Dlaczego nie odbyła się radiowa debata kandydatów na wójta?

Prawdopodobnie już wiecie, że nie odbyła się zaplanowana na dzisiaj debata w Radiu Kielce z udziałem kandydatów na wójta gminy Piekoszów. Dlaczego tak się stało?

Zapowiedź debaty pojawiła się na stronie internetowej Radia Kielce już w niedzielę 23 listopada. Napisałem o tym od razu w jednym z komentarzy, a w poniedziałek – zapowiedź na głównej stronie bloga. Wczoraj wszedłem na stronę Radia Kielce i zapowiedzi już nie było. Wczoraj wieczorem napisałem maila do redaktora, który miał prowadzić program ale do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi. Debata rzeczywiście się nie odbyła. Zadzwoniłem do Radia Kielce i tam dowiedziałem się, że „z udziału w programie zrezygnował pan Białacki”. Nie wiedziałem co o tym myśleć… sprawa jednak się szybko wyjaśniła dzięki wpisom na facebook-owych profilach obu kandydatów.

O godzinie 18.32 Zbigniew Piątek napisał:

2014-11-27 zrzut debata piatek

Na odpowiedź Ryszarda Białackiego nie trzeba było długo czekać, o godzinie 20.22 pojawiło się obszerne wyjaśnienie:

2014-11-27 zrzut debata bialacki

Myślę, że nie wymaga to komentarza. Jaka jest prawda i dlaczego debata się nie odbyła? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie.

46
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
bapacPBanka z oddaliBjedenz1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nie wierzę
Gość
nie wierzę

Jakoś nie przekonują mnie argumenty Pana B.

łaziska
Gość
łaziska

Inwestorzy z Ukrainy? Ciekawe. W Piekoszowie?

?????
Gość
?????

Uwaga! Uprzedzam, że nie będę tolerował w komentarzach żadnej agitacji wyborczej – zarówno za, jak i przeciwko jakiemukolwiek kandydatowi. Proszę się więc nie trudzić, ponieważ komentarze zawierające nawet ślady agitacji nie będą publikowane. Pamięta Pan kto to napisał?????

obserwator II
Gość
obserwator II

i kto tu kłamie ? a kto napisał prawdę ? proszę o podpowiedź bo nie wiem…

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

No no!
Ale zawrzało!
A cisza przedwyborcza to od kiedy?

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Tak szczerze to nie ma na kogo głosować! Te populistyczne hasła mnie dobijają! Zagłosuję na tego który pierwszy zamilknie 😉

saskya
Gość
saskya

Nie rozumiem, miała się odbyć debata, a jeden z zaproszonych gości dowiaduje się o tym przez przypadek ze strony Radia Kielce?

Paweł Arabasz
Gość

Tak tak panie Piątek, Ryszard Białacki tak się wystraszył polemiki z Panem, że wziął i pościagał z Ukrainy biznesmenów i zorganizował Miedzynarodowa Konferencję zeby tylko uniknąc Pana miażdzących dla niego pytań w Radiu Kielce. Prawda jest taka, ze to Pan, wiedząc o dacie tej konferencji, wiedząc , ze Białacki musi na niej być celowo wprowadził pan w bład redaktora Radia Kielce i wyznaczył pan tą debatę na dzień i godzinę konferencji Białackiego, po to aby mieć argument do taniego opluwania go za nieobecnośc co też pan zrobił w tresci powyższego pana oświadczenia, prubujac przy okazji zrobić z nas mieszkańców gminy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość

Jako uzupełnienie mojego wpisu dopowiem, że wogóle nie znam nawet z widzenia Zbigniewa Piatka ani tez Ryszarda Białackiego, nigdy tych osób nie widziałem. Ja głosowałem na pana Jóźwika, niemniej kierowany obywatelskim obowiązkiem o dobro gminy w której się urodziłem i w której mieszkam musze opowiedzieć się za którymś z powyższych kandydatów ( bo innych nie ma). Wogle nie śledziłem kampanii pana Białackiego, słyszałem jedynie , że mieszkańcy bardzo dobrze się o nim wypowiadają, natomiast z działalnoscia pana Piątka jako wójta miałem do czynienia praktycznie od momentu opublikowania przez Pana Bloga artykułu pt Patologia i Marnotrawstwo co też opisałem w paru… Czytaj więcej »

Obywatel Piekoszowa
Gość
Obywatel Piekoszowa

„obywatelski obowiązek o dobro gminy” chyba o dobro Mr. Jóźwika który pierwszy zaczął tak wielkie zadłużenie gminy a nie wspomne juz ile dla siebie przy tym zgnarnął. Białacki czy Piątek to rozumiem ale żeby Jóźwika brac pod uwage to naprawde społeczenstwo musi być durne.

jedenz1
Gość
jedenz1

Konferencję Międzynarodową planuję się przynajmniej 6-mcy wcześniej (waga, powaga Międzynarodowa).Dziwna sytuacja , mam nadzieje że kolega Rysiu się nie wystraszył.

saskya
Gość
saskya

A ja nadal nie mogę zrozumieć jak to się stało, że pan Białacki dowiaduje się o debacie przypadkiem. Radio ustala sobie debatę, a goście mają obowiązek się stawić?

Paweł Arabasz
Gość

Pan Piątek wiedząc kiedy jest konferencja pana Białackiego celowo wyznaczył debatę w radiu na ten dzień i godzine wiedząc, że Białacki się nie zjawi. Nie możecie tego zrozumiec?

saskya
Gość
saskya

No nie, skoro miało być dwóch gości w Radio to obaj powinni być poinformowani o terminie. Jak pan Piątek mógł sam sobie ustalić termin? Masz dowody, że tak było?

B
Gość
B

Widzieliście jak kpi nasz wójt z Pana Białackiego na fb? To go zupełnie przekreśla w moich oczach, a juz wazelina liżących świadczy o nich samych jednoznacznie. Nie znając sprawy albo znając jednostronnie złośliwie komentują.
Zaczynam coraz bardziej żałować decyzji o kupnie domu w tej właśnie gminie.

Kamil Z
Gość
Kamil Z

Uwielbiam wszystkich mądrali, a co dalej okazuje sie, że do powiedzenia mają bardzo dużo. Níestety jak przyjdzie do wykonania zadnia są bezradni !! Mnie się wydaję, że lepsze doświadczenie ma p. Białacki. Każdy ma swoje zdanie, ja wyrażam swoje dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na kogo zagłosować. Studia, a studia jest różnica. Czytałem o uczelni p. Białackiego – podzíwiam i z tego miejsca chce pogratulować ukończenia tak prestiżowej uczelni. Także mój głos i mojej rodziny należy do p. Białackiego.

Zenon
Gość
Zenon

Mój również

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

W sumie – to nawet dobrze, że ta debata się nie odbyła. Jakoś w poprzedniej debacie obecny /ciągle/ wójt nie zabłysnął. Poza tym nie bardzo mi się podobały te „yyyy” „aaaa” „eee” w wykonaniu naszego wójta. I te powtarzane – również w t.zw. Piekoszowskim Kurierze Wyborczym – opowiastki o dokonaniach panawójtowych. Nadal twierdzę, że miłościwie nam panujący NIC nie zrobił dobrego przez ten prawie rok swojej kadencji oprócz przypisywania sobie zasług nie należących do Niego. Dalej uważam, że pan Piątek nie ma ani predyspozycji, ani wiedzy pozwalającej na dobre pełnienie funkcji wójta. Czy pan Białacki będzie dobrym wójtem? Tego nie… Czytaj więcej »

bapac
Gość
bapac

góralu, ja jakiś czas temu podjęłam na fb dyskusji z obecna radna „drużyny marzeń” próbując sie dowiedzieć jakie TO KONKRETNE DOBRE DECYZJE podjął wójt, co KONKRETNIE ZROBIŁ DLA MIESZKAŃCÓW. Po zbywaniu mnie ogólnikami typu „wiele uchwał, decyzji” ble ble ble…i moim dopytywaniu o konkrety ta dyskusja została przez Panią usunięta z fb.Bo konkretów nie ma a bajki nie każdy łyka.

Paweł Arabasz
Gość

Szkoda ze pan Jóźwik nie chce nam tutaj opowiedzieć jak został potraktowany przez sąd, i na podstawie jakich dokumentów stwierdzono, ze gmina nie podwyższyła zadłużenia.

obserwator
Gość
obserwator

Miejsce konferencji organizowanej przez p.Białackiego było na terenie gminy Piekoszów dlatego zapytam p.Piątka dlaczego jako jeszcze wójt tej gminy -gospodarz nie witał zaproszonych gości tylko pojechał do Kielc na debatę ? Drodzy mieszkańcy gminy oceńcie sami jak obecny wójt Was reprezentuje i co robi by gmina Piekoszów była znana nie tylko z długów. Gdybym był mieszkańcem Waszej gminy, wpis na wstępie obecnego wójta by mnie obraził .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

popieram,jest konferencja na terenie gminy,o której wójt bardzo dobrze wie,ale uczestniczenie w niej jest niewskazana,gdyż jest okazja dokopania przeciwnikowi,czy tak ma wyglądać polityka pozyskiwania inwestorów w gminie.

ja-cuś
Gość
ja-cuś

..a może zapytać czy jako włodarz gminy otrzymał zaproszenie …..

obserwator II
Gość
obserwator II

oby tylko tak nie było, że niebawem Pan Piątek będzie przepraszał Pana Jóźwika, a pro-po podawania różnych informacji i rozbieżności z prawdą to już umieściłem wpis na tym blogu z zapytaniem kto kłamie? więc chyba już wyborcy – mieszkańcy rozumiecie kto kłamie i nie dajmy się tak poniżać Panu Piątkowi, bo my ciężko pracujemy na jego pobory i niejednokrotnie odejmujemy od ust naszym dzieciom by zapłacić podatki o wydumanej ich wysokości przez wójta i jego miernych radnych nota-bene ”naszych” radnych – ja to wiem z faktów, bo też zadając wójtowi łatwe pytanie nie miał bladego pojęcia co odpowiedzieć, co do… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

PODATKI PODNIESIONE BYŁY NIE PRZEZ WÓJTA TYLKO PRZEZ WASZĄ KOLEŻANKĘ PANIĄ SZCZYPIOR

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Drogi Anonimie – gdyby nie wpisano do programu naprawczego anulowania zwolnienia z podatków od nieruchomości – to pan Piątek nie mógłby się teraz chwalić, że to dzięki Niemu gmina dostała te 15 milionów pożyczki od MF /nota bene wójt nie miał z tym programem nic wspólnego, chociaż teraz jak żaba podstawia nogę do podkucia/. Myśl trochę i przestań już krzyczeć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

podatki były podniesione z dniem 01.01.2014,kto wtedy był wójtem?

obserwator II
Gość
obserwator II

a czwarta rata 2014 też przez panią Szczypiór?

smutna
Gość
smutna

I tak mochery zagłosują za nas

pogrążony
Gość
pogrążony

dajmy szansę nowej kompetentnej osobie idźmy wszyscy do urn w niedzielę to jedyna szansa dla Piekoszowa nie zmarnujmy tej szansy