Brynica w „gorszej” części gminy?

Często w komentarzach pojawiają się głosy mieszkańców wsi położonych na obrzeżach naszej gminy. Narzekają oni na problemy z komunikacją, oświetleniem ulicznym czy brakiem chodników. Pytają – czy jesteśmy „gorsi” od mieszkańców Piekoszowa, Micigozdu czy Jaworzni?

Dostałem dzisiaj maila od mieszkanki Brynicy. Postanowiłem go opublikować w całości ponieważ wiem, że zaglądają tu codziennie pracownicy urzędu gminy – może więc pan wójt lub sekretarz gminy będzie łaskaw odpowiedzieć na pytania, które padają w poniższej wiadomości:

Przeglądam Blog Piekoszów o tym co się dzieje w gminie Piekoszów i dochodzę do wniosku, że nasza gmina dba tylko o bliskich mieszkańców Piekoszowa, np o Micigózd, Bławatków, Łosienek itp a o inne rejony już nie.

Ja jestem mieszkanką Brynicy – u nas nic się nie poprawia, nie mamy światła na odcinku kilku domów po drodze powiatowej w stronę Bugaja z powodu tego – jak to nasz wójt ujął: „domy są zbyt daleko od drogi” ale nie patrzy się na to, ze dzieciaki z podstawówki chodzą drogą na piechotę wieczorami, szczególnie zimą, a nie mamy pobocza i może je coś potrącić lub wracających ludzi z busa.

Piszecie o komunikacji z Piekoszowem linii 18, 28 – a co z Brynicą? Nasi mieszkańcy nie mają w ogóle połączenia z Piekoszowem, mamy jeden kurs busa do Piekoszowa. Ludzie starsi są dowożeni przez domowników, kto ma auto – ten jedzie, a kto nie – to rower lub na piechotę. Linia 24 ma 5 kursów dziennie i jest zapchany autobus. Dobrze, że teraz jest inny przewoźnik prywatny na odcinku po Brynica nad rzeką bo nie było tam komunikacji. Do „centrum” wsi jeździ mało kursów ludzie musza iść 2-3 km na piechotę, żeby iść na busa bo chcą się dostać do miasta .

Tak samo chodniki – wszędzie są a u nas nie ma. U nas nawet pobocza nie ma, żeby móc iść spokojnie na piechotę – bo strach, ze coś wjedzie w człowieka.

Co rok zalewa nas rzeka Bobrzanka i nic się z tym nie robi. Gmina mówi, ze nie mogą nic poradzić a rolnicy zgłaszają sprawy do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do gazet.

Mamy też plagę dzików – koła łowieckie nie pomagają, rozkładają ręce.

Rozpisujemy się nad inwestycjami, jakie mają powstać, nad budżetem, nad różnymi innymi sprawami, a pomijamy najistotniejsze dobro i potrzeby mieszkańców niektórych miejscowości! Daleko nam do innych gmin – w gminie Strawczyn, Miedziana Góra nawet najgorsze wsie mają oświetlenie i chodniki, a jak nie chodniki to dobre pobocze, żeby było bezpieczeństwo i komfort. Może nie mamy aż tyle pieniędzy ale możemy chociaż zadbać o mieszkańców w miarę naszych możliwości. Jest bardzo dużo środków unijnych tylko trzeba chcieć to zrobić, chcieć coś polepszyć, zająć się tym. A nie patrzeć na tych, co już mają dobre warunki i chwalić się nimi, a nie mówić o reszcie bo wstyd, bo się przemilczy.

Chciałabym prosić o podanie jakiś inwestycji, które są planowane u mnie w miejscowości, co jest przewidziane, a jeśli nic nie jest przewidziane – to dlaczego. Chciałabym, żeby ktoś się zajął moją miejscowością, bo przecież też zasługujemy na trochę uwagi, też jesteśmy częścią tej gminy!

Co pan na to, panie wójcie?

66
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PBzaniepokojonaBrynicoookPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec wsi
Gość
mieszkaniec wsi

nie jesteśmy gorsi od innych wsi ale znamy sytuację w jakiej znalazła się gmina i na razie musimy dać sobie spokój

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To w takim razie do której kategorii zaliczany jest Piekoszów pod Lasem? Nie mamy wody z wodociągu, nie mamy oświetlenia, nie mamy chodników, nie mamy nawet czegoś co by można było drogą nazwać, nie mamy linii telefonicznej.

nocny Marek
Gość
nocny Marek

U Was nie ma lamp, za to są na drodze od ronda przy stacji paliw w Jaworznii do Górek Szczukowskich (ta droga wzdłuż obwodnicy, przy której ma warsztat p. Bracik) i tam pewnie w nagrodę świecą się wszystkie lampy i to przez całą noc, co zauważyłem jak kilka razy wracałem z pracy ok. 2 w nocy. Zgłaszałem do gminy i powiedzieli, że sprawdzą – i na obietnicy się skończyło.

mieszkaniec osiedla słoneczne
Gość
mieszkaniec osiedla słoneczne

nie wspomne już o przejściu obok ekranów przy blokach w piekoszowie, kiedy nie świecą się lampy….

sofisty
Gość
sofisty

Wczoraj się jjeszcze palily

mieszkaniec osiedla słoneczne
Gość
mieszkaniec osiedla słoneczne

szkoda, ze często nie palą sie około 5 nad ranem, kiedy dużo osób idzie na pierwszą 18 czy do pracy

Obywatel Piekoszowa
Gość
Obywatel Piekoszowa

Teraz przez 3 lata moze sobie pomarzyć było tym sie zainteresowac za kadencji Pana Dąbrowy(teraz jest wdrozony program naprawczy), a po za tym macie sklepy, super szkołe podstawową i gimnazjum po co w ogóle Wam stamtąd wyjeżdzać?

jedenz15
Gość
jedenz15

A od czego macie radnego, to On powinien zabiegać żeby było lepiej – i tu nasuwa się pytanie co zrobił do tej pory?

Waldek
Gość
Waldek

Droga mieszkanko Brynicy Ty sie nie dopominaj tak o te inwestycje bo jeszcze pomniks smolenski Wam postawia:)

mecher1
Gość
mecher1

Na przykład coś takiego…
http://www.google.pl/search?q=pomnik+smole%C5%84ski&tbm=isch&prmd=ivns&ei=KoSAVIqJM-n8ywPAgIGIBQ&start=20&sa=N#i=1

A jeśli już jesteśmy przy pomnikach – to interesuje mnie kto postawił przed budynkiem straży pożarnej, karykaturę Piłsudskiego? 🙂

obserwator
Gość
obserwator

przypatrz się dobrze tej rzeźbie to będziesz wiedział kto to jest zanim zakpisz.Piłsudskiego masz w Piekoszowie przy remizie.Pozdrawiam.

mecher1
Gość
mecher1

Ło mój bobrze…toż to o to straszydło, przed budynkiem straży pożarnej (inaczej to się chyba zwie remiza) mi chodziło. I cuś mi się zdaje, że to”arcydzieło” postawił zakompleksiony brodaty kurdupel, do niedawna będący wójtem Piekoszowa. Matko…co za bezguście…fuj… 🙁

xx
Gość
xx

obywatel piekoszowa ,nie bardzo rozumiem twoją sugestię , szkoła /chodnik co ty byś wybrał . Jest szkoła będzie i chodnik ponieważ mamy teraz dobrego gospodarza. którego pewnie docenią na wyższych szczeblach ponieważ pracowitość i odwaga zostaną pozytywnie ocenione.Co do radnego to on pewnie przez ten rok przygotowywał się do kampanii wyborczej nie tylko swojej ale i Białackiego a w szczególności Gawła,jedyne co trzeba mu przyznać to nieżle namieszał mieszkańcom Brynicy.

kielczanka
Gość
kielczanka

co za analfabeta z Ciebie. pewnie jestes kims od Piatka!!! hahahahaha. zamiast napieprzac na innych to spytaj sie tego Twojego Piatka gdzie sa brakujace pieniazki z budzetu gminy ? […]

Obywatel Piekoszowa
Gość
Obywatel Piekoszowa

Sugeruje ze jak chcecie miec szkole w miejscowości to nie będziecie mieli chodników, z czego sie szkoła utrzymuje jak nie z budżetu gminy? Nie mozna miec wszystkiego proste

Brynicoook
Gość
Brynicoook

Co do Radnego to owszem Pan Radny zajmuje się kapliczkami, szkoły nikt nie wybierał byłą postawiona na miejscu starej szkoły a gimnazjum na 40 dzieciaków to przesada takie jest moje zdanie, Szkoła Podstawowa byłą postawiona 20 lat temu, sale postawił i zafundował nam AGAT. Nikt nie wybierał za nas szkoły, gimnazjum itp tak zadecydowała gmina, co do planu ” naprawczego ” nie było by go gdyby wójt były nie kradł tego co popadnie i za to ma Cierpieć nasz miejscowość ? to w takim razie dlaczego wszędzie nie odwołamy inwestycji w ramach planu naprawczego ? I skoro tak się nam… Czytaj więcej »

Obywatel Piekoszowa
Gość
Obywatel Piekoszowa

Gdzie masz inwestycje? Od wdrozenia planu naprawczego nigdzie ich nie bylo i ich przez kolejne 3 lata nie bedzie.

Kamil Z
Gość
Kamil Z

Wybory się skończyły, a p.Białackiego dalej się czepiacie. Wybraliście p.Piątka, to jego spowiadajcie i czepiajcie się. Nie rozumiem mentalności ludzi, tak źle, tak niedobrze. Wybraliście ”dobrego gospodarza” i to jego będziecie za 4 lata rozliczać, a nie p. Białackiego . Ale ludzie są ludzie i jak stanie się coś złego to pewnie powiecie , że to winna p. Białackiego albo p. Jóźwika. Bo my Polacy tacy jesteśmy – swoich błędów nie widzimy, a u kogoś ”najmniejszą plamę wytkniemy” . Czekam i będę obserwował na to co się dzieje w Gminie .

Kamil Z
Gość
Kamil Z

wina *

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Poczekajmy 4 lata i rozliczmy odpowiednio…A może nawet i wcześniej uda się rozliczyć, bo jest z czego, a będzie jeszcze więcej!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gratuluje tutaj co niektorym poczucia przewidywalności co do czterech lat kadencji. To jest tylko ustawowy termin ograniczjący kadencję, a nie termin dający bezkarność. My mieszkańcy gminy potrafimy liczyć, jeśli Piątek pozatrudnia na stanowiskach klakierów jakiś przybłedy w ramach politycznego nadania jego mocodawców politycznych i biznesowych i obciąży tym upadającą gminę to podliczymy wysokośc tych obciążeń w stosunku do ewentualnych kosztów referendum o jego i odwołanie i radę gminy. Odwołaliśmy już jednego aferzystę, więc Piątek niech bedzie ostrożny. I może pora już skończyć wycieranie sobie gęby „programem naprawczym”, ostatnio staje się to modnym hasełkiem na wszelką niemoć Urzędu gminy w Piekoszowie.… Czytaj więcej »

yyy
Gość
yyy

Pełna zgoda klakierzy plus tzw. „drużyna marzeń” umieją się wkręcić w każdy układ byleby zapewnić sobie takie czy inne profity. Całe szczęście, że są ludzie tacy jak ty i jak będzie trzeba to kolejne referendum się uda.To ku przestrodze rządzącym.

obserwator
Gość
obserwator

W gorszej części gminy Piekoszów leżą również Gałęzice!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Piekoszów to ta gorsza moim zdanie część gminy. Dlaczego? Otóż są chodniki, które nota bene nie zrobiła gmina, szkoła w opłakanym stanie i straszy rusztowaniem postawionym w kampanii i teraz nic się nie dzieje. Ośrodek zdrowia, a w nim bałagan i pacjenci uciekają do innych przychodni. Urząd mało przyjazny dla petenta, pełen młodych i niekompetentnych i mało pracowitych ludzi. Wymieniać by można wiele, taka jest właśnie wizytówka gminy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Tak sie zastanawiam….Aaaaa poczekam jescze kilka dni. W sumie.

xx
Gość
xx

Anonim twoje komentarze w większości są w czarnych kolorach czy twoim zadaniem jest budzenie wśród ludzi pesymizmu a tak idea niczemu dobremu nie służy . Wytykanie błędów jak najbardziej popieram ale ludzi nie wolno dołować , wręcz odwrotnie pobudzać do działania zapewne są w naszej gminie rzeczy z których należy się cieszyć,dzieje się to na naszych oczach nikt tego jednak nie zauważa bądż przemilcza z zazdrości.

obserwator II
Gość
obserwator II

a ja zgadzam się ze spostrzeżeniami Anonima, i jeśli Ktoś nie ma w sobie tego „coś” to ani dołowanie mu nie zaszkodzi ani wspieranie go nie wesprze. Jeśli widzę chęć pracy i inwencje twórczą to oczywiście są takie „samorodki”, na szczęście trafiły się i w naszej gminie np. Dyrektor BCK, dość duża część pracowników podlegających tej placówce również, ale stanowczo za mało ich Bozia dała aby osiągać zadowalające sukcesy. A jak się ktoś urodzi drżący jak osika to w dęba go nie zamienisz…

xx
Gość
xx

Obserwator nie do końca się z tobą zgadzam i nie chodzi tu o zmienianie ludzi ale o jakieś otwieranie ich na istniejącą rzeczywistość i małymi kroczkami dążenie do zmiany tej niezbyt ciekawej sytuacji,w naszej gminie .Funkcjonowanie bloga i komentarze jakie się tu pojawiają trafne czy nie koniecznie,uświadamiają nam coraz bardziej że jest to jak najbardziej potrzebne i zachęcam do jeszcze większej odwagi i komentowania różnych dziedzin naszego gminnego życia a na prawdę jest o .czym rozmawiać .

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

o dzisiejszym dniu nie masz co pisać wydarzyło się chyba duzo

kronikasz
Gość
kronikasz

nie to zebym sie kajal i plakal, ale uzasadnij bloku , dlaczeg nie ma mojego posta na temat andrewa borowego?
jest tam bardzo duzo nformacji , ktore otwieraja oczy wyborcom? glosujacym na radnego?
oczywiscie chodzi o wies brindizi, oczywiscie nikt nie byl nazwany po imieniu, nazwisku , ksywie, przydomku… etcetera,, no bloku camoneeee?

xx
Gość
xx

skoro nie ma personali to należy taki komentarz puścić,może w naszym otoczeniu znajdziemy więcej osób które należało by w drastyczny sposób krytykować.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ci co krytykują anonimowo,tak bardzo boją się tej osoby,albo mają więcej na sumieniu,niż krytykowany,że nie mogą jej tego powiedzieć w twarz,zwykłe tchórzostwo,anonimowo można powiedzieć wszystko co ślina przyniesie,zwłaszcza jak się jest rozczarowany wynikiem wyborów na radnego

kronikasz
Gość
kronikasz

Internet, to takie miejsce , gdzie mozna wyrazic swoja opinie, miejsce gdzie mozna kogos pochwalic, skrytykowac. Jesli ja kogos krytykuje , robie to anonimowo , z lekkim poczuciem humoru i traktuje to nie jako jad wwylewany na „KOGOS” , lecz jako paszkwil. Dopuki kogos nie nazywam po imieniu , albo nie obrazam , to spelniam wszelkie warunki aby moj post zostal opublikowny na tym czy innym blogu. Taka idea , zwana mysla przewodnia , przyswieca ludziom zakladajacym forum publiczne jakim jest blog. A co do sliny , ktora ma niby przyniesc cos tam na jezyk, to nad ta slina panuje… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

anonim nie mogę nadążyć za twoim tokiem myślenia chyba że się ktoś pod ciebie podszywa.Twoje komentarze raz są za otwartością i cywilną odwagą drugim razem wręcz przeciwnie straszysz blogowiczów i tu mam znowu propozycję którą możemy zrealizować bez udziału prowadzącego , bo jeżeli czytałeś moje komentarze to powinieneś wiedzieć że wystąpiłem z taką propozycją do administratora , jednak nic z tego nie wyszło ponieważ ponoć opracowuje lepszą koncepcje.

xx
Gość
xx

Blogu mój wpis nie miał na celu wywierania jakiejś presji na ciebie ale wpłynięcie na osoby komentujące na blogu ponieważ istotą tak myślę tych komentarzy jest wytykanie błędów nie tylko urzędasom ale i pracownikom innych instytucji działających na terenie gminy,szkoły, ZUK,itp.Posługiwanie się tymi samymi kryptonimami utrudnia zapewne blogowiczom wyrobienie sobie zdania co do osoby adwersarza jak również intencji jakie mu przyświecają.

saskya
Gość
saskya

Ale nie da się zmusić wszystkich do używanie swoich nicków, a tym bardziej nazwisk. Jest możliwość ustawienia opcji komentowania po zalogowaniu się, ale pewnie wiele osób zrezygnuje z udzielania się na blogu.

kronikasz
Gość
kronikasz

Hejka.Podzielam Twoje zdanie na ten temat.
Nic dodac nic ujac.

xx
Gość
xx

Ja to rozumiem i nie chodzi mi oto żeby identyfikować dana osobę po inicjałach ale o to żeby można wyrobić sobie zdanie o nn osobie,chociażby dla tego żeby ją popierać na blogu bądż być w opozycji.Widzę również obawy co do nie wiem czego, że część blogowiczów zrezygnuje z komentowania sytuacji w naszej gminie na blogu. Jestem przekonany że rozrasta się grono uczestniczących i pewnie takich obaw nie ma a trafny komentarz bądz stosowna krytyka nikomu nie zaszkodzą a może zmobilizują do lepszej pracy, a na pewno nie zaszkodzi to osobie krytykującej,chciałbym żeby w tym temacie zabrał głos administrator i oby… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Oczywiście, że w internecie posługujemy się nickami, ale jednak wiele osób nie zna netykiety.

A tak poza tym dzisiaj o 8:15 świeciły się jeszcze latarnie uliczne, mam nawet zdjęcie zrobione.

xx
Gość
xx

Co tak mało komentarzy mieszkańców Brynicy u was to pewnie wszystko w najlepszym porządku , ludzie pełna mobilizacja i wylewajcie swoje żale i spostrzeżenia nie trzeba się obawiać jeżeli chodzi o prawdę czy ona jest komuś wygodna czy też nie.

kronikasz
Gość
kronikasz

O violetta? Hejka.

kronikasz
Gość
kronikasz

Jednak nie.
Szkoda.
Jestem rozczarowany.
A czekalem cierpliwie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Mialem na mysli brak publikacji na temat andrewa borowego.
To tak w ramach informacji jesli o czyms zapomniales.

ZZ
Gość
ZZ

Nasz nowy Radny?
Moim zdaniem najlepszy z wszystkich jakich znam. (Przynajmniej robi takie wrażenie) Cały czas aktywny, stara się zaangażować ludzi do wspólnych działań. Niektórzy coś tam szeptają po cichu, ale to ciężko zadowolić każdego (szczególnie typowych scyzorów)

zawiedziony elektorat
Gość
zawiedziony elektorat

A propos gorszej części gminy, W Jaworzni też można zobaczyć prawdziwą masakrę a nie drogę. Ta pożal się Boże droga pokazywana jest podczas festynów, zawodów sportowych-biegów, zawodów wędkarskich. To cud, że jeszcze nikt nie połamał nóg w tych dołach. Są i tacy mieszkańcy co wszelki syf wyrzucają na drogę (skoszona trawa, żużel i popiół z pieców c.o., gruz, śmieci). Mimo licznych mailów do Pana wójta zero reakcji, choć Pan wójt powinien znać prawo i że zaśmiecanie drogi jest karalne i jakie obowiązki ma gmina w tym zakresie. Najpierw Pan wójt wdrażał się w nowe obowiązki, potem była kampania wyborcza, potem… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

Masz rację zawiedziony elektoracie – ta droga do stawu w Jaworzni to dramat. Zapomniałeś jeszcze dodać, że jest tam ścieżka rowerowa. Jechałem tam latem i o mało co nie urwałem koła. Cóż może trzeba jakiejś tragedii żeby się sprawą dróg włądze zainteresowały?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

U was świecą się tak długo, dlatego że u nas wygasza się na noc (właściwie to chyba tylko u nas, bo wszędzie wokoło świecą się). Właśnie tak w Piekoszowie robi się oszczędności. Plan naprawczy w toku… he,he.

wilk
Gość
wilk

czytam