Relacja z nadzwyczajnej sesji rady gminy 21 marca 2014

Tylko godzinę trwała dzisiejsza nadzwyczajna sesja rady gminy, zwołana na wniosek wójta. Radni przegłosowali wszystkie uchwały, z wyjątkiem jednej, która miała pozwolić wójtowi na zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Radni zdecydowaną większością głosów przyjęli uchwały: w sprawie zmian w budżecie gminy, zmiany wieloletniej prognozy finansowej, połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej z Gminnym Ośrodkiem Kultury, w sprawie programu naprawczego i zaciągnięcia pożyczki długoterminowej z budżetu państwa.

Najwięcej emocji wywołała kolejna uchwała, która miała pozwolić wójtowi na zaciągnięcie kredytu w wysokości 2 milionów złotych, z którego regulowane byłyby najpilniejsze zobowiązania. Mimo, że wójt zapewniał, że nie jest to kolejne obciążenie dla gminy tylko coś w rodzaju „debetu” w koncie, radni nie dali się przekonać i stosunkiem głosów 11 do 4 uchwały nie przyjęli.

Wtedy wójt zdjął z porządku obrad kolejny projekt uchwały – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie i dokonanie innych czynności prawnych dotyczących sprzedanych nieruchomości.

Oczywiście mam nagraną prawie całą sesję i do jutra opublikuję filmy. Warto dziś wieczorem obejrzeć TVP Kielce, ponieważ ich ekipa miała po sesji rozmawiać z wójtem.

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jeden z 15ObserwatorMieczysławadew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
Gość
zenek

moze mi ktos wyjasnic jak pozyczka nie jest obciazeniem???

pp
Gość
pp

słuchajcie to już jakaś masakra z tą biogazownią, dzisiaj rano i wieczorem to aż się żyg…… chciało taki smród, czy naprawdę się nie da z tym nic zrobić?!

greg
Gość
greg

jestem pewien że jakby wszyscy mieszkańcy się zebrali ws. smrodu z bio gazowni to już dawno byłoby po temacie i mielibyśmy czyste powietrze, ale widocznie nie wszystkim to przeszkadza.
Podobnie jak z cenami za wodę, narzekamy na wysokie stawki a i tak płacimy, z tego co wiem to tylko nieliczni się zorganizowali i płacą po cenach z 2012r. – gratuluję .

adel
Gość
adel

Podobnie jak z cenami za wodę, narzekamy na wysokie stawki a i tak płacimy, z tego co wiem to tylko nieliczni się zorganizowali i płacą po cenach z 2012r. – gratuluję .
co zrobili w tej sprawie i płacą taniej?

adew
Gość
adew

Jak nieliczni sie zorganizowali i placa mniej za wodę? Jak to zrobili proszę o szczegóły

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Po prostu dostajesz rachunek i przeliczasz go po starych stawkach i takie kwoty ludzie uiszczają. ZUK podnosząc stawki za wodę i ścieki przedstawił zawyżone koszty by móc przeforsować podwyżkę która miała służyć do spłaty zobowiązań ZUK-u . Masz następny przykład w tym artykule jak P.Piątek tłumaczy że debet, kredyt obrotowy nie jest KREDYTEM i OBCIĄŻENIEM FINANSOWYM. Dlatego wycofał uchwałę o nieruchomościach bo miały one stanowić zabezpieczenie dla tego kredytu/debetu.
CHCECIE GŁOSOWAĆ JESZCZE NA KOGOKOLWIEK W NASTĘPNYCH WYBORACH ?
TA GMINA TO BANKRUT

Obserwator
Gość
Obserwator

Ciekawy jest sposób realizowania prawa w naszej gminie, zwłaszcza ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach który w art. 3 ust.2 pkt. 9 mówi o informowaniu corocznym mieszkańców na stronie internetowej o „9)udostępniają na stronie internetowej urzędu gminy oraz w sposób zwyczajowo przyjęty informację o: a) podmiotach odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu danej gminy, zawierające firmę, oznaczenie siedziby i adres albo imię, nazwisko i adres podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości b) miejscach zagospodarowania przez podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu danej gminy zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

w dzisiejszym echu jest artykuł o umorzeniu przez starostwo 80 tys.długu gminy względem starostwa,ale co najważniejsze,przeciwnikiem tego umorzenia był radny powiatowy z PiS,czyżby nasz wójt popadł w nie łaskę.

jeden z 15
Gość
jeden z 15

Wszyscy radni powiatowi byli za umorzeniem (100%), a słowa które pojawiły się w prasie są wyrwane z kontekstu, zwykła manipulacja a zarazem chamskie oczernianie opozycji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kolejna sesja i kolejne podejście do odwołania skarbnika gminy. To skandal jak w takich warunkach pracuje ta kobieta? Czy w tej kadencji nie ma pilniejszych spraw?

jeden z 15
Gość
jeden z 15

Może porozmawiamy o przegranych sprawach jednego z dyrektorów, ciekawe jakie konsekwencje poniesie za to płytkie potraktowanie Naszych Nauczycieli.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

w tej kadencji ta sprawa jest pilna,patrz raport RIO na temat działań skarbnika gminy,nie dziwę się,że wójt chce zmiany