Dlaczego władze naszej gminy przestają się liczyć z mieszkańcami?

Właśnie przeczytałem na blogu radnego Michała Gawła, że 30 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy poświęcona dość ważnym dla nas wszystkich sprawom – m.in. planowi naprawczemu i zaciągnięciu pożyczki z budżetu państwa (która ciągle rośnie – teraz ma już być to prawie 15,5 miliona złotych).

Z tego co wiem, władze gminy mają obowiązek poinformować mieszkańców o każdej sesji rady – tymczasem o tej ostatniej nie udało mi się znaleźć żadnej informacji, ani na stronie internetowej urzędu gminy, ani na BIP-ie, nie było też żadnego ogłoszenia na tablicy w mojej wsi.

Ponieważ pracownicy urzędu gminy regularnie zaglądają na mojego bloga (w godzinach pracy – co uważam za skandal), to pytam – dlaczego nie poinformowaliście mieszkańców o sesji? Może zbyt wiele czasu w godzinach pracy zajmuje wam grzebanie w internecie i dlatego nie macie czasu na należyte wykonywanie swoich obowiązków? Przypominam, że to my – mieszkańcy jesteśmy waszymi pracodawcami, wasza pensja pochodzi z płaconych przez nas, coraz wyższych podatków!

Ciekaw jestem, czy wójt (który już zapowiedział, że będzie się ubiegał o kolejną kadencję) i radni tak samo będą „olewać” mieszkańców podczas zbliżającej się kampanii wyborczej…

Radzę poczytać blog radnego Gawła, w relacji z sesji opisuje on, jak został potraktowany przez wójta i jego doradcę.

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarlenaMieczysławtimonwladekbp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość

No właśnie, dobre pytanie, dlaczego władze gminy przestają liczyć się z mieszkańcami? Podam tutaj przykład z własnego podwórka. W sprawie nieprawidłowosci przy budowie drogi ( dzieki uprzejmości pana Bloga ) napisałem coś w rodzaju listu otwartego który zamieszczony jest w artykule pt Patologia i Marnotrawstwo……, ale w tej sprawie ponad tydzień wstecz wysłałem też dwa emaile do Urzędu Gminy w Piekoszowieze skargą na panią Marszałek i pana Łopacińskiego kierowana na ręce pana Wójta. Do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi czy skarga doszła czy nie doszła do Pana Wójta, więc zaczałem ustalać co z tą skargą………, i wiecie co sie dowiedziałem?… Czytaj więcej »

Sherlock Holmes
Gość
Sherlock Holmes

Czyżby radny Gaweł rozpoczął kampanię przedwyborczą na wójta?
A teraz zagadka : Jakie jest motto urzędnika?
Jak kto wie niech próbuje odpowiedzieć ?
Nagród nie funduję.

bp
Gość
bp

Że niby Pan Piątek liczył się ze zdaniem mieszkańców gminy Piekoszów? Mógł sprawiać takie wrażenie w czasie kampanii, a PISiory to łyknęły jak młode pelikany.
I czemu nasza gmina musi brać pożyczkę z parabanku,a gdzie słynne szumnie obiecywane 15 milionów od Lubawskiego? Zdaje się, że nawet w tym szmatławcu Piątek coś o tym pisał?

bp
Gość
bp

„tym szmatławcu”- wyjaśnię, iż miałam na myśli wielka płachtę (ulotkę wyborczą) rozdawaną przed wyborami np. pod kościołem w Piekoszowie.

Paweł Arabasz
Gość

Ale oczywiscie kościół nie ma z tym nic wspólnego, kościól potrafi wszystkiego się wyprzeć, bo to przecież było pod kościołem. O tym że nie wolno kłamać i łżeć to kościół potrafi tylko na religiach mówić. Tzn kościoła nie wolno okłamywać.Reszta to juz wolna amerykanka, w konfesjonale się wszystko rozgrzeszy przeciez. A jeszcze jak się groszem sypnie….państwowym oczywiście.

wladek
Gość
wladek

licz sie Pan ze słowami

Paweł Arabasz
Gość

Czyżby jakaś niewygodna prawda?

timon
Gość
timon

nie wiem i gówno mnie to obchodzi, wyjeżdżam i mam nadzieję więcej tu nie wrócić no chyba że na wesela albo pogrzeby

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Sęk w tym że z tą Gminą i takim długiem nic się nie da zrobić kolejna pożyczka to tylko wydłużenie czasu w którym Urzędnicy będą pobierać swoje wynagrodzenie – Tą gminę trzeba jak najszybciej zamknąć – to jest ekonomiczny trup na którym siedzą sepy i obgryzają resztkę truchła .

Marlena
Gość
Marlena

Zgadzam sie calkowicie,ze trzeba ten urzad zamknac.Oglosic upaslosc.Po co jest ten Urzad pytam sie .Ludzi kompetentnych tam niema, w pokojach siedza i gapia sie w monitor komputera i to wszystko. Dosc tego zlodziejstwa i pychy.Rece opadaja na to jak sie patrzy ,ze za nic pieniadze nasze ida . DOSC!!!