Nasi wspaniali gminni urzędnicy!

Od pierwszej tury wyborów minął tydzień. Większość urzędów gmin opublikowała na swoich stronach internetowych protokoły z głosowania. A u nas?

Oczywiście nie! Na podstronie BIP-u o wyborach samorządowych jest tylko uchwała o drugiej turze. A co z protokołami? Są tylko wywieszone w przedsionku urzędu gminy. Na dodatek od wewnątrz – ludzie ciekawi wyników wyborów muszą się tłoczyć w przedsionku. Czy urzędnicy myślą, że mieszkańcy nie mają internetu, a może ich wyniki wyborów nie interesują? Może myślą, że każdy z nas ma za dużo czasu?

Jak to jest, że w innych gminach (sprawdziłem m.in. Chęciny, Strawczyn, Miedzianą Górę, Kielce) opublikowanie protokołów na stronach internetowych nie było żadnym problemem. Dlaczego u nas się nie da? Jak długo jeszcze urzędnicy będą traktować mieszkańców jak ciemną masę, z którą nie warto się liczyć?

32
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Paweł ArabaszZZz doskokukizioSaskya Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tych najwspanialszych można zobaczyć w gazetce jednego z kandydatów, którą rozdawali pod kościołem.

jedenz15
Gość
jedenz15

Mówisz o Ryszardzie w Zajączkowie

w z
Gość
w z

jakiego mamy wojta tacy sa i urzednicy a propo ulotek rozdawanych pod kosciolem to sa osoby bez wstydu tak stac i wciskacszmatlawca pod nazwa piekoszowski kurier wyborczy po co- poto zeby starszym ludziom zamacic w glowach bo pod kosciolem to dobre dziwi mnie troche ta pikoszowska druzyna marzen czyzby oprucz starych radnych przefarbowanych tj p.chuk p.grosicki i inni dolaczyli donich p. budzwojski p.szot stolek zmienia poglady i co sie tu dziwic tym na gorze wstyd kameleony to jest elita z radnych a ta reszta tonieudacznicy

jedenz15
Gość
jedenz15

Panie w z trzeba było wystartować i pokazać klasę a nie oczerniać. Jakie to Piekoszowskie osr…ć wszystkich w koło.

Paweł Arabasz
Gość

Z racji kampanii wyborczej miałem zamiar aby nie wypowiadać sie do czasu wyboru radnych i nowego wójta, ale po tym jak matka pokazała mi szmatławca który ktoś jej wcisnał do raki pod kościołem oraz po zapoznaniu się z tym co tam tendencyjnie wypisano postanowiłem wyrazic swój pogląd na ten brud który tworzy wokół siebie Zbigniew Piątek. Na poczatek w oparciu o swoje doświadczenia z pseudonaprawą drogi pomiędzy Łaziskami a Piekoszowem pod Lasem oraz biorąc pod uwagę zapewnienia w szmatławcu o NOWEJ JAKOŚCI w zarządzaniu gminą chcę zapytać publicznie pana Wójta Gminy w Piekoszowie o jakąż nową jakość panu chodzi? Bo… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

yyyy odkad nie da sie PDF zeskanowac?

Paweł Arabasz
Gość

Zeskanować się dało, tyle że niestety mój system komputerowy dalej nic nie był w stanie zrobić z tym zeskanowanym materiałem. Ale z checią panu udostępnię te pisma, zrobi pan z nimi co będzie pan chciał.

Łukasz
Gość
Łukasz

z kazdym tak czy tylko z pdf ?

jedenz15
Gość
jedenz15

Panie Arabasz z jakiego komitetu startował Pan do rady gminy?

Paweł Arabasz
Gość

Z żadnego. wogóle ani nie miałem zamiaru startować ani nie startowałem. Swoje poparcie dałem kandydatowi na radnego Roberowi Zawadzkiemu oraz panu Jóżwikowi. Dalsza dyskusje jeśli chce pan prowadzic to proszę pod swoimi prawdziwymi danymi osobowymi.

z doskoku
Gość
z doskoku

Niewiarygodne… „Pan z dyktafonem” awansował….

Paweł Arabasz
Gość

W gminie Piekoszów została zainstalowana grupa osób z zewnątrz ( spoza gminy) która ma za zadanie sterować wójtem i pilnować jego poczynań i zobowiązań wobec tych którzy 10 miesięcy temu sfinansowali mu kampanię. Bo nie wierzycie chyba, ze tamta kosztowna kampania została sfinansowana z jego prywatnej kieszeni. Grupa ta się popiera i wzmacnia. Zwolnią pracowników gminy z naszego terenu a ta grupa zostanie.Do wyrwania z gminy sa grunty, oraz zamierzają zeszpecić nasz krajobraz linią wysokiego napiecia oraz niezwykle szkodliwymi dla ludzkiego zdrowia elektrowniami wiatrowymi. Służy temu obecne dalsze zadłużanie gminy. Upadła z zadłużenia gmina będzie łatwym kąskiem do rozparcelowania pomiędzy… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale pan pisze brednie nawet się czytać nie chce

Obyeatel
Gość
Obyeatel

Mocne oskarżenia co do finansowania kampani p.Piątka.
Ma pan dowody?

Paweł Arabasz
Gość

Niestety nie było mnie przy tym proszę pana. Takie sprawy załatwia się bez świadków a poza tym to po pierwsze : Prosze o okazanie tutaj wyciągu z konta bankowego ile na nim było przed otrzymaniem sygnału do gotowości do kandydowania na wójta oraz ciągu wydatków w trakcie kampani. Jeśli wszystko będzie mi się zgadzać przeprosze tutaj na tym blogu. A po drugie dalszą dyskusję ze mną proszę prowadzic pod swoimi danymi osobowymi. Chowanie sie za jakimiś zmyślonymi nazwami nicków jest dla mnie objawem tchórzostwa publicznego.

w z
Gość
w z

nie wiedzialem ze agitacja pod muramu kosciola i wciskanie tzw. kuriera wyborczego dla wielu szmatlawca jest klasa a czy do klasy tez zalicza sie zmiana pogladow [jesli sie takie mialo] jesli ci wybrancy wojta jest klasa to tylko we wlasnym mniemaniu

Ktoś z Piekoszowa
Gość
Ktoś z Piekoszowa

Tylko pan nie jest prokuratorem by być upoważniony do wglądu na prywatne konto bankowe.
A mimo tego pan oskarża bez żadnych podstaw.
Zero wiarygodności.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę przeczytać na spokojnie swój wpis, pan chyba sam nie wie co pisze i co chce przekazać. Mój sąsiad w takiej sytucji miał takjie fajne stwierdzenie : ” lejce ci się chyba poprzestawiały”. Oczywiście że nie jestem prokuratorem, nie mam wglądu w czyjś wyciąg bankowy, taki wgląd ma sam zainteresowany i gdyby tylko chciał wykazać uczciwą postawę to sam by opublikował ogólny koszt i poszczególne wydatki swojej kampanii wyborczej. Wszyscy pamietamy tą kampanie, na każdym rogu, zakręcie, wolnym placu przy jezdni stał przejezdny baner ( bardzo kosztowny w wypożyczalni). Przecież to musiało kosztować majątek. Mysle, ze nawet 10 miesiecy urzędowania… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz
Anonim
Gość
Anonim

No takiego prostactwa na tym blogu jeszcze nie było. Widać milicyjno – moskiewskie metody bezwstydnego atakowania i bezdennego zakłamania i co gorsza nienawiści. Ludzie , opamiętajcie się. Przecież zyjecie obok siebie a za tydzień będzie po wyborach. Że jest nie tak jakbyśmy chcieli to wszyscy widzimy. Tak jest wszędzie , nie tylko w Piekoszowie . Ale, rok temu wybraliśmy p. Piątka z nadziejami i jak do tej pory ich niezawiódł. Krach został zatrzymany. Byłoby skrajnie niemądrze zatrzymywać rozpoznane i rozpoczęte zmiany , zmieniając teraz wójta.

Paweł Arabasz
Gość

Tak, to prawda, w istocie samej cechuje pana milicyjno komunistyczny styl pojmowania rzeczywistości. Beton myślowy, zindoktrynowany mózg, ślepe posłuszeństwo nie wiedomo czemu, brak zdolności logicznego pojmowania rzeczywistości, ślepota społeczna, Tacy są wlaśnie potrzebni demagogom politycznym. Wam betonom myślowym potrzeba jeszcze wielu lat obrywania i wykorzystywania przez cwaniaków politycznych zanim zmądrzejecie i przejrzycie na oczy.

Zainteresowany tematem
Gość
Zainteresowany tematem

No niemiło się zrobiło!
I o co się tu kłócić?
O te pare groszy w gminie?
Przecież z tego się i tak za wiele nie wyciśnie!
Nie ma u nas przemysłu więc na inwestycje niech nikt nie liczy.
Na wyborach zyskują przeważnie tylko krzykacze którzy szukają sposobu na łatwy zarobek.
Ja podchodzę do tych wyborów bardziej folklorystycznie i na luzie.

Paweł Arabasz
Gość

Ale ja się wogóle z panem nie kłóce. Poruszyłem jedynie frapujący mnie temat dotyczący szkodliwości dla zdrowia ludzkiego takich urządzeń jak elektrownie wiatrowe oraz linie wysokiego napiecia które ktoś z rozpędu i nieswiadomości może zgodzic się ulokować pośród nas mieszkańców gminy Piekoszów. Niestety, ale gdy patrzę na osoby które dzielac skórę na nieupolowanym niedźwiedziu to mam mieszane uczucia co do ich moralnej odpowiedzialnej postawy.

ZZ
Gość
ZZ

Co do linii WN to już pisałem że nie ma sensu prowadzić ich inną trasą. Na wiatraki przy zachowaniu odpowiedniej odległości od mojego domu też się zgodzę. Że to może się nie tak szybko zwróci zdaję sobie sprawę. Kiedyś obliczyłem sobie kiedy zwróci mi się panel solarny na dachu – wyszło mi że za tę kasę starczy mi węgla na 60 lat przy takiej samej mocy. Niestety zasoby nam się kończą i trzeba zacząć próbować innych źródeł. Kogo na to stać powinien być wzorem dla innych!

z doskoku
Gość
z doskoku

Większość wybierała „mniejsze zło”.

obserwator II
Gość
obserwator II

Tak- nasi gminni urzędnicy z wójtem na czele są naprawdę wspaniali ale tylko dla siebie a nie dla mieszkańca – wyborcy tej gminy, a dlaczego ? wystarczy popatrzeć i skorzystać z lokalu wyborczego utworzonego dla mieszkańców Podzamcza i Julianowa. To zakrawa na kpinę, żeby tak wyglądał „lokal wyborczy” bo jak to nazwać lokalem skoro mieści się na klatce schodowej w budynku GOPS-u . Czy w tym wielkim metrażowo budynku niema jednego pomieszczenia aby udostępnić go na jeden dzień (dzień wyborów) dla normalnego wypełnienia obowiązku obywatelskiego przez wyborców. Ciekaw jestem czy wójt gminy lub jego służby zadali sobie trudu sprawdzenia przygotowania… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Komisja dla okręgu nr 2 w tzw. bawialni przy ZUK-u to dopiero komedia. Dwie osoby i komisja to już duży tłok.

Saskya
Gość
Saskya

W bawialni nie było tak źle, zobacz w gopsie jak to wygląda. Kto to w ogóle wymyślił, żeby na schodach zrobić lokal wyborczy!@

kizio
Gość
kizio

Jedno niewinne pytanie. Co z tak głośno lansowanym kiedyś przez wójta pomysłem na zakup energii elektrycznej? Miało być szybko, tanio. Koniec roku się zbliża, noce coraz dłuższe. Co nas co czeka? Znowu egipskie ciemności, bo prąd drogi.

Paweł Arabasz
Gość

Panie Blogu, tak sobie patrze na tytuł pańskiego artykułu o tych naszych wspaniałych urzędnikach i jakas nieodparta siła wewnętrzna nakazuje mi podzielić sie z czytajacymi ten blog osobami pewnym zdarzeniem z dnia wczorajszego. Mianowicie: nasze domy obsługuje firma ECOM w wywózce śmieci, na zielono ich samochody sa malowane. Wczoraj rano zatrzymała się prezy mnie smieciarka, pan kierowca rozwoził wezwania do zapłaty i zapytał mnie gdzie mieszka taki to a taki, chwilę z nim pogadałem, no i odjechali. Ja patrzę, a w miejscu gdzie wychodziły drugie drzwi z samochody leży na drodze garść różnych smieci, pety, jakieś złotka po czekoladkach, coś… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Zamiast pisać trzeba było poprostu zwrócić gościowi uwagę i oddać mu te śmieci. Tylko tak możesz coś zmienić.
Mnie osobiście takie zachowanie już nie dziwi.
Ostatnio w Kielcach podjechali „ochroniarze” pod bank, jeden z nich wysiadając z walizką poprostu wyrzucił puszkę po napoju pod samochód. Aż się we mnie zagotowało!
Wysiadłem z samochodu, podniosłem i wręczyłem jego koledze!
Ludzie są poprostu przmitywni! Wystarczy popatrzeć na pobocza naszych gminnych dróg!
Tu muszę panu przyznać rację!

Paweł Arabasz
Gość

Niestety zauważyłem to 5 minut po ich odjeździe, nie byłem w stanie nic zrobić. A przecież nie będę gonił gościa. Raz tylko goniłem prywatnie łowczego z Jaworzni jak przyjechał, zastrzelił psa i uciekł. Dogoniłem go na Wicentowie. Dziś powiadomiłem o tym jego kolegów z innego samochodu, mówili, ze wiedzą o kogo chodzi. Niby z racji zawodu który wykonywałem nic mnie nie powinno dziwić, niemniej ta sytuacja zaskoczyła mnie .Czy wszędzie musi być takie dziadostwo w tym naszym kraju?