Relacja z nadzwyczajnej sesji rady gminy 4 marca 2014

Na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek wójta radni zajęli się tylko dwiema uchwałami – w sprawie obligacji oraz nowych cen wody i ścieków.

Pierwsza uchwała dotyczyła emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu. Została ona przyjęta w głosowaniu imiennym – 14 radnych było za, jeden – przeciw:

Następnie radni zajęli się projektem uchwały w sprawie nowych cen wody i ścieków, które mają obowiązywać od 1 kwietnia 2014 do 31 marca 2015. Według nowej taryfy cena wody będzie o 13 groszy niższa niż dotychczas, a ścieków – o 24 grosze. Przy okazji okazało się, że bez względu na wynik głosowania nowe ceny i tak wejdą w życie – w przypadku nieprzyjęcia uchwały przez radę stanie się to w ciągu 70 dni. I tak też się stało – większość radnych wstrzymała się od głosu. Oto pierwsza część nagrania:

I cała reszta – coś dla wytrwałych (48 minut) 😉

Wkrótce opublikuję nagrania z poprzedniej sesji, która odbyła się 27 lutego.

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Relacja z nadzwyczajnej sesji rady gminy 4 marca 2014"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
JESTEM STĄD
Gość

WYP…C PREZESINE ZUKu TO JEGO ZASLUGA,ZE WODA I SCIEKI SA TAK DROGIE. A NA MARGINESIE POCZYTAJCIE O J.RABALSKIM OBECNYM PREZESIE ZUK,KTORY KIEDYS BYL WICEBURMISTRZEM KONSKICH. TAKICH „FACHOWCOW ZATRUDNIAL” DABROWA.http://www.fakt.pl/Nieboszczyk-wygral-przetarg,artykuly,38457,1.html

wstyd...
Gość

Kolejna sesja…
A może kolejny pokaz cyrkowy?
Za nasze , podatników, pieniądze.

Poza systemem
Gość

heh, raczej pokazywanie kto mądry, a kto mądrzejszy i tu niekoniecznie chodzi o wypowiedzi Państwa Radnych. Pan Prezes stowarzyszenia na N jak zwykle nie pozostawał dłużny i choć zawsze daje upust swoim emocjom, to na tej sesji lekko przesadził mieszając sprawy iście osobiste do polityki, zwłaszcza na linii Pan Prezes —> skarbnik gminy.

Anonimowo
Gość

Mniemam, iż każda uchwała w każdej gminie powinna być podejmowana zgodnie z prawem. To po co RG skoro nie ma nic do powiedzenia, po co im płacić skoro uchwała wejdzie w życie tylko z opóźnieniem. Tak to z wypowiedzi p. mecenas zrozumie przeciętny kowalski.
A tak na marginesie to ilu radców prawnych mamy w tej gminie, bo już się gubię.

karol
Gość
Sluchajac odpowiedzi zadanych prezesowi ZUK i jego ksiegowej oraz pani mecenas przez pana Marka K wywnioskowalem ze sa to ludzie niekompetetni ktorzy na proste pytania i fakty udekumentowane nie przyznaja sie do swoich bledow.Cena wody i sciekow zostaly podniesione nie zgodnie z prawem i ze zdrowym rozsadkiem.Jezeli ksiegowa w ten sposob oblicza amortyzacje to zycze powodzenia.Podziwiam tylko tych ludzi ktorzy bezinteresownie poswiencaja swoj czas i pieniadze na walke z patologia urzednicza.Radni ktorzy powinni dzialac w interesie mieszkancow poza radnym Swierczem zachowali sie anemicznie i nie prubowali nawet dyskutowac odnosnie niprawnemu podniesieniu cen wody i sciekow ale zapytamy o to w… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

W kampanii wyborczej odpowiedzą Ci to co będziesz chciał usłyszeć. Po wyborach jakoś zapominają o obietnicach.

ela
Gość

słuchajcie rombały z ZUK to wyjdziecie
Walka się opłaca chcecie płacić mniej za wodę – nie ma problemu tylko ruszyć trochę głową .
jeżeli ceny zostały bezprawnie podniesione na 2013r. to trza płacić po cenach za 2012r. jak to wielu czyni.
pozdrawiam

wpDiscuz