30 kwietnia odbędzie się sesja rady gminy

Tym razem w programie sesji nie ma już punktu dotyczącego odwołania skarbnika. 😉 Sesja odbędzie się w środę 30 kwietnia 2014 o godzinie 9.00 w Bibliotece Centrum Kultury (dawny Gminny Ośrodek Kultury) w Piekoszowie.

Oto pełny program sesji 30 kwietnia:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji z dnia 31.03.2014 oraz 16.04.2014 r.
 4. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 5. Funkcjonowanie służby zdrowia – informacja.
 6. Funkcjonowanie GOPS w Piekoszowie – informacja.
 7. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2013 rok Gminnej Biblioteki Publicznej w Piekoszowie
  • w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2013 rok Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie
  • w sprawie zmiany uchwały Nr LIX/321/2010 Rady Gminy Piekoszów z dnia    31 maja 2010 roku w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Piekoszów
  • w sprawie uchylanie uchwały Nr LIII/364/2013 Rady Gminy Piekoszów z dnia 30 grudnia 2013 roku w sprawie zmiany uchwały Nr LII/355/2013 Rady Gminy Piekoszów z dnia 05 grudnia 2013 roku w sprawie powołania składów osobowych stałych komisji Rady Gminy Piekoszów
  • w sprawie zmiany uchwały Nr LII/355/2013 Rady Gminy Piekoszów z dnia 05 grudnia 2013 roku w sprawie powołania składów osobowych komisji stałych Rady Gminy Piekoszów
  • w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej położonej na terenie miejscowości Jaworznia od małż. Elżbiety i Wacława Kubicza zam. Jaworznia 42, 26-065 Piekoszów,
  • w sprawie wskazania miejsca lokalizacji przystanków komunikacyjnych w miejscowości Micigózd, ul. Ogrodowa
  • w sprawie zmiany  budżetu gminy na 2014 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2014-2022,
  • w sprawie zmiany w uchwale Nr XXXV/246/2012 Rady Gminy w Piekoszowie z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Piekoszów,
  • w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Piekoszów

8. Zapytania i wolne wnioski.
9. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP Urzędu Gminy Piekoszów)

Niestety sesje nadal są zwoływane w godzinach, w których większość ludzi pracuje – ja też nie będę mógł na niej być i nagrywać. W związku z tym mam prośbę – jeśli ktoś ma możliwość, czas i ochotę by mi w tym pomóc – bardzo proszę o kontakt.

23
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
xxPaweł ArabaszjaPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

jestem ciekaw dlaczego rada podejmuje tak duzo uchwal ktore zmieniaja poprzednio podjete uchwały czyzby to przez brak kompetencji???

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Zwoływanie sesji Rady Gminy na godziny w których większość mieszkańców pracuje – jest działaniem celowym. Wszak im mniej wie motłoch – tym łatwiej nim rządzić. Wiedza – to niebezpieczna rzecz.
Może wybrałbym się na to posiedzenie, ale skoro nie ma w porządku obrad uchwały o odwołaniu skarbnika – to taka sesja staje się mało interesująca 🙂 . Dziwi mnie brak konsekwencji wójta w tej sprawie, bo już myślałem, że podobnie jak Katon nawołujący do zburzenia Kartaginy – każda sesja będzie się zaczynać od próby odwołania skarbnika 🙂 🙂

an24
Gość
an24

Ktoś o tym już pisał tylko przypomnę.Sesje RG powinny być zwoływane w soboty a radny jako dobrowolny społecznik nie powinien otrzymywać wynagrodzenia z tego tytułu !!!!!!

Pawe łArabasz
Gość

Chciałbym uczulić mieszkańców gminy Piekoszów na powstały pomysł budowy elektrowni wiatrowej w okolicach góry Plebańskiej za Łaziskami. Zwracam na to uwagę, ponieważ ktoś z decydentów gminy może sie” pomylić ’ i wydać zgodę na tą elektrownię. O szkodliwości elektrowni traktuje artykuł którego adres podaję http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2253,article,5032 Wnioski pozostawiam mieszkańcom gminy, nie tylko zresztą Piekoszowa ale i Sitkówki Nowiny. Zasięg szkodliwego oddziaływania elektrowni to kilkadziesiąt kilometrów.

ja
Gość
ja

przesadzasz z tą szkodliwością, w artykule dostępnym pod odnośnikiem jest sama demagogia. przyznaj, że tobie nie chodzi o Piekoszów, czy Sitkówkę-Nowiny, tylko o własną osobę. wszak Plebańska górka jest bardzo blisko miejsca twojego domu, więc napisz prawdę, że nie chcesz takiego sąsiedztwa, a nie mydl oczu innym, że chodzi ci o dobro Nowin.

Paweł Arabasz
Gość

Oczywiście ze nie chce aby to badzeiwie stanęło w pobliżu mnie,, i nie dopuszczę aby stanęło. A nawet gdyby stanęło to ja będę osłonięty drzewami, główne promieniowanie i dźęwięki pójdą otwartą przestrzenia na Jaworznię, Łaziska, Piekoszów, Wincentów. A ty będziesz sie dziwił dlaczego twoje dzieci i wnuki chorują na taka krwi. Ja podaję swoje imię i nazwisko, może i ty podasz swoje? Dlaczego chowasz się ze swoim fałszem pod jakimś skrótem?

an24
Gość
an24

To pewnie przez tą szkodliwość u naszego zachodniego sąsiada 40% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych …elektrownie atomowe na etapie zamykania…..co wioska to wiatraki,na każdym większym dachu i nieużytkach elektro-cele …energia elektryczna płynie do dystrybutora a potem do odbiorcy…. ot fenomen gospodarczy ..wokół wiatraków pełno kretowisk a na podmokłych terenach żab co nie miara …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dokładnie. W wielu miejscach w Polsce stoją wiatraki, ludzie obok żyją, krowy się pasą i nikt nie narzeka. Moim zdaniem krajobraz z wiatrakami też zyskuje. A z protestami to jest tak samo jak z protestami przeciwko masztom sieci komórkowych – każdy nowy wywołuje protesty ale na wiosce wszyscy mają komórki od dziadka po dziecko i narzekają na słaby zasięg.

Paweł Arabasz
Gość

U naszego zachodniego sąsiada robią co mogą aby się tego pozbyć ze swojego terenu, a żeby nie ponosić strat pchaja to do Polski. Bo z tymi wyprodukowanymi trzeba coś zrobić.

an24
Gość
an24

małe sprostowanie ..stare demontują i sprzedają a w ich miejsce montują nowe udoskonalone …

Paweł Arabasz
Gość

A dlaczego stare demontują? to po pierwsze, a po drugie przedstaw mi wiarygodne dane ze montują nowe ze szczególnym wskazaniem, że montują je w miejsca gdzie stały stare. Jestem pewien, że nie uzasadnisz tego ponieważ nic takiego nie ma miejsca, mądry zachód połapal się o szkodliwości elektrowni wiatrowych i pcha je do polski, tak jak kiedyś pchał plastikowe okna emitujące szkodliwe promieniowanie oraz wydzielające trujący kadm i ołów. Ja nie mam nic przeciw odnawialnym źródłom energii, ale niech je stawiają tam gdzie nie wpłynie to negatywnie na zdrowie ludzi i zwierząt. Pieniądze wszystkiego nie załatwią. To że obecnie wiatraki stoją… Czytaj więcej »

an24
Gość
an24

.kolego o jakich ultradźwiękach piszesz oświeć mnie …..wiatrak to zamiana „obrotu śmigła” na energie elektryczną …w grę wchodzi zmienne pole magnetyczne wokół przewodu w którym płynie prąd …wczoraj byłem u kolegi który ma trzy wiatraki koło domu od dobrych 15 lat ,najbliższy jest 300 m ,drugi 400 m,trzeci około 1000 m ..nic nie słychać a on sam nie zauważył żadnych oznak ujemnych …kolega posiada normalną rodzinę , dzieci,zwierzęta domowe,przed jego działką pasterz wypasa owce…zwierzęta mają wyostrzony instynkt samozachowawczy…myślisz że spokojnie będą się zachowywać w razie zagrożenia …

Paweł Arabasz
Gość

czytaj dobrze, nie o ultradźwiękach tylko infradźwiękach pisze.

xx
Gość
xx

a co maja wspolneg zaby z kretowiskami?

an24
Gość
an24
góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

To tak, jakbyś pytał producenta wódki o szkodliwość picia alkoholu. Akurat o generatorach wiatrowych pewną wiedzę mam i z pewnością nie chciałbym takiego sąsiedztwa. W porównaniu z generatorem wiatrowym maszt telefonii komórkowej to kaszka z mlekiem. W odległości większej niż 5 km od miejsca bytowania ludzi – proszę bardzo. A wszyscy, którzy piszą o braku szkodliwości wiatraków – to albo ignoranci, albo opłacani lobbyści. A o infradźwiękach można sobie poszukać i poczytać – a potem wyciągnąć wnioski.

Paweł Arabasz
Gość

Zamieściłem tutaj opis infradźwięków, nie wiem dlaczego pan Blog mi usuwa opisy mówiące o szkodliwości elektrowni wiatrowych. Dziwię się też dlaczego dwie osoby tak uparcie zachwalają tutaj coś co ewidentnie jest wysoce szkodliwe dla ludzi.

Paweł Arabasz
Gość

Ty może nie wypowiadaj się o kimś, nie przedstawiaj mi tutaj bzdur reklamowych firmy która próbuje zrobić wodę z mózgu ludziom, bo w praktyce jest tak że właściciel takiej elektrowni mieszka sobie bezpiecznie i wygodnie w swoich posiadłościach a wiatraki ma poustawiane w innych miejscach gdzie drobnymi sumami i umowami z drobnym druczkiem zawierającymi klauzulę o karach umownych za ” podnoszenie głowy w przyszłości i za długi język ” pozamykał ludziom z sasiedztwa wiatraków usta. Ty pokaż mi swoje wiatraki obok swojego domu, pokaż że tam mieszkasz i jesteś zadowolony. Czekam na zaproszenie.

Paweł Arabasz
Gość