sie zapytanie radnego do pani Danuty M ktora swaja odpowiedzi nie przekonala mnie i w dalszym ciagu gmina przez niekompetencje tej pani bedzie tracila pieniadze i wizerunek gminy

pozdro
Gość
pozdro

O i radcę prawnego macie ze Stąporkowa.
Widzę że transakcja wiązana w pakiecie razem ze skarbnikiem miała być.
Tak na marginesie niedoszła Pani skarbnik była pomysłodawcą zwolnień urzędników w Stąporkowie (zwolnionych zostało 7 osób).

zatroskany
Gość
zatroskany

A tutaj wystąpienie pokontrolne RIO po kontroli w Stąporkowie w 2013.
Panie wójcie proszę się zapoznać zanim podejmie Pan decyzję.
http://bip.kielce.rio.gov.pl/Artykul-Wystapienie-z-dnia-20130814,2415,2415.html

gosc
Gość
gosc

a tu wystąpienie pokontrolne RIO po kontroli w Gminie Piekoszów na okoliczność katastrofy finansowej:
http://bip.kielce.rio.gov.pl/temp/zdjecia_art/2494/piekoszow_2013.pdf

szczególnie polecam podsumowanie:
„Odpowiedzialność za powyższe nieprawidłowości ponosi były Wójt Gminy oraz Skarbnik Gminy.”

oraz pkt.35:
„Wzmocnić nadzór nad pracą Skarbnika Gminy, w celu niedopuszczenia do powtórzenia nieprawidłowości opisanych w niniejszym wystąpieniu pokontrolnym.”

Chyba ciężko znaleźć drugą taką gminę, jak Piekoszów. W Stąporkowie nie ma sytuacji kryzysowej.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

może komisja rady gminy sprawdzi ten raport RIO,jest bardzo liczna,zresztą większość komisji jest liczna,niektórzy radni są w kilku komisjach,może pan panie Blogu sprawdził by to

Obserwator
Gość
Obserwator

Zauważyłem ostatnio że Pan Gaweł mocno się lansuje. Czyżby kandydat na wójta w październiku? Ja na niego napewno NIE ZAGŁOSUJE, patrząc jak robi z PUPu swoje podwórko.

Poza systemem
Gość
Poza systemem

Ostatnio Pan Gaweł podkreślił, że nie będzie startował na radnego w najbliższych wyborach. Zatem… może ten lans i pokazywanie „znania się na wszystkim” ma coś wspólnego z zamiarem kandydowania na wójta…?
Czas pokaże 😉