Nie ma mocnych na fabrykę smrodu w Piekoszowie?

Nie tylko mieszkańcy osiedla w Piekoszowie narzekają na dokuczliwy smród produkowany przez biogazownię. Wczoraj w TVP został wyemitowany reportaż z Zajączkowa, którego mieszkańcy także muszą znosić niesamowity odór, mimo że od biogazowni dzieli ich wiele kilometrów. Jak to możliwe?

Okazuje się, że odpady z biogazowni są wywożone na pola w Zajączkowie. Mieszkańcy alarmują wszelkie instytucje, które powinny zająć się problemem i na razie nic to nie daje. Proszę Państwa, nie mam dla Was dobrych wieści – tę samą drogę przechodzili już mieszkańcy osiedla w Piekoszowie, którzy muszą znosić fetor z fabryki smrodu. Wysyłali pisma gdzie się da, o sprawie pisały gazety, mówiła telewizja, urzędnicy straszyli, że zamkną biogazownię? I co? Absolutnie nic. W Piekoszowie nadal śmierdzi, a właściciele fabryki smrodu są bezkarni.

We wczorajszym reportażu telewizyjnym nasz wójt powiedział wprost, że nie może zamknąć biogazowni. Urzędnik ze starostwa też mętnie tłumaczył, co urzędnicy robią w tej sprawie. W sumie co robią nie jest tak istotne jak efekty tych prac – a te na razie są żadne – jak śmierdziało, tak śmierdzi, a ludzie, którzy nam ten smród fundują są całkowicie bezkarni.

Na fabrykę smrodu narzekali w reportażu nie tylko mieszkańcy ale także zaproszona rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego, która powiedziała m.in. że mandaty i grzywny nakładane na właściciela biogazowni nie robią na nim wrażenia. Według mieszkańców także policja nie chce interweniować w tej sprawie. Skoro więc właściciel fabryki smrodu „gra na nosie” urzędnikom wojewódzkim i policji, to nie spodziewajmy się, że będzie się liczył z mieszkańcami.

Cały reportaż jest dostępny na stronie TVP.

Biogazownia w Piekoszowie
Biogazownia w Piekoszowie

22
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
czerepahAloisErykja-cuśPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkanka
Gość
mieszkanka

kilka dni temu był jakiś ”cudowny” sprzęt do pomiaru smrodu,co z tego jak mierzyli go pod samym nosem wszystkich,każdy o tym wiedział i co najdziwniejsze w te dni wcale nie czuć było smrodu…Czyżby zbieg okoliczności,nie,na pewno nie…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

To tylko zbieg „okoliczności” ;-)… jak również to że wóz z aparaturą stał na zawietrznej a z pewnością małym niedopatrzeniem było że stał za ekranami które skutecznie ich izolowały…
Pewnie takie procedury…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie rozumiem, przecież ten gość z tą swoją biogazownią zatruwa życie kilku tysiącom ludzi w gminie. Naraża ich na utratę zdrowia, i czy nie można zawiadomić o tym prokuratury ???? Przecież takie rzeczy są chyba karalne w tym naszym kraju ! A z drugiej strony urzędnicy: Wójt i Naczelnik ze Starostwa Powiatowego także nie powinni być tacy pewni siebie. Na nich też spoczywa odpowiedzialność i mogą usłyszeć w finale tej historii prokuratorskie zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Przecież oni są po to aby służyć społeczeństwu i mają ku temu odpowiednie narzędzia. Skoro nic nie mogą (albo nie chcą) to po co… Czytaj więcej »

Radek
Gość
Radek

z tymi tysiacami to nie przesadzajmy
no wlasnie chodzi o to ze nie moga bo gdybys dokladnie obejrzal/a material to moglbys/moglabys sie dowiedziec ze nie ma odpowiedniej ustawy „ustalajacej poziom smrodu”
a co do zatrucia wody to z tego co dobrze pamietam to ow woda byla/jest zanieczyszczona przez srodki ochrony roslin

Anonimowo
Gość
Anonimowo

chyba nawet w tym programie była mowa o kilku tysiącach. A nawet gdyby to była liczba kilkuset to co? kilkuset można już truć ? (pomyśl zanim coś piszesz). Jak urzędnik mówi że się czegoś nie da, to po prostu oznacza „mi się nie chce” ” lepiej tego nie ruszać bo gość jest kolegą tamtego czy owego i lepiej się nie narażać”. Panie radku, proszę nie bronić tych urzędników bo wiemy dobrze że mają wiele instrumentów do wyegzekwowania prawa. Gdyby tak miłemu panu naczelnikowi ze starostwa wywalano gnój pod domem galonami, to zaraz by znalazł paragraf na takie działania, i nie… Czytaj więcej »

Radek
Gość
Radek

Jakiego prawa??? jaki paragraf???
poki co jedyne co mozna mu zarzucic to nie przestrzeganie zasad dobrego sasiedztwa
nikogo nie bronie a instrument jest tylko jeden zgłoszenie do prokuratury ktorego do tej pory ani wojt ani rada gminy ani tez zaden z radnych nie uczynil

Anonim
Gość
Anonim

Informacja dnia i roku : ministerstwo finansów zaakceptowało pożyczkę dla gminy w wys. 15mln450. Czekamy na konferencję prasową Wójta

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za co tu dziękować skoro to trzeba spłacić. Dziękować by trzeba gdyby to było bezzwrotne, a tak to my będziemy płacić i nasze prawnuki.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brawo Panie wójcie walka o Gminę nie poszła na darmo DZIĘKUJEMY

gosc
Gość
gosc

Super, kolejna pożyczka, a gdzie deklarowane przez Pana wójta 15 milionów od Lubawskiego??????

Tomek
Gość
Tomek

„Gmina Piekoszów otrzymała niskoprocentową pożyczkę z Ministerstwa Finansów!

Dzięki odpowiednim działaniom, jakie podjął Wójt Zbigniew Piątek oraz jego żelaznej konsekwencji w dążeniu do realizacji zamierzonego celu, gmina Piekoszów otrzymała długo oczekiwaną niskoprocentową pożyczkę z Ministerstwa Finansów, która pozwoli na odzyskanie płynności finansowej i spłatę całości długów wymagalnych. W bieżącym roku pozyskanie tego rodzaju pożyczki stało się udziałem tylko trzech podmiotów w Polsce. Wśród nich znalazła się nasza gmina. Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu Głosu Piekoszowa.”

no prosze prosze moze jeszcze świetym zostanie…

Citizen
Gość
Citizen

Otrzymałem kredyt hipoteczny na mniejszym oprocentowaniu niż gmina. Obecnie wibor6m jest na poziomie 2%. Rozumiem że kredyt dla gminy musi być droższy bo i ryzyko większe ale w rezultacie to kara a nie okazja. Państwo pożycza na procent państwu na spłatę zobowiązań dla państwa a koszty poniosą mieszkańcy.
Ja nie czuję się odpowiedzialny za powstałe długi a kredyt gminy będę spłacał. Państwo nie było gospodarne i nie dopilnowało a pożycza sobie na procent na spłatę należności i odsetek wobec samego siebie.
Te pieniądze są jak najbardziej potrzebne ale nie przesadzajmy z tą euforią.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Gmina otrzymała? To znaczy, że pieniądze są już na koncie gminy? Z tego, co wiem – to do tego jeszcze daleka droga. Trzeba spełnić szereg warunków, aby sfinalizować pierwszą transzę pożyczki. Jeśli zostaną spełnione, urząd pewnie będzie miał się z czego cieszyć – mieszkańcy gminy jakby mniej 😉 Dziwnie mi to kiełbasą pachnie. Wyborczą.

Tomek
Gość
Tomek

i to jeszcze zeszloroczna

Paweł Arabasz
Gość

Problem smrodu to jedno, drugie to że nad nasza okolicą unoszą się zakusy tzw „wprowadzenia przedsiebiorczości i kapitału” w postaci obdarzenia nas zabójszymi infradźwiękami z elektrowni wiatrowych tzw wiatraków. O ich szkodliwości na organizmy żywe można poczytać w internecie po wpisaniu w google : elektrownie wiatrowe szkodliwość oraz proponuję przejrzeć na youtube filmiki mówiące o oszukańczym procederze wobec właścicieli oraz sąsiadów postawionych elektrowni. Apeluje do mieszkańców gminy Piekoszów o zapoznanie się ze szkodliwością elektrowni wiatrowych zanim ktoś podstepnie nie uzyska zgody na ich postawienie w naszym sąsiedztwie. Oto kopia jednej ze stron internetowych: Firmy budujące farmy wiatrowe i ich lokalni… Czytaj więcej »

ja-cuś
Gość
ja-cuś

Narzekania,kontrole,pomiary i nic .Dalej po staremu.To jest nasz rzeczywistość.A sprawa jest pewnie bardzo prosta.Bum na bio-gazownie ,dotacje z Unii itd. Ktoś „złapał temat” opracował,złożył wniosek ….hymm wziął za to kasę … potem najlepszy kąsek …% od wartości przetargu( ukryta prowizja) …bagno,cały interes śmierdzi …zbudowano ma „chodzić” ,tylko czy przestrzeganie surowych norm procesu technologicznego jest przestrzegane ?? ..to jest pytanie zasadnicze !!! …myślę że nikt nie dba o prawidłową i terminową wymianę filtrów a jeśli już są one wymieniane to dla obniżenia kosztów ktoś poszukał zamienników ,tylko czy zdają one egzamin w praktyce?…pytanie do mieszkających w pobliżu..czy nocą bardziej śmierdzi?,jeśli tak… Czytaj więcej »

Eryk
Gość
Eryk

I tak będzie dalej dopóki pieniądze będą ważniejsze od zdrowia ludzkiego.

Alois
Gość
Alois

Podobno smierdzi coraz mniej, jesli nie,to niech ktos napisze jaka jest obecnie sytuacja ze smrodem,.
Moze byc tak, ze zimno i tak nie smierdzi.

czerepah
Gość
czerepah