W środę 17 września 2014 odbędzie się sesja rady gminy

Sesja odbędzie się tak jak zwykle w budynku Biblioteki Centrum Kultury (dawny GOK), początek o godzinie 10.00. Podczas sesji zostanie m.in. zaprezentowany protokół pokontrolny z kontroli wydatków na Ochotnicze Straże Pożarne  w naszej gminie przeprowadzonej przez komisję rewizyjną rady.

Oto pełny program sesji 17 września 2014:

1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji z dnia 17 czerwca 2014 roku.
4. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu i kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów za I półrocze 2014 roku.
6.Przyjęcie protokołu pokontrolnego z przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną kontroli wydatków na Ochotnicze Straże Pożarne  w Gminie Piekoszów.
7. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie zatwierdzenia zmian do Planu Odnowy Miejscowości Wierna Rzeka
  • w sprawie uchwalenia zmiany Nr 2 „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Piekoszów”
  • w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego trasy linii  elektroenergetycznej 220 kV Radkowice – Kielce Piaski na obszarze Gminy Piekoszów
  • w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie Chęcińsko-Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu
  • w sprawie uzgodnienia projektu uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego
  • w sprawie uchwalenia zmiany Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie
  • w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Wincentów
  • w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Micigózd
  • w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Piekoszów

8. Zapytania i wolne wnioski.
9. Zakończenie obrad sesji.

Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że władze naszej gminy nie za bardzo chcą, żeby mieszkańcy przychodzili na sesje rady gminy. Ogłoszenie o najbliższej sesji zostało opublikowane na BIP-ie w środę 10 września, ale na stronie internetowej gminy informacji na ten temat nie ma. Specjalnie zwlekałem kilka dni i dopiero dzisiaj napisałem o sesji, żeby sprawdzić ile osób dowiedziało się o niej z BIP-u.

Licznik pokazuje dzisiaj 23 wyświetlenia (z tego 3 moje) – czyli z BIP-u o sesji dowiedziało się przez 5 dni zaledwie 20 osób. Dzisiaj specjalnie sprawdziłem kilkanaście tablic ogłoszeniowych w trzech wsiach naszej gminy i też nie udało mi się znaleźć ogłoszenia o sesji.

Powstaje zatem pytanie – dlaczego władze naszej gminy nie wywiązują się ze swojego obowiązku i nie informują w odpowiedni sposób mieszkańców o sesjach rady? 

41
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
anonimanonimRadekkoloDobrze poinformowany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kronikasz
Gość
kronikasz

Czekam na te wyniki z OSP.

strazak
Gość
strazak

Zwlaszcza ze kase dostaje kierowca wozu strazackiego,ktorego kilka razy musieli ratowac w czasie akcji , bo gosciu jest chory na serce (zaslabl) . Czegos takiego chyba nie ma nigdzie, ale przeciez to jest Piekoszow.

Robert Zawadzki
Gość
Robert Zawadzki

Witam wszystkich czytelników Będąc jako nieliczna osoba na sesji z mieszkańców dokładnie były tylko 3 osoby z całej gminy Piekoszów sam się dowiedziałem 30 minut przed rozpoczęciem sesji postanowiłem tam być bo rozliczane było 1 półrocze pracy Radnych i P.Wójta. 1 OSP. Czytałem pytania o OSP.Piekoszów tam jest zagmatwana sprawa zakupu syren ,wozu strażackiego , niepodpisanych Faktur , Wyjazdów do zdarzeń drogowych średnio wyjeżdżano co dzień a z tego połowę do zagrożeń , I te nieszczęsne telefony nie wiem o co chodzi o te duże rachunki chyba? na 0700 nie dzwonili ? bo teraz nawet sms do nich nie dochodzą… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jesli chodzi o „diety” radnych to sa one scisle okreslone w odp ustawach i mozna tylko apelowac do sumienia tych badz przyszlych radnych aby byly one symboliczne bo przeciez wiekszosc z nich pracuje badz popiera inne uposazenia
natomiast jesli chodzi o wynagrodzenie wojta badz innych pracownikow gminy to tu tez dziala ustawa (wiec w tym wypadku mozemy miec pretensje do rzadu znowu wina Tuska) no i dochodzi do tego fakt ze pracuja mniej lub bardziej efektywnie no i jak kazdy pracujacy chca otrzymac zaplate wkoncu tez maja rodziny

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szanowny panie Zawadzki jeśli ma Pan kłopoty ze zrozumieniem raportu w sprawie kontroli OSP to niech się Pan nie wypowiada i nie przekręca faktów.A już ten Pana komentarz i domysły jakie to machloje są robione w OSP jest żenujący.Wystarczy zajrzeć do protokołu, a jak się go nie rozumie to nic prostszego zapytać prezesa zarządu gminnego OSP ,który jak słyszałem jest gościem do rzeczy i panu wytłumaczy to co Pan nie obejmuje swoim intelektem.Jak mi wiadomo kontrola dotyczyła wszystkich straży naszej gminy a nie OSP Piekoszów jak Pan napisał.Sztuczne nakręcanie atmosfery wokół straży do niczego nie prowadzi.Miałem okazję obserwować strażaków przy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość

Szanowny Panie podpisujący się jako anonim, myślę, że skoro chce pan obrażać Roberta Zawadzkiego który nie kryje się pod anonimowymi nazwami to należało by też podać tutaj swoje imię i nazwisko i jawnie polemizować z panem Zawadzkim. Czego się pan wstydzi? Swojego nazwiska? Jest już tak skompromitowane, ze trzeba cię chować pod nazwą anonim? Pan Zawadzki nie obraża ani taż nie krytykuje strażaków którzy walczą z żywiołami, tym ludziom należy się szacunek co też w tym miejscu i ja osobiście wyrażam. Ale co innego strażak walczący z żywiołem, a co innego ludzie którzy dysponują pieniędzmi na straż pożarną. I to… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim
LP
Gość
LP

Witam, czy będziemy mogli liczyć na jakiś materiał filmowy z tego wydarzenia? Ja, jak i zapewne większość mieszkańców niestety nie będę mógł być obecny ze względu na porę dnia w której rozpocznie się sesja.

Pozdrawiam, LP

Paweł Arabasz
Gość

Zaraz zaraz. A gdzie punkt o odpowiedzi Rady Gminy na pismo Wojewody Świętokrzyskiego Znak: PNK.III.1411.34..2014 która to odpowiedź ma być sporządzona i podjeta w formie uchwały rady Gminy a nastepnie odpowiedż ta ma być przekazana dla mnie oraz dla Wojewody Świętokrzyskiego. Co to ma wogóle znaczyc. Pięć dni temu byłem u osoby monitorującej to pismo i powiedziała mi, że musimy poczekac na najbliższą sesja. A oni sobie to totalnie olali. Ja wogóle mam watpliwosci, czy radni wiedzą o tym piśmie, i czy nie zostało przed nimi ukryte. W skrócie powiem że dotyczyło ono faktu, iż Gmina Piekoszów mogła wystapic do… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość

Ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie wskazania mi przez wójta dnia i godziny kiedy mógłbym się zapoznać z dokumentacja zlecenia naprawy dróg w miesiacach wakacyjnych na terenie gminy Piekoszów oraz z dokumentacją rzekomego „postępowania wyjasniającego” odnoszącego sie do mojej skargi na pana Łopacińskiego i pania Marszałek. Co za przeszkody stoją abym mógł siąść i obejrzeć tą dokumentację? czyżby miało by to być niewygodne przed sesja rady? Nie otrzymałem tez zadnej odpowiedzi w sprawie mojego poinformaowania wójta o odrzuceniou przeze mnie w całości jego „niby odpowiedzi” na moją skarge w której napisał on NIC. Nie odniósł sie on… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość

Z uwagi na fakt, iż w trakcie mojego zapoznawania sie z dokumentacja w urzędzie gminy w pewnym momencie zostałem zmuszany do wyrażenia zgody na nagrywanie mnie jak się okazało dyktafonem będącym na stanie urzędu gminy w Piekoszowie co udało mi się zarejestrować kamerą co nagrałem na youtybe wystosowałem do Pana Wójta Piątka następujace pismo: Paweł Arabasz Piekoszów dn. 20-09-2014r za. Piekoszów ul. Kolejowa 47a tel. 886366653 Sz.P. Zbigniew Piątek Wójt Gminy w Piekoszowie Panie Wójcie, w dniu 19-09-2014r skorzystałem z Pańskiej zgody i od godz. 11.00 zapoznawałem sie z udostępnioną dokumentacja zwiazaną z moją Skargą na Pania Danutę Marszałek oraz… Czytaj więcej »

Michal
Gość
Michal

Ale Panie Arabasz z tego filmiku co żeś Pan go na Youtube zamieścił wynika ze jednak nie został Pan nagrywany, także nic już nie rozumiem.

Paweł Arabasz
Gość

Panie ” Michał”, no własnie widzę, że pan ani nic nie rozumiesz, ani nic nie rozumujesz, albo po prosu udajesz, ze nie rozumiesz istoty problemu. Na początku zapytam pana jak znalazł pan ten filmik na youtube? Ja nie zamieściłem dotychczas linku do tego filmiku na tym blogu. Z uwagi, że mam czas popisać, to postaram się jakoś jaśniej opisać sytuacje która miała miejsce. Na poczatek zamieszczę kopię pisma jakie wysłałem do Wojewody Świętokrzyskiego. Oto kopia: Pani Bożentyna Pałka-Koruba Wojewoda Świętokrzyski Szanowna Pani Pani Wojewododzino, w dniu 19-09-2014r skorzystałem ze zgody Wójta Gminy w Piekoszowie i od godz. 11.00 zapoznawałem sie… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

odpowiedz na pierwsze pytanie jest oczywista poniewaz nikogo bez Jego zgody nagrywac nie wolno i gdyby to zrobbil nie pytajac o zgode

Anonim
Gość
Anonim

Właśnie odbywa się koło GOKu najlepsza impreza roku: pierwsze wyścigi biegowe młodzieży . Impreza wymyślona przez Wójta a Zorganizowana przez P. Michalskiego. Świetna zabawa i mnóstwo pozytywnych emocji dla dzieci i dorosłych. Niewątpliwy sukces . A dlaczego o tym piszę? Bo jakoś PB w swojej tendencyjności też tego nie zauważył. (Wszyscy Radni też to zlekceważyli) Myślę wg mnie nadużywasz nazwy Piekoszów . Co nie zmienia faktu że taka witryna jest potrzebna , tylko bardziej otwarta i bezstronna. Co innego komentarze . Oczekuję poprawy i będzie o’k

Paweł Arabasz
Gość

Szanowny Panie „anonim”, z uwagi na to, że Pański wpis wręcz śmierdzi prowokacją i fałszem pozwolę sobie nakreślić kilka słów. Po pierwsze nie rozumiem dowalania się do Pana Bloga za to, że nie zrelacjonował taniego ( a może i drogiego dla kasy gminy ) elementu propagandowego kampanii wyborczej Wójta. Pan Blog jest zabieganym, zapracowanym człowiekiem, nie wszędzie jest, nie wszędzie może być. Jak mu Pan będzie płacił to zapewne będzie biegał z kamerą i relacjonował to co mu nakażą, ale póki co prowadzi on świetny, apolityczny blog i chwała mu za to. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim jak chcą się czegoś… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

po 1 to nie wiem czy to za p. Jóźwika czy tez Dąbrowy ale byly wysicigi kolarskie, a pomijajac fakt to za kadencji p. Dabrowy przy kazdej szkole w gminie powstała sala gimnastyczna, ponad to w wakacje sa a przynajmniej byly w zeszlym roku wyjazdy na basen do ktorych gmina doplacala
po 2 jesli chodzi o budynek to nie za „friko’ tylko za długi i akurat komornik tutaj nie ma nic do rzeczy bo jego wynagrodzenie jest wyliczane wg sredniej krajowej
po 3 wydaje mi sie ze lepsza impreza byla w dozynki ew na rocznicy osp

Tomek
Gość
Tomek

i przez kilka lat dzieci za darmo na basen za dąbrowy jezdziły.

Paweł Arabasz
Gość

No to wybierzcie go znów na wójta.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

nigdy nie głosowałem ani na jednego ani na drugiego i nie zamierzam prosze nie miec do mnie pretensji ze skoro Pan zapytał to dostal Pan odpowiedz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przez kilka lat dzieci jeździły na basen i miały wiele dodatkowych ciekawych zajęć dzięki nauczycielom z Piekoszowa i pewnej osobie, która miała zapał i pisała wile projektów z których były na to pieniądze. Dąbrowa nic tu się nie przysłużył.

Dobrze poinformowany
Gość
Dobrze poinformowany

Mieszkańcu sale gimnastyczne to kadencja Jóźwika.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

no nie p. Jóźwik zaczął ale kończył p. Dąbrowa

Paweł Arabasz
Gość

Dzień dobry Panie mieszkańcu. Na Pańskie argumenty zaniemówiłem z wrażenia i napisze tylko tyle, że jeśli większość mieszkańców gminy Piekoszów ma podobny styl myślenia i argumentowania swojego pojmowania rzeczywistości to ja nie dziwie się, ze Gmina Piekoszów leży i kwiczy.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

ale o co Panu chodzi??? to nie sa zadne argumenty
z kilku poprzednich Panskich wypowiedzi mozna bylo wyczytac tylko jedno ze nikt nie odpowiada na Panskie pytania wiec skoro Pan zadal na forum publicznym pytanie ” kiedy ostatnio gmina coś pozytywnego zrobiła dla dobra rozwoju fizycznego naszych gminnych pociech?” to postanowilem Panu na nie odpowiedziec nie pisalem tego zeby bronic p. Jóźwika czy popierac p. Dąbrowe

anonim
Gość
anonim

No własnie , o to mi chodzi aby były uruchamiane dysjusje takie jak ta. Jestem w szoku że mój skromny wpis z tak odległej daty dostał tyle reakcji . Co do imprezy, to poprostu tam byłem i widziałem zaangażowanie młodzieży i ich świetnę rywalizację a co do organizacji to widziałem zaangażowanie p. Michalskiegi i tylko jego, aby było sprawnie i bezpiecznie – Pełna profesja. Co do Pana spraw dot. drogi, to niezazdroszczę i życzę wytrwałości – bo tu właśnie widać jak działała „machina” utworzona przez Wójta Jóźwika i Wójta Dąbrowę . A aktualny wójt ?- ja poprostu daję mu szansę… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najbardziej interesująca jest informacja p. wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym. Co on powie skoro nic nie zrobił, a może niewiele?

bp
Gość
bp

Pani Blogu, ja z innej beczki – czy widział Pan gdziekolwiek na stronie informacje o ty, iż biblioteka jest zamknięta do odwołania? Na drzwiach biblioteki (w remizie) wisiała kartka, iż będzie nieczynna do 15, al jest nieczynna dalej. I na ile dobrze patrze to nie dostrzegłam takiej informacji ani na stronie ani na profilu na fb… Dopuszczam jednak możliwość, iż nie szukałam zbyt wnikliwie. Będę wdzięczna za info.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I co ciekawego było na sesji. Podzielcie się informacjami, go ja niestety byłam w pracy.

Dobrze poinformowany
Gość
Dobrze poinformowany

MOŻE JAKO ODRĘBNY TEMAT NALEŻY NAPISAĆ JAK GOPS ROZDZIELAŁ OSTATNIO DARMOWE JABŁKA POTRZEBUJĄCYM.PRZEJEŻDŻAŁEM UL CZARNOWSKĄ I WIDZIAŁEM DO JAKICH SAMOCHODÓW BYŁY JABŁKA PAKOWANE.MAM WĄTPLIWOŚCI CZY TO BYŁY OSOBY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCE.ZA NIEKTÓRE AUTO MOŻNA BYŁOBY KUPIĆ KILKADZIESIĄT TON JABŁEK.CZY O TAK MA WYGLĄDAĆ ROZDZIELANIE POMOCY LUDZIOM…???

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

ale to nie bylo potrzebujacym tylko mieszkanca gminy przynajmniej tak bylo w informacji/ogloszeniu wiec kazdy mogl wziasc

kolo
Gość
kolo

Co do OSP to mierzi mnie bardzo ich notoryczne uczestnictwo w różnych zgromadzeniach i gusłach kościelnych.Nie tak dawno mijałem jakąś grupę pielgrzymów z Łosienia którzy zmierzali do Piekoszowa.A w śród nich oczywiście asysta terenowego auta OSP Łosień.Jak pleban chce to niech zwróci się najpierw do gminy z prośbą o asystę tychże strażaków opłaci stosowny rachunek i niech celebruje z radością te swoje gusła.

Radek
Gość
Radek

w Łośniu/Łosieniu nie ma OSP
po 2 za asyste honorowa sie nie płaci a o udziale strażakow w tych „gusłach” decyduje dowodca jednostki a nie wójt

kolo
Gość
kolo

Szli od strony Łosienia a co to za jednostka to już mniej ważne.A jak d-ca jednostki ma taki kaprys to niech pokryje przejazd i amortyzację auta z własnej kieszeni.