Nowe zarzuty dla byłego wójta

Jak donosi dzisiejsze Echo Dnia – prokuratura zwiększyła liczbę zarzutów wobec byłego wójta gminy Piekoszów Tadeusza D. z 16 do 33.

Dotyczą one między innymi – korupcji, przekraczania uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Według biegłych, były wójt naraził gminę na szkody w wysokości ponad 3 milionów złotych w latach 2010-2013. Więcej – w artykule na stronie Echa Dnia.

43
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ewaxxŁukaszUrszulaZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
piotr gos
Gość
piotr gos

Zapraszam wszystkich do obejrzenia tych filmików.Mamy 21 wiek a wydaje mi się że władza gminna nieco odstaje w czasie. Od paru lat remont tej drogi polega na zerwaniu nawierzchni wyrówniarką ,spychając żwir na boki które skutecznie blokują spływ wody do rowów. Paweł nagrał te filmy w czasie zwykłej mżawki, w czasie deszczu to lepiej kajakiem płynąc. Jestem mieszkańcem tej osady,wiem co piszę.Wniosek nasuwa się sam, albo ktoś decydujący o sposobie wykonania remontu tej drogi jest niekompetentny ,albo wykazuje złą wolę.
Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Sąsiedzie Piotrze sprzecyzujmy twój wpis odnośnie wyrówniarek, bo jeszcze ktoś pomysli, ze gmina co roku była o nas troskliwa i słała na naszą drogę wyrówniarkę. Wyrówniarka na naszej drodze była w zeszłym roku tj w 2014 oraz wstecz hohohoho albo i ponad 8 lat temu. Tamta hohohoho kiedyś tam to nawet szkód nie narobiła, pamiętam, ze facet poszerzył nawet nam drogę w stronę rowów. To ta zeszłoroczna z firmy zaprzyjaźnionej z Łopacińskim zdewastowała nam drogę potwornie.

Piotrek
Gość
Piotrek

.i tak był lepszy od tego co mamy, umiał ładnie gadać a ten co? zdania po polsku złożyć nie umie? ale ma wyższe. Krzysiu prosimy wróć!
Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
Jednostajność na koniec monarchę znudziła;
Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła.
Dwór był kontent, kontenci poddani – z początku;
Ustała wkrótce radość – nie było porządku.
Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:
Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

przyszedł człowiek który chce wyprowadzić gminę na prostą i robi to ,czego wy chcecie słuchacie propagandy ,bajek ziaracie jadem skończcie z tym ,Czy któryś z was zna obecną sytuację gminy,piszecie tylko nieprawdę

Weee
Gość
Weee

trafne.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To idź Piotrek razem ze swoim guru do więzienia po wyroku.

Stanisław Świercz
Gość
Stanisław Świercz

Panie „Piotrek” frustrujące są takie wpisy Pan Zbigniew Piątek wybrany został większością głosujących i nie, dlatego że było to mniejsze zło lub nie miał godnego kontrkandydata, ale taka jest wola mieszkańców i jest to nasz wójt Gminy Piekoszów szacunek do wójta to również dla nas samych wyborców. Inna sprawa to sprawowanie urzędu podejmowane decyzje z nimi można a nawet trzeba polemizować czy wręcz wnosić uwagi czy krytykować. Ale jeszcze raz apeluję o kulturę.

ewa
Gość
ewa

Jeszcze czego , wroc krzysiu – co ty czlowieku piszesz .krzysiu byl i juz sie wykazal oczywiscie z tej zlej strony.Tak chcial za wszelka cene wypedzic Jozwika ze stanowiska i co pokazal.?Najgorzej to swojego wybierac.Falszywy krzysiu zawsze uciekal przed interesantem , chowal sie a to w domu a to w innym miejscu, wracal do urzedu jak juz bylo czysto.wredny i tyle chlopek!!!niech wraca ale do aresztu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jeśli tak to potwierdź, lub zaprzecz:
1. Czy gmina zwraca unijne środki?
2.Czi komu fundujemy studia doktoranckie?
Jeśli tak to sama się zgłoszę po dofinansowanie, bo jak na razie to sama je finansuje.
a co do środków unijnych to pewnie nietrudno się domyśleć, bo projektów w ostatnim czasie było tyle co kot napłakał.

pawel arabasz
Gość

Informuję wszystkich czytajacych, że droga pomiędzy Łaziskami a gospodarstwem Pana Wojtka Śmiecha jest w krytycznym stanie. Prosze o rozwagę przy wyborze tego akurat przejazdu.

obserwator
Gość
obserwator

witam .takich dróg w kazdej wiosce jest do bólu więc nie rozumiem czemu tyle szumu wokół jednej drogi zaległości z kilkudziesięciu lat i Salomon nie nadrobi.Ale dobrze ,że obywatele monitują nieprawidłowości.Z całym szacunkiem do Pana Pawła ale połowa wpisów na blogu na temat drogi staje się nudne.Wpisy na blogu nie rozwiążą sprawy pozdrawiam wszystkich blogowiczów.Od dłuższego czasu zastanawiam się co można by było napisać pozytywnego o naszej gminie zapraszam do dyskusji.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

BARDZO POZYTYWNE GMINA MA PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ ,DŁUG GMINY ZMALAŁ.

Urszula
Gość
Urszula

Wy macie tzw. płynność a my mamy brudną i skażoną wodę do picia, mamy też ciemności po północy, mamy dziurawe drogi i drogi nieodśnieżone, mamy też a raczej nie mamy ośrodka zdrowia Miedzianka! Wy macie Wójta i drużynę marzeń ale czym ona jest bez społecznego poparcia? Wy macie siedem cudów Piekoszowa, a dla nas została niestety tylko bieda!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ty sobie kpisz czy o drogę pytasz? Gdzie i kiedy dług zmalał. O jaką płynność finansową ci chodzi? Gdzie ona?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy ktoś był na sesji co tam ustalon0

ZZ
Gość
ZZ

Zastanawiam się co było takiego niecenzuralnego w moim zapytaniu czy Pan Arabasz liczy na asfalt na swojej drodze? Temat ten przewija się w co drugim poście, więc zaczyna mnie to już trochę męczyć. A po drugie to obawiam się że na kolejność remontu dróg może mieć wpływ to kto jak głośno krzyczy. A ja mogę takich dróg w mojej okolicy (Brynica) też kilka wskazać i zapytać dlaczego akurat nie zobić najpierw tych. Po trzecie to niestety nie stać nas by położyć wszędzie asfalt, a takie ciągłe wysypypawanie ostatniej jakości „kamienia” też na długo nie wystarcza i też jest wyrzucaniem kasy… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi z tą drogą. Tak w skrócie to zostały zmarnowane nasze pieniądze. Wystarczyło zrobić to dobrze i byłby spokój na kilka lat. I można byłoby się zająć kolejnymi drogami. A tak to ani droga, o której pisał pan Paweł, ani droga w Brynicy czy innej miejscowosci nie została zrobiona.

BoBik
Gość
BoBik

Wybieramy po to by nie narzekać tylko po to by wybrani radni mądrze dbali o naszą społeczność. Skoro poprzednia władza narobiła długu to każdy ma prawo wytykać niedociągnięcia w swojej wsi. Pan Paweł słusznie podjął temat dróg, bo te gminne w odróżnienia od tych głównych co się Pan ZZ chce zamienić [ nie radzę ] są w stanie opłakanym. Co do narzekania jeszcze, inne gminy mogą się rozwijać u nas marazm bo zbyt duży dług do spłacenia. Pozdrawiam.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

TO NIE WÓJT ROBIŁ TYLKO PRACOWNICY Z GMINY PIEKOSZÓW

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

zaraz zaraz pracownik sam sobie wydaje gminne pieniądze?? przecież takie zgody podpisuje wójt!! I nawet jeśli zrobił to poprzedni to ten mógł to ukrócić!! A w GP to zwykły szary pracownik niewiele ma do powiedzenia jest pewna grupa ludzi i to oni pociągają za sznurki. A doktora nie jest dla zwykłego szarego pracownika takiemu to nawet na szkolenia nie ma kasy.

ZZ
Gość
ZZ

Jakie kilka lat? Proszę mi wskazać drogę w naszej gminie która po remoncie wytrzymała chociaż rok! (Chodzi mi o drogi bez nawierzchni asfaltowej po której poruszają się samochody) Droga z Brynicy w stronę Chełmiec jest remontowana co chwilę (chodzi mi o tę na skróty). Po takim remoncie mogę po niej przejechać góra trzy razy z prędkością 50 km/h a potem znów zaczynają wychodzić dziury.

saskya
Gość
saskya

Tak jest możliwość zrobienia takiej drogi i nie poprawiać jej co pół roku. Wystarczy wyjechać z naszej gminy.

Łukasz
Gość
Łukasz

w naszej gminie tez jest taka droga…

xx
Gość
xx

Panie ZZ temat tej drogi to już historia ,był on poruszany za kadencji byłego wójta jak i obecnego.Droga która była przygotowana pod wylewkę bitumiczną została rozjeżdżona i zniszczona przez rolników zaorujących drogę patrz\ PAWLAKI \,w obecnej chwili droga jest w opłakanym stanie. ZZ pytanie poza komentarzem czy jesteś mieszkańcem Brynicy.