Jerzy Wijas nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych

Sprawdziły się Wasze przewidywania – nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie został Jerzy Wijas. Pracę rozpocznie 2 stycznia 2015.

Oprócz niego w konkursie startowały jeszcze dwie osoby. Gratuluję komentatorom, którzy trafnie typowali 😉

148
Dodaj komentarz

avatar
64 Comment threads
84 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
xxxOskarApoloniuszpawel arabaszWeee Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

to zbieramy placki szampany i jedziemy na Wesołą opijac

wesolo
Gość
wesolo

A pan JW zrobi kielbase po wyborcza, tak jak to zrobil przed wyborami wszyscy beda szczesliwi…

tomek
Gość
tomek

@bp Znalazles informacje na ten temat na BIP podaj linka

tomek
Gość
tomek

trzeba wkoncu zaplacic za kielbase wyborcza

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

mogłeś startować w konkursie moze byłbyś lepszy

wesolo
Gość
wesolo

prosci ludzie maja wiecej honoru niz pan JW dlatego nie startuja, byli odpowiedni kandydaci jednakze pan JW ma przeciez 2 fakultety i doswiadczenie w kierowaniu licznym zespolem, no jak by moglo byc inaczej.

juliusz
Gość
juliusz

jak mi wiadomo drugi kandydat posiada dwa fakultety, biegła znajomość jęz. obcych, obsługa wielu programów komputerowych, długoletnia praktyka na stanowisku prezesa a wybrali i tak PISiora bez doświadczenia takiego łatwiej ustawiać, tak jak za komuny na stanowisku głąb ale swój po co ludziom dobrobyt

obserwator
Gość
obserwator

ciekawe czy dalej będzie szamba wylewał na pola

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pewnie nie teraz za fri wyleje do oczyszczalni. Czystsze środowisko, taka korzyść.

wesolo
Gość
wesolo

jesli cie nie polubi to wyleje nawet u ciebie pod domem, jest teraz prezesem a prezesowi wszystko wolno 😉

lukasz
Gość
lukasz

to po to zostal wybrany zeby juz nie musial na lewo dorabiac

Irena
Gość
Irena

Dyrektorem żłobka ponoć Pani Rusiecka

anonim
Gość
anonim

skąd te wieści???? nie ma nic na bip

Poza systemem
Gość
Poza systemem

zgadza się. kilkanaście osób mi to samo mowiło. zreszta nie na darmo Pani Pelagia pod Urzędem „koczowala” dzień w dzień. Ciekawi mnie bardzo ta kwestia.

juliusz
Gość
juliusz

należy przeczytać jakie warunki należy spełnić na stanowisko prezesa to od razu widać ile elekt ich nie spełnia,trzy lata stażu na stanowisku kierowniczym w spółkach prawa handlowego,
zarządzać zakładami budżetowymi, umiejętność organizacji dużym personelem, znajomość prawa spółek handlowych skąd ten Pan ma takie doświadczenie

pp
Gość
pp

i gdzie jest cba i urzędy odpowiedzialne za kontrole czym się to różni od czynów p.D. – skandal, żenada, skur……

dd
Gość
dd

no i jeszcze pan Pazera na jednym ze stanowisk 🙂

sasa
Gość
sasa

jedna wielka korupcja i tyle, podobno pan z Czarek z GOKU przechodzi do dowodów bo trzeba się odwdzięczyć za kampanię, p. Pela do żłobka, a ciekawe kto do śmieci bo tam też pracownika zwolnili. Ciekawe czy ci następcy też za takie same pieniądze przychodzą?

BoBik
Gość
BoBik

Skoro sprawiedliwości stało się dość, wybranym nalezy pogratulować. Szamba na pewno nowy prezes nie pozwoli „puścić w pole” – sprawdzimy to. Na Nowy Rok życzmy sobie dużo zdrowia, mniej nienawiści i oby nasze władze wywiązały się z obietnic wyborczych! Pozdrawiam!

bapac
Gość
bapac

Pewnie cieszmy sie, że będziemy mieć tak „światłego” prezesa ZUK, no ale chyba w Piekoszowie o to chodzi by ciągnąc w dół nie w górę, bo skoro wójt wiadomo jak wykształcony to reszta chyba nie moze go przerosnąć.Tak poważnie top przestaje byc śmieszne, coraz bardziej żałosne się robi

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jeszcze nie zobaczyłeś działań nowego prezesa a już oceniasz,jak myślisz lepszy byłby pan co odszedł?

bapac
Gość
bapac

Nie muszę go oglądać, starczy, że Pana Wijasa znam (niestety!!!). Naprawdę więcej nie trzeba.Zero kultury, o jakiejkolwiek wiedzy czy ogładzie nawet nie wspomnę.Czas na kolejne „cuda” drużyny marzeń!Skoro pierwszym cudem jest Pan Jerzy, następnym ma być Pani Pela to czas rozejrzeć się za kupcem tylko kto tu zechce kupić dom…

bapac
Gość
bapac

Swoja droga to zastanawiam sie czy tacy ludzie to nie zastanawiają sie biorąc na swoje barki taka funkcje? Myślący człowiek wie, że to spora odpowiedzialność, pewnie niejeden taki co ma znacznie większą wiedze i predyspozycje się nie podejmuje bo zna znaczenie słowa odpowiedzialność, natomiast taki JW czuje sie na siłach być prezesem. Nie wiadomo śmiać się czy płakać.No ale skoro wójt mając takie a nie inne przygotowanie podjął się funkcji nie zastanawiając sie nad konsekwencjami to co sie dziwić Wijasowi. Bezrefleksyjne towarzystwo. Przychodzi mi na myśl podobieństwo do małych dzieci- one wielu rzeczy sie nie boja bo zwyczajnie nie zdają… Czytaj więcej »

wesolo
Gość
wesolo

w Piekoszowie to juz staje sie tradycja, znow wpadnie CBOS i narobi zadymy a gmina jak byla tak bedzie w dolku. Teraz beda bardziej uwazac i na pewno tak latwo nie dadza sie zlapac..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kiedyś syn teraz tatuś? Ładne kwiatki, to u nas nie ma nadających się do pracy, że aż trzeba z Masłowa?

anonim
Gość
anonim

ale o co chodzi????

kx
Gość
kx

Czy będzie można zobaczyć czym komisja się kierowała się w wyborze kandydata? Oraz skład komisji?

anonim
Gość
anonim

Ludzie, czytam Wasze komentarze i powiem tyle: Wasza zazdrość nie zna granic. Pan JW od najniższego szczebelka wspinal się do góry. Był sołtysem,radnym,prowadzi własną działalność i nawet nie wiecie Jakie studia ukończył! Nie bądźcie jasnowidzami tylko zaczekajcie na rezultaty, nie bądźcie zacofani i zawistni.

juliusz
Gość
juliusz

powiedz gdzie ma doświadczenie wymagane w bip ie, działalność prowadzi od lipca 2012r wcześniej po cichu robił kiełbase to jego doświadczenie, jak dużym zarządzał majątkiem, iloma ludźmi tu potrzeba doświadczenia abyśmy pili dobrą wodę za nieduże pieniądze aby ścieki były tańsze tu potrzeba mądrego człowieka bo to za nasze pieniądze, tak trudno to zrozumieć. Ten pan nie spełnia wielu warunków podanych w bip pie

saskya
Gość
saskya

Wiemy jakie skończył studia i gdzie. Bardziej chodzi o to, że jeszcze nie było wyników konkursu, a było wiadomo kto „wygrał”. Nawet wiadomo kto jakie stanowisko obejmie w najbliższym czasie. A wiadomo gdzie będzie pracował były przez ZUK?

wesolo
Gość
wesolo

Potwierdzam! tak bylo, moja znajoma biegala po wsi na dlugo przed i chwalila sie ze pan JW bedzie prezesem i zalatwi prace jej corce hehe… 😀

long
Gość
long

Francisco Pizarro też zaczynał jako świniopas i do końca życia był analfabetą, a imperium inków szlak trafił. Wystarszy wiedzieć kogo całować w pewną część ciała. Wijas widocznie dobrze to potrafi…

wesolo
Gość
wesolo

Drogi Anonimie, musiales zalapac sie na kielbase przedwyborcza pana JW lub jestes po uszy w tym szambie 😀

bapac
Gość
bapac

No jakie????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gorzej nie będzie jak jest, może kiedyś powiecie że dużo zrobił

long
Gość
long

Oby nie tylko dla siebie…

Józek
Gość
Józek

Ciekawe, czy pan Jerzy W. dorówna pięknemu Jureczkowi? A jak nie do ma mu kto pomóc!

anonim
Gość
anonim

Klocenie się i dociekanie nic nie wniesie. Czas sam wszystko pokaże. Pan Jerzy albo się sprawdzi, albo nie. Jak będzie teraz nikt nie wie i nie może tego przewidzieć. Zaczekajmy

juliusz
Gość
juliusz

to weźmy sakmana albo się sprawdzi albo nie czas pokaże.
Zrozum, że nikt nie chce aby ktoś próbował aby się uczył.
Konkurs określał dokładnie warunki jakie trzeba spełnić a Pan Wijas ich nie spełnia to oferta powinna być wykluczona nie wiem gdzie zgłosić takie oszustwo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A gdzie odbyła kilkuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, bo takie było wymagane na dyr. żłobka. Oświećcie mnie.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Nasza gmina nie może sobie pozwolić na błędne decyzje i na douczanie ludzi zajmujących wyższe stanowiska. Jeżeli trzeba było zastąpić niektóre osoby, to tylko na zasadzie większych kompetencji, znajomości tematu i szerszej wiedzy z danej dziedziny. Tymczasem pan Wójt swoimi decyzjami pokazuje, że tak naprawdę nie zależy mu na dobru Gminy. Smutny obraz laictwa, beznadziejnych decyzji, partyjności i braku logiki.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

stawiam,że po połowie roku zawita do gminy komisarz rządowy,a co do konkursów na stanowiska to jest farsa i złamanie prawa,należy to zgłosić do urzędu wojewódzkiego,oraz można powiadomić prokuraturę o domniemaniu złamania zasad konkursu.

wesolo
Gość
wesolo

I oby tak sie stalo, sprawiedliwosci brakowalo i nadal brakuje w naszej gminie 🙁

gość
Gość
gość

ludzie zrozumcie!. przecież pan wójt musi się wypłacić kolesiom którzy latali po domach i przekonywali mieszkańców jaki on dobry kandydat na wójta.

long
Gość
long

Jakie złamanie prawa.

andrzej
Gość
andrzej

Cba tu się prosi

gość
Gość
gość

Z przykrością stwierdzam, że Naród, bo do Narodu zgodnie z Konstytucją należy władza zwierzchnia, nie wyciągnął wniosków z poprzedniej kadencji. Wybrane zostały ponownie osoby, które nie angażowały się w sprawy istotne i praktyczne dla mieszkańców, jak np. te nasze nieszczęsne drogi, oświetlenie czy kursy MZK. W Jaworzni i nie tylko, radni poprzedniej kadencji to zbierali podpisy i prowadzili kampanię na rzecz przynależności parafialnej. Kościół to i tak każdy sam sobie wybierze jaki będzie chciał. I jakie wnioski? Jedna z tych osób została ponownie radnym, a druga z tego co tu Państwo piszą wynika, że będzie dyrektorem :-). A Pan Wójt… Czytaj więcej »

wesolo
Gość
wesolo

ciemnota jest od głosowania a od rządzenia to jestem ja słowa J. Wijasa

w z
Gość
w z

a jak jeszcze pelagia zostanie dyrektorem to to bedzie jawna kpina zmiwszkancow czyzby naprawde wracalo [stare]

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Wesolo – oj wesoło nam tu zrobiłeś na blogu. Dawno się tak nie uśmiałam… Pan JW ma co przemyślać i powinien, bo wszyscy będziemy śledzić jego poczynania.

Anonim
Gość
Anonim

Witam,

pani Pelagia jest p.o. Dyrektora, tylko czy spełnia wszelkie wymogi stawiane osobie na stanowisko dyrektora żłobka zgodnie z ustawą żłobkową. Jeszcze konkurs się nie odbył a już wiadomo było kto będzie dyrektorem żłobka. W szkole zwalniają, a do żłobka przyjmują nowych, a innych zwalniają ze żłobka, o tym też mówiono, zanim te osoby się dowiedziały, jedna wielka szajka.

Józek
Gość
Józek

Czytam te wpisy i zastanawiam się czy coś się zmieniło? co to za różnica który wójt czy TD czy ZP jak gabinet ten sam i zwyczaje te same, każdy z nich ma kolegów i koleżanki.
A z drugiej strony to nie ma się co dziwić, nic nie ma za darmo. I co byście nie pisali to karty już rozdane.

ciekawy
Gość
ciekawy

W Polsce licza sie tylko uklady . jak dla mnie gmina piekoszow to dno , a Zuk to juz szkoda mowic na ten temat . nie da sie ukryc ,ze chodzi tam tylko o sztuczne etaty . swoja droga tez bym chcial nic nie robic , a zarabiac calkiem pokazne sumy.

obserwator
Gość
obserwator

witam. jeśli przed wyborami kandydaci obiecują gruszki na wierzbie aby tylko wygrać, to ja się im nie dziwię bo przecież wiadomo było od dawna,że program naprawczy daje gwarancje czterech lat spokojnej „pracy” bo żadnych inwestycji i szarpania budżetem bo i pana Marka zbrakło.Ale że na takie tanie i proste numery dała się nabrać tak duża liczba mieszkańców naszej gminy to sory. I co nam pozostało? Ano nic tylko się przyglądać, znosić kaprysy władzy zagryzając zęby w bezsilności.A nie ma gorszej rzeczy jak bezsilność wobec bufoństwa i arogancji.I tak miną kolejne cztery lata a czy to wystarczy by ludzie zmądrzeli mam… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tanim i prostym mykiem pod publiczkę to było odwołanie skarbnika ostatnio. Dogadano się, że odwołają sobie pod potrzeby gawiedzi osobę pozornie odpowiedzialną za narobienie długów w gminie. Władza w tym radni pokażą głupiótkim jak to rozliczają poprzednią ekipe od której sie chcą odciać bo oni to teraz Nowa Jakość przecież są. Odwołano tą panią i dano jej równie lukratywne stanowisko – to co to za rozliczanie?Na jej miejsce powołano ot tak sobie pieraszą z brzegu zasłużoną w kampanii wyborczej osobę. A dlaczego bez konkursu powołano nowego skarbnika? Może jednak udało b y sie znależć bardziej kompetentną osobe? Osoby które sa… Czytaj więcej »

rys55
Gość
rys55

ZUK już wiadomo , a co z GOPS-em. Tam podobno też przemeblowania.?

w z
Gość
w z

czy to prawda- bo takie sluchy chodza ze firma przejmujaca sprzatanie w szkolach to firma zarzadzana przez zone wojta jakgy to bylaby prawda to dopiro bylyby JAJA

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie w szkołach, ale w szkole w Piekoszowie. Podobno ma być zarządzana przez syna pewnego pana, który jest wielkim szkodnikiem gminy. Który to domyślcie się, a nie jest trudno. I mam pytanie dlaczego tylko szkoła w Piekoszowie ciągle ponosi straty i jest szarpana? Co ci ludzie tam tak zawinili, że nie mogą pracować spokojnie.

w z
Gość
w z

ponoc panie sprzatajace w szkole w micigozdzie tez sa zagrozeni utrata pracy bo mw wejsc firma sprzatajaca niewiem czy tym sposobem gmina cos zaoszczedzi

bapac
Gość
bapac

Weźcie proszę jaśniej- dobrze rozumiem, że firma sprzątająca w Piekoszowie jest firma powiązaną z żoną obecnego wójta????

lukasz
Gość
lukasz

a gdzie informacja na BIP o wyniku „konkursu” przeciez miala byc??? jakos inne informacje mozna bylo zamiescic w „przerwie” miedzy swiatecznej a tej tak istotnej informatycy nie zdolali czyzby zrobili to na czyjes polecenie???

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Gmino sponiewierana, Piekoszowie,
Wnet każdy się dowie,
Cóż lud Twój nieświadomie uczynił,
Kto kogo będzie teraz winił?!
Za zło, kóre miało być cudem,
Za ludzi, wybieranych z takim trudem,
Za poniewierkę tych malutkich,
Za obietnicę, kiełbasę i za wódkę!
Ludu uciśniony, zakpiłeś z własnych marzeń,
Dostałeś za to w darze,
Czteroletni zastój i płonne nadzieje,
Coś dobrego się tu zadzieje?
A Ty nasza gminna głowo,
Byłaś zachwalana długo,
Podziękowałaś pięknie swoim,
Reszta tylko się boi!

BoBik
Gość
BoBik

No, no gratuluję talentu. Wierszem to tu jeszcze nikt nie deklamował. Jakoś wszyscy pamiętają poczynania dobre i złe wszystkich poprzednich wójtów naszej gminy, trzeba przyznać, że rządzić nie jest łatwo, ale wywiązywać się ze słowa danego wyborcom jest jeszcze trudniej. Pan Piątek jak każdy poprzedni wójtowie dobiera sobie kadrę. Czy trafnie to się okaże, ale nie wolno go za to ganić, bo żaden wójt w tej gminie nigdy nikomu nie dogodzi. Pozdrawiam!

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Pozazdrościłam zespołowi Wincentowianie, który pod niebiosa zachwalał osobę Wójta i pisał o nim pieśni, wiersze, poematy.
Ja wspóczuję wszystkim zwolnionym, w szczególności sprzątaczkom, wszystkim oszukanym mieszkańcom, ludziom, którzy nie skorzystają już z porady lekarza w przychodni przy zakładzie Nordkalk, mieszkańcom Lesicy, bo jak zauważyłam tylko tam po północy gasną lampy… Przykłady można mnożyć i bynajmniej nie ku chwale Wójtowi!

BoBik
Gość
BoBik

Po północy gasną światła jesli już to też w Gałęzicach np. Przychodnia w Miedziance pracuje zgodnie z kontraktem NFZ. Nie chodzi o chwalę dla obecnego Wójta, bo każdy następny będzie tak samo krytykowany jak obecny. Zazdroszczę mieszkańcom gminy Morawica mądrości którą od ponad 20 lat obdarzają jednego wójta. Pozdrawiam.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Czy to NFZ chciało zlikwidować laboratorium w Piekoszowie, czy Wójt?
Kolejne pytanie – czy oszczędności na oświetleniu robimy kosztem wybranych miejscowości i dlaczego tak się dzieje? Również życzę sobie i całej Gminie mądrego, roztropnego i sprawiedliwego wójta!

bapac
Gość
bapac

aaa, no Piątka nie wolno za nic ganić? Przecież to zdaje się PIS „piętnuje” nepotyzm, u innych widzi u siebie nie? Przemilczę łaskawie Twoje nadzieje, z całym szacunkiem ale swiniobijca ma średnie szanse poradzić sobie jako prezes ZUK. I jeszcze jedno- ciekawość mnie zżera jakież to szkoły Pan Jerzy pokończył?

lukasz
Gość
lukasz

jakies KSW (kup se wykształcenie)

bapac
Gość
bapac

:)) Dobre, dobre, a tu ktoś tak ochoczo rzucił temat wykształcenia wiec pomyślałam, że co najmniej Howarda Jurus ma. Ale chyba się nie ma czym chwalić bo zapadła cisza w tym temacie, nawet świetnie zorientowany Anonim milczy w temacie pokończonych przez JW uniwersytetów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ależ wystarczy poszukać w googlach, nic trudnego 🙂

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nie bede komentowal poczynan Piatka,ale jak sobie przypominam to Jozwik wymienil prawie wszystkich kierownikow resortow,kierownika GOPS,GOK,ZUK,sekretarza gminy,dyrektorow szkol,chcial odwolac pol roku przed emeryrura kierowniczke urzedu stanu cywilnego oraz wielu innych pracownikow ktorych wymienil na swoich,ale mieszkancy szybko zapomnieli co widac to bylo po glosach oddanych na Jozwika Nie pochwalam posuniec Piatka,ale mysle ze kazdy wojt postepuje podobnie,a za pare lat nikt nie bedzie pamietal. mnie osobiscie nie interesuja sprawy kadrowe ma poprostu wyprowadzic gmine z zapasci finasowej i to wszystko

juliusz
Gość
juliusz

Masz rację ale nie oszukiwali i nie kłamali wymieniali ludzi na „swoich” ale kompetentnych wykształconych i z doświadczeniem a nie jak teraz osoby nie spełniające warunki narzucone przez samych siebie albo ktoś chce pokazać, że robi jak chce nieliczy się z prawem i ma głęboko w „tyle” wyborców. To są „ludzie„ bez honoru i wstydu przyjmując stanowisko a być nieuczciwie.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Juliusz…albo nie masz wiedzy albo tniesz glupa.Sekretarza z 25 letnim stazem
wymieniono na dziewczyne bez kompletnej wiedzy i nie zgodnie z prawem,Konkurs na dyrektora szkoly w Piekoszowie wygrywa 9 do 1 Staromlynski a dyrektorem zostaje Lesniak podobnie bylo z innymi dyrektorami Apteke w piekoszowie przejmuje kuzynka bylego wojta,nie bede pisal co stalo sie z poprzednimi najemcami i prosze mi nie pie….yc o kompetencji czy uczciwosci

milka
Gość
milka

Jestesmy zażenowani postepowaniwm Wójta,przed wyborami obiecał,że nie bedzie zwolnien w Oświacie-a tu niespodzianka e Nowym Roku. W S.P Piekoszów sypia się zwolnienia ,nawet były Radny , który tam pracuje dostał wypowiedzenie,bo Wójtowi przeszkadzał swoja wiedzą i inteligencja w Radzie,wiec mu szybko podziękował. To już jest , brak godności i honoru ze strony Wojta. Szuka oszczednosci na ludziach,którzy zarabiaja marne grosze,a wsadzil 3 osoby ,ktore za ładna sumke beda mu służyły. Szkoda,że w Gopsie nie roboi takiego szumu,tam najbardziej trzeba zajżec P .Wojcie.

bapac
Gość
bapac

Trza miejsce zrobić dla swoich.Takiego wójta wybrali, to niestety dopiero pocztątek jego”umiejętności”

lukasz
Gość
lukasz

„wiedza i inteligencja” hahahaha

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Bo teraz proszę pani jest Nowa Jakość – szczytne hasełko z tej gazetki wręczanej pod Kościołem Katolickim w Piekoszowie Ta nowa jakosć sprowadza się do jednego – TOTALNE OLEWATORSTWO MIESZKAŃCÓW. Przed wyborami Piątek chociaż silił się na wysłanie odpowiedzi na pisma, to że odpowiedź przychodziła 31 dnia od wpłynięcia pisma z data wsteczną oczywiście oraz nic ale to kompletnie nic z tego pisma nie wynikało w kwesti merytorycznej to to wydaje się małym pikusiem ,ale odpowieź wysyłał bo tak mu nakazywał kodeks postępowania administracyjnego. Teraz kompletnie olewa wszystko. – Od sierpnia czekam na merytoryczne zakończenie postępowania skargowego w sprawie marnotrawstwa… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, powyższy wpis jest mój, nie wiem dlaczego zapisało jako anonim. Ja nie chowam się za nickami.

alos
Gość
alos

Ten byly radny to chyba Marek S „Gownodowodzacy”. No faktycznie madry on jak rozwielitka ,Sial w Radzie zamieszanie tylko.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zwalniani są ci co zarabiają najmniej i nasi mieszkańcy, a zostają ci z wysoką pensją, a nie są mieszkańcami. Ciekawe kto będzie płacił tu podatki jeśli nie będzie pracował. i skąd wezmą na te wysokie pensje.

obserwator
Gość
obserwator

przepraszam bardzo a czy sprzątaczki i dzwonkowy to pracownicy Oświaty przecież to personel gospodarczy pozdrawiam wszystkich

lukasz
Gość
lukasz

owszem sa to pracownicy oswiaty nie objeci tylko przepisami wynikajacymi z karty nauczyciela

kronikasz
Gość
kronikasz

A po ile kielbasa w Piekoszowie, wedzona , nie parzona od Fijasa?

wz
Gość
wz

No i slowo stalo sie ciałem Pelagia R dyrektorem żłobu donioslo dzisiejsze echo jednak warto bylo sie przefarbowac

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Podsumowanie wszystkiego, co zadziało się w ostatnim czasie będzie w najbliższą niedzielę na finale WOŚP. Jak donosi Echo Dnia będzie „Dużo śmiechu” w Piekoszowie. Wystąpi „Komik w pokazie iluzjonistycznym” – jakoś tak skojarzyło mi się z obecną sytuacją w Gminie. 🙂

kx
Gość
kx

A czemu nie dyrektorką szkoły przecież ma takie kompetencje i znajomości ?

KSU
Gość
KSU

Eh… Co do Marka no nie lube gościa… ale należy mu jedno przyznać wybitnie skuteczny polityk. Nie wiem dlaczego pan Piątek sobie takiego sambója kopie. Marek to ikona naszej wsi i na niego głosuje i popiera go gro ludzi. Gdyby nie nowy podział wyborczy pewie miałby najwięcej głosów. Ale Marek jest jak Feniks i odrodzi się jak stonka wiosną. Chyle czoła jego skuteczności i inteligencji politycznej. Co do wójta to się scyzoryk w kieszeni otwiera. Zwalnia osoby najbiedniejsze, które nie mają poparcia i układów. Gmina to w swym założeniu synomim społeczności, który ma za zadanie pomoc, jedność. A Nowy wójt… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Mi też szkoda tych pań po 50-tce, ale utrzymywanie stanowisk pracy tylko po to by dać komuś zarobić to też nie jest zdrowe.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A kto będzie sprzątał? Sztuczny robot? Zobaczymy kto zostanie zatrudniony do tej pracy? Jakoś mam wrażenie, że historia się powtarza, mam racje?

ZZ
Gość
ZZ

Prawda jest taka że tych pań sprzątających jest za dużo. Liczbowo to wygląda tak że jak teraz dajmy na to są cztery, to równie dobrze mogą to zrobić dwie, a jedna jak nie zrobi dokładnie tylko tak przeleci to tez wystarczy. Efekt będzie taki że szyby to będą raczej brudne, ale zaoszczędzi sie 75 % kosztów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

mnie zastanawia kilka kwestii… 1. skoro zwolniono większość sprzątaczek w szkole w Piekoszowie to po co zostawiono Kierowniczkę – kim będzie kierowała? tymi, które zostały? moim zdaniem zbędny etat, a pensyjkę ma na pewno większą niż Panie sprzątające… 2. Podobno ma być firma sprzątająca ( pomijam fakt, że pewnie już to dawno było nagrane) – dlaczego więc tylko w szkole w Piekoszowie? czy to się opłaci? 3. Kto będzie zatrudniony w tej firmie sprzątającej z naszej gminy ? A może to firma zewnętrzna? Już istniejąca? Więc może sprzątać wszystkie szkoły w gminie – czy inne sprzątaczki też mogą być zagrożone… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dokładnie , dawno się już mówi o pewnej firmie i jej właścicielach. Jeśli to się sprawdzi to myślę, że będzie awantura. Przed wejściem do szkoły firmy sprzątającej powinien moim zdaniem odbyć się przetarg, a tu już wiadomo z góry kto? ZADZIWIAJĄCE jasnowidze są w Piekoszowie. A co do kierowniczki to była i jest ZBEDNA po co takie stanowisko w szkole uważam fikcyjnie stworzone.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie blog dlaczego pozwala pan na takie wpisy ,są one obrażliwe nieprawdziwe , snujące nienawiść

EWA
Gość
EWA

Odnosząc się do wpisów powiem;UWAŻAJ NA PLOTKI CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI Z ZAZDROŚCI POTRAFI ZNISZCZYĆ WSZYSTKO

wilk
Gość
wilk

do końca nie jest prawda ze sa zwolnienia w gminnie bo przyjeli panią ze Szczukowic ,a niektórzy niemają na zycie z braku srodków i im nikt nie zaoferuje posadki w gminnie

kronikasz
Gość
kronikasz

Ja w temacie kielbasy pana Wijasa, czy dobra , czy jeszcze mozna kupic, a jak tak to po ile?
To bardzo wazne.

lukasz
Gość
lukasz

czy dobrz to zalezy ile wody doleje