Kto popiera kandydatów na wójta naszej gminy?

Wczoraj w mojej skrzynce na listy znalazłem ulotkę jednego z kandydatów na wójta i przyznam, że zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie.

Jest to ulotka Ryszarda Białackiego, która zawiera wyłącznie referencje wystawione przez siedmiu polityków z naszego regionu, co ciekawe – o różnych przynależnościach politycznych. Są wśród nich:

  • Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego (PSL),
  • Ryszard Czarny – były minister edukacji, senator i ambasador (SLD),
  • Renata Janik – posłanka (Platforma Obywatelska),
  • Bogdan Wenta – były selekcjoner piłkarzy ręcznych i europarlamentarzysta (Platforma Obywatelska),
  • Henryk Milcarz – prezes Wodociągów Kieleckich, były poseł (SLD),
  • Bożena Szczypiór – była komisarz naszej gminy po ubiegłorocznym referendum, a obecnie wójt gminy Wodzisław.

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł i myślę, że powinien przekonać wyborców.

A kto popiera Zbigniewa Piątka? Tylko PiS – partia, której przywódca rzuca publicznie niepoparte żadnymi dowodami oskarżenia o sfałszowaniu wyborów i nawołuje ludzi do ulicznych protestów. Czy na pewno chcemy w naszej gminie polityków o takich poglądach?

Poniżej publikuję skany ulotki Ryszarda Białackiego – myślę, że warto przeczytać.

ulotka bialacki wew 800px

52
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
bapaczaniepokojonabjedenz1Mlody Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość

No co pan Panie Blogu, pan Piątek przecież jest bezpartyjny.

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Akurat to kto kogo… ma u mnie najmniejszy wpływ na wybór!
Jak szukam pracownika to patrze na jego umiejętności a nie na to kto go popiera!
Z drugiej strony w Polsce częściej liczy się wujek który kogoś popiera 😉

nowy
Gość
nowy

panie „bloger”-co panu obiecano za pochwały w kierunku pana Białackiego??? Ja uważam, że akurat pan powinien być osobą bezstronną-na forum rzecz jasna.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie, jak dla mnie nie jest jasna. Bo skoro jestem bezpartyjny to jestem bezpartyjny, działam jako bezpartyjny fachowiec powołany przez społeczeństwo do prowadzenia bardzo ważnej instytucji i basta. Po co to się powoływać na jakichś klakierów politycznych którzy oprócz fałszywych uśmieszków i poklepywania pod publiczkę po plecach nic naszej gminnej społeczności nie dadza. W tym kurierze rozdawanym pod kościołem było coś o jakichś zaproszonych partyjniakach, a co oni niby mają dać naszej gminie? Podali jakieś konkrety pomocy? A może zapewnili , że pomoga zaciągnąc nastepną pożyczkę, na nasze grzbiety oczywiście. Ile to już wogóle tego zadłużenia jest? 100 milionów, czy… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie blog w pańskich wpisach bardzo wali agitacją Czy pan był chociaż na jednym zebraniu pana Piatka lub Białackiego może wtedy pańskie wpisy były by inne jeszcze jedno pana Piatka też popierają;pan Słoń -senator pan Wojciechowski-europosel Lubowski-prezydent i większość mieszkańców gminy

mieszkaniec pamiętliwy
Gość
mieszkaniec pamiętliwy

Witam wszystkich zapominalskich , ciekawe że nikt już nie pamięta że pan Lubawski oraz pan Piątek (obecny Wójt ) kilka lat temu tak bardzo popierali kandydata i jak się potem okazało Wójta pana T. Dąbrowę . No cóż kiedy teraz Lubawski popiera Piątka , ciekawe czy były już Wójt Dąbrowa też.
Skoro ten tercet się tak wspierał kilka lat temu pewnie jest tak i dziś.
Pozdrawiam wszystkich.

xx
Gość
xx

Panie Blogu w jednym z wcześniejszych komentarzy odcinał się Pan od kampanii wyborczej , a zwłaszcza od faworyzowania któregokolwiek z kandydatów, jak widać nie do końca jest to prawdą.nie sadzi Pan .ze Pana komentarz jest stronniczy ale myślę że wyborcy nie nabiorą się na tę nie czystą zagrywkę i nie będą sugerować się pańskimi sugestiami.Przez całe dziesięciolecia różni ludzie robili polakom wodę z mózgu i nie podejrzewam aby właśnie to było Pana zamiarem.

ja-cuś
Gość
ja-cuś

…wybory to polityczne szachy ,wybrać na wójta przeciwnika opcji rządzącej w Kielcach to samozagłada ..zdjęcie mówi samo za siebie …

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Chciałem stanąć w obronie „P.Bloga” mimo że stoje chyba bardziej po stronie Piątka. Informacje o kandydatach są ważne, grzeczne zdanie też nikomu jeszcze nie zaszkodziło!

bywalec
Gość
bywalec

„Poklepywać się może każdy z każdym. Prawda jest taka, że ani p. Jarubas, ani p. Czarny, czy p. Szczypiór nie spłacą ani nie umorzą długów gminy. Tak swoją drogą to p. Białacki do skromnych nie należy, a wypadałoby choć trochę. Bo to, czy jest pracowity, ambitny, kreatywny czy słowny (bo takimi właśnie słowami podsumował swoją osobę) nie jemu oceniać.”

Mlody
Gość
Mlody

Moim skromnym zdaniem w tak trudnej sytuacji gminy jaką mamy teraz najrozsądniej jest wybrać kogoś kompetentnego znającego życie i polityczne szachy osobę z doświadczeniem politycznym i energią do działania. Będę głosował na Ryszarda Białackiego z 3 powodów po pierwsze jego praca była zawsze gdzieś z dala od domu rodzinnego od miejscowości gdzie się urodził i wychował mógł zamieszkać wszędzie stać go było na to i jest w dalszym ciągu ale mimo wszystko wrócił tu i wybudował dom co świadczy o tym że jest prawdziwym Polakiem który pamięta o korzeniach . Po drugie głupotą naszą było by nie zagłosować na niego… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan prowadzący Blog trafił w sedno sprawy,przypomnijmy sobie kto z wójtem jeździł do Warszawy z programem naprawczy,pan Jarubas i pani poseł Janik,jakoś nie widzę w tym gronie osób z opcji pana wójta,na czyim planie naprawczym opierał się plan naprawczy pana wójta,na planie pani Szczypiór,a teraz spójrzmy,kogo te osoby popierają i chcą służyć pomocą,więc wybierzcie dobrze nie patrząc na przynależność partyjną.

mieszkaniec gminy Piekoszów
Gość
mieszkaniec gminy Piekoszów

Widać, że ekipie PO pali się grunt pod nogami i szukaja miejsca na następne 4 lata…..Bożentyna w Busku startowała, Wrzałka – Miedziana Góra, Białacki – Piekoszów…..boją się, że zielony koalicjant po wygraniu wyborów odpłaci Wam pięknym za nadobne i powywala ze stołków a wsadzi na nie swoich…ech, polityka u góry oddziaływuje mocno na nas tu, na dole….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a nie pomyślałeś,że oni zobaczyli co tu w gminach się dzieje,jakich mamy gospodarzy i chcą to wreszcie zmienić dla dobra nas mieszkańców.Małe sprostowanie,pani Szczypiór startowała na wójta w Wodzisławiu,gdzie pełniła obowiązki wójta i wygrała w pierwszej turze z 5 kandydatami,coś to świadczy o jej kompetencjach.

mieszkaniec gminy Piekoszów
Gość
mieszkaniec gminy Piekoszów

Oczywiście, to prawda, ale wymieniłem tutaj kandydatów, dla których ubieganie się o stanowiska wójtów to degradacja z dotychczas zajmowanych stanowisk – czy ocena tej sytuacji jako „szukanie nowych stołków na 4 lata, gdy dotychczas zajmowane jest niepewne” to nie jest poprawna diagnoza polityczna?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Każdy ma swoje zdanie i ja Twoje szanuje,choć się z nim nie zgadzam,czy nie uważasz,że obecnie jest ostatnia chwila,żeby zrobić coś dla swojej lokalnej ojczyzny,a sprawy degradacji politycznej odłożyć na bok,nikt tu nie powiedział,że jest to ostatni budżet unijny,z którego możemy bardzo dużo zyskać,ale do tego są potrzebni kompetentni ludzie,którzy znają się na tym i mają doświadczenie,w następnym budżecie unijnym będziemy już płatnikami netto,więc fundusze będą nikłe,dlatego jeszcze raz zwracam uwagę na to z kim może współpracować jeden z kandydatów.

mieszkaniec gminy Piekoszów
Gość
mieszkaniec gminy Piekoszów

Sądzę, że więcej zrobi dla swej lokalnej Ojczyzny Wojewoda czy Starosta niż wójt, ale oczywiście również szanuję Twoją opinię, że kandydatami kierują wysokie pobudki a nie chęć ustawienia się bezpiecznie na kolejne 4 lata gdy bieżące stanowisko już za chwilę może wypaść z rąk. Mam nadzieję, że masz rację.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Póki co to koalicja to PO i PSL i wątpie zeby Piatek mial takie uklady jak Bialacki na szczeblu powiatu czy centralnym. Mysle ze gdyby mieszkancy brali pod uwage kompetencje i kariere polityczna kandydata a nie kierowali sie uczuciami religijnymi to by nie mieli watpliwosci na kogo oddac glos

Janina
Gość
Janina

Byłam w dniu wczorajszym na zebraniu Pana Piątka jak i dziś byłam na zebraniu Pana Białackiego, gdyż nie do końca byłam zdecydowana którego z kandydatów wybrać. Jedno co mogę powiedzieć że mój głos należy do Pana Białackiego konkretny, wykształcony mądry dyplomata umie się wysłowić i konkretnie odpowiada na wszystkie pytania ma dużo pomysłów na naszą gminę. Pan Piątek wypadł blado więcej było słowa aaaa i kwękania brak konkretnych odpowiedzi.

anonim
Gość
anonim

Pan D też umiał się wysłowić, a pomysłów miał worek

obserwator II
Gość
obserwator II

Z tego co wiem to na zebraniach Pana Ryszarda Białackiego nie pada ani jedno złośliwe zdanie na temat kontrkandydata, natomiast na zebraniach Pana Zbigniewa Piątka padają oszczerstwa rzucane przez ekipę wożoną np.w Micigoździe, w Brynicy itd. Możemy na takich spotkaniach wywnioskować co kto sobą już reprezentuje nie czekając na efekty powyborcze. A ja myślę a nawet jestem pewny, że wyborcy naszej gminy nie gęsi i swój rozum mają i w niedzielę 30 listopada głos na kulturalnego kandydata oddają. A pro-po z wypowiedzią Janiny w pełni się zgadzam.

ktoś
Gość
ktoś

A jako sportowiec powinien wiedzieć co to zasady „fair play”.
Zapomniane? Tak samo jak hasło „nowa jakość”?

Alicja
Gość
Alicja

w 100 % zgadzam się z obserwatorem II u Pana Białackiego wszystko odbywa się w pełnej kulturze , u Pana Piątka sami PIS-owcy krzykacze zero konkretów myślą że krzykiem obronią swoje Pisowskie stołki. Ludzie przejrzyjcie na oczy dajcie szansę gminie Piekoszów.Pan Piątek chwali się planem naprawczym gdyby nie Pani Szczypiór i wiele innych osób byłoby po naszej gminie.

jedenz1
Gość
jedenz1

A ja wiem, że Piątek będzie Wójtem. Pozdrawiam Ryśka – nie tędy droga. Na zebraniu u kolegi Bialackiego nie było Marszałka Jarubasa – jakie poparcie ?. To wszystko fikcja, co mnie interesuje na chwilę obecną Ukraina, Polska – Piekoszów teraz i tu. Dużo gadać mało robić ot cała dyplomacja

Alik
Gość
Alik

A co do zasady „fair play”-p. Piątek nigdy nie wypowiadał się nieelegancko o swoich przeciwnikach, przywołując ich z imienia czy nazwiska. Jest kulturalny, opanowany i skromny, przy tym nieprzemądrzały i niebuczuczny. Mówi ludziom jaka jest prawda, przy tym jest realistą. Jeżeli ktoś myśli, że p. Białacki dokona „cudu w Piekoszowie” to jest śmieszny. Na wszystko potrzeba czasu. P. Piątek wykorzystał czas, który mu powierzono w sposób odpowiedzialny, podchodząc do sprawy poważnie. Dzięki niemu ja jako piekoszowianin nie wstydzę się spojrzeć ludziom w oczy, jak to było tuż po zajściach z p. D. Dzięki niemu zyskaliśmy jako gmina minimalne zaufanie w… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Pan Wójt Piątek , faktycznie wykorzystał czas, niestety nic swojego w tym czasie nie wymyślił. Realizuje plan naprawczy, który przygotowała pani komisarz , dostał pożyczkę z MF o którą walczyli politycy nie związani z panem Piątkiem . W delegacjach ,które prowadziły negocjacje z MF nie było chyba nikogo kto teraz oferuje panu Piątkowi swe poparcie. Oczywiście sie nie wyłożył na niczym no bo nic konkretnego nie zdziałał , no może poza pożyczką komercyjną .Osobiście nic do pana Piątka nie mam ale nie nadaje się na gospodarza. Akcje w stylu wypłacanie pracownikom podległym gminie zaległych dodatków, przed drugą turą, traktuję jako… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tej pani co zarabia 8tys zł też wypłacono?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Cudu to dokonał p. Piątek. Toż to wyjęte słowa z jego kuriera wyborczego! Ja tego cudu nie widzę. Widzę tylko „marionetkę” sterowaną odgórnie, której kampanię zrobił PIS.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

P. Alik Osobiście doświadczyłam poniżenia przez Pana Piątka na jednym z zebrań. Zadałam niewygodne pytania, na które próbował udzielić odpowiedzi P. Piątek a następnie jego prawa ręka P. Wijas. Sarkazm i próba sprowadzenia do parteru to metody całej załogi P. Piątka. Więc proszę mi nie mówić o zasadach” fair play”.

bapac
Gość
bapac

Czego sie można spodziewać po człowieku który sie otacza ludzmi pokroju pana Wijasa??No niczego dobrego niestety.Pan Wijas za to ma twarzy mega gruba warstwe wazeliny.:P

smutna
Gość
smutna

Piekoszowska drużyna marzeń P.Piątka śmiechu warte