Głos Piekoszowa będzie miał konkurencję. Od stycznia 2015 – nowa gminna gazeta

Działające w naszej gminie Stowarzyszenie Pro-Civitas poinformowało, że od stycznia będzie wydawać własną gazetę  – będzie to kwartalnik „Piekoszowski Informator Pozarządowy Stowarzyszenia Pro Civitas”.

„To czasopismo społeczne, które zajmie się opisywaniem wszelkich nieprawidłowości i problemów, które dotykają Gminę Piekoszów” – informuje Pro Civitas. Gazeta ma monitorować działania władz naszej gminy, znajdą się w niej m.in. relacje z sesji rady gminy, informacje na temat działań wójta i jednostek podległych. W gazecie znajdzie się też dział „Kronika zasłużonych dla Piekoszowa”, w którym będą prezentowane sylwetki mieszkańców, którzy w pozytywny sposób zapracowali na wizerunek naszej gminy. Będą też zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i darmowe reklamy firm z terenu gminy Piekoszów.

Wygląda na to, że już wkrótce doczekamy się wolnej prasy w naszej gminie 😉 Bardzo jestem ciekaw…

34
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xx
Gość
xx

Ciężko przełknąć gorycz porażki.

kronikasz
Gość
kronikasz

Hejka.
Nie ma nic lepszego jak konkurencja. 🙂
Ale kwartalnik?
Bedac na miejscu pro itd, wolalbym zalozyc bloga.
Prawie wszyscy maja internet.
Moga zagladac codziennie, a nie raz na kwartal.
Moga komentowac , wyzalac sie , potwierdzac , zaprzeczac.
ALE RAZ NA KWARTAL?
Nie wiem kto tam prowadzi It czy takie tam inne pierdoly od wizerunku pro itd, ale na Boga raz na kwartal?
Wydaje mi sie , ze chyba zaszla jakas pomylka.:)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Też miałem pomysł na taką gazetkę ale nie mam na to funduszy. Moja miała być zatytuowania Krzyk Piekoszowa.

saskya
Gość
saskya

Załóż w internecie, np na Facebooku. Tytuł juz masz.

mecher1
Gość
mecher1

Dobra parafraza…obśmiałem się jak norka… 😀 😀 😀

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie ma co rozkminiać tematu, uważam że niniejszy Blog Pana Bloga jest wystarczający.

mecher1
Gość
mecher1

Prośba do Ojca Nadredaktora; mój poprzedni wpis adresowany był do Pawła Arabasza, a nie douzytkownika o Nicku @Saskya. Proszę o umieszczenie go w odpowiednim miejscu. Dzięki.

mecher1
Gość
mecher1

Ad rem – bardzo dobrze, że coś takiego powstaje, znaczy to, że ludzie zaczynają się interesować tym co dzieje się w gminie, zaczynają patrzeć władzy na niekoniecznie czyste łapska. Im więcej takich inicjatyw, tym mniejsza bezkarność urzędasów, a o to chyba w zasadzie chodzi. Najlepiej by było, żeby takie blogi prowadziły wszystkie strony sceny politycznej, co powodowałoby strach przed prawdą stron przeciwnych. Prawdziwy pluralizm medialny, to jedyny skuteczny sposób, na prosięta przy korytach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mówisz wszystkie strony sceny politycznej? Szeroki i głęboki temat. Na wstępie powiem, że uważam podziały wśród mieszkańców gminy Piekoszów na bloki polityczne sa czymś niezwykle szkodliwym dla naszej gminy. Ludzi którzy podczepiają się pod partie polityczne uważam za niezwykle szkodliwych dla naszej społeczności gminnej. Zapytajcie pierwszych z brzegu ludzi o których wiecie, że pozapisywali się do partii co oprócz obowiązkowej składki zrobili dla tej partii i co zrobili dla naszej gminy? No i co ta ich partia zrobi dla naszej gminy? . To są zwykli tani karierowicze którzy liczą , ze partia da im profity i ciepłe posadki. Mieszkaniec gminy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, jak powstanie ten kwartalnik to będę miał o jedną więcej możliwości zamieścić apel do majego miejscowego radnego pana Leszka Szota o zainteresowanie sie sprawą naszej drogi. Przed wyborami pan Leszek Szot był u mnie, wygłosił jednym tchem formułkę o rozliczaniu, sprawdzaniu, robieniu, działaniu, przygladaniu, rozwalaniu,karaniu. Nawety musiał dojechać do mnie tą droga o której pisałem, pokazywałem mu to partactwo. A gdzie jest teraz pan radny Leszek Szot? W artykule na niniejszeym blogu pt PATOLOGIA I MARNOTRAWSTWO ma wyłożone wszystko jak na dłoni. Czytał. No bo nie wierzę, ze pan Leszek jest tak małostkowy i msci się za to… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

ale spokojnie dopiro byly 3 sesje z czego 2 to slubowania jeszcze bedzie tak mysle mial czas zajac sie ta sprawa

w z
Gość
w z

prawde pan mowisz panie pawle gmina jest podzielona niczym sejm a wszystko przez pisowskie agresywne zaangazowanie sie w kampanie wyborcza na poczatku pana piatka niby niebyl w parti a teraz okazuje sie ze jest czlonkiem radnych z pisu nie bylo a teraz moment ci co byli w opozycji do wojta startuja z listy pisu i jest druzyna marzen dobrze spoleczenstwo wybralo niech rzadza tylko zastanawiam sie kto co i komu obiecal alle z doswiadczenia wiedzac ze tych partyjnych naganiaczy zobaczymy na sesjach gminy dopiero przy najblizszych wyborach w nowej roli agitacyjnej

mecher1
Gość
mecher1

@Paweł Arabasz
Ja nigdzie nie napisałem, że podziały są potrzebne, jednakże one są, i z tego trzeba wyciągnąć korzyści. Chodzi o to, żeby wszyscy patrzyli politykom na łapy i rozliczali ich bądź przed urną, bądź przed prokuratorem. Jeśli chodzi o poglądy polityczne, to gdyby wszyscy mieli takie same, prowadziłoby to do stworzenia monolitu partyjnego. A ten mając poparcie całej społeczności, znów robiony co chciał. Niby podzialy nie są potrzebna, a jednak w jakimś stopniu są – taki paradoks 😀

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja uważam, że te podziały są podyktowane bardziej zasadą” moje grabie grabią pod siebie” niż sa oparte na jakichś poglądach politycznych. Przynależnośc do danej partii ma być jedynie narzedziem do spraniejszego posługiwania sie swoimi grabiami.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

ludzie piszecie nie na temat wpisy powinny być na temat gazetki

saskya
Gość
saskya

Dokładnie, notatki są o jednym, a komentarze wiecznie nie na temat. To trwa od dawna. Co niektórzy piszą jakieś oświadczenia i inne bzdurne prośby. Chcesz poruszyć jakiś temat to napisz maila do PB. Ja skorzystałam z uprzejmości PB już kilka razy i zawsze otrzymywałam odpowiedź.

mecher1
Gość
mecher1

Wszystko co tu jest napisane, w pewien bliższy, bądź dalszy sposób dotyczy gazetki. Każda gazeta, gazetka, blog, nawet ogłoszenie na słupie, przenosi jakąś informacje, a informacja to straszak na elementy znajdujące się przy korycie.
@Mieszkanko napisz Ty coś od siebie na temat gazety, obecnych władz gminnych, napisz czego oczekujesz, co Ci się podoba, a co nie, bo jak na razie Twoje wystąpienia na tym forum ograniczają się do stwierdzeń, że władze są cacy, a my jesteśmy „be” – vide Twój wpisz z wczoraj kiedy my chwaląc coś co dzieje się w gminie stwierdziłaś, ze i tak całą winę zwalimy na Piątka.

w z
Gość
w z

leszek szot startowal z listy jozwika ale sie przefarbowal i jest w slynnej druzynie marzen to teraz inne spojrzenie na sprawy gminne

mecher1
Gość
mecher1

Mój bobrze…jakże mnie to w…wia… :(…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to jak się przefarbował i podłączył do drużyny marzeń to teraz będzie mu łatwiej działać na rzecz dobra gminy, prawda? Czy się mylę?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ogłoszono konkurs na dyrektora żłobka, oczywiście wg mnie z namaszczeniem ponieważ kandydat powinien mieć 5 letni staż na stanowisku kierowniczym, a niewielu jest takich przynajmniej w gminie. A tak naprawdę wójt powinien wymienić wszystkich kierowników i dyrektorów podległych jednostek osadzonych przez p. D . Wtedy w gminie zapanuje ład i porządek.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, pan to się lepiej przyzna ile oświadczeń o rezygnacji z diety kandydatów na radnych pan zatrzymał przed publikacją na Pana Blogu? No chyba że te oświadczenia opublikuje pana konkurencja o której pan pisze :)))). Ja to uważam, ze radni którzy za niedługo ochoczo przystąpią do zwalniania ludzi w gminie pod szczytnym hasełkiem ” programu naprawczego” powinni sami zrezygnować ze swoich uposażeń które obciażają zadłużoną gminę. Niestety nastąpił taki czas dla naszej gminy, ze należało by sie trochę poświecic dla dobra sprawy której tak bardzo obiecali przed wyboreami służyć. Potrzeba nam uczciwych społeczników a nie politycznych hien które rozdrapią… Czytaj więcej »

Maciek Słoń
Gość
Maciek Słoń

CO MAJĄ RADNI DO ZWOLNIEŃ CO PAN WYPISUJE I WPROWADZA LUDZI W BŁĄD

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak tez myślałem, że się Pan pogubił.

ZZ
Gość
ZZ

I znowu wychodzą te niepoważne propozycje rezygnacji z diet. Ja sobie nie życzę by gmina była zażądzana przez ludzi którzy z tego nic nie mają. Nie wierzę że jest aż tylu zaangażowanych i bezinteresownych. Raczej będzie tak że … Nic z tego nie mam, to co będę się wysilał… . A zwolnienia są jak najbardziej wskazane – trochę się ruszą te „nietykalne” pozycje,

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż, ja mam swoje zdanie, ty swoje. Nie mam nic przeciwko zwolnieniom, tylko obawiam się i to zasadnie, ze zwolnienia dotkną tych którzy uczciwie pracuja, a układziarskich leni na stanowiskach dworskich klakierów nie tkną. Obawiam się też że zwolnienia będą na zasadzie opróżniania stanowisk na zasadzie” TKM i nasze rodziny” bo wójt przed wyborami za poparcie obiecał.

ZZ
Gość
ZZ

Ktoś kto jest poprostu dobry w tym co robi to raczej zwolnienia się nie obawia. A jak się jest tylko średnim (nawet gdyby uczciwym) to niestety chętnych na takie stanowisko jest u nas zawsze wielu.

Bob
Gość
Bob

Popieram ZZ : nie rezygnujmy za kogoś z jego uposażenia – niech każdy rezygnuje sam za siebie jak ma ochotę (poproście o obniżkę swoich pensji czy emerytur, bo przecież jest kryzys, a nie wymagajcie od innych….) Podobnie przypuszczenia, że tego zwolnią za to, a tego przyjmą za to są tylko sferą przypuszczeń i nie należy formułować ich w formie twierdzeń, bo można kogoś urazić czy pomówić.

lukasz
Gość
lukasz

Szanowni Państwo w myśl obowiązujących przepisów nie jest to mozliwe aby radni zrezygnowali ze swoich diet. Jeśli tak uczynią to kolejna subwencja jaka gmina otrzymuje z budżetu państwa bedzie niższa o ta kwote i w ogólnym rozrachunku gminy nic to nie zmieni ponieważ odgórnie pieniędzy tych nie można przeznaczyć na inny cel jedynie każdy z radnych indywidualnie może je wpłacic na dowolnie wybrany przez siebie cel

w z
Gość
w z

jesli wiadomo komus to ile teraz wynosi dieta radnego a ile pensja wojta ponoc za uczestnictwo w sesji cos pobieraja i soltysi ile w tym prawdy niewiem moze mnie ktos oswieci

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie do wiary w co to się może ludzka nienawisć do urzędników przeobrazic:
http://wiadomosci.onet.pl/lodz/makow-zmarla-druga-ofiara-podpalenia-w-gosp/vnkwg

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, tak sobie myślę, że Pan to też powinien ogłoszenia ( jeśli byli by chętni oczywiście) różne zamieszczać na swojej stronie za jakieś symboliczne opłaty. Wnosi Pan bardzo dużo w swiadomosc mieszkańców gminy, nic pan z tego nie ma. Chociaz by się panu na telefon zwróciło bo pewnie pan wydzwania i ustala dane do swoich artykułów.