Dlaczego wójt zatrudnił doradcę bez przeprowadzania konkursu?

Ustawa o pracownikach samorządowych mówi jasno, że nabór na stanowiska urzędnicze jest otwarty i konkurencyjny, a ogłoszenie o powinno znaleźć się w Biuletynie Informacji Publicznej. Dlaczego więc wójt gminy Piekoszów zatrudnił doradcę bez przeprowadzania naboru?

Przejrzałem gminny BIP i od czasu urzędowania wójta Zbigniewa Piątka jedyne ogłoszenia o naborze do pracy w urzędzie gminy dotyczą sekretarza i  dyrektora żłobka. O zatrudnieniu doradcy nie ma nic. Tymczasem już 26 lutego Echo Dnia poinformowało, że skarbniczka miasta Stąporków odchodzi z pracy ponieważ dostała pracę w gminie Piekoszów. Czy to prawda – zapytałem o to wójta dwukrotnie na jednej z sesji rady gminy i dwukrotnie dostałem wymijającą odpowiedź. Wójt nie potwierdził, że zatrudnił lub zamierza zatrudnić byłą skarbniczkę Stąporkowa.

Aktualizacja:

Dostałem od wójta odpowiedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie zakresu obowiązków i trybu zatrudnienia doradcy. Doradca został zatrudniony 24 marca 2014 i okazuje się, że zatrudnienie doradcy lub asystenta nie wymaga przeprowadzania konkursu. Niestety, pytanie o zarobki doradcy pozostało bez odpowiedzi.

Wiem natomiast jakie są obowiązki doradcy:

  1. Koordynacja prac związanych z wdrażaniem programu naprawczego gminy.
  2. Nadzór nad prawidłowością złożenia przez gminę wniosku w sprawie uzyskania pożyczki z budżetu państwa.
  3. Analiza nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli kompleksowej gminy oraz w raporcie o stanie gospodarki finansowej i nadzór nad realizacją zaleceń pokontrolnych w tym zakresie.
  4. Analiza stanu zatrudnienia w referacie finansowym, zakresów czynności poszczególnych pracowników i ocena czy organizacja pracy w tym referacie jest właściwa.
  5. Ocena efektywności i gospodarności zarządzania finansami.
  6. Ocena procedur obiegu dokumentów finansowych.
  7. Przedstawienie Wójtowi Gminy wniosków mających na celu poprawę funkcjonowania referatu finansowego.

16
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PBbpacakZorientowanyPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bo ma nas wyborców daleko w…… Robi co chce bo jest panem na włościach, a nas patrząc po wpisach niewiele to interesuje. Oby nas zainteresowało w okolicach nadchodzących wyborów.

Anonimowo
Gość
an24
Gość
an24

..co to za bzdura z tymi konkursami.doradca to ma być „mój człowiek” w 100% zaufany ,który mnie nie zdradzi,sprzeda i nie wpuści w „maliny” …jeśli mi się zepsuje rower to nie zaprowadzę go do naprawy do renomowanej firmy bez wiarygodności .zrobi to mój zaufany mechanik który wiem że to potrafi ..

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości. Chciałbym także dowiedzieć się /być może zapytam o to wójta na którejś z sesji/ jak przebiega audyt zatrudnienia w UG /hehe/, kiedy został rozpoczęty, jakie przyniósł efekty i ilu urzędników w gminie okazało się zbytecznych lub niekompetentnych oraz ilu tych urzędników zostało zredukowanych 😉

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Brak komentasza.Nie mam komentasza do poprzednich komentaszy, poniewasz nie komentuje braku komentaszy.

Paweł Arabasz
Gość

Jak to? Nie rozumiem. To wyrzucił z pracy grupę pracowników fizycznych których jedynym źródłem utrzymania swoich rodzin zapewne były te zarobki w gminie po to żeby zatrudnić przyjaciółkę? ŹLE WÓJCIE ZROBIŁEŚ, ŹLE!!!! tego ci się nie zapomni!

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Pani Grazyna , jest najlepszym w gminie i należącym do najlepszych w województwie fachowcem od finansów samorządów . Pracowała m.in jako kierownik budżetu powiatu kieleckiego a poźniej jako skarbnik Miasta i gminy Stąporków. Mieszka w Piekoszowie od kilkunastu lat i chyba naturalne ze przyjęła propzycję objęcia funkcji skarbnika Piekoszowa aby pomóc i wyprowadzić gminę z zapaści , bo się po prostu na tym zna. Wszyscy co są zorientowani w faktycznych problemach doskonale wiedzą ze jest jedyną osobą która potrafi to opanować . Radni też ale ………??????…..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

-Mamo chwałą mnie.
-Kto?
-Ja sama.
Co tu doradzać? Trzeba spłacać długi poczynając od tych najpilniejszych, to żadna filozofia, która nie wymaga doradcy za ciężkie pieniądze.

bpacak
Gość
bpacak

To miało być śmieszne???

xx
Gość
xx

pierwszy raz slysze o takim stanowisku „kierownik budżetu”

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Skrót myślowy

JJ
Gość
JJ

Tak czy siak wszystko sprowadzi sie do podniesienia podatków od filozofia polskiej samorzadności w tej i innych gminach. Kiedy ludzie zrozumią że połowa urzedników jest nie potrzebna. Urzad powiatowy = urzad gminy marszałkowski = wojewódzki dlatego kladę laske na wasze wybory .

aniki
Gość
aniki

a propos pracy.
A może ktoś wie, gdzie pracuje były wójt?

aniki
Gość
aniki

Też nie chcę pisać niepotwierdzone wiadomości, ale jeśli to prawda, to dość ciekawa sprawa

Edward
Gość
Edward

napisz coś wiecej