„Budżetowa” sesja rady gminy odbędzie się 26 stycznia 2015

W poniedziałek 26 stycznia radni gminy Piekoszów będą głosować nad przyjęciem budżetu na 2015 rok. Początek sesji o godzinie 10.00

Porządek sesji:

 • Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 • Przyjęcie porządku obrad.
 • Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji z dnia 29 grudnia 2014 roku.
 • Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 • Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach dot. projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2015 – 2025 oraz w sprawie opinii o projekcie uchwały budżetowej Gminy Piekoszów na 2015 rok.
 • Podjęcie uchwał:
  – w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2015 – 2025
  – w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Piekoszów na 2015 rok
  – w sprawie uchwalenia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Piekoszów na lata 2015-2020”.
 • Zapytania i wolne wnioski.
 • Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

Projekt budżetu – do ściągnięcia (PDF).

116
Dodaj komentarz

avatar
31 Comment threads
85 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Web HostingMaciekUrszulazaniepokojonakx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy pan będzie na sesji

Podatnik
Gość
Podatnik

Wiem że niektórzy radni czytają wpisy na tym blogu.W związku z tym w ten sposób chcę się do nich zwrócić.Za kilka dni będziecie uchwalać budżet gminy czyli podzielicie pieniądze podatników.Czy macie świadomość że podnosząc ręce w górę to Wy dajecie pieniądze z naszych podatków między innymi na pensję dla żony jednego z was.2.Na pensję dla nowego skarbnika[niektórzy mówią że nowy skarbnik ma o ponad dwa tyś wyższą pensję od poprzedniczki].3.Na studia doktoranckie dla pracownika gminy[Dąbrowa sam się chwalił że też robił sobie takie studia].4.Na pensję dla p.Wnuka.5.Dajecie prawie 400 tyś do dyspozycji wójta[w 2014 r p.Szczypiór zaplanowała 100 tyś i… Czytaj więcej »

axyzm
Gość
axyzm

Szanowny Podatniku. Jak zaczynasz to kończ.Nieczęsto czytam zapisy na tym blogu i przeraża mnie skala oskarżeń, pomówień itp rzeczy.1.Piszesz o żonie radnego to podaj nazwisko.2.Poprzednia skarbniczka miała uposażenie wyższe od obecnego wójta- tak przynajmniej było w roku 2014.Jeżeli masz pewne dane na temat uposażenia obecnej skarbnik to ujawnij, albo napisz którzy niektórzy mówią.3.Podaj nazwisko osoby dla której są opłacane studia doktoranckie.4.Jeżeli Wnuk jest pracownikiem urzędu to nikt nie ma prawa pozbawić go pensji.5.Co znaczy danie wójtowi do dyspozycji 400 tysięcy , czy wójt te pieniądze przepija, zabiera sobie czy może jednak wydaje na cele publiczne.6.Ile zarabia ze środków gminnych kierowniczka… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Szanowny Panie
to skądże i którzy Ci radni dojeżdżają i ile to zarabiaja na dzień ze 600 zl za udział w kilkugodzinnej sesji to mało chyba w chwili decyzji o kandydowaniu wiedzieli na co sie godzą

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jesteś piękny jak aniołek ,lecz serduszko twoje złe,boś uparty jak koziołek ciągle gniewem razisz i złem

Łukasz
Gość
Łukasz

te 400 tys. do dyspozycji wojta to moze na wyslanie piekoszowskich zołnierzy na wojne rosyjsko-ukrainska…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego opłacane są studia doktoranckie z naszych podatków? Z jakiej dziedziny ten doktorat, cóż to za fachura tu jest w tej gminie, że za nasze się szkoli? Ja się szkoliłam za swoje i do nikogo nie wyciągałam ręki po pieniądze. To że D szkolił się nie za swoje to widomo. Wiele rzeczy robił nie za swoje. myślę, że ten doktorat ten ktoś powinien robić za swoje, a nie wyciągać rękę do zadłużonej gminy. a jeśli nie to myślę ze gmina się nie zawali bez doktoratu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zamiast fundować pieniądze na studia doktoranckie,powinno się te pieniądze przeznaczyć na stypendia dla uzdolnionej młodzieży,ponieważ z tego możemy mieć w przyszłości pożytek,a tak jeszcze w kwestii innych wydarzeń w gminie,między innymi zwolnień pań obsługi w Piekoszowie,to jak się to ma do deklaracji samorządowca PiS,oraz do obecnej kampanii PiS.Co na to drużyna marzeń.
Panie blogu mam taką propozycje,żeby Pan opublikował DEKLARACJĘ SAMORZĄDOWCA PiS,którą wszyscy kandydaci do samorządu z tego ugrupowania podpisali,niech mieszkańcy gminy ją przeczytają i zobaczą jak ona jest realizowana w gminie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jeżeli coś wiesz o planowaniu w zakładzie pracy czy urzędzie to wiesz że plan wynosi np,50 jest zatrudnionych 60 nadwyżkę trzeba zwolnić i koniec w temacie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jakich naszych podatków te nasze padatki to 1/6 budzetu

kx
Gość
kx

Przeczytaj uważnie dane tabele sam podatek PIT od naszych zarobków ludzi którzy są zameldowani na terenie gminy to 15 000 000 zł dolicz do tego pozostałe podatki a zobaczysz, że nie jest to 1/6 czyli 17% a około 70% pozostałe to dotacje do szkół ale to dostają wszystkie gminy,

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ja pisałam o podatkach od nieruchomości

Weee
Gość
Weee

W którym budżecie z poprzednich lat był ten doktorat dąbrowy, bo nie mogę znaleźć?

obserwator
Gość
obserwator

witam. a co ciekawsze radnym zakupiono telefony komórkowe-oszczędności czas zacząć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W DOBIE XXI TELEFONU KTOŚ NIE MA WALNIJ SIĘ W LEB CO TY PISZESZ

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dolicz jeszcze dyktafony które są używane poza wszelką kontrolą jako być może urządzenia podsłuchowe wobec niewygodnych klice rządzącej . Mi podsunięto jawnie dyktafon co opisało Echo dnia http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140926/POWIAT0115/140928881 , a skąd mam mieć pewność ze drugi dyktafon nie był właczony od samego początku mojego tam pobytu?.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Twoim wpisem powinien ktoś się zająć i przestał byś siać propagandę ,,Jak nie masz zajęcia to pluj łap i po dupie się drap

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

to powinno być pod wpisem obserwatora odnośnie telefonów

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To w ramach oszczędności radnych z ich domowego budżetu. Społeczeństwo zapłaci. to jest rozbój w biały dzień.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Zapraszam jutro do ZPO w Zajączkowie, będzie lansował się nie kto inny jak Wójt Piątek! Wygląda mi to na kult Władzy… bo co Wójt robi na uroczystościach z okazji Dnia Babci i Dziadka?! Ani to dziadek, ani babcia. A stoły będą zastawione za pieniądze rodziców uczniów, stać ich na to tak samo jak na papier ksero, papier toaletowy, ręcznik papierowy i wiele innych rzeczy, na które Gmina pieniędzy nie ma. Prawda?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A te panie z opieki społecznej które widać na filmiku nagranym przez Pana Bloga tez będa zaproszone? Nie? A czemu nie? Zaprosić tez. Mało im przecież, widać to gołym okiem. Niech się i tu jeszcze najedzą za czyjeś.

sasa
Gość
sasa

Telefony służbowe mają radni?? to czemu nie ma informacji o nr do publicznej wiadomości?? szukam kontaktu z radnym z Piekoszowa bezskutecznie. Może by się zainteresowali sprawą biogazowni bo czas mija a smród jak był tak nadal jest. Telefony do urzędu nie przynoszą skutku bo pani informuje ze to nie sprawa urzędu i odbija piłeczkę do WIOś albo do starostwa. Tam znowu ze to gmina wydała decyzje i opiniuje pozytywnie a smród jak był tak jest. Wójt i jego świta mają to gdzieś i nie interesuje ich to że biogazownia truje ludzi.

Podatnik
Gość
Podatnik

W projekcie budżetu w dziale 756 jest dokładne wyliczenie dochodów gminy z podatków 19 milionów 671 tyś 891 zł.W tej kwocie ok3 i pół miliona to np opłata eksploatacyjna czy opłaty za sprzedaż alkoholu.W formie różnych naszych bezpośrednich podatków gmina ma ponad 16 milionów złotych.Po drugie pieniądze które gmina otrzymuje z budżetu państwa np na oświatę to też są nasze podatki czy inne opłaty.Przecież państwo nie ma pieniędzy np od Putina tylko rozdziela to co najpierw nam zabierze.Tak więc prawie w 100 procentach budżet gminy składa się z naszych podatków.Budżet to są więc pieniądze które dał wójt czy radni.To są… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

Poprzedni wójt wyraził zgodę na dopłatę lub opłatę studiów doktoranckich lub innych. Winien zawrzeć umowę, której strony nie mogą zerwać. Chyba, że nie ma żadnej umowy. To inna sprawa.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Podatniku, oni to wszystko wiedzą, ale będą w oczy udawać że nic nie wiedzieli, nic nie słyszeli. Oni załapali się aby sobie pobyć radnym przez 4 lata i wyrwać w międzyczasie dla siebie tyle ile się da. Oni interes publiczny mają w głębokim poważaniu. Ja ze swojej strony życzę radnym jeszcze raz aby dogadali się ze swoimi głosującymi rękoma. Bo poprzedni radni wypierali się ze onie to byli za tym czy za tamtym, przeciwko temu czy tamtemu byli przeciw ale ich ręce w czasie głosowania wyrażały całkowicie co innego. To nie oni oczywiście sa winni długu który powstał, to… Czytaj więcej »

Podatnik
Gość
Podatnik

Sądzę że przed sesją zanim dojdzie do przyjęcia tego budżetu znajdzie się choć jeden z 15 radnych który zgłosi żeby poprawić ten budżet a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone zostaną przeznaczone na szybszą spłatę długów które zrobił Dąbrowa lub na oświetlenie uliczne.Do dnia sesji postaram się podać jeszcze kilka przykładów z tego budżetu gdzie moim zdaniem można jeszcze znaleźć pieniądze do zaoszczędzenia.Trzeba mieć nadzieję że Radni przypomną sobie że wybraliśmy ich po to żeby działali w imieniu i w interesie wszystkich ludzi.To nie wójt was wybrał tylko my.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Witam podatniku zgadzam się z Tobą ,ale zaden z radnych na to się nie zgodzi żeby chociaż oddac 1 zł.Przed wyborami chodzili po domach i zachęcali do głosowania na Nich…..

anonim
Gość
anonim

polecam lekturę oświadczenia majątkowego pana prezesa Z U K .Teraz to dopiero chłopina odżyje.

Piotrek
Gość
Piotrek

tak dochód przez cały rok 5200zł dieta radnego widać, że chłop w życiu nic nie robi nic nie osiągnął, bieda więc można zostać prezesem ZUK-u, nie mam własnej kasy jest bieda więc będę rządził się pieniędzmi od ludzi to nic, że nie umiem to nic, że w życiu brakuje osiągnięć ale Wójt po rodzinie to fucha nie ominie. I tak nic tu nie zrobimy choć wszystko jasne, człowiek bez wstydu, honoru.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Tak, biedny ten nasz prezes ZUK. Nigdy nie robił kiełbasy, nie wywoził szamb na pola, a jak już to robił – to wszystko charytatywnie! To wynika, że również nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, no chyba że był na minusie? Jakoś słabo wychodziło mu to zarządzanie … ZUK Zakład Upadłości Komunalnej

Anonimowo
Gość
Anonimowo

miłego dnia życzę więcej optymizmu i rozwagi w pisaniu

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Zapraszam Państwa na wirtualną przejażdżkę drogą która jest przedmiotem artykułu Patologia i Marnotrawstwo. Filmiki dedykuję wójtowi Żbigniewowi Piątkowi, jego sekretarzowi Andrzejowi Łopacińskiemu, pani Danucie Marszałek, sołtysowi Łazisk Leszkowi Czokowi oraz wybranym przez nich firmom które naprawiały tę drogi a za które zgarnęły ponad 75 tys zł. Polecam go również mojemu radnemu panu Szotowi z prośbą aby sobie przypomniał ze Łaziska mają również swój drugi koniec. Oto linki do filmików.: https://www.youtube.com/watch?v=yF_87HXcnBQ oraz https://www.youtube.com/watch?v=3UuXfzB4eko . Chciałbym też aby radni gminy Piekoszów mieli je przed oczami uchwalajac i rozdysponowywując budżet na 2015rok.

saskya
Gość
saskya

Mam nadzieje, że wysłałeś maila z tymi filmami do wójta. Zdecydowanie powinien je zobaczyć.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie wysłałem. Ale zaraz wyślę.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wysłałem.

saskya
Gość
saskya

Daj znać co odpowie pan wójt. Bardzo mnie ciekawi jak to wyjaśni.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Chyba żartujesz że on coś odpowie. Przecież ja ten temat wałkuję od sierpnia 2014r, gdybyś się zapoznał z dokumentacją jaką wójt podpisywał w tej sprawie, lub jakim wyjaśnieniom Łopacińskiego dawał ( albo i nie dawał ) wiarę to byś się za głowę złapał i zapewniam cię, że na chwile zwątpił byś czy to jawa czy sen. Nie uwierzył byś , ze takie bzdury może podpisywać wójt gminy, bo wiem, ze to nie on je sporządzał, podsuwali mu je już gotowe. Ustawa w sprawie sporządzania dokumentów mówi o konieczności umieszczania danych osoby sporządzającej dokument w lewym dolnym rogu, pomimo moich wielokrotnych… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

to zapraszam na drogi na osiedlu Inwestprojekt czy Podzamcze (różne nazwy funkcjonują) drogi są dokładnie takie same. Pani Marszałek zbywa wszystkich mieszkańców a wójt zasłania się brakiem funduszy. Kolejna masakra.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeszcze raz powtarzam: ponad 75 tys zł poszło z kasy gminy na te pseudoremonty. Niech mi albo jakiemuś uczciwemu zapobiegliwemu gospodarzowi dadza te pieniadze, to dopilnujemy tak remontów że drogi będą DROGAMI a remonty REMONTAMI! Brak słów! Jak ma być dobrze, jak tak sobie zorganizowali roboty ( urzędnicy dopuścili do tego ), że jedna równiarka przez cały dzień obsługiwała jedna wywrotke, w praktyce na naszej drodze było tak, ze równiarka na ponad osiem godzin pobytu za które miała płacone około 80zł za godz pracowała może 30 minut. Reszta to był postój. Ale kasa za ten postój poszła. To są fakty.… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

Na Osiedlu 40-lecia mieszkańcy kupili działki od Urzędu Gminy wiele lat temu. Gmina za te pieniądze miała uzbroić teren i wybudować drogi. Więc na tym osiedlu drogi winny być wybudowane w pierwszej kolejności, gdyż za nie zapłacono. Ponadto należy zaznaczyć, że gęstość zaludnienia na tym osiedlu i innych osiedlach mieszkaniowych jest duża. Teren jest uzbrojony, więc koszty budowy drogi byłyby niewielkie. Więc wójt i radni winni na to zwrócić uwagę jak będą środki finansowe na inwestycje.

BoBik
Gość
BoBik

Bardzo mi się podoba Pana pomysł z tym nagraniem. Widać, że w gminie nic ale to nic Radni nie robią na korzyść swoich społeczności. Teraz będą mieli wymówkę, że brak funduszy i tak będzie następne cztery a może i osiem lat. Chociażby bliska gmina Chęciny. Wystarczy wejść na stronę internetową gminy Chęciny i poczytać to co tam się dzieje. Można, można u nas nie można. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziękuję za zrozumienie problemu.

Podatnik
Gość
Podatnik

Mam propozycję do Pana prowadzącego ten blog.Czy może Pan zebrać wnioski i uwagi zgłaszane przez wiele osób na tym blogu do budżetu i przesłać je do radnych.Niektórzy startowali ze stowarzyszenia p.Gawła więc można im wysłać na e-mail stowarzyszenia.Panu przewodniczącemu na e-mail UG lub na e-mail PIS.Wiem że każdy mógłby zrobić to sam ale osoby które tu zamieszczają wpisy chciałyby w większości pozostać anonimowe z różnych powodów.Proszę to rozważyć.W ten sposób radni po sesji nie mogliby udawać że oni o różnych problemach nie mieli pojęcia.Bo znając życie przyjmą taki budżet jak im proponuje wójt a później niektórzy będą mogli udawać zaskoczonych.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

tak tak dobra myśl przesłac na e-mail pana gawła on na pewno coś zaradzi

Nostalgia
Gość
Nostalgia

To ja dorzucę od siebie do dopisania na listę propzycję bezpłatnej sterylizacji zwierząt. Problem jest ogromny, nikt się tym tematem w gminie nie zajmuje. Mam dość patrzenia na te biedne, wychudzone, wałęsające się po drogach psy. Wszyscy wiemy jak traktuje się zwierzęta na wsi. W każdej normalnie działającej gminie takie programy są wdrażane w życie, choćby 100 zabiegów w ogromnej skali rozwiązałoby problem, lub choćby częściowe dopłaty do takich zabiegów.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeśli masz na zbyciu jakiegoś pieska z niedużej rasy, tez kundelka , może być suczka, to z checią przyjme.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Glosowania radnych powinny byc imienne i upubliczniane na blogu lub w gazetce gminnej i wtedy mielibysmy pelny obraz na kogo glosowalismy a pozatym na zebraniach wiejskich nie byloby anonimowosci ze ja jestem cacy a inny radny jest be. Ja spotkalem sie wielokrotnie ze radny nie mial swiadomosci lub byl kompletnym glupcem podnoszac reke za uchwala ktora godzi w dobro mieszkancow i swojej miejscowosci

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Lub nie dogadał się z własną reką. On co innego, a ręka co innego. Jak taki człowiek nie może sie dogadać z własną ręką to jak on się dogada z wyborcami czy w ogóle z mieszkańcami gminy, czy w ogóle z ludźmi?

Łukasz
Gość
Łukasz

glosowania na radach sa zazwyczaj jawne wiec poniekad imienne wystarczy tylko byc i nagrac badz spisac ktory radny w sprawie jakiej uchwaly jak glosowal

Maciek
Gość
Maciek

To kto wybrał głupca na radnego?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Panie blog doszły mnie informacje że Gmina Piekoszów przegrała w sądzie sprawę o jakąś dotację unijną i musiała oddać 2 miliony złotych. I podobno kasę oddaje bez żadnej apelacji. Może Pan to sprawdzić czy to prawda?? Jeśli tak to szok bo pan który zajmował się środkami unijnymi awansował na kierownika referatu inwestycji i rolnictwa.

BoBik
Gość
BoBik

Dzisiejsze Echo Dnia donosi o zwiększeniu z 16 do 33 zarzutów za min. korupcję dla byłego wójta Dąbrowy. Widać niczego nie nauczyło władnych by z rozumem zarządzać zasobami personalnymi naszej gminy. Tak należy sprawcę tej sytuacji „wyczytać” z imienia i nazwiska. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość

To zdaje się chodzi o tego pana co mi i pani Marszałek podsunął dyktafon jak dowiadywałem się w sprawie remontu drogi. Dyktafon podsunął pod panią Marszałek jako straszak zeby za duzo mi nie powiedziała. Zadam jeszcze raz publiczne pytanie, ile kosztuje utrzymanie tego człowieka który zdaje sie jest spoza gminy i był jak to się mówi człowiekem Łopacińskiego, w stosunku do korzysci jakie on swoją pracą przyniósł naszej gminie. Gdzie są te dotacje, no on przecież był od pozyskiwania dotacji? Jesli jest prawdą to co napisane przez pana mieszkańca to nie widze powodów aby tego pana na siłe utrzymywac na… Czytaj więcej »

BoBik
Gość
BoBik

Czy chodzi o tego pana Łopacińskiego co to jest sekretarzem w Chmielniku i w Piekoszowie jednocześnie, czy tylko zbieżność nazwisk?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Tak dokładnie o tego, Pan ten mieszka w Kielcach a pracuje w UG Piekoszów chyba dość długo bo jeszcze za poprzedniego wójta. A obecny wójt to jego kolega od „rowerów” więc posadka pewna. Co do zarobków to znalazłem tylko coś takiego
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/3415.pdf nowszych oświadczeń niestety nie ma. Wychodzi z tego że juz w 2012 r zarabiał prawie 6000 zł no to widać skąd mamy te długi.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nic dodać nic ując.

Stanisław Świercz
Gość
Stanisław Świercz

Szanowny Pan ” X” prowadzący Piekoszów blog
Jako niezależny radny Rady Gminy w Piekoszowie w obecnej kadencji.Pragnę odnieść się do wielu interesujących wpisów, jakie pojawiają się na forum dot. Rady i radnych, Jeżeli to będzie możliwe to poprzez blog lub na spotkaniach z zainteresowanymi.Jeżeli mieszkańcy będą mieli konkretne pytania obiecuję, że na nie odpowiem bądź przeniosę na forum rady / komisje sesja/.Ponadto ustalę, co najmniej jeden dzień w miesiącu na pełnienie dyżuru w Biurze Rady na rozmowy z mieszkańcami.
Z poważaniem Stanisław Świercz

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panu Panie radny Swiercz też dedykuję moje filmiki na youtube. Będzie pan miał okazję wykazać się na sesjach rady co do tych dróg jak i innych w gminie. Bo mniemam, że nie deklaruje się pan tylko dlatego, że wyczuł pan polityczny interes w doklejeniu się do społecznej idei Pana Bloga? Tak Panu jak i innym radnym będziemy patrzeć na ręce. Proszę o tym pamiętać.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

panie Arabasz było już V sesji czy pan chociaż na jednej był i czego bym pisał o patrzeniu na ręce radnym

Łukasz
Gość
Łukasz

Szanowny Panie od czasu wyboru mineły juz 2 miesiace i jeszcze Pan nie ustalil takiego dnia???
Gratuluje szybkosci w działaniu ponad to uwazam iz kazdy z radnych powinien przynajmniej raz w miesiacu prowadzic taki dyżur

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

codziennie w biurze Rady jest radny i jakoś jeszcze nie było żadnego mieszkańca w kwestii skarg,Pana Arabasza tez nie było

Anonimowo
Gość
Anonimowo

blogowicze co wy na to nie wstyd wam

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W odpowiedzi na pana pierwszy i ten powyżej drugi wpis odpowiadam panu Gościowi: nie panu oceniać mnie po ilości bycia obserwatorem sesji Rady Gminy. Będę miał kaprys to pójde sobie na to przedstawienie popatrzeć, nie będę miał kaprysu to nie pójdę. Panu nic do tego. Poza tym nie rozumiem co ma mi dać patrzenie na sesje Rady Gminy. Na sesje mają obowiązek iść radni i to oni mają być gwarantem realizacji zamierzeń korzystnych dla gminy. A sposób w jaki będę patrzył radnym na ręce proszę pozostawić w mojej gestii. Co do jakichś dyżurów radnych to pierwsze słyszę że takowe mają… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

I za to panie Świercz należy sie panu szacunek. Brawo. A gdzie są pozostali radni?

RADNY
Gość
RADNY

Jeszcze będzie dobrze,jeszcze będzie pięknie,mimo wszystko.Tylko załóż wygodne buty,bo masz do przejścia całe życie,Więcej optymizmu ,bo życie jest piękne ale krótkie a my tego nie doceniamy ,

juliusz
Gość
juliusz

Panie Blogu a może udało by się Panu zrobić zdjęcia i je opublikować jakie dokumenty złożyli kandydaci na prezesa ZUK i Dyrektora żłobka jakie zaproponowali koncepcje prowadzenia tych placówek, jakie udokumentowali doświadczenie, jakie udokumentowali znajomości praw pracy, ksh, zamówień publicznych czy to nie jest oszustwo z ich strony czy UG dopuścił się oszustwa załatwiając pracę ludziom niekompetentnym a opłacanym z naszych podatków.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z ciekawością czytam i słucham kłamstw,gdy znam prawdę

wz
Gość
wz

mam pytania do ujawniajacych sie radnych dlaczego majac dzialke Vklasy placimy od niej podatek A ROLNICY maja zero podatku wiadomo ze sa zwolnieni od podatku ale tylko grunty rolne a grunty na ktorych sa pobudowane nieruchomosci nie sa gruntami rolnymi gdzie tu sprawiedliwosc albo wszyscy albo nikt drugie pytanie dotyczy tych samych gruntow [Vklasa] ale przeksztalconych juz na dzialki budowlane tez nie sa juz gruntami rolnymi czyz w imie prawa nienaalezy sie odnich placic podatek gmina zadluzona szuka pieniedzy

Tomek
Gość
Tomek

hm z tego samego powodu z jakiego rolnnicy placa 300 zl KRUS a wszyscy inni 800 zl na ZUS

BoBik
Gość
BoBik

Super, tak jest grunty przekształcone w działki budowlane dalej sa gruntami rolnymi. Totalny brak kontroli a może brak urzędniczej kompetencji. Pozdrawiam.

kx
Gość

Wpisy nieprzychylne dla Pana prowadzącego Blog są pisae przez pracowników gminy i popleczników obecnego wójta. Pisane jest to w celu zdyskredytowania tego forum,jeżeli ci panowie lub panie wiedzą jaka jest prawda niech się z nami tym podzielą przecież po to jest Blog.

kx
Gość
kx

Wpisy nieprzychylne dla pana prowadzącego Blog są pisane przez pracowników gminy i popleczników wójta. Chcą oni zdyskredytować to forum. Jeżeli nie zgadzają się z treścią a znają prawdę to proszę o udostępnienie jej nam mieszkańcom, chyba mamy do tego prawo?

Stanisław Świercz
Gość
Stanisław Świercz

Dzięki za opublikowanie mojego wpisu jak również za przychylność PB jak również innych osób mam wrażenie, że zainspirujemy innych do podobnych działań. Tak jak obiecałem odniosę się krótko do niektórych wpisów: Pan Paweł Arabasz pisze, iż wyczułem interes w doklejeniu się do BP. Panie Pawle to tylko część prawdy, bo faktycznie uważam, iż blog stał się bardzo atrakcyjnym i jedynym faktycznie nie zależnym źródłem informacji.Gratuluję pomysłodawcy i prowadzącemu bloga. Swoją drogą to na stronach http://www.gminapiekoszow.pl wyrażałem swoje uwagi o rzeczywistości gminnej od 2012 tam też napisałem że nie interesują mnie żadne funkcje w gminne za wyjątkiem bycia radnym jeżeli taka… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziękuję za odpowiedź Panie Swiercz.

saskya
Gość
saskya

Dziękuję za odpowiedź. Sesje od 13:00 nic nie zmienią, nadal większość z nas jest w pracy. Wiadomo, że wielu z nas pracuje na zmiany, jednak najczęściej pracujemy do 16:00 i musimy jeszcze dojechać, dlatego zaproponowałam 17:00.

Odnośnie bezpańskich psów, sama zgłaszałam takiego psa. UG odpisał, że nic z tym nie zrobi bo nie ma w gminie schroniska.

Nostalgia
Gość

Panie Stanisławie dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Wałęsające się pieski po naszej gminie to ogromny problem, nie tak łatwo jest uzyskać pomoc z gminy. Pan który zajmuje się wyłapywaniem piesków nie chce współpracować z naszą gminą ponieważ nikt mu juz od dawna za tę usługę nie płaci. Sama jestem włascicielką podrzutków ale więcej już nie wezmę bo nie mam na to warunków. Przejść obojętnie nie potrafię koło biednego zwierzęcia. Sama chętnie zajełabym się takim programem i pozyskaniem środków na ten cel o czywiście w czynie społecznym. Dziwię się bardzo paniom pracującym w gminie i zajmujcym się tym problem że nic… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja przyjmę jakiegoś pieska małej rasy – takiego dziamota.

Łukasz
Gość
Łukasz

Szanowny Panie
problem wałęsajacych sie psow byl wielokrotnie zglaszany do UG a takze do p. Grosickiego i pozostawało to bez odpowiedzi badz tez pojawiala sie odpowiedz jedna brak pieniedzy
ale skoro jak wiesc gminna niesie radni dostali tel komorkowa (zapewne razem z oplaconym abonamentem) a do dyspozycji p wojta w projekcie obecnego budzetu jest 400 tys zl to mysle iz na rozwiazanie kwesti psow znalazly by sie jakies srodki

Podatnik
Gość
Podatnik

Dobrze że choć jeden z 15 radnych ma odwagę napisać swoje zdanie.Panie Radny Świercz chcę poinformować że mieszkańcy Kielc właściciele suczek otrzymywali od miasta kupony na sterylizację zwierząt.Oczywiście kto wyraził chęć.Czy nas na to stać.?Za rok studiów doktoranckich trzeba zapłacić w zależności od kierunku i uczelni od 4 do 7 tysięcy zł.Po drugie czy nie uważa Pan że 358 tyś rezerwy do rozdysponowania przez wójta to zbyt duża kwota.Możecie zostawić wójtowi 158 tyś zł a 200 tyś z naszych podatków przeznaczyć na oświetlenie uliczne dla wszystkich mieszkańców.Po trzecie czy pensja skarbnika w naszej gminie ma być tajemnicą.? A nie jest… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość

Proponuję również, aby Rada Gminy podjęła uchwałę dotycząca oceny działalności urzędnika odpowiedzialnego za pozyskiwanie unijnych oraz innych funduszy dla gminy. Myślę, ze samo koleżeństwo z wójtem na poziomie wspólnych przejażdżek rowerowych oraz zasługi w postaci zorganizowania przedwyborczego festynu gdzie kosztem zdrowia naszych dzieci oraz kasy gminy posługując się nimi jako mięskiem wyborczym na rzecz wójta, to za mało aby ten człowiek pobierał pensję w wysokości około 6 tys zł. Taka ocena jest tym bardziej zasadna jeśli faktycznie okaże sie, że gmina ma zwrócić 2 mln zł dofinansowania jak to ktoś na tym blogu napisał. Nie wydaje mi się koniecznym, aby… Czytaj więcej »

Urszula
Gość
Urszula

Chciałabym dowiedzieć się, co dzieje się z ujęciem wody Nordkalk, bo dziś okolica nie ma wody od rana a informacji oczywiście żadnej nie było!

Nostalgia
Gość

DZIĘKUJĘ za zaiteresowanie moim problemem . Cieszę się ze są wśród nas osoby które mają wielkie Serce . Ja ze swojej strony zrobię co mogę, żeby choć w małym stopniu zminimalizować problem.
PS. Nie mam piesków do wydania. Nie prowadzę przytuliska.Te które mam są po zabiegu i już zostaną u mnie do końca. Te akurat miały szczęście ale co z innymi!!!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry, chciałem Pani ulżyć w problemie a przy okazji potrzebny mi mądry piesek. Mieszkam na uboczu, mamy troche kur które dają nam cenne naprawde ekologiczne jaja, ale mam tutaj też problem z lisami, czasem podchodzą zbyt blisko. Potrzebuje zmyślnych piesków do odstraszania.

Maciek
Gość
Maciek

Ja też tej zimy przygarnąłem dwa porzucone psy. Były takie zagubione i głodne. Gdyby każdy
z mieszkańców przyjął choć jednego porzuconego pieska nie byłoby problemów z psami na terenie gminy.

Łukasz
Gość
Łukasz

a ja w lampie stojacej kolo mojego domu co noc pale świeczke zeby droge oswietlic przechodnia, a p. Paweł Arabasz zacząl droge naprawiac na własny koszt ktos w czym jeszcze wyrecza gmine???

Web Hosting
Gość
Web Hosting

Sesja budzetowa planowana jest na dzien 30 grudnia br. na godz. 10.00. Przed sesja o godz. 9.00 odbedzie sie spotkanie z dzielnicowymi.