Wywiad z wójtem w Radiu Kielce

Nasz wójt – Zbigniew Piątek był wczoraj gościem Radia Kielce. Wysłuchałem wywiadu i chciałem się z Wami podzielić wrażeniami.

Rozmowa trwa prawie 13 minut ale przyznam, że praktycznie niczego nowego się nie dowiedziałem. Po raz kolejny usłyszałem, że skarbniczka gminy i byli radni odpowiadają za stan finansów gminy… Dlaczego zatem nikt nie składa do prokuratury wniosku o pociągnięcie ich do odpowiedzialności? Z wywiadu wynika też, że nasza gmina nadal nie ma pieniędzy z rządowej pożyczki – co więcej, nie wiadomo nawet czy i kiedy ją dostanie. No i pan wójt zamierza kandydować w najbliższych wyborach…

Czego się z wywiadu z wójtem nie dowiedziałem? Nie było ani słowa o „fabryce smrodu”, która nadal zatruwa życie okolicznym mieszkańcom. Nie wiadomo nic też o liniach autobusowych łączących naszą gminę z Kielcami – przypomnę, że wójt na jednej z sesji kilka miesięcy temu mówił, że były prowadzone rozmowy z ZTM i są szanse na dodatkowe kursy. Niestety nic się od tamtej pory nie zmieniło.

Dziennikarka Radia Kielce zapytała wójta też o zarobki zatrudnionej jego doradcy – Grażyny Niechciał, byłej skarbniczki miasta Stąporków. Po raz kolejny jednak nie dowiedzieliśmy się ile zarabia (sam też pisałem do wójta w tej sprawie i też nie dostałem odpowiedzi). Ciekawe dlaczego zarobki doradcy to taka tajemnica…

Cały wywiad jest na stronie Radia Kielce. Po jego wysłuchaniu podzielcie się proszę wrażeniami w komentarzach.

13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ktoskuciorabp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bp
Gość
bp

Szkoda czasu na słuchanie tego dukania, należy mieć świadomość, że grozi nam komisarz ponownie, ponieważ wójt jest nieudolny, udolnie się tylko odwdzięcza za poparcie PIS.
No ale z drugiej strony, co się dziwić arogancji władzy skoro ludzie nie wyciągają wniosków- patrz wynik „Beatki” jak to się mówi w naszej gminie.
Po raz kolejny przytoczę przysłowie- czemuś biedny?- boś głupi!….

kuciora
Gość
kuciora

Aż chce się powiedzieć,a nie mówiłam?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niestety nie tylko wójt rządzi w gminie,ale jest też rada gminy,która toczy kampanie wyborczą,nic nie robiąc dla dobra gminy,tylko prywata,a przecież radni są władzą

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Anonimie dlaczego czepiasz się RG to nie oni udzielali wywiadu tylko wójt, który nic konkretnego nie miał do powiedzenia. Gdyby RG się wypowiadała to może ktoś z nich byłby bardziej merytoryczny. A tak p. wójt tylko rozpoczął swoją kampanię wyborczą, ale coś marnie, bardzo marnie.

Paweł
Gość
Paweł

A kto rządzi Gminą – Rada Gminy, to wszystko ich działania.Byłem na zebraniu w Piekoszowie mieliśmy rozmawiać o konkretach ale Radni zrobili sobie kampanie (śmiech). Dobrze wypowiedzieli się mieszkańcy co do smrodów, że Radni chyba spotykają się na grillach z przedsiębiorcami ustalając nasz los.Chcą się dorwać do ponownej władzy.Rozliczymy Was za obietnice

Artur
Gość
Artur

Z dotychczasowych wójtów najlepiej pasował mi ten, który pełnił obowiązki wójta. Później było już tylko gorzej.

Saskya
Gość
Saskya

Niezły żart ;D

pp
Gość
pp
góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Kolejne obiecanki-cacanki. A Pismo mówi „po czynach ich poznacie” 😉

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Wysłuchałem – i było to chyba najgłupiej stracone 13 minut mojego życia. Przecież ten człowiek nie ma pojęcia o tym, co robi, a co gorsza mówi językiem którego nie rozumiem i który z językiem polskim ma tylko tyle wspólnego, że niektóre słowa z polskiego pochodzą. Te „chcom”, „som”, to mlaskanie – jakbym słyszał naczelnego wodza PiS!
Jeśli Wszechnica Świętokrzyska kształci takich orłów – to należy ją jak najprędzej zlikwidować.

ktos
Gość
ktos

Góralu niskopienny, szkoda, ze na blogu nie ma opcji „lubię to”, już bym kliknęła!!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Góralu niskopienny zgadzam się z Tobą, ciężko tego wysłuchać jak wszystkich wypowiedzi miłościwie nam panującego. I myślę, że nie pora mu się teraz zapoznawać z problemami. Przed wyborami głosił, iż zna problemy gminy, a po wyborach weźmie się za ich rozwiązywanie. Tymczasem co? NIC NIE ZROBIŁ I NIE ZROBI. Jest to jego stracony czas, a co za tym idzie i nas mieszkańców.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Smród zaczyna się w U.G a zanika koło Kielc,Ta fabryka smrodu koło Biedronki wzieła się przecież przy akceptacji tej pierwszej.Właściciel mieszka daleko to mu nie przeszkadza a reszta ,co to kogo obchodzi że mdleją i zamykają okna przez całą dobę.