Jak długo jeszcze mamy czekać na zwiększenie liczby kursów autobusów z Piekoszowa do Kielc?

Radio Kielce obwieściło dzisiaj dobrą nowinę – od września do Piekoszowa będzie jeździć więcej autobusów. Problem w tym, że tak na prawdę nic konkretnego jeszcze nie wiadomo.

Na stronie Radia Kielce czytamy:

[…] jest szansa,  że od września na trasy wyjedzie więcej autobusów informuje wójt Zbigniew Piątek. […] Dyrektor ZTM, Marian Sosnowski, przyznaje, że […] częstsze połączenia  będą możliwe od września, ale szczegóły zostaną dopiero ustalone.

Podsumowując – wiemy, że nic nie wiemy. Więcej autobusów będzie „być może” ale nie wiadomo dokładnie kiedy i ile.

Tymczasem przypomnę, że problem zbyt małej ilości połączeń autobusowych pojawił się ponad rok temu, kiedy to pełniący obowiązki wójta Bogusław Krukowski dokonał drastycznych cięć w rozkładach jazdy mimo dużego oporu mieszkańców – pod przygotowaną przeze mnie petycją podpisało się wtedy ponad 400 osób (przy okazji jeszcze raz dziękuję osobom, które poświęciły swój wolny czas i zbierały podpisy).

Wójt Zbigniew Piątek pełni swoją funkcję już ponad pół roku – dlaczego więc do tej pory nie zrobił nic, żeby mieszkańcy naszej gminy mieli więcej połączeń autobusowych? Na jednej z sesji rady gminy kilka miesięcy temu powiedział, że są prowadzone rozmowy z ZTM i jest szansa na zwiększenie liczby połączeń.

Dlaczego więc nowe kursy pojawią się dopiero we wrześniu? Czy to zbieg okoliczności, że miesiąc później będą wybory, w których pan Piątek już zapowiedział udział?

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
xxlukaszkucioragóral niskopienny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

We wrześniu przed wyborami być może się pojawią. Nasz wójt dostaje wigoru przed takimi akcjami, a tak to zachowuje się jak staruszek, któremu się nic nie chce.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

A nie, nieprawda że nic Mu się nie chce. Chce Mu się przecież pobierać wynagrodzenie /nie takie w końcu małe chyba, skoro chce je pobierać jeszcze przez następne 5 lat/ oraz od czasu do czasu udawać zarządzanie gminą. A czasem również opowiadać w radiu bajki /szkoda, że nie dzieciom na dobranoc/ o tym, jak to wspaniale redukuje koszty utrzymania gminy zatrudniając znajomych królika jako asystentów za pieniądze adekwatne do Ich wiedzy. Szkoda, że tej zasady /t.j. adekwatności wynagrodzenia w stosunku do wiedzy/ nie stosuje wobec siebie – mielibyśmy pierwszy w Polsce przypadek darmowego wójtowania /bo o pracy rzeczywiście ciężko tutaj… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

za pieniadze wprost proporcjonalne do wiedzy a wiedze ponoc maja duza 🙂

kuciora
Gość
kuciora

Masz Pan racje Panie góral niskopienny.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Święte słowa góralu. Tylko kogo ten nasz naród wybierze teraz na wójta? I mam nadzieję, że to będzie bardziej kompetentny i pracowity człowiek. Z obecnym mam trudności w ocenie czy jest bardziej niekompetentny czy leniwy i myślę, że i jednego i drugiego ma w sobie zbyt wiele. Ale stanie ze dwa razy w kościele i berety go wybiorą.

xx
Gość
xx

Piekoszów i tak jest w komfortowej sytuacji, bo przejeżdża tam dużo busów i praktycznie nie trzeba znać rozkładów, tylko wyjść na przystanek i po kilku minutach ktoś podjedzie. A co mają powiedzieć mieszkańcy np. Łazisk, gdzie nie ma MPK, jeździ jeden bus co dwie godziny tylko w dni robocze ? Podpisywałem petycję, która trafiła do wójta i obiecał, że coś zrobi, ale jak widać wójt jak obiecuje, że zrobi, to … obiecuje. A przecież kilka lat wstecz już na drodze z Jaworzni przez Zagórze, Łaziska do Piekoszowa były już powkopywane przystanki i miało jeździć MPK, i co ? i g.… Czytaj więcej »