Wpisy z miesiąca : styczeń 2015

Będzie nowa linia autobusowa – 203. Obsłuży zachodnią część gminy

W ostatnim numerze bezpłatnej gazetki MPK „Pasażer” ukazał się artykuł na temat nowej linii autobusowej, która będzie jeździć na terenie naszej gminy.

„Szedłeś do wyborów z Białackim, to konsekwencje musisz ponieść” – czyli demokracja po piekoszowsku

W dzisiejszym Echu Dnia ukazał się artykuł ukazujący kulisy zwalniania pracowników szkół w naszej gminie. Wynika z niego, że niektóre zwolnienia mają związek z ostatnimi wyborami.

Zaginione pieski – Ciapek zgubił się w Szczukowicach, a Suzi została znaleziona w Julianowie

Pani Dominice ze Szczukowic zaginął pies – Ciapek, natomiast pani Monika w Julianowie znalazła pieska wabiącego się Suzi. Publikuję zdjęcia zwierzaków i mam nadzieję, że poszukiwania będą skuteczne.

Relacja z sesji rady gminy 26 stycznia 2015

Nie mogłem być na dzisiejszej sesji ale okazało się, że był na niej pan Paweł Arabasz, dzięki któremu mogę napisać relację i zamieścić nagrania wideo.

Nowe zarzuty dla byłego wójta

Jak donosi dzisiejsze Echo Dnia – prokuratura zwiększyła liczbę zarzutów wobec byłego wójta gminy Piekoszów Tadeusza D. z 16 do 33.

„Budżetowa” sesja rady gminy odbędzie się 26 stycznia 2015

W poniedziałek 26 stycznia radni gminy Piekoszów będą głosować nad przyjęciem budżetu na 2015 rok. Początek sesji o godzinie 10.00

Relacja z sesji rady gminy 29 grudnia 2014

Jak to mówią mądrzy ludzie – lepiej późno niż wcale 😉 tym bardziej, że w komentarzach widać, że zapotrzebowanie społeczne jest. Nie byłem na całej sesji ale co nieco udało mi się nagrać. Także – miłego oglądania 😉

Andrzej Łopaciński sekretarzem dwóch gmin jednocześnie?

Na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Chmielnik pojawiła się informacja, że Andrzej Łopaciński został powołany na stanowisko sekretarza gminy. Tymczasem na stronie internetowej naszej gminy także widnieje on jako sekretarz. Jak to możliwe?

Projekt budżetu gminy na 2015 rok

Na gminnym BIP-ie opublikowany został projekt budżetu naszej gminy na 2015 rok i opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie.