Będzie kolejna próba odwołania skarbnika – na sesji rady gminy 16 kwietnia

W środę 16 kwietnia 2014 odbędzie się sesja rady gminy, na której po raz kolejny – już trzeci – pojawi się projekt uchwały w sprawie odwołania Jadwigi Szymańskiej z funkcji skarbnika. Sesja rozpocznie się o godzinie 14.00 w budynku GOK w Piekoszowie.

Szczegółowy program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie odwołania Skarbnika Gminy,
  • w sprawie zmiany uchwały Rady Gminy Nr LIV/366/2014 z dnia 30 stycznia 2014 w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Piekoszów na rok 2014,
  • w sprawie zmiany uchwały Nr LVI/381/2014 z dnia 4 marca 2014 roku w sprawie emisji obligacji komunalnych,
  • w sprawie zmiany uchwały w sprawie upoważnienia kierownika GOPS w Piekoszowie do prowadzenia postępowania w sprawach przyznania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów,
 3. Zamknięcie obrad sesji.

Źródło: Urząd Gminy Piekoszów

Na koniec – wideorelacja z poprzedniej sesji przygotowana przez ITV Piekoszów:

17
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
szeregowyalexisAnonim1989tomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adew
Gość
adew

Czy o godzinie 14 z kielc linia nr 18 nie moglaby kursowac duzym autobusem tylko malym gdyz jest duzy scisk?
Czy nasz wojt nie moglby zalatwic tego w ztm ?

tomasz
Gość
tomasz

pani kierownik refertau sie myli przystanek na skalce na wysokosci blokow jest jadac w strone kielc

po drugie pis w warszawie ma smolensk a w piekoszowie odwolanie pani skarbnik

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ta kobieta powinna go podać o mobing.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ta kobieta to spowodowała ze brakuje w kasie gminy 12-13 mln złotych a miesięczna strata – odsetki od tych pieniędzy to ok 130 tysięcy – mało ? Jak dalej będzie rządzić kasą to i autobus nie dojedzie i światła w nocy nie uświadczysz

tomasz
Gość
tomasz

„ta kobieta ” ma przedewszystkim imie i nazwisko
a po drugie nie Ona decydowala o kolejnych inwestycjach na kredyt tylko cala rada gminy…

Anonim1989
Gość
Anonim1989

P. Tomaszu jest takie magiczne słowo , nie” . Ciekawe dlaczego STRAWCZYN potrafi realizować większe inwestycje i ciagle płaci rachunki w terminie. Pani Szymańska jako skarbnik Po prostu nie umie nad tym zapanować .

Anonim1989
Gość
Anonim1989

CD… Minęła północ , właśnie zarobiłem 100 $ bo pieniądz nie śpi, a na koncie gminy cyknęlo minus ok 4000 zł – to chyba przyzwota pensja by była . Jutro daj Boże będzie tak samo … W finansach gminy na pewno

Anonim1989
Gość
Anonim1989

Mobing? Ta Pani spowodowała 12mln zł brakujące w kasie gminy i 130 tys. zl odsetek na miesiąc czystej straty od tych zaległości . Każdy miesiąc pełnienia tej funkcji kosztuje nas (podatników ) 130 tys + pensja . I nic z tym nie potrafi zrobić . Niedługo to ani autobus nie dojedzie ani światła nie zobaczymy . Taki jest efekt jej wieloletniego pływania na fali wiecznych pomyłek i poprawek . Tylko ze matematyka i ekonomia nie znosi takiej pustki.

tomasz
Gość
tomasz

a jak przyjdzie ktos inny to pensji nie bedzie bral pensji??? włozy do gminnej kasy brakujace miliony??? a odprawa ktora sie nalezy za zwolnienie a ew wyrok sadu pracy za bezpodstawne odwolanie???
wg mnie Pan wój ta takze cala rada powinni sie postrzymac od daleko sieznych i kontrowersyjnych decyzji (chodzi tu o likwidacje szkol, zmiany personalne) przynajmnie do jesiennych wyborow aby to nastepca podejmowal rozsadne decyzje

Anonim1989
Gość
Anonim1989

Panie Tomaszu . Ma pan racje ze to wszystko kosztuje , ale funkcja skarbnika kieruje się trochę innymi zasadami Ale w zarządzie skarbnika jest budżet ponad 40 mln zł to chyba warto żeby to była osoba która umie ich upilnował . A teraz trzeba to umieć szczególnie . Finanse są jak krwiobieg , a skarbnik w gminie jest jak serce , . W finansach jak w krwiobiegu czas i i sprawność są najważniejsze , resztę chyba rozumiesz . No i na koniec : pożyczka z ministerstwa na ratowanie finansów gmina za które — podkreślam jest odpowiedzialna pani Jadwiga Szymańska jako… Czytaj więcej »

Anonim1989
Gość
Anonim1989

Ciąg dalszy – mobingskarbnika ?popatrzcie na plan sesji. Same zmiany poprzednich uchwał . A dlaczego ? Błędy ? Poprawki? Nidorobki? I tak od lat . A może to skarbnik mobbinguje finanse gminy ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy te projekty uchwal przygotowuje sam skarbnik, że go za wszystko obwiniacie? Otóż nie!!!

alexis
Gość
alexis
szeregowy
Gość
szeregowy

Przestań juz powtarzać tę głupoty, bo to już nudne. Wszyscy wiedzą że to nie jego dom a ty kotlety odgrzewasz.

Anonim1989
Gość
Anonim1989

CD uchwały : po to ktoś ma funkcje np skarbnika ( bierze za to kasę ) żeby za to odpowiadał i pilnował bo to są nasze pieniądze a przede wszystkim , pani Szymańska jest skarbnikiem w Piekoszowie od 12 lat i Miała na to czas żeby się tego nauczyć a efekt jest taki z niezapłaconych rachunków miesięcznie odsetki rosną i rosną. 10 procent – najlepsza lokata w kraju , Bo Irak to kiedyś trzeba zapłacić . A teraz się zastanów : powierzył byś jej w zarząd swoje pieniądze ? To co teraz sądzisz o tych 8 radnych co tak zawzięcie… Czytaj więcej »

Anonim1989
Gość
Anonim1989

Komentarz do wywiadu radnego Gawła w TVP kielce z 16. 04: brawo , rzeczywiście politologia nie uczy Finansów I nie ma co się dziwić ze radny Gaweł tego nie pojmuje a raczej nie kuma bo rozumienie to wymaga słuchania i myślenia i exela . Panie radny program naprawczy przyjęłyście w marcu a ty teraz chcesz nad nim pracować . gratuluje refleksu . Pozostali radni tez tak myślą ? . Widać jakie macie pojęcie o tym co robicie. A jeżeli nie widzisz związku skarbnika z długami. Gminy to tylko potwirdzasz ze jesteś nieodpowidnią osobą na tym stołku. Może ci lepiej pójdzie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Anonim 1989 Ty na tym blogu jesteś tylko aktywny i obrażasz wszystkich kto ci przyjdzie na myśl. Za finanse gminy jest oczywiście odpowiedzialny skarbnik, ale przede wszystkim był wójt i to były jego decyzje i za to czeka go wyrok. Gdyby to była wina skarbnika to prokurator pewnie by się nią zainteresował. Może nam odpowiesz skoro jesteś tak poinformowany o sytuacji gminy KIEDY BĘDĄ TE MILIONY OD PANA PREZYDENTA. Widać wyraźnie, że jesteś osobiście zaangażowany w tę sprawę i to nie tak jak przeciętny mieszkaniec. Zajmij się przygotowaniami do świąt może Ci to lepiej wyjdzie.