Nowa inwestycja: Świętokrzyskie Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex

Ostatnio parę osób pisało w komentarzach, że tylko narzekania i narzekania… więc dzisiaj coś pozytywnego. Gotowa jest już hala Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex.

Budowa rozpoczęła się wczesną wiosną 2014 a już obiekt z zewnątrz już wygląda na gotowy. Centrum powstało na działce o powierzchni ponad 4 hektarów na terenie po wyburzonych szklarniach – między biogazownią a marketem „Mrówka”. Inwestycję realizuje firma Anna-Bud. Aktualnie obiekt wygląda tak:

Świętokrzyskie Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - widok z lotu ptaka w grudniu 2014

Jeszcze 2 lata temu, w kwietniu 2012 roku stały w tym miejscu zrujnowane szklarnie:

Szklarnie w Piekoszowie - kwiecień 2012

W marcu 2014 nie było po nich śladu i trwały pierwsze prace ziemne:

Budowa Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - marzec 2014

Cztery miesiące później stały już ściany budynku administraycjnego Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji i betonowe słupy stanowiące konstrukcję hali:

Budowa Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - lipiec 2014

Budowa Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - lipiec 2014

Budowa Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - lipiec 2014

Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie. Tak wyglądał na początku grudnia 2014:

Świętokrzyskie Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma-Alpinex - widok z lotu ptaka w grudniu 2014

50
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
misiekzaniepokojonaPaweł ArabaszPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ma pan jakieś informację na temat ilu mieszkańców naszej gminy znalazło tam zatrudnienie?

viza
Gość
viza

zero

ZZ
Gość
ZZ

Na automatyczny magazyn z układnicami mi to nie wygląda, więc parę osób musi tam pracować?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uważam, że każda taka inwestycja powinna byc obwarowana przez włodarzy naszej gminy warunkiem zatrudnienia jakiejś umownej liczby procentowej pracowników zamieszkałych w gminie Piekoszów. Dajemy teren, wywalczmy więc coś dla dobra naszych ludzi. Tak uważam.

misiek
Gość
misiek

szanowny panie od kiedy gmina piekoszów jest taka hojna i daje ziemie za darmo

lukasz
Gość
lukasz

podobno IKEA ma tez gdzies stanac kolo Kielc

obserwator
Gość
obserwator

będą chcieli to zatrudnią wolny kraj

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Znowu winny PIATEK i znów narzekania

Paweł Arabasz
Gość

Weź może już wytrzeźwiej mieszkanka bo pieprzysz trzy po trzy.

pp
Gość
pp

uuu coś mniej grzeczny się Pan robisz….

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo juz przesadnie co niektórzy wycierają sobie usta Piątkiem.

saskya
Gość
saskya

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
proponuję ignorować i nie karmić trolla.

Jest jeszcze netykieta, może niektórzy skorzystają bo blog zaczyna przypominać forum ED: http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Netykieta

mecher1
Gość
mecher1

Witam 🙂
Noooo…widze, że Ojciec Nadredaktor i blogowicze mogą zapisać na swoim koncie sukces, jako że strona BIB-u w cudowny sposób odżyła 🙂 Gratulować!!!
Mam pytanie: czy wie ktoś może coś na temat pani derechtór od pomocy społeczne? Bo obiło mi się o uszy, że Piątek chciał ją na zbity pysk, ale cwaniara poszła na chorobowe. Nie wiem czy to prawda, i dlatego prosiłbym Ojca Nadredaktora o sprawdzenie tej sprawy, jeśli to prawda, to Wójtowi chyba zaczyna w końcu coś miedzy nogami wyrastać 🙂 Oby…

Paweł Arabasz
Gość

Skoro przy pomocy społecznej jesteśmy to informuje, ze mój sasiad Tadeusz Giemza potrzebuje wydatnej pomocy ze względu na stan zdrowia. Kurde, az pójdę do niego i zapytam czy otrzymal jakąś pomoc od naszej gminy ze wzgledu na to co go spotkało.

Paweł Arabasz
Gość

Nadredaktor czy nienadredaktor ale jego blog przynosi korzysci dla gminy i wierzę, ze będzie przynosił ich coraz więcej. Na pierwszym miejscu korzysci wymienię to, że poczucie bezkarności co niektórych zachwiało sie w wydatny sposób.

kronikasz
Gość
kronikasz

Jako kronikasz podzielam zdanie, lapka w gore.
Byle do wiosny:)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A tak swoja droga to gdyby wójt Piątek dopiął tgo o czym piszesz to zyskał by bardzo duzo w opinii mieszkańców gminy. Wysokość uposażenia tej pani jest porażajaca w sytuacji gdy gmina lezy na pysku i kwiczy.

xx
Gość
xx

Za kadencji Dąbrowy była mowa że jak ALMA ruszy to znajdą się miejsca pracy dla tubylców ,myślę że jest to możliwe i oby.

xx
Gość
xx

Od dłuższego czasu chcę sprowokować dyskusję na temat działania innych podmiotów działających na terenie gminy i jej podległych jednak jakoś mi się to nie udaje , błagam pomóżcie chyba że wszystko jest cacy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jaśniej napisz o jakie podmioty ci chodzi i jaki kierunek dyskusji chcesz nadać? Oraz co chcesz uzyskać?

mecher1
Gość
mecher1

@Paweł Arabasz Skoro już przy pomocy społecznej jesteśmy, to trzeba się też dowiedzieć, co tłuste panie ( oprócz dbania o przyrost masy tłuszczu na zadach) za nasze pieniądze robią? Czy jeżdżą po terenie gminy, dowiadując się czy czasem komuś ta pomoc nie jest potrzebna? Czy interesują się rodzinami wielodzietnymi? Czy sprawdzają (rzetelnie) co dzieje się w rodzinach patologicznych? Czy interesują się osobami, które nie mogą np ze względu na zły stan zdrowia, opuszczać swoich domów i z tego powodu nie mogą zrobić zakupów i czy w ogóle mają środki do życia typu jedzenie i opał. A Panu życzę jeszcze więcej… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mam nadzieję, że nie oglądał pan tej drogi po to tylko aby sprawdzic prawdziwość moich słów? :::))))). Dodam, że wójtowi podsunęli półtora miesiąca temu do podpisu pisemko które miało mi przed wyborami zamknąć usta, gdzie napisali że byli na tej drodze i nawet zdjęcia porobili ale wyszło im że nic nie są w stanie zrobic bo droga wymaga odwodnienia a oni teraz nie mają pieniędzy.. Jak poprosiłem o okazanie mi tych zdjęć to do dziś cisza. A cisza jest dlatego, że pisemko preparowano w zaciszu wygodnego gabinetu, nikt na mojej drodze nie był, bo jakby był to by widział dwa… Czytaj więcej »

pp
Gość
pp

No witam, właśnie o to mi chodziło że w Naszej Gminie jednak czasami coś się dzieje pozytywnego.

xx
Gość
xx

Uważam że najważniejszy tematem który należy poruszyć na blogu to sprawa funkcjonowania szkół w naszej gminie , wydaje mi się że jest to najpilniejszy ,który pochłania największą część gminnego budżetu , nie można dopuścić do tego że włodarze tych placówek potworzyli sobie ze szkół prywatne folwarki a ich funkcjonowanie jest zależne od własnego widzi mi się.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pochłanianie gminnego budżetu to jedno, a drugie to bardzo niezdrowa atmosfera niepewności wśród personelu szkoły co bardzo niekorzystnie odbija się na poziomie nauczania. Na pierwszym miejscu wymieniłbym niski poziom nauczania języka angielskiego. Moja córka skończyła gimnazjum w zeszłym roku ale akurat z angielskiego ba braki w Słowackim. Musiałem zapisac ją na dodatkowy kurs płatny, tam radzi sobie doskonale. Pozostałe przedmioty ogarnia dzięki żonie. Ale niestety gimnazjum zakończyła z brakami. Zawsze uderzało mnie na wywiadówkachg to że wychowawcy przez 25 minut wywiadówki klepali jakie to wycieczki i atrakcje dzieciom przygotują ( w praktyce to sobie też) , ile szykować kasiory na… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

a moze córka nie jest poliglota

jask
Gość
jask

Dlatego ja zabrałam swojego syna z tej szkoły i chodzi do gimnazjum w Kielcach. Po tym co przeszła moja córka w tej szkole, po poziomie nauki głównie w gimnazjum bo w podstawówce nie było jeszcze tak źle, po podejściu nauczycieli i poziomie wiedzy niektórych z nich (np. pani od niemieckiego, która już na szczęście podobno tam nie pracuje a wiedzę zdobywała chyba bardzooo zaocznie czy tez pan od fizyki, dla którego prawdziwą frajdą było i podobno jest nadal zadawanie po kilkanaście zadań, które sprawdza albo nie), postanowiłam, że nie zafunduję tego samego drugiemu dziecku! Jak dotąd jestem bardzo zadowolona z… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Nie jestem do końca pewien ponieważ nie mam na to mocnych dowodów ale wydaje mi się że zarówno kadra nauczycielska jak i pracownicy są zastraszeni (może jeszcze nie mobing ale coś na pograniczu) .Dziwi mnie też bierność rodziców,którzy uważają że wszystko jest OK. Zastraszonymi ludżmi łatwiej jest kierować , o efekcie końcowy O ZGROZO nie będę pisał.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Myślę, ze to zastraszenie ogólnie wynika z obaw o redukcję zatrudnienia. A cóz rodzice mogą? Stać to kogo na dofinansowywanie szkoły i kadry nauczycielskiej? W tej dziedzinie doszło do patowej niemiłej sytuacji. A przecież nauczyciel musi mieć pewność jutra, zeby należycie wykonywał swój obowiązek. W zdrowym państwie najważniejsze są trzy dziedziny : Nauczanie, Silna złużba zdrowia, Silne organy bezpieczeństwa. U nas niestety to wszystko kuleje, bo ma kuleć Ale to już wyższa polityka. I pomyślec, że to wszystko zniszczył jeden cwaniak któremu przestalismy patrzeć na lepkie łapska ,który śmieje się teraz na nas kończąc swój pałac.

nvb
Gość
nvb

Pan Bóg stworzył rudego, aby uważać na Niego (zobacz do dokoła siebie).Święta prawda

BB
Gość
BB

Jeżeli Alma zmieni siedzibę z Kielc do Piekoszowa to z obecną załogą. Jeżeli, bo sąsiedztwo biogazowni pozostawia wiele do myślenia!

xx
Gość
xx

Paweł bardzo dobry komentarz ale myślę że zbytnie poddawanie się do niczego dobrego nie doprowadzi wręcz przeciwnie jeszcze bardziej upodli te osoby i ten nacisk jeszcze się pogłębi aż osiągnie całkowite dno. Gdzie są związki zawodowe czy one też nie widzą że dzieje się coś bardzo złego w tej naszej oświacie i nie mają żadnego wpływu na ten stan rzeczy. Statut

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gminny prezes związków zawodowych nauczycieli jest jednocześnie wicedyrektorem. Kuriozum – związki maja bronić przed kiepskimi decyzjami dyrektora czyli przed decyzjami swoimi? PAT

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Owszem wydaje się że nauczyciel są zastraszeni, dobrzy nie są doceniani, a wręcz są zakusy na ich pozbycie się. Często zmienia się nauczyciela uczącego, a to nie wpływa na lepsze efekty jakie osiągają dzieci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja ci [powiem jak to ze związkami zawodowymi jest z przykładu któregpo byłem świadkiem. W firmie w której pracowałem wojewódzkie związki zawodowe składały się z trzech osób, dwie kobiety i facet. Jedna była ładniejsza więc ten facet szef trzymał ją bliżej siebie, niektórzy gadali, ze bardzo bliziuśko.tą drugą usadowił w innym pomieszczeniu. Był taki czas w firmie, ze na nic nie było pieniędzy, nagrody były teoretyczna abstrakcją. Ale nie dla wszystkich. Wojewódzki po cichu przed innymi daje nagrody tym trzem osobom – szefom związków. Ten przed którym ta trójka ma bronić ogół nas, przekupuje tą trójkę wysokimi nagrodami a oni… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Co do szkół rownież słyszałam i to w kręgach nauczycielskich, że nauczyciele mają niewiele do powiedzenia. Kilkakrotnie grupą rodziców próbowaliśmy „powalczyć” z panią Dyrektor – bezskutecznie. Zawsze znalazło się jakieś absurdalne wytłumaczenie, przepis czy brak uregulowań i oczywiście niepodważalny zły stan finansowy gminy. Rodzic dziś w szkole niewiele może zdziałać!

olek
Gość
olek

A coś z innej beczki, czy może ktoś wie kto zostanie nowym prezesem Z.U.K?

Józek
Gość
Józek

Na razie nie słyszałem nic! Nie ma ogłoszenia na bip

zulus
Gość
zulus

Ogłoszenie już jest. Wygra magister ekonomii 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kolejny zostanie dyr. żłobka, bo ogłoszenie już jest. Dobrze niech p. wójt robi porządek po poprzedniku, tylko porządek przez duże P. SPRAWIEDLIWIE i merytorycznie.

lukasz
Gość
lukasz

trzeba jakos zapewnic sobie wiekszosc w radzie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A to jakieś nieporządki są w żłobku i ZUK?

lukasz
Gość
lukasz

Kurz jest…

LP
Gość
LP

Widzę że trochę odbiegliśmy od głównego tematu, a ja chciałbym zapytać co z innymi inwestycjami? tj. m.in. fabryką styropianu, słyszałem też o hurtowni motoryzacyjnej