(Znowu) nie wiadomo, kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg gminnych

Powtarza się sytuacja sprzed roku, kiedy to pisałem, że urząd gminy nie był łaskaw poinformować mieszkańców, gdzie mogą dzwonić, żeby zgłosić odśnieżenie lub posypanie piaskiem gminnych ulic.

Dzisiaj rano była gołoledź, najgorsza sytuacja na drogach gminnych – przejeżdżałem przez Wincentów-Zręby  i tam była totalna „szklanka”, na ulicy nie było śladów piasku ani soli, można wpaść w poślizg przy prędkości 30 km/h.

W związku z tym apeluję do wójta Zbigniewa Piątka, żeby zmobilizował swoich urzędników – niech poinformują nas mieszkańców, gdzie możemy dzwonić w sprawie odśnieżania/posypywania gminnych dróg. Chyba, że gmina w ramach oszczędności nie zamierza w ogóle tego robić?

A jak to robią inni? Naszym urzędnikom radzę zajrzeć na przykład na stronę gminy Morawica, gdzie mieszkańcy mogą znaleźć kompletną informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg. Można? Można!

33
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PiotrekPBjuliuszzaniepokojonaPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś już oswiadczam, że jeśli z powodu ustawowych zaniedbań osób odpowiedzialnych w gminie moja pracująca w Kielcach żona z dziećmi uczącymi się w Kielcach utknie w zaspach, a mi uda sie choćby pieszo dotrzeć do budynku gminy to lepiej będzie jak w tym dniu te odpowiuedzialne osoby będa przebywać poza budynkiem!

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Bardzo nieprzyjemnie jechało się dziś rano samochodem. Faktycznie było ślisko na drogach gminnych. Czekamy na odzew pracowników gminy. Ktoś powinien wkońcu zainteresować się tematem! Najbardziej powinno zależeć panu Wójtowi, bo to On ostatecznie będzie zbierał pochwały ale też nagany za złe zarządzanie Gminą.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Został wójtem p. Piątek i teraz przez 3 lata odpust. W czwartym przed wyborami się obudzi. Teraz to ma inne sprawy na głowie np. odwdzięczanie się tym którzy pomogli.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

dlaczego w nas jest tyle jadu cieszmy się tez tym co dobre ,zgoda buduje niezgoda rujnuje u was to wszystko żle żle i żle i żeby nie wiem co robić też żle .musimy razem się wspierać i nie mieć pretensji do Piątka bo on niczemu nie winien

saskya
Gość
saskya

Chyba nie posiadasz prawa jazy i nie musiałaś rano jechać samochodem 🙁

ZZ
Gość
ZZ

Brawo!
Jestem tego samego zdania – więcej pogody ducha!

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

No tak, szczera prawda. Przecież wójt nie ponosi winy za to, ze w połowie grudnia zaatakowała podstępnie zima. I co, ma latać z wiaderkiem i łopatką i posypywać ulice? Przecież garnitur by sie pobrudził, o butach nie mówiąc 🙂 Szanowna mieszkanko, wójt odpowiada za wszystkie działania swojego urzędu, bo od tego jest wójtem i o ile mi wiadomo, to nie został nim z łapanki. Chętnie cieszyłbym się tym, co dobre – ale jakoś tego w wykonaniu wójta nie widzę. Wygląda na to, że na pytanie „kiedy będzie lepiej?” odpowiedź brzmi „już było”. A tak na marginesie – gdzie tę wazelinę… Czytaj więcej »

pp
Gość
pp

Zgadzam się z Mieszkanką, od jakiegoś czasu ciągle narzekania a to wójt, a to urzędnicy no jadu aż nadto a Pan Arabasz to już sam siebie przechodzi . skąd się w Nas bierze tyle wrogości do Wszystkiego na około – szok nic dobrego się nie da naprawdę pisać … święta idą.
Pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Prosżę pana/pani ( raczej pani), nie będę się bawił w domysły kim jesteś, ale nie życzę sobie wkładania mi w usta wbrew mojej woli pojęcia pt jad. Ja żadnego jadu nie wylewam, do nikogo nienawiści nie czuję, nikogo nie obrażam. A przede wszystkim nie posługuję się kłamstwem. Wszystko co piszę to sa fakty które miały miejsce. Jeśli jesteś innego zdania to proszę mi zarzucić choć jedno kłamstwo. Jako obywatel tego kraju mam prawo a nawet obowiązek reagować na przejawy które niszczą moją ojczyznę, a takie zjawisko właśnie miało miejsce. Zapytam cię, czego ty bronisz? Zjawisk które prędzej czy później dotkną… Czytaj więcej »

juliusz
Gość
juliusz

jeżeli Twoja żona i dzieci dojeżdżają do pracy szkoły do Kielc to jadą drogą powiatową a potem wojewódzką to po jakiego przypisujesz gminie zaniedbania. Za drogę odpowiada zarządca drogi za wojewódzkie (wtedy oblodzone nieposypane) ŚZDW, za powiatowe PZD rejon Strawczyn a za drogi prywatne właściciel tyle w tym temacie.

pp
Gość
pp

no właśnie to jest to o czym pisałem, sam fakt że zwykły komentator nie zgadzający się z Twoimi słowami od razu kojarzony jest z władzami lub co najmniej pracownikiem gminy to już podlega pod lekarza specjalistę. zwykły szary obywatel też ma prawo wypowiadać się, komentować. proszę zauważyć że ani słowem nie wspomniałem że nie ma Pan racji w temacie albo że zarzucam kłamstwo. jestem zwykłym obywatelem tej gminy, który jest napływowym a nie rodowitym obywatelem gminy. Proszę sobie darować nazywanie mnie i inych KLAKIERAMI gdyż zwrócił ktoś uwagę na sam fakt że samo narzekanie na Gminę a przecież jest tu… Czytaj więcej »

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

a my mieszkancy czemu jestesmy winni ,ze placimy za wode i scieki chyba najwiecej w wojewodztwie…co Piatek zrobil w tej sprawie???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakiego znów jadu? O czym pani pisze? To że ktoś pisze o śliskiej nawierzchni i wyraża nadzieje, że osoba odpowiedzialna skieruje tam piaskarkę bo nie chce wyladowac w rowie czy na czole samochodu z naprzeciw jest wg pani wylewaniem jadu?

juliusz
Gość
juliusz

a gdzie mam zgłosić do Kielc była szklanka nie można było jechać szybciej niż 30km/h droga nie posypana a to chyba droga wojewódzka a Szajnowicza i Grunwaldzka tak samo a to MZD nie Wójt Piątek

juliusz
Gość
juliusz

masz rację do mzd ale gdzie i do kogo? Tu też możesz zadzwonić do UG a drogi wojewódzkie gdzie i do kogo? Na stronie UG Morawica też nie znalazłem informacji. Zadzwoniłem za to do MZD Kielce i usłyszałem, że nie mają aż kilkuset posypywaczek aby wyjechały na raz w tej samej chwili i mam czekać. I przez cały dzień ul. Hilarego Mali była nie posypana piaskiem.

ZZ
Gość
ZZ

Ludzie na co wy liczycie? Czarne drogi zima? Tego to nawet w Niemczech nie ma. Rozumiem autostrady i wojewódzkie, ale gminne ? I to rano?
Zima to zima – trzeba sie trochę poślizgać, mała stłuczka też nie zaszkodzi. Ja moją z przed 20 lat bardzo dobrze wspominam;) Domyślam że zaraz mnie tu wyzwą, ale cóż tam 😉

saskya
Gość
saskya

W moim mieście rodzinnym (też świętokrzyskie) piaskarki jeżdżą w nocy i na rano drogi są posypane. Tak jest od kilkunastu (a może i dłużej) lat. W XX wieku się dało, a w XXI wieku w Piekoszowie nie?

Piotrek
Gość
Piotrek

a gdzie jest to „twoje” miasto rodzinne (też świętokrzyskie) na jakim kontynencie.
Nie pisz bzdur, można posypać a przyjdzie mżawka tak jak ostatnio i dalej jest ślizgawica. Być może to „twoje” miasto jest tak bogate, że na każdą „drogę” ma inną piaskarkę. Polecam „ci” film „Kevin …Jorku” nawet w USA są drogi nieodśnieżane a film jest 1992r to XXw. Myślę, że jesteś z innej cywilizacji. To, że nie jestem zadowolony z wyboru aktualnej władzy to nie znaczy, że za wszystkie dzieła będę ją obarczał.

w z
Gość
w z

po 13 bedzie lepiej wojt teraz ma inne sprawy na glowie zebrac kolektyw [druzyne marzen] i oddac hold prezesowi frycowe trzeba zaplacic za poparcie od poniedzialku emocje opadna i wszystko wruci do normy sytuacja sie poprawi dobierze sie odpowidnich ludzi i bedzie do kogo dzwonic a jak nie to zacytuje slowa slynnej poslanki ch—-j d—-a i kamieni kupa

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu mam wielką prośbę, ja nie w temacie ale prosze o opublikowanie mojego oświadczenia: Informuję nasze gminne wodociagi, ze dziś tj sobota zmuszony zostałem pobrać z hydrantu 2x1900litrów wody ponieważ zabrakło jej w studni. Nie mam jak dziś o tym powiadomić panią kierowniczke ZUK, wieć prosze o uprzejmośc Pana Bloga co by nie było że kradnę wodę. Jak co roku rozliczę sie za wodę osobiscie w siedzibie ZUK. Tak wogóle nasza osada nie ma tez wody. Było za to kilka projektów za czasów Dąbrowy za które gmina płaciła poteżne pieniądze i projekty te lądowały na półkach, mijał czas ich… Czytaj więcej »

KSU
Gość
KSU

Ah tam dywagujecie. Taki klimat szanowni Państwo. Jedynym państwem na świecie, które nie ma ztym problemów to Islandia, gdzie drogi są naturalnie ogrzewane , że tak powiem oddolnie 🙂

lukasz
Gość
lukasz
lukasz
Gość
lukasz

problem jeszcze lezy w tym ze nie wiadomo ktora droga jest czyja
dzwonisz do gminy mowia ze powiat z powiatu ze wojewodzka a uwojewody ze to gmina ma zazadanie odsniezanie drog

BB
Gość
BB

Panie Blogu a mnie cieszy, że w tak krótkim czasie na stronie internetowej Urzędu Gminy umieszczono harmonogram zimowego utrzymania dróg. Cieszy tym bardziej, że głos ludu nie jest pominięty. Pozdrawiam.