Projekt budżetu gminy na 2015 rok

Na gminnym BIP-ie opublikowany został projekt budżetu naszej gminy na 2015 rok i opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie.

Projekt zakłada:

  • dochody: 45 853 275 zł
  • wydatki: 41 853 275 zł

Pliki do pobrania (PDF):

34
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
hasaannaobserwatorPodatnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
\Brawo%%
Gość
\Brawo%%

Nie ma chętnych wpisujących w tym temacie moze podyskutujemy, żwawo piszemy

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na razie to są suche cyferki zapisane na papierze które pozornie wskazują ze będzie och i ach. życie pokaże jak to się przełoży na praktykę i dobro gminy. W proroctwa nie ma się co bawic na dzień dzisiejszy. Dziś możemy opisywać jedynie to co jest tu i teraz oraz to co się wydarzyło dotychczas.

lukasz
Gość
lukasz

bo nie zabardzo jest o czym dyskutowac jedyna rzecz nad jaka mozna by sie rozwodzic to likwidacja funduszu soleckiego a wiec w najblizszym czasie prozno sie spodziewac jakis inwestycjji ktore poprawily by komfort zycia mieszkancow

matematyk
Gość
matematyk

czy ktoś wie jak zakończony jest budżet gminy za 2014r

poinformowany
Gość
poinformowany

nie bylo jeszcze sesji w tej sprawie radni maja czas do konca marca

matematyk
Gość
matematyk

I co w trawie piszczy;cisza nie wiemy nic i nie mamy co pisać ,gdzie ta setka z poprzednich wpisów

poinformowany
Gość
poinformowany

tamta setka zbierala sie prze ok 3 tyg wiec spokojnie podt dopiero kilka godzin jest

Podatnik
Gość
Podatnik

Po przejrzeniu projektu budżetu widać jaka przyszłość nas czeka.Żadnych inwestycji nie będzie bo nie mamy własnych pieniędzy.Własnych pieniędzy nie mamy bo trzeba by zlikwidować nieuzasadnione wydatki bieżące.A tego w tym budżecie ja przynajmniej nie widzę.Podam kilka przykładów.Pieniędzy na oświatę w formie subwencji otrzymamy ok 16 i pół miliona na 2015 rok a wydamy ok 24 i pół.Wniosek-z podatków dołożymy ok 8 milionów w tym roku do oświaty.Żebym był dobrze zrozumiany to dodam że nie chciałbym oszczędzać kosztem dzieci.Uważam że w szkołach są pozatrudniani niektórzy nauczyciele bez potrzeby.Dotyczy to według mnie przede wszystkim świetlic w szkołach.Po drugie po co w gminie… Czytaj więcej »

poinformowany
Gość
poinformowany

Banialuki piszesz az dziw bierze ze BP to puscil…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeśli uważasz, że to banialuki to obal zawarte we wpisie tezy a nie oczerniaj piszącego. Wpis jest bardzo sensowny a zawarte tam tezy wysoce prawdopodobne, część przecież to są fakty. Jak śmiesz wiec żądać aby Pan Blog nie przepuszczał prawdy?

BoBik
Gość
BoBik

Popieram, my tu mamy dyskutować, wyrażać swoje opinie.Pozdrawiam.

Podatnik
Gość
Podatnik

Żeby być dokładnym muszę wprowadzić korektę do swojego poprzedniego wpisu i jak to napisał poinformowany bez banialuków.Po przeczytaniu budżetu koryguję swój wpis.Dochody gminy w dziale 801-tj oświata i wychowanie wynoszą- subwencja 16 mln 567 tyś727 zł do tego trzeba doliczyć 1mln 054 tyś 544zł innych planowanych dochodów.Łącznie dochody w dziale-801 wynoszą 17mln622tyś271zł a wydatki 24mln 3 tyś 755 zł.W dziale 853 gdzie jest żłobek są zaplanowane dochody w kwocie 116tyś064 zł.a utrzymanie żłobka jak wynika z projektu budżetu to kwota 552 tyś 370 zł.Tak więc do żłobka wszyscy podatnicy dołożą 436tyś 316 zł.Do działu 801 oświata i wychowanie trzeba dołożyć… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Po 1 w piekoszowskiej szkole już ponieśli straty, było wiele zwolnień. W tej szkole są liczne klasy po26, 27 osób, a w ościennych szkołach klasy liczą po 12,13 uczniów, czy nikt tego nie widzi? Np. szkoła w Rykoszynie dwie pierwsze klasy po 13,14 dzieci. Zrobić jedna liczną jak w Piekoszowie i będą oszczędności. Tylko tę szkołę ciągle ktoś tyka i wytyka, a powinna być wzorem i dobrze dofinansowana, a tak nie jest. Czy radni Piekoszowa tego nie widzą? Poprzedni nie widzieli wiec ponieśli straty pan S został zwolniony. A miało być tak kolorowo. Myślał, że go kochają, a to kochali… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakim prawem co niektórym finansowane są studia doktoranckie? Jak ma się ochotę doktoryzować to niech to robi za własne pieniądze. Aż takich specjalistów to nam tu nie potrzeba. A na marginesie to z czego ten doktorat? Jakiego tak wybitnego specjalisty nam brakuje?

Zosia
Gość
Zosia

Przy tym założeniu 10 lat na spłatę obecnego zadłużenia czyli bez żadnych inwestycji dla gminy . A teraz patrząc na dochody poprzednich lat do budżetu mało realne by osiągnął 45 milionów wiec będzie kolejny rok wtop -historia kołem się toczy. Idźcie głosować na obietnice – ta gmina to bankrut ale oczywiście kilkudziesięciu urzędników dobrze wykarmi przez kilka lat – taki jest cel tych którzy wam obiecują.

Podatnik
Gość
Podatnik

Dla kogo żłobek.?Jak wcześniej napisałem na funkcjonowanie żłobka w tym roku wójt i radni chcą przeznaczyć 436 tyś 316 zł z naszych podatków.W żłobku jak przeczytałem jest 26 dzieci.Miesięczny koszt opieki w żłobku nad jednym dzieckiem to 1398 z.Czy stać nas obecnie na żłobek.?Moja propozycja do przemyślenia przez radnych jest następująca.Zanim zatwierdzicie ten budżet zapytajcie rodziców dzieci które korzystają ze żłobka czy nie chcieliby żeby im co miesiąc płacić po 700 zł a oni na własną rękę załatwiliby opiekę dla swoich dzieci za te pieniądze.Wtedy zaoszczędzone w taki sposób ponad 200 tyś zł z podatków przeznaczylibyście na spłatę długów.Ale w… Czytaj więcej »

matematyk
Gość
matematyk

dlatego cię trochę uświadomię bo nie jesteś w temacie ,Żłobek do końca roku był finansowany z śr UE od 2015 Gmina ma obowiązek przejąc złobek .co dobre szybko się kończy

lukasz
Gość
lukasz

mam dziecko 10 miesiecy za 700 zl miesiecznie bedziesz sie nim zajmowal??? Zapraszam

Saskya
Gość
Saskya

Nie cofajmy się w rozwoju. Żłobek jest potrzebny. Niestety nie każdą matkę stać na siedzenie z dzieckiem kilka lat.

eliza
Gość
eliza

Tak racja pana
Szot… żona pracuje w żłobku gdzie tu rozum zwalnia się osoby które nie mają za co żyć a przyjmuje się osoby z drużyny marzeń takich cyrków to nie widzieli

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Cyrki to dopiero przed nami. Już po pierwszej turze głosowania na zdjeciu kliki która zwiecie druzyną marzeń na stronie kuriera wyborczego rozdawanego pod kościołem paliła sie bardzo jaskrawo czerwona lampa ostrzegawcza z napisem TKM, ale mieszkańcy nie chcieli tego destrzec. Może nie dostrzegli bo uwierzyli, że czerń która to popierała jest gwarantem uczciwosci? jak widać płonne nadzieje.

Podatnik
Gość
Podatnik

Patrząc na wpisy o żłobku widzę że nie wszyscy zrozumieli moje intencje.Po pierwsze 1398 zł to koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku już finansowanego z naszych podatków w 2015 roku .Do tego trzeba doliczyć jeszcze 116 tyś zapisane w budżecie jako wpływy z usług Po przeliczeniu na jedno dziecko da to dodatkowe w przybliżeniu 370 zł na miesiąc.Całkowity więc koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku przez miesiąc to 1770 zł.Po drugie w ubiegłym roku na wszystko w żłobku były ogłaszane konkursy.Wystarczy spojrzeć na stronę gminy.Na zatrudnienie np opiekunki czy palacza.Teraz kiedy pani Pelagia Rusiecka objęła rządy w żłobku i gmina… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

daj namiar chetnie zatrudnie

sasa
Gość
sasa

Z Panią Pelagią to zatrudnienie poszło całkiem po bandzie. Zgodnie z art. 13 ustawy żłobkowej
Dyrektorem żłobka może być osoba, która posiada:
1) wykształcenie wyższe i co najmniej 3 lata doświadczenia
w pracy z dziećmi albo;
2) co najmniej wykształcenie średnie oraz 5 lat do-
świadczenia w pracy z dziećmi.
Jakoś tego warunku nawet w ogłoszeniu nie było. Widać w Gminie Piekoszów jest inne prawo, a na stanowisko po. można wsadzić każdego. Dyrektor ponad prawem to czemu nie personel?!

Podatnik
Gość
Podatnik

Mam prośbę do osób które „zaglądają”we wpisy w tym temacie o potwierdzenie bądź sprostowanie mojej informacji..Dzisiaj znajoma powiedziała mi że po długiej chorobie wrócił do pracy w urzędzie pan Wnuk i zajmuje ważne stanowisko.Nie wiem czy to prawda więc nie chcę w tym momencie upubliczniać swojego zdania w tej sprawie.

obserwator
Gość
obserwator

tak to prawda niestety

anna
Gość
anna

Pan
Wnuk wygral sprawę w sądzie ponoć

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W jakim sądzie? Był na zwolnieniu lekarskim i teraz się wyleczył. Polował p.wójt na p skarbnik i upolował i powinien też na pana W bo on jest współodpowiedzialny za sytuacje w jakiej znalazła się gmina. A jakby się dobrze zastanowił to kilku by się jeszcze takich znalazło, ale umieli się już zakręcić wokół wójta i wybielić, lub jak to niektórzy nazywają przefarbować.

hasa
Gość
hasa

Śmieszne ta gmina. Inne poważniej traktują swoją sytuację. Jak tak dalej pójdzie kolejne pokolenia będą spłacały dzisiejsze polityczne „długi” władz.
http://wiadomosci.onet.pl/kielce/wladze-zadluzonego-miasta-planuja-oszczednosci/rwbhf

obserwator
Gość
obserwator

pan G.W. kieruje działem ochrony środowiska