Jak legalnie pozbyć się popiołu i gruzu?

Od roku funkcjonują nowe zasady odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców – tzw. „rewolucja śmieciowa” miała sprawić, że znikną dzikie wysypiska. Okazuje się jednak, że nadal są problemy z pozbyciem się niektórych odpadów – między innymi popiołu i gruzu.

Napisał do mnie pan Tomasz, który chciał załatwić sprawę zgodnie z prawem ale spotkał się z problemem:

Ostatnio próbuję uczciwie pozbyć się odpadów w postaci gruzu i popiołu. Niestety dla naszej gminy jest to temat nie do rozwiązania pomimo tego, że obowiązuje ustawa nakazująca utworzenie PSZOK na terenie gminy. Odsyłają mnie do ZUK ale tutaj owszem mogą załatwić problem, jeśli odpowiednio zapłacę 150 zł za wywóz + 21,50 zł za każdą tonę odpadu.

Ciekaw jestem, czy też macie podobne problemy i co robicie z popiołem. Ja osobiście problemu nie mam, ponieważ ogrzewam drewnem, z którego popiołu jest bardzo mało i można go po prostu kompostować. Co jednak mają po zimie zrobić osoby palące węglem? Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Problemy z popiołem – to mały pikuś. W ostateczności do lasu się wywiezie 😉 /To żart oczywiście/ Poważny problem jest inny – nie rozstrzygnięto przetargu na odbiór i utylizację śmieci w naszej gminie. Z tego, co wiem /chociaż mam nadzieję, że się mylę/ obecna umowa na odbiór śmieci ważna jest do końca czerwca. Jeśli to prawda i w lipcu odbioru śmieci nie będzie – to obiecuję solennie, że swoje /a nie, nie swoje, bo poza posesją to są już śmieci gminy/ woził będę nie patrząc na koszty i wysypywał przed głównym wejściem do UG – tym razem nie bacząc na… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

Temat Tabu , to nie tylko bolączka Naszej Gminy. Problem jest wielki i powiem ,że nie wiem jak się ustosunkować. Czekam na opinie.pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Faktycznie problem popiołu i gruzu to pikuś,wystarczy przejść przez piaskownię w stronę Podzamcza,jedno wielkie śmietnisko ale ponieważ to prawdziwy problem to nikt z U.G ani radni tego nie chcą widzieć,wtedy łatwiej się żyje,bliżej wyborów zepchną to dalej od drogi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A gdzie mają interweniować storo wójt ma daleko mieszkańców i ich interwencję nie tylko w sprawie śmieci. Zacznie się cokolwiek nami przejmować bliżej wyborów, ale to będzie za późno.

Tomasz
Gość
Tomasz

Jeśli nikt z UG nie potrafi , a może nie chce rozwiązać problemu to może Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska temat zainteresuje???

Tomek
Gość
Tomek

Niestety WIOŚ stwierdził, że sprawy związane z wywozem odpadów należy załatwiać bezpośrednio z wójtem (pisemnie lub osobiście). Brak PSZOK na terenie gminy ich nie interesuje

Citizen
Gość
Citizen

16 września zabiorą wreszcie mój gruz 🙂

Tomek
Gość
Tomek

Posiadane odpady należy wystawić przed posesję do godz. 8.00 rano – samochody zbierające nie będą miały możliwości ponownego przejazdu przez daną miejscowość!

Mam ok 2-óch ton gruzu , zamierzam je załadować w worki na gruz do pełna i wystawić przed posesję. Bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądał załadunek na samochód???