Są oficjalne wyniki głosowania. Oto skład nowej rady gminy na kadencję 2014-2018

Gminna Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania w wyborach na urząd wójta i do rady gminy. Poniżej podaję listę radnych, którzy zostali wybrani na kadencję 2014-2018 wraz z liczbą oddanych na nich głosów.

Lista radnych w kolejności okręgów wyborczych:

 1. Aleksander Sieradzan (KW SLD Lewica Razem) – 152 głosy
 2. Barbara Drogosz (KWW Nasza Gmina – Nasza Przyszłość Piekoszów) – 133 głosy
 3. Lech Szot (KWW Inicjatorzy Dobrej Przyszłości) – 117 głosów
 4. Zdzisław Budziwojski (KWW Gmina Wspólne Dobro Piekoszów) – 162 głosy
 5. Magdalena Garbat (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 159 głosów
 6. Andrzej Borowski (KWW Ryszarda Białackiego – Nasza Gmina) – 207 głosów
 7. Dorota Kurczyńska (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 205 głosów
 8. Alicja Bełtowska (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 246 głosów
 9. Zdzisław Grosicki (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 274 głosy
 10. Dariusz Janiec (KWW Ryszarda Białackiego – Nasza Gmina) – 190 głosów
 11. Stanisław Świercz (KWW Ryszarda Białackiego – Nasza Gmina) – 227 głosów
 12. Stanisław Kotwica (KWW Stanisława Kotwicy) – 181 głosów
 13. Bogusława Stoga (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 104 głosy
 14. Lucjan Chuk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 252 głosy
 15. Dariusz Lis (KWW Ryszarda Białackiego – Nasza Gmina) – 81 głosów

Wyniki pochodzą z protokołów Gminnej Komisji Wyborczej – są one wywieszone przy wejściu do urzędu gminy.

52
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PBonaktośz doskokukizio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bapac
Gość
bapac

Blogu, jesli to możliwe napisałbyś jakie wyniki mieli i radni kandydaci na wójta u nas w Micigoździe? Jakos mi nie po drodze podjechać i zobaczyć. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.

obserwator
Gość
obserwator

Pan Kotwica to ten sam co byl odwolany rok temu ?

zatrwożony
Gość
zatrwożony

Ten sam. Ale to nie koniec….
Jeden z odwołanych wówczas radnych szykuje się na stanowisko prezesa zuk , jeśli wygra obecny Wójt. Ciekawe czy pan Piątek wie, że osoba ta działała w przeszłości na szkodę środowiska… Fachowiec?

rys
Gość
rys

Ten sam z poparcia szerokiej rodziny. Ma się zrehabilitować za okres ze starym wójtem. Ma szanse . Wincentów zaczyna się pół kilometra od centrum Urzędy Gminy a nie ma kanalizacji.Do dzieła Panie Radny.

Obyeatel
Gość
Obyeatel

Szanowny forumowiczu nie pisz kłamstw na temat zuk,bo podajesz zupełnie nie prawdziwe informacje.

zatrwożony
Gość
zatrwożony

Uderz w stół a nożyce się odezwą….
A które informacje są nieprawdziwe?

Ktoś z Piekoszowa
Gość
Ktoś z Piekoszowa

Insynuacje jakoby ktoś(obecny wójt) kogoś zatrudniał na prezesa ZUK z byłej rady gminy, są niczym innym jak propagandą kampanijną.
Dziękuje tyle w tym temacie.

jb
Gość
jb

dla mnie ten pan SK jest nadętym bufonem nie wiem kto mógł głosować na niego chyba tylko rodzina.Bo jeżeli ktoś się nie sprawdził wcześniej to jak mu zaufać póżniej.

adek
Gość
adek

Witam blogu chciałbym zapytać o dzień seniora i czekolady organizowany w szczukowicach? Skąd pochodziły fundusze na ten cel i czemu pojawiła się tylko rodzina pana radnego oraz najbliższe jego grono. Jeśli blog posiada informacje proszę o szczegóły.

obserwator II
Gość
obserwator II

szkoda adek, że Cię tam nie było, jakie tam było żarcie i picie to głowa mała, a było przyjść, wstęp wolny głoszony głośno na mszach, więc w czym teraz problem? zespół „Piekoszowianie” wystąpił gratis – pełna kultura aż dziw bierze, że w dzisiejszych czasach tak się da…

Łukasz
Gość
Łukasz

pewnie do kosciola nie chodzi i nie wiedzial:)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

trzeba zapytać się pana radnego szczukowic

adek
Gość
adek

Dzień seniora i dzień czekolady w remizie osp Szczukowice. Warto wiedzieć kto i jak i za czyje pieniądze wyrabia się takie przyjęcia.

adek
Gość
adek

no nie było bo ogłoszenia nie było a nie każdy chodzi do kościoła. Kto zasponsorował poczęstunek? Zadłużona gmina?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brakuje wspólnej debaty kandydatów. Ta która była w radio przed I turą była słabo nagłośniona.
KANDYDACI POMYŚLCIE O TYM. Mogłaby się odbyć np. w bibliotece lub GOK-U.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeżeli radio zorganizuje to powinno to być lepiej rozpropagowane nie jak poprzednio, ze mało kto o tym wiedział. Ale swoją drogą nalegam, aby taka debata odbyła się u nas, bo mamy gdzie i łatwiej dotrzeć i zadać pytanie kandydatom.

saskya
Gość
saskya

A mnie dziwi, że w dobie internetu kandydaci na wójta nie wykorzystują jego mocy. Fajnie byłoby zorganizoać taki dzień z kandydatem. Mieszkańcy mogliby w ciągu całego dnia zadawać pytania, a kandydaci mieliby czas na odpowiedzi.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A co do kultury i dobrego zachowania-brak tego na pewno zwolennikom Białackiego, którzy w opozycji do Piątka pokazują na co ich stać i co to za chołota i hałastra. Skandal, co oni wyprawiają, bo dewastują plakaty Piątka, opluwają wręcz wizerunek osoby, człowieka kimkolwiek on by nie był. A właściciele tych płotów, na których wiszą te zniszczone plakaty przyglądają się temu biernie. Nie do pomyślenia, do jakich środków posuną się ludzie, którzy nie umieją pogodzić się z porażką. Trochę szacunku i godności dla innych-prostacy!

w każdej bajce jest trochę prawdy
Gość
w każdej bajce jest trochę prawdy

Zatrwożony ma rację co do osoby lansującej się na prezesa ZUK. Sąsiedzi tej osoby, mieszkańcy zachodniej części gminy, doskonale wiedzą w jaki sposób zanieczyszczał okoliczne pola, a teraz ma stanąć na straży przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska? To tylko w Piekoszowie może się zdarzyć. I to jest przerażające. I pewnie jest coś na rzeczy, bo skoro po roku zasiadania w radzie gminy wystartował „tylko” do powiatu, a na spotkaniach z mieszkańcami nie odstępował Wójta na krok i miał wypisane na czole „wazelina”. To mówi samo za siebie…. A swoją drogą widział ktoś rozpisany konkurs na stanowisko prezesa zuk? A może… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

a moze konkurs bedzie tak rozpisany zeby tylko on mogl wygrac ???

b
Gość
b

Ej no nie mówcie, błagam, że nowym prezes miałby byc Pan W…?????????????
To byłoby dno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Piekoszowa
Gość
Ktoś z Piekoszowa

Widzę że już wybraliście nowego prezesa ZUK.
Gratulacje.
Kłamstwa w tej kampanii nie mają granic.

z doskoku
Gość
z doskoku

Mam nadzieję, że nie.
Jeśli tak, to ciekawe, czy Wójt zdaje sobie sprawę, że razem z tą osobą, najdalej za pół roku utopi zuk, a mieszkańcy znowu będą musieli ponieść tego konsekwencje.

Paweł Arabasz
Gość

Patrzę akurat na zdjecie w Piekoszowskim Kurierze Wyborczym ( wie ktos może kto go sfinansował, kto występuje w roli zadajacego pytania?) i czuję coś na kształt przerażenia o losy gminy Piekoszów. Trzeba mieć w sobie masę prostactwa i obłudy żeby praktycznie na drugi dzień po ogłoszeniu wyborów na radnych gminy ściskac się z kimś kto nie został jeszcze wybrany na wójta. Radny z nie pisanej zasady powinien niejako stać w opozycji wobec wójta, powinien krytycznie ale i sprawiedliwie oceniać jego poczynania, hamować jego zapędy samowładztwa, pychy, samowoli, prywaty. Radny powinien robić to wobec wybranego Wójta, a ci co na zdjeciu… Czytaj więcej »

rozczarowany
Gość
rozczarowany

Rok temu głosowałem na obecnego Wójta, ponieważ wybierałem mniejsze zło.
Czytając Wasze wypowiedzi, widzę, że zmarnowałem głos. Wygląda na to, że niektóre stanowiska obsadzane są przed czasem. Nie popełnię kolejny raz tego samego błędu. Zamierzam zagłosować na człowieka, którego popiera najsilniejsza w chwili obecnej partia w regionie. Tym bardziej, że PSL popiera tego kandydata. Sądzę, że dzięki temu można więcej załatwić dla gminy. A patrząc na to, co dzieje się w urzędzie, mam wrażenie, że znów wracają czasy jak za TD, a miała być „nowa jakość”. Mnie się taka jakość nie podoba. Życzę wszystkim rozwagi podczas głosowania.

Łukasz
Gość
Łukasz

Praca Swoim Ludziom…

ktoś
Gość
ktoś

Przyjrzyj się rotacjom kadrowym w gminie i rozszyfruj skrót PiS…

bolek
Gość
bolek

Wpis poprzednika jest znakomity nic dodac nic ujác uwagi jak najbardziej na miejscu,dzielenie skóry na niedzwiedziu.

w z
Gość
w z

czyzbyp szot zapisal sie do pisu no to koniec swiata dla stolka dal sie przefarbowac a gdzie panskie idealy

ktoś
Gość
ktoś

Proszę popatrzeć kogo popiera była komisarz Pani Bożena Szczypiór i wszystko powinno być jasne dla przeciętnego mieszkańca gminy bo akurat ta osoba ma jasne pojęcie o sytuacji w naszej gminy.

z doskoku
Gość
z doskoku

Zazdroszczę gminie Wodzisław. Wybrali w I turze panią Szczypiór na wójta.
„Normalna”, pracowita, zawsze merytorycznie przygotowana, nie obiecuje rzeczy niemożliwych do wykonania.
Nam też kogoś takiego potrzeba.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pan Szot nie przepisał się do PiS tylko chce pracować uczciwie razem z innymi dla dobra gminy

kizio
Gość
kizio

Radny przed przystąpieniem do wykonywania swoich obowiązków, na pierwszej sesji składa ślubowanie:
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”
Niedługo potem, bo pewnie na najbliższej sesji roboczej będą ustalane wysokości diet. Znając życie treść roty ślubowania będzie już zapomniana, podobnie jak kampanijna demagogia o potrzebie solidaryzowania się z gminą. Może więc radni podejmą szczytną uchwałę o symbolicznej wysokości diet w imię solidarności z gminą i jej ciężką sytuacją finansową, zdobywając tym samym szacunek i uznanie swoich wyborców.
Co zwycięży? Czas pokaże.