Zmiany w opłatach za śmieci od 1 lipca 2014

Od jutra wchodzą w życie nowe zasady regulowania opłat za śmieci przez mieszkańców gminy Piekoszów. Na szczęście stawka pozostaje bez zmian – za wywóz śmieci segregowanych będziemy płacić nadal 4 złote za osobę, a za niesegregowane – 6 złotych miesięcznie.

Zmiana dotyczy częstotliwości wnoszenia opłat – do tej pory płaciliśmy co miesiąc, a od 1 lipca 2014 będziemy płacić co kwartał. Terminy wnoszenia opłat: 31 stycznia, 30 kwietnia, 31 lipca i 31 października.

Zapewne niektórzy z mieszkańców zauważyli też drugą zmianę – firma Ekom przy ostatnim odbiorze butelek, zostawiła trzy, a nie jak do tej pory – dwa worki. Trzeci – brązowy będzie służył do zbierania odpadów biodegradowalnych, czyli organicznych, takich jak:

odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych, pozostałości po parzeniu kawy i herbaty, zużyte filtry, saszetki po herbacie, skorupki jajek, stare pieczywo, resztki jedzenia pochodzenia roślinnego, resztki roślin pokojowych i kwiatów ciętych, części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zieleni, świeże i suche liście, suszoną i świeżą trawę, siano, słomę, chwasty, resztki posprzątane z grządek, trociny, drobne gałązki

Do brązowego worka nie można wrzucać następujących odpadów:

zepsutej żywności, resztek mięsa i kości, piasku i kamieni, odpadów z tworzyw sztucznych, worków foliowych, elementów szklanych, przedmiotów metalowych, resztek jedzenia w płynie, odchodów zwierzęcych, piasku dla kotów, popiołów z kominków, pieca, papierosów.

Od 1 lipca 2014 zacznie też obowiązywać nowy harmonogram odbioru śmieci.

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
xxlukaszppPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Niby drobna sprawa a jednak pokazuje że Ktoś zaczął rozsądniej myśleć o pieniądzach w UG : najpierw upomnienie się o zaległe wpłaty za śmieci (w maju ???? po 10 miesiącach od uruchomienia systenu !!!! ) + bez kosztów opłaty pocztowej ; teraz racjonalizacja obsługi ( łatwiej i taniej obsłużyć np. 3 tysiące przelewów co 3 miesiące niż co 1 miesiąc ; a i dla nas lepiej bo mamy niższe koszty bankowe i odzyskujemy czas . Brawo Panie Wójcie – dasz radę pomimo oporu – już nie jesteś sam .

lukasz
Gość
lukasz

jesli komus zalezalo na oszczednosciach to placil raz za caly rok z gory 🙂

xx
Gość
xx

a niby jakie to oszczędności ? rozumiem, jakby przy opłacie za rok z góry był rabat, no chyba, że jest a mnie o tym nie wiadomo ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A gdzie książeczki opłat, nie wszyscy poruszają się w internecie. Jak po kary to poszedł posłaniec z gminy, a może było go posłać z książeczkami wpłat i większość by wpłaciła, czego do tej pory nie zrobiła nie ze względu złej woli lecz zwykłej niepamięci i pędu. To co się dzieje w tej gminie to od dawna zakrawa na nienormalność. Jedni robią bezkarnie gigantyczne długi, a inni muszą je spłacać.

pp
Gość
pp

człowieku z internetu korzystac z tego co widac umiesz, po co ci ksiazeczka? nie te czasy i wydaje mi sie ze wydrukowanie i rozniesienie ksiazeczek to tez jakas kasa dla gminy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Człowieku pp to, że ja potrafię i Ty to nie znaczy wszyscy. Są starsi, którzy się gubią i woleli by mieć czarno na białym i nie zawsze mają młodego informatyka pod ręką. A społeczeństwo nam się starzeje, młodych nie przybywa lecz ubywa. Więc jeśli piszesz tak arogancko to przemyśl to wcześniej. Wydrukowanie i rozniesienie upomnień też kosztowało to nie taniej było wydrukować i roznieść choćby informacje o wpłatach.

pp
Gość
pp

z tego co rozmawiam z sasiadami to najwieksze zaleglosci i opory maja „mlodzi” i co smieszniejsze wprost proporcjonalnie do majetnosci 🙂

lukasz
Gość
lukasz

a nie mogl by tak soltys chodzic jak w przypadku podatku?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140703/POWIAT0115/140709675
I tak gmina bankrut ma już, a może dopiero 3 kandydatów na wójta.