Wpisy z miesiąca : grudzień 2014

Jerzy Wijas nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych

Sprawdziły się Wasze przewidywania – nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie został Jerzy Wijas. Pracę rozpocznie 2 stycznia 2015.

Kolejna próba odwołania skarbnika – na sesji rady gminy 29 grudnia

Zaraz po świętach, w poniedziałek – 29 grudnia 2014 odbędzie się sesja rady gminy. W programie są uchwały dotyczące odwołania skarbnika i powołania nowego.

Kto będzie nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych?

Rada nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Zakładu Usług Komunalnych. Termin składania ofert mija 29 grudnia 2014 a już cztery dni później nowy prezes rozpocznie pracę.

Głos Piekoszowa będzie miał konkurencję. Od stycznia 2015 – nowa gminna gazeta

Działające w naszej gminie Stowarzyszenie Pro-Civitas poinformowało, że od stycznia będzie wydawać własną gazetę  – będzie to kwartalnik „Piekoszowski Informator Pozarządowy Stowarzyszenia Pro Civitas”.

Nowa inwestycja: Świętokrzyskie Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex

Ostatnio parę osób pisało w komentarzach, że tylko narzekania i narzekania… więc dzisiaj coś pozytywnego. Gotowa jest już hala Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex.

(Znowu) nie wiadomo, kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg gminnych

Powtarza się sytuacja sprzed roku, kiedy to pisałem, że urząd gminy nie był łaskaw poinformować mieszkańców, gdzie mogą dzwonić, żeby zgłosić odśnieżenie lub posypanie piaskiem gminnych ulic.

Relacja z (dwóch) sesji rady gminy 9 grudnia 2014

Dzisiaj odbyły się dwie sesje rady gminy – pierwsza, nadzwyczajna na wniosek wójta i druga uroczysta, podczas której Zbigniew Piątek otrzymał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie.

Biuletyn Dezinformacji Publicznej

Kto jest przewodniczącym aktualnej rady gminy? Według naszych urzędników – nadal pani Pelagia Rusiecka. Tak przynajmniej (dez)informuje Biuletyn Informacji Publicznej gminy Piekoszów.

Dzisiaj nadzwyczajna sesja, w przyszłym tygodniu – zaprzysiężenie wójta

Dzisiaj odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy, podczas której będzie głosowana między innymi uchwała w sprawie zmian w budżecie, a także projekt uchwały w sprawie podatków. Początek o godzinie 12.00

Brynica w „gorszej” części gminy?

Często w komentarzach pojawiają się głosy mieszkańców wsi położonych na obrzeżach naszej gminy. Narzekają oni na problemy z komunikacją, oświetleniem ulicznym czy brakiem chodników. Pytają – czy jesteśmy „gorsi” od mieszkańców Piekoszowa, Micigozdu czy Jaworzni?

Zdzisław Grosicki nowym przewodniczącym rady gminy

Na wczorajszej sesji radni wybrali przewodniczącego i zastępców.

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów

Potwierdziły się nieoficjalne wyniki wczorajszego głosowania – wójtem gminy Piekoszów na kolejne 4 lata został Zbigniew Piątek. Mam już oficjalne wyniki.