Relacja z (dwóch) sesji rady gminy 9 grudnia 2014

Dzisiaj odbyły się dwie sesje rady gminy – pierwsza, nadzwyczajna na wniosek wójta i druga uroczysta, podczas której Zbigniew Piątek otrzymał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie.

Sesja nadzwyczajna rozpoczęła się po godzinie 12.00 i były głosowane na niej uchwały dotyczące: zmiany w budżecie, podatków od nieruchomości i od środków transportu. Stawki podatku dla mieszkańców nie zmieniły się (zmiana dotyczy tylko terenów pod zbiorniki wodne). W uchwale dotyczącej podatków od środków transportu wprowadzona została „kosmetyczna” zmiana dotycząca autobusów. Na sesji było tylko kilku mieszkańców, trwała ona około pół godziny.

Po godzinie 13.00 rozpoczęła się sesja uroczysta, na którą zjechali goście, wśród nich m.in. politycy PiS oraz nasz były radny, a obecnie radny powiatowy – Mateusz Karliński. Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej wręczyła wójtowi – elektowi Zbigniewowi Piątkowi zaświadczenie o wyborze:

Następnie Zbigniew Piątek złożył ślubowanie i wygłosił krótką przemowę:

Po niej nastąpił wysyp przemówień zaproszonych gości (łącznie trwały ponad 6 razy dłużej niż przemowa wójta ;)) . Były piękne słowa, górnolotne myśli, wiersze i bukiety kwiatów:

Podsumowując – przypomniały mi się czasy akademii szkolnych 😉

A na zakończenie radni przegłosowali uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta:

59
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
dsja-cuśPBZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
long
Gość
long

Nie ma jak populizm i partyiny narcyzm…

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Czy przydomowe szamba zaliczamy do zbiorników wodnych?

xx
Gość
xx

Myślę że w końcu pojawią się na blogu jakieś komentarze na temat radnego powiatowego , po paru kadencjach posuchy.Pan Karlinski to człowiek z jajami i na pewno ma na celu dobro naszej gminy co udowodnił w trakcie pełnienia mandatu radnego, i nie jest tu moim zamiarem wystawianie mu laurki ale docenienie kompetencji,mieszkańcy gminy obdarzyli go kredytem zaufania i moim skromnym zdaniem uważam że się nie zawiodą.

Waldek
Gość
Waldek

z tego co wiem zasynal projektem uchwaly ktory okazal sie bublem prawnym i zalozenie OSP… tez mi dokonania

ds
Gość
ds

No tak, żeby Pan Radny Powiatowy nie zrobił tyle co dla swojego okręgu „NIC”, a może kogoś z rodziny przyjmie jak to miało miejsce jak był Radnym Gminy Piekoszów. Za pan brat z Naczelny strażakiem, razem rozkręcali straż.Ksiądz mu podobno zrobił w Łośniu kampanie, plugawa czarna mafia ( nic nie mam do chrześcijan ale jak ksiądz politykę uprawia to zgnizlizna

w z
Gość
w z

brak bylo tylko prezesa

Paweł Arabasz
Gość

Szkoda że miałem pilne zajecie koło domu bo z checią bym się wybrał na tą utoczystość i publicznie zapytał pana Nowego Wójta oczywiście wobec zaproszonych gości kiedy wreszcie doczekam się poprawienia spartolonej przez dyletanctwo pracowników gminy drogi dojazdowej do naszego osiedla oraz kiedy wreszcie podległe mu służby wytną chwasty i zarośla które niebezpiecznie ograniczają widocznośc na naszej drodze oraz zimą spowodują osadzanie się sniegu do wysokości tych chwastów. Od sierpnia br co jakiś czas informuje o tym gmine i proszę o interwencję ( 6-7 powiadomień pisemnych i osobistych ). Tyle że może się okazac, ze Nowy Wójt nie odpowiada za… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Hejka. Podziwiam Cie za upor z jakim Starasz sie doprowadzic wszystkim znana sprawe do konca. Mam nadzieje , ze kiedys po wielkim deszczu normalnie dojedziecie do Swoich domow. Po zimowych roztopach bedzie tylko slad na poboczu i resztki balwana w przydomowym ogrodku. Kilka miesiecy temu czytalem Twoj list opublikowany na tym forum Niestety , ze wzgledu na napiety grafik i brak czasu , nie moglem sie odniesc do Twojego tekstu. Teraz mam kilka tygodni wolnego , wiec jestem tutaj codziennie i pinie sledze wszystkie posty na tym blogu. A wracajac do Twojego (Waszego osiedlowego problemu) problemu, mam nadzieje , ze… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję za zrozumienie. Nie brakuje mi determinacji i nie braknie. Jestem emerytowanym policjantem, w czasie swojej pracy napatrzyłem się na masę dziadowstwa, w tym i w samej policji. Polska ma sie zmienić, my mamy tą Polske zmienić na lepsze. Gminę musimy zmienic na lepsze. Nie popuszczę tej sprawy. Na razie mam pilne zajęcie, ale do tej sprawy wróce niebawem. Jak będzie trzeba to i do samego premiera pójdę bez względu kto nim wtedy bedzie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A tak na marginesie dodam, że droga jak droga , o nią mi chodzi też, ale problemem jest to z czym ja sie spotkałem przy okazji tej sprawy ze strony urzędników gminnych. Nepotyzm, dyletanctwo, niechlujstwo, lenistwo, oczernianie innych, zwalanie odpowiedzialności na innych, chamstwo, rozpasanie, prywata, klakierstwo, działanie na szkodę gminy, roztrwanianie majątku gminy, kłamstwa, puste obietnice, kpiny z prawa, kpiny z obywatela, niedopełnienie obowiązków. Z tym będę walczył. Normalny człowiek jak coś zbroi to ma wyrzuty sumienia, prędzej czy później przeprosi, wyjasni, naprawi szkodę. A tu jest dziki upór i tworzenie kosztownych pisemek z których kompletnie nic nie wynika, za… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Weź się lepiej złap za kosę! Dobrze wpływa na mięśnie brzucha!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Że też Pan Blog przepuścił ci ten idiotyczny wpis.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Odpowiem ci szerzej na twoją porade, ale później.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Utrzymanie drogi, w tym przede wszystkim wykonanie robót konserwacyjnych porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu, w tym także odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej należą do zarządcy drogi. Zarządca drogi zobowiązany jest również do ochrony drogi, a zatem podjęcia działań mających na celu niedopuszczenie do przedwczesnego zniszczenia drogi, ograniczenia jej funkcji, niewłaściwego jej użytkowania oraz pogorszenia warunków bezpieczeństwa ruchu /art. 4 pkt 20 i 21 ustawy o drogach publicznych/. Zarządcą drogi gminnej jest właściwy wójt. Oznacza to, że to wójt powinien sfinansować koszty urządzenia drogi .

xx
Gość
xx

O co tu chodzi z tymi szambami czy to tylko przenośnia , bo mnie się wydaje że w naszej gminie jest z tym problem i to dosyć poważny.W gminie istnieje komórka ochrony środowiska , która powinna działać w tym temacie, wynika to nawet z jej nazwy ,jeżeli twierdzicie że pracownicy urzędu przeglądają bloga to pewnie wpłyną na wójta aby cokolwiek ruszył z tym tematem.

obserwator
Gość
obserwator

Mówi się, że nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. Ciekawe jaką laurkę i jakie bukiety dostanie Wójt za cztery lata. Ja uważam, że powinien częściej wstać od biurka i rozmawiać z nami z najodleglejszych zakątków Gminy. Życzę Panu Wójtowi takich osiągnięć jakie ma Pan Buras z Morawicy!

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

jakieś olśnienie czy co nic nie piszecie o sesjach podobało się wam czy nie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od podobania to są wyroby artystyczne, przemysłowe, przedstawienia teatralne itp a nie przebieg sesji rady gminy. Sesje rady gminy mają być skuteczne w kierunku dobra gminy ,a nie podobać sie gawiedzi , To nie są szopki ——-a może i są. . Pomyliłeś sens bytu i istoty rady gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, prosze opublikować mó wstępny apel do społeczeństwa gminy o poniższej treści: Szanowni Mieszkańcy Gminy w Piekoszowie, ustawa samorządowa dopuszcza a wręcz zachęca do powstania ciała doradczego o nazwie Rada Seniorów przy Urzedzie Gminy. Proszę więc was wszystkich o przemyślenie tej kwesti i zachęcenie swoich ojców , matek,dziadków, babć do podjęcia działań w tym kierunku. Wójt wójtem, rada gminy radą gminy, ale to w starszych mieszkańcach gminy drzemie doświadczenie i mądrość, tej mądrości klakierzy gminni którzy zawładnęli gmina nie dopuszcza na światło dzienne, więc ta mądrość muśi wypłynąć sama i ta mądrość muśi zostać wbita do zabetonowanych mózgów tych… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość

Art. 5c. Gminna rada seniorów
1. Gmina sprzyja solidarności międzypokoleniowej oraz tworzy warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej.
2. Rada gminy, z własnej inicjatywy lub na wniosek zainteresowanych środowisk, może utworzyć gminną radę seniorów.
3. Gminna rada seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.
4. Gminna rada seniorów składa się z przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku.

xx
Gość
xx

Waldek jednak ludzie docenili jego wcześniejsze działania i został radnym powiatowym po tylu latach rzeczą oczywistą jest że nie wybrali go mieszkańcy jego miejscowości ale całej gminy.Nie można oceniać gościa jak go się nie zna ,a jak się zna to oceniać sprawiedliwie nie wiem czy jesteś zorientowany w temacie udzielania przez niego porad prawnych za friko ,rozmawiałem z paroma ludżmi którym bardzo pomógł i myślę że na tym nie koniec.Działając w powiecie zapewne coś zrobi o tym się dowiecie.

Waldek
Gość
Waldek

to ze wczesniej nie bylo swiadczonych takich uslug to tylko dla tego ze nie bylo adwokata na wsi
a nomen omen przeciez radca prawny byl za pana D. zatrudniony w gminie wiec tez po to aby porad udzielac dziwnie z edo niego nie bylo kolejek

xx
Gość
xx

Brawo Pawle czekamy na ruch w tym temacie,chociaż mam pewne obawy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakie masz obawy? Że Wójt i jego klakierzy będą blokowali uznanie Rady Seniorów? Czy że powołają sobie szybciutko swoją radę skrzykniętą z dziadków i babć najbardziej zasłuzonych klakierów?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Będę dążył do tego, aby Rada Seniorów usyskała w gminie swoje pomieszczenie gdzie będzie mógł dyżurować społecznie ktoś z Rady Seniorów. Do takiego człowieka będzie mógł się zgłosić każdy kto zostanie potraktowany jak niepożądany petent któremu rzuca kody pod nogi lub postawią mur o który albo rozbije sobie głowę albo dojdzie do wniosku że trzeba „inaczej ” podejsć do urzędnika. Myślę, ze urzędnicy gminy wezmą się wtedy za uczciwą robote bo nie będa chcieli ryzykować wojenek z zasłużonymi i starszymi mieszkańcami naszej gminy.Ale nie tylko w tym względzie będziemy służyć wójtowi swoją pomocą. Zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania stworzenia… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja korzystajac z tego, ze niniejszy blog jest czytany przez szeroka społeczność, w tym, również radnych chciałbym pogratulować nowo wybranej radzie gminy wyboru i wytworzenia wokół własnej osoby skutecznego zaufania wyborców, oraz chciałbym życzyć, aby wybrani radni raczyli wypracować sobie system skutecznego porozumiewania sie ze swoimi rękoma w czasie głosowań, aby nie było sytuacji gdy radni poprzednich kadencji w żywe oczy wypierali się, że oni to nie byli za tym, za tamtym, przeciwko temu i tamtemu byli przeciwni tyle że w praktyce jakoś nie dogadywali się ze swoimi rekami bo w głowie było co innego, a ręka robiła co innego.… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Pawle zgadzam się z tobą ale nie do końca ,uważam że rolą wójta jest podejmowanie decyzji , projektów uchwał (DOBRYCH) ,a rolą radnych jest ich popieranie bez względu na opcję polityczną.Widzę że nadajemy na tych samych falach. W temacie działań radnych z poprzednich kadencji mam o tym podobne zdanie ,jednak rozmawiałem z niektórymi i oni uważają że bardzo dobrze wykonywali swój mandat i mieli dobre osiągnięcia(W ZADŁUŻANIU GMINY) .

Paweł Arabasz
Gość

To że doprowadzili do zadłużenia gminy jest bezsprzeczne, mi w moim wpisie chodzxiło o to aby radny miał odwagę powiedzieć po głosowaniach, że tak a tak głosowałem. A byli tacy co potem wypierali się, że oni to nie chcieli, oni to byli przeciw. Żądam po prostu od radnych odwagi cywilnej, a nie jak było dawniej co niektórzy wypierali sie że oni z tym czy tamtym nie mieli nic wspólnego mino ze ich raczki szły grzecznie w górę. Czyli co? Nie mogli dogadać się ze swoją reką?

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

kto ty jesteś rządać to możesz od siebie samego trochę więcej rozsądku i mądrości co do tych wpisów

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie pisze się rządać tylko żądać. Taka wasza pisownia wy ślepo posłuszni klakierzy waszych RZĄDACIELI jak i wasza znajomość obecnych standardów społecznych. Przede wszystkim do dalszej dyskusji ze mną proszę się przedstawić a nie tchórzliwie próbować kąsać zza ukrycia.

ja-cuś
Gość
ja-cuś

Rola Wójta i Rady Gminy jest ściśle wyznaczona z uwzględnieniem priorytetów punkt po punkcie Ustawa o samorządzie gminnym Dz.U.2013.0.594 t.j. – Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Art. 7. Zadania własne gminy 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: 1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej; 2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego; 3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cóż z tego że pan Wójt ma na głowie tyle zadań jak pieniedzy z pożyczek starczy mu tylko na sute pensje dla pracowników Urzędu Gminy. No i dla siebie.

xx
Gość
xx

Umknęła mi pewna myśl do poprzedniego mojego komentarza ci zachwyceni swoją działalnością w poprzednich radach widać nie mają sobie nic do zarzucenia i chyba zawsze będą ubiegać się o mandat (chyba karny) ha…ha…ha… .

xx
Gość
xx

JA -CUŚ nie gibaj tu ustawami jak ktoś będzie chciał się z nimi zapoznać to się zapozna powiedz co masz do zaproponowania od siebie może twoje propozycje będą jak najbardziej trafne,i dzięki nim gmina wyjdzie z tego marazmu ,Paweł w temacie tych sutych pensji to mam swoje zdanie , może dla wybrańców ,ale myślę że Pan wójt ma teraz większość jak twierdzicie i się z tym problemem upora.

ja-cuś
Gość
ja-cuś

XX ..to nie gibanie ,to wskazówka.Każdy kto nie zna a śmiem twierdzić duża większość w tym Radni mogą przeczytać do czego władze gminy są powołane.W pierwszych punktach widać wyraźnie …aby zwiększyć wpływy do budżetu gminy trzeba pozyskać nowych mieszkańców.Bo to oni płacą w różnych formach podatki.Przykład mamy bardzo blisko.Wystarczy podpatrzeć.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Odpowiadam osobie podpisujacej sie ZZ. W kwestii tego złapania za kosę to jest tak: droga do nas ma jakieś 700-800 metrów, po obydwu stronach jest zarośnięta chwastami do wykoszenia. Dotychczas było tak, ze mój ojciec brał mój traktor i przy okazji sianokosów w czerwcu i w sierpniu opuszczał na te pobocza kosiarkę, przejechał do Łazisk i z powrotem i było po sprawie. Nigdy w tej sprawie od Gminy nie oczekiwałem zadnej gratyfikacji. Droga jest na lekkim podwyższeniu więc wiatr wywiewał z niej osiadajacy śnieg i jakoś to wszystko toczyło się do przodu. Gorzej miał pan Giemza i pan Gos bo… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego nikt nie wytyka p. sekretarza przynajmniej nic o tym nie słychać p. wójtowi. Człowiek pojawia się nie wiedzieć skąd, a nam nic to nie przeszkadza, tym bardziej, że podobno poprzedni sekretarz przebywa na zwolnieniu. To już w tym urzędzie nie znalazła by się osoba aby piastować to stanowisko? P. wójt robi jak poprzednik, który sprowadzał do naszej gminy ludzi zewsząd i wiemy jak się to skończyło. Trzeba to wytykać inaczej my na bezrobocie, a kto i z czego będzie potem płacił podatki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja w swoich wpisach wielokrotnie opisywałem rolę pana sekretarza w tym co mnie spotkało, opisywałem też w jaki sposób został wybrany wykonawca, publicznie zarzuciłem tutaj panu sekretarzowi kłamstwa w jego w urzedowym piśmie oraz niesamowity cynizm polegający na tym że widzac ewidentnie spartoloną robotą po pierwsze uciekł, po drugie w pismie napisał że on nie ma uprawnień zwiazanych z budową drogi ( to po co wogóle przyjechał?), po trzecie przedstawił retorykę, ze skoro z naszej osady tylko ja złożyłem skargę a inni nie to znaczy ze wszystko jest w porządku. na moje publiczne pytanie czy chce abym mu dostarczył skargi… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Przeczytałem w całości. Zdania nie zmieniam 🙂
Jedynie co można mieć za złe urzędnikom to to że nie ma planu zabudowy i ludzie się budują gdzie popadnie przez co powstają caly czas nowe drogi ktore trzeba oswietlic i utrzymac. Prosze sie przyjzec jak wygladaja wioski za granica a jak nasze (najlepiej widac to lecac samolotem) Tam są to wysepki, a u nas jedna wielka siec. Niestety taka polityka będzie miała właśnie takie konsekwencje jak zarośnięte i nieodśnierzone drogi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No faktycznie źle ten Piekoszów wybudowali że jest tak daleko od naszej osady. Nasza istnieje od XVII wieku, albo i wcześniej. Do dziś mozna znaleźć ślady głębokiej przeszłosci. A poza tym odcinek 700-800metrów zwykłej żwirowej drogi to tak potworna inwestycja że przerasta rozum urzędniczy. No normalnie po twoim wpisie chyba powinienem poczuć się winny że wogóle mam czelnośc chcieć jakąkolwiek drogę.

ja-cuś
Gość
ja-cuś

Takie pytanie.Jaki jest status tej drogi?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dokładnie nie wiem, wojewódzka nie, powiatowa nie, ale na mapie figuruje jako droga.

ZZ
Gość
ZZ

XVII czy VII ? Pierwsze wzmianki o piekoszowie pochodza z XI w.

ja-cuś
Gość
ja-cuś
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No super społeczny obrońco gminnych leni, ale droga o którą mi chodzi jest drogą gminną łączącą miejscowość Ł aziska z moją osadą tzw Piekoszowem pod Lasem, jest to jedyna droga dojazdowa do nas, i w zasadzie to na nas się kończy, dalej to juz jak to się mówi sroki zawracaja. Hm, tak właściwie to my nawet nie mamy zapasowej drogi ewakuacyjnej na wypadej jakiegoś kartaklizmu od strony Piekoszowa i Łazisk. czyli od strony północno wschodniej. Ale to tak na marginesie. Nie ma u nas dróg osiedlowych, są jedynie drogi od posesji do tej głównej przedmiotowej tak więc swoje porady prosze… Czytaj więcej »

Waldek
Gość
Waldek

Pamietam czasy kiedy ludzie Bogu dziekowali jak zima przejechala spycharka z Miedzianki i odgarnela/zrobila chociaz sciezke zeby sie przejsc dalo…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To nie znaczy, że mamy się do nich cofać!!!!

xx
Gość
xx

Ja-cuś myślę że nie masz racji ,a chociażby dla tego że wydający pozwolenie na budowę zapewne zdaje sobie sprawę z tego że pozyskuje podatnika ale również zakres zadań jakie się z tym wiążą, i myślę że Paweł ma tu rację.