Relacja z sesji rady gminy 26 stycznia 2015

Nie mogłem być na dzisiejszej sesji ale okazało się, że był na niej pan Paweł Arabasz, dzięki któremu mogę napisać relację i zamieścić nagrania wideo.

Budżet gminy na 2015 rok został przyjęty ale najciekawsze (moim zdaniem) wydarzenia miały miejsce później. Padły między innymi pytania o kwestie poruszane przez Was w komentarzach, między innymi – czy to prawda, że jeden z urzędników ma opłacane studia doktoranckie i czy gmina musiała zwrócić dotację unijną. Okazało się, że nie są to zwykłe plotki. Więcej dowiecie się z nagrań – na razie trzy, a reszta – jutro.

Za pomoc dziękuję panu Pawłowi, który nagrał sesję i radnemu Świerczowi, który zadawał trudne pytania.

No i najciekawsze na koniec – pytania o doktorat jednego z urzędników i konieczność zwrotu dotacji unijnej (od 18-tej minuty):

194
Dodaj komentarz

avatar
49 Comment threads
145 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
kronikaszŁukaszZenzaniepokojona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość

Panie Blogu, wolno bardzo wchodza te filmy, pewnie jeszcze z cały dzien dzisiejszy będzie to trwało. Na razie proponuje obejrzeć sobie te dwa nagrania z tym odważnym, zdeterminowanym i chyba słusznie wściekłym panem z Bławatkowa który jak twierdzi od dłuższego czasu jest zwodzony obietnicami wójta Piątka oraz swojego radnego którego jak wynikało wybrali sobie z litości. Ja w pełni rozumiem tego Pana ponieważ sam z takim schematem postępowania mam do czynienia w gminie. Człowiek został doprowadzony do ostateczności niekompetencją urzedników. Od siebie powiem widząc tą sytuację,i widzac co ten Pan czuje , że cieszę się że wójt i przwodniczacy byli… Czytaj więcej »

wesoła
Gość
wesoła

czy całkowitą winę za tą wodę ponosi wójt chyba nie chylę czoła i dziękuję że coś ruszy w tym temacie.Pan Arabasz niech pisze w swoim temacie bo mieszkańcy części zachodniej rozumieją w czym jest problem

saskya
Gość
saskya

Pan Paweł może pisać w każdym temacie, jak każdy z nas. A dzisiaj należą się mu duże podziękowania za nagrania. Razem z PB zrobili kawał dobrej roboty.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To co ma napisać Paweł Arabasz to zadecyduje o tym Paweł Arabasz a nie Ty będziesz mnie pouczać co mam pisać. Jak o czymś piszesz to rozwiń to a nie rzucasz skrótowe hasło o wodzie i milkniesz. Swoją drogą chcę poinformować, ze osada Piekoszów pod Lasem nie ma wogóle wodociągu.

pawel arabasz
Gość

Dzień dobry państwu, wczoraj milczałem ponieważ wgrywanie filmików zblokowało mi prawie komputer. Jako ostatni filmik jest wgrany ten https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=BDOw5Mvi9nc na którym radny WYMUSIŁ odpowiedzi na temat dofinansowania doktoratu oraz zwrotu dotacji. To co przy okazji tego widziałem nazywam WYJĄTKOWĄ PERFIDIĄ, OBŁUDĄ,, ZAKŁAMANIEM ORAZ BEZCZELNOSCIA. Po południu dziś odniose nie do wielu wpisów które się tu pojawiły.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

NIEAKTUALNE ZDJĘCIE Z SESJI 26,01 DLACZEGO NA SESJI NIE BYŁO PANI ZASTEPCY PRZEWODNICZĄCEGO

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bardzo bym chciał żeby gmina zasponsorowała mi doktorat, muszę zapytać p. Kowalskiego jak to się załatwia.

Zen
Gość
Zen

A ja bym chciał dostać pracę w urzędzie i zarabiać 7 tys. miesięcznie

BoBik
Gość
BoBik

Panie Pawle, wielki szacunek dla Pana poświęcenia się dla mieszkańców gminy. Każdy ma możliwość dzięki Panu zobaczyć jak „władza” traktuje wyborcę. Panu z Bławatkowa nie dziwię się, że puściły mu nerwy bo ileż razy można prosić i prosić a skutku nie widać. Zdumiewa mnie postawa przewodniczącego a konkretnie ton jego głosu. Myślę, że jak tak będą traktować wyborców to i wyborcy im podziękują. Pan Piątek musi sam nauczyć się rządzić w przeciwnym razie czarno to widzę. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziękuję za dostrzeżenie tego.

saskya
Gość
saskya
Anonimowo
Gość
Anonimowo

widzisz jak jest szanowany i jak doceniany przez innych tylko nie przez niektórych mieszkańców Piekoszowa nie umiecie przegrywać z honorem widać tą ironię na twarzach kilku radnych,Wszystko robicie zeby pana Piatka zeszmacić ,co ty byś zrobił w ciągu roku ,a mało to już zrobił ,Kto był na sesji to wie że; 1 dług gminy zmalał 2,ujęcie wody jest najwazniejsze w tym roku 3,nie ma długu wobec ZTM został spłacony 4,gmina ma płynność finansową. jeszcze jedno kto wam dogodzi trochę ogłady i wstydu a będzie lepiej

Irena
Gość
Irena

człowieku chyba nie wiesz co piszesz mamy dość tego co się robi w tej gminie poza naszymi plecami a co ten wójt zrobił poobsadzał swoich znajomych na ciepłe posadki z dobrą pensją być może jesteś jednym z nich dlatego tak go bronisz

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani Ireno, tak własnie jest. Po całej tej sesji odniosłem wrażenie, ze ta cała sesja rady gminy jest zaaranżowanym spektaklem pod publiczkę, w którym wykorzystuje sie radnych mającym na celu pokazanie na zewnątrz, że wszystko idzie w dobrym kierunku byle społeczeństwo dało im spokój dzięki któremu będą robić w Urzędzie Gminy co tylko bedą chcieli . Na razie wójt obstawia sie pewnymi ludźmi. Michalskiego zdjął ze śmierdzacego stanowiska d/s dotacji bo tam byłby pod obstrzałem społecznym, dał mu super posadkę nie wiadomo od czego i po co stworzoną, teraz powołał sobie na sekretarza człowieka od brudnych zadań pana Dudka. Kogo… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

P. Dudek to powinien mieć stanowisko odźwiernego, bo nikt inny poza jeszcze jedną osobą w urzędzie przebywa więcej na fajce niż przy robocie. A za to mu nie płaca. W moim zakładzie to potrącają palacza czas, który tracą na palenie.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Mógłbyś podać wiarygodne źródła tego co piszesz?

ZZ
Gość
ZZ

Staram się być tutaj bezstronnym, (jestem fizycznie mieszkańcem, ale się takim nie czuję i mam to trochę w d….)
i muszę przyznać że wójtowi nie mogę nic zarzucić!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nikt pana przecież nie zmusza aby miał pan do niego zarzuty.

gosc
Gość
gosc

Jest szansa, ze wójt odejdzie na posła, Boże weź go do sejmu Piekoszów odetchnie.:)
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150127/POWIAT0114/150129235

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Proszę napiszcie jaka była odpowiedź na temat zwrotu dotacji unijnej i opłat za studia. Jakość nagrań jest jaka jest, a wypowiedzi są zrozumiałe tylko wtedy gdy radny wypowiada się podniesionym tonem jak np. p przewodniczący rady podczas dyscyplinowania zirytowanego mieszkańca. Do dyscyplinowania to on się nadaje, wtedy mówi wyraźnie i zrozumiale. Natomiast wypowiedzi p. wójta szkoda nagrywać są zupełnie niewyraźne po prostu mruczy sobie coś pod nosem.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odpowiedzi byly meczarnia dla wojta.

wesoła
Gość
wesoła

a nie piszesz jakie głupie pytania padały z ust radnych

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie chcę tego nazywać głupimi pytaniami, ale faktycznie nie wszystko było dla mnie zrozumiałe. Wybraliście ich sobie to sami sobie ich oceniajcie.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

dlaczego męczarnią jeżeli zadaje się pytania ktore są z innej planety nieprawdziwe to jest potrzeba zastanowienia się nad odpowiedzią; np telefony dla radnych

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co tu się zastanawiać potwierdzam bądź nie. Czy tak trudno zdementować plotkę? Chyba, że jest ziarnko prawdy to wtedy się kombinuje i nie wie jak wybrnąć z sytuacji. Prawda stara jak świat.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pytania były jak najbardziej z tej planety, społecznosć ma prawo wiedzieć kogo ( już wie) i dlaczego ( tego jeszcze nie wie ) finansuje się z naszych pieniędzy studia doktoranckie i to człowieka całkiem majetnego. mamy też prawo wiedzieć o zwróconych dotacjach. Telefonów komórkowych radni nie dostali, to była plotka.

gosc
Gość
gosc

Komu sie finansuje ten doktorat?Przepraszam za pytanie ale niestety cos mi sie komp wiesza i sporo czasu zjedzie zanim obejrzę całe nagranie. Byłabym wdzięczna za odpowiedz.

saskya
Gość
saskya

Nie ma co narzekać na jakość nagrań. Pamiętacie ten kabaret, jak był tylko jeden mikrofon i sobie go podawali po całej sali?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jak mogłem tak nagrałem. Wyczerpałem baterię na nagraniach, miałem aparat, wiec kontynuowałem aparatem, potem jak doładowałem baterię kamery udało mi się dokończyć prawie bez luk całą relację. W lepszej sytuacji była pani z gminy bo miała dwie kamery do dyspozycji, jak jej siadła jedna to włączyła drugą. Tak więc można w gminie poprosić o nagrania.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co do pana przewodniczącego rady gminy to naprawdę chylę głowę przed jego fachowością w dziedzinie sprawnego i komunikatywnego prowadzenia sesji. Szacunek mój panie Przewodniczacy za to składam Panu w tym miejscu. Jest pan również bardzo sprawnym obrońcą wójta, robi Pan to po mistrzowsku. Ale za to niech pana rozliczą pańscy wyborcy. Mam nadzieje, ze już pan wie co to są media społecznościowe o których mówił radny Swiercz, a na które to słowa razem z wójtem krzywiliście się z niesmakiem jakby wam kto soku z cytryny do ust na siłę nalał, i udawaliście przysłowiowego greka że nie wiecie o co chodzi… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan po sekretarza pełnił tę lub podobna rolę w gabinecie poprzednika i zapewne wiedział o nieprawidłowościach. Teraz w ramach kary został sekretarzem. Czegoś tu nie rozumiem. Pani poprzednia skarbnik została ukarana i pozbawiona stanowiska, dlatego że wójt twierdził iż jest współwinna całej tej sytuacji. Pytam czy p. Dudek nie wiedział. Wysoce prawdopodobne jest że TAK. Więc p wójt powołuje go na stanowisko co prawda na krótko, ale proszę pana mieszkańcy temu panu nie ufają. Nie liczy się pan z wyborcami to smutne. Długo tak nie pojedziemy.

anonim
Gość
anonim

kowal zawinił – cygana powiesili

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Funduszami unijnymi zajmował się p. Paweł M. (znany wszystkim z akcji z dyktafonem) w nagrodę został kierownikiem największego referatu. Zwykłych pracowników zwalnia się lub zastrasza za byle pierdoły pod jakimkolwiek pretekstem a pracują lub pracowali za najniższą krajową a całe grono ludzi którzy narażają gminę na duże straty finansowe nagradza się. Szkoda tylko że wójt nie szanuje zwykłych ludzi – swoich wyborców. Proszę w takim razie p. radnego o zadanie pytania: Czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje w stosunku do osób dzięki którym dotacja jest zwracana? (p. Paweł i P. Ewelina, p. Prawnik)?? Dlaczego obecna p. prawnik gminy nie złożyła apelacji… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W tej sprawie będę na najbliższej sesji stawiał wniosek do Rady Gminy o podjęcie uchwały o nie obsadzanie stanowiska sekretarza gminy wogóle. Gmina jest zadłużona, pan przewodniczący powiedział, ze przez trzy lata możemy zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach. W ramach planu naprawczego nie jest nam potrzebny sekretarz gminy. Co do samego Dudka to pamiętacie jak wam pisałem, że w dniu kiedy Michalski postraszył mnie i pania Marszałek dyktafonem, pokazano mi też materiały postępowania skargowego. Wszedł wtedy ponury typ bez słowa, rzucił mi plik papierów na biurko, jak go zapytałem dlaczego to postępowanie nie jest wpiete w teczke, dlaczego nie jest opisane,… Czytaj więcej »

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

widzę że pan Arabasz ma zapędy władzy nie tędy droga zgoda buduje niezgoda rujnuje

juliusz
Gość
juliusz

może gdyby miał władzę nie okradał by nas jak to robi aktualna władza podobno w gminie znowu rządz TIM tj. Grzesiu, Tadziu, Marcinek i dalej się z Nas śmieją, a którego to syn będzie sprzątał Szkołę w Piekoszowie? Dlaczego gmina nie finansuje studiów dla wszystkich chętnych mielibyśmy wykształconych obywateli ale władza dokształca jednego aby rządził motłochem. Czy Prezes ZUK jest to bliska rodzina z żoną wójta?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pan Dudek należy do sitwy która można nazwać grupą trzymająca władze w gminie Piekoszów. Wzywam Radnych Gminy w Piekoszowie do przyjrzenia się temu złowrogiemu społeczności piekoszowskiej tworowi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie ufa ten co nie chce

anonim
Gość
anonim

Nie ukrywam, że bardzo ciekawi mnie sprawa zwrotu dotacji unijnej, którego z projektów ona dotyczy. Co do „winy sytuacji” …. Wszyscy pracujący wtedy wiedzieli, mieli tego świadomość, ale każdy z nich chce po prostu pracować, mają na utrzymaniu rodziny. …………….Ryba psuje się od głowy…………………

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Sprawa tej dotacji została na siłę wyciśnięta prze radnego Świercza. Dowiedzieliśmy się tylko tyle że jakis zwrot jednak był, ale to dopiero jak pan radny ponowił pytanie, poniewaz pani skarbnik w pierwszej odpowiedzi powiedziała że o żadnym zwrocie nic nie wie. Zabrakło konsekwencji w pytaniach radnego, bo nie dopytał ile było tego zwrotu, z jakiej przyczyny, oraz kto jest winien, ze ten zwtot nastąpił. Ja na nastepnej sesji zapytam o to panią skarbnik.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jasne zatrudnia ktoś pracownika za 6 tyś miesięcznie to chyba powinien on coś sobą reprezentować!! wójt kto by nim nie był od tego ma swoich pracowników „specjalistów” żeby wykonywali swoją pracę i ponosili za to odpowiedzialność.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Złożę wnioisej do rady gminy o wydanie uchwały w sprawie przeprowadzenia oseny pracy osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie funduszy dla gminy. Chcę znać odpowiedź na pytanie, ile nas ten człowiek już kosztował, oraz ile w czasie swojej pracy pozyskał dla dobra gminy. Przesuniecie go na inne stanowisko nie jest rozwiązaniem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak każdy chce pracować. Wtedy przymykali oko na cwaniactwo, niegospodarność to jaką mamy mieć gwarancję, że teraz będzie inaczej, skoro te same osoby są przy władzy.

ZZ
Gość
ZZ

Ja to chyba w innym świecie żyję 😉 Albo istnieje jeszcze jakaś inna logika. Wójt ogłasza iż wprowadza autopoprawkę której treść odczyta pani po jego lewej, pani wstaje i nadaje … Na podstawie tego artykulu … bla bla … zgodnie z tamtym artykulem, przecinek, nawias zamkniety … wprowadza poprawke o treści dwukropek i … i siada. A potem jest głosowanie. He?
He?
To co? To przedstawila ta Pani tą treść czy nie?
Czy może tak się przedstawia treść tajną?

Łukasz
Gość
Łukasz

gdybys dobrze wsłuchal/la sie w tresc tego nagrania to zrozumialbys/zrozumialabys ze autopoprawka dotyczyła preambuły a wiec wstępu do ustawy i chodzilo o słowa „pełniacą obowiazki” lub tez ” pelniacy obowiazki” inna sprawa jest to iz p. mecenas odczytala ta autopoprawke i tu radni nie mieli obiekcji iz to wojt musi ja odczytac, co milo miejsce przy odczytywaniu stanowiska wspolnego polaczonych komisji w sprawie „strategii…”

ZZ
Gość
ZZ

Biję się w pierś! Faktycznie było o tym tuż przed przerwą, a ja za mało przewinąłem do tyłu. Nagranie jest dosyć kiepskiej jakości a wczesniej wstawał radny (Pan Kotwica chyba) który coś tam niezrozumiale powiedział. Wogóle to chętnie bym chciał wiedzieć co tam mruczeli Pan Kotwica i jego sąsiad (chyba radny z mojej wsi Pan Borowski – jest tak ciemno że go nawet na 100% nie poznaję) mam takie wrażenie że tylko przeszkadzali.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

zgodzam się z tobą na 100%

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Chwilami cała ta sesja była dla mnie niezrozumiała, wygladało to na pewne z góry ukartowane i zaplanowane działania, że pod publike cos tam się ktos odezwie z radnych, o coś się pospierają, a w rzeczywistosci nie miało to żadnego znaczenia i nie przynosiło żadnego wymiernego efektu.

ZZ
Gość
ZZ

No i jeszcze na temat tego Pana z Bławatkowa. Ja go rozumiem, ale to było trochę nie na miejscu i nie dziwię się że go ktoś tam przywoływał do porządku. No i ta brudna woda w studni – nie znam tego przypadku dokładnie, ale za brudną wodę w conajmniej 90% studni jesteśmy odpowiedzialni MY mieszkańcy. A dokładnie to Ci bardziej „gospodarni” dla których najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się g..na jest zwykłe szambo koniecznie nieszczelne. Ja mam studnię na 15 kręgów i płynie woda o takiej zawartości azotanów że nawozić dodatkowo warzyw nie trzeba.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pan z Bławatkowa postapił jak postąpił, chłop siedział zły przez całą sesję, a że mu sie spieszyło to wstał i chciał powiedziec co miał do przekazania. Odezwał się wg mnie w dobrej chwili, nikomu nic nie przerwał, nikomu nic nie przeszkodził. Proszę zwrócić uwage na działania przewodniczącego jak usilnie chciał tego człowieka uciszyć. Nic nie stało na przeszkodzie w tym momencie aby grzecznie zapytać tego pana : w czym możemy panu pomóc? Od razu na starcie człowieka tego starano się doprowadzic do parteru i uciszyć. Pochwala ode mnie dla tego pana za determinację. Z tego co mówił to już wieloktrtnie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja mogę sam jeszcze raz powtórzyć tę obraźliwą treść :
„…czy liczy Pan na asfalt…”

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Prosze pana , nigdy nigdzie nie pisałem że chcę asfalt, to wogóle nie chodzi o asfalt, pan wogóle nie rozumie, albo udaje że nie rozumie co jest sednem sparawy. Kilka osób za mnie wytłumaczyło już to panu. Mało tego ze nie chodzi o asfalt, to ja w swoim artykule Patologia i Marnotrawstwo wyraźnie nawet napisałem, ze nie chcielismy asfaltu od Dąbrowy ponieważ nasza droga zbudowana jest pod wysiewką z gliny wydobytej z rowów odwadniajacych, i położenie asfaltu nie ma Żadnego sensu. Poza tym nie wierzyliśmy Dabrowie w jakikolwiek asfalt. Skąd w pana głowie wogóle narodziła się myśl o asfalcie? .

ZZ
Gość
ZZ

To dobrze ze nie liczy pan na asfalt – ulżyło mi bo szkoda by mi było moich podatków. A teraz zapytam pana jak pan myśli na jak długo pomoże wyrównanie i „posypanie” tym odpadem z kopaln (tak zwaną wysiewką) i czy jest sens w ten sposób marnowac nasze podatki?

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze raz moje dwa grosze ;). Poziom tych dyskusji jest bardzo kiepski. proponuję wypowiadającym się by sami siebie posłuchali. Wójt chce wykonać jakieś usterki, radny chce przedłużyć autobus, ludzie!!! Najbardziej kupy trzyma się jeszcze to co mówi pani po prawicy Wójta, sam Wójt muszę przyznać też robi postępy (w wypowiadaniu się).

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wprowadź więc wyższy poziom dyskusji.

ZZ
Gość
ZZ

A jak niby?
Mam sie oglosic radnym?
Chodzilo mi o dyskusje na sesji rady.

xx
Gość
xx

Panie blogu zauważyłem dość niepokojące zjawisko jakie ma miejsce na forum , dotyczy to części komentarzy,które znikają jak kamfora,uważam że skoro umieściłeś dany komentarz to dokładnie przemyślałeś czy on się nadaje do publikacji czy nie.Rozkręcając swój interes powinieneś być całkowicie obiektywny a tu jak widzę ulegasz presji ludzi którzy zostali delikatnie połaskotani zgodnie z prawem i wycofujesz z forum ich komentarze,nie tędy droga . Myślę że moją uwagę weżmiesz sobie do serca.Działanie na granicy prawa ma sens jeżeli intencje są dobre z korzyścią dla społeczeństwa i nikt takiego działania nie może tobie i nam zabronić .Myślę że taka idea przyświecała… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Panie blogu nie wiem dokładnie jak ta sprawa wygląda z prawnego punktu widzenia ale za informacje zawarte w komentarzach odpowiedzialność prawną powinna ponosić osoba pisząca ,jeżeli są to działania uwłaczające osobie poszkodowanej lub naruszające jej dobra osobiste to pewnie jest szansa na to aby prokuratura tym faktem się zajęła i ustaliła winowajcę.Większość komentarzy na blogu ma charakter emocjonalny i przy wnikliwym ich przeanalizowaniu można by uznać ze nie są zgodne z prawem nie dajmy się zwariować.

.....
Gość
.....

W szkole w ……….. uczy dzieci osoba która miała wyrok.Nazywa się …….. .W tej szkole niektórzy wiedzą o tym ale cicho siedzą.

saskya
Gość
saskya

Ostatniego filmu nie słychać, czy akurat wtedy padły te najciekawsze pytania?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pani, czy one były najciekawsze to nie mnie oceniac, ale własnie na koniec sesji w części Wolne wnioski i zapytania padły pytania o wałesajace się psy, zwrot dotacji oraz o finansowanie studiów. Co do zwrotu dotacji to pani skarbnik najpierw zaprzeczyła ze nic nie wie, potem przycisnięta ponowionym pytaniem pana radnego bakneła że jednak zwrot był tyle że w żłobku. Nie znam niestety powiązań przyczynowo skutkowych pomiędzy gminą a żłobkiem. Co do doktoratu to polecam nagranie ( tak od 17 minuty ostatniego filmiku ) z męczarni wójta Piątka jakie przeżywał podczas również ponawianych pytań o ten doktorat. Zwróćcie uwagę,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle do wymienionych osób brakuje jeszcze jednej, która małymi kroczkami wkracza do gminy. Jak znowu dojdzie do „władzy” to pomyśle że jesteśmy na dobrej drodze do zagłady. Ale przecież oni już byli i do złego doprowadzili.

gosc
Gość
gosc

I mam odpowiedz na pytanie- rozumiem, że chodzi o doktorat P. M. kowalskiego?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Cejrowski kiedyś głosił ciekawe hasło: WSZYSCY KTÓRZY NALEŻELI DO ZŁEGO SYSTEMU WON, WSZYSCY WON!!!! WTEDY COŚ SIĘ ZMIENI!!!! to słowa Cejrowskiego.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

WÓJT WYRAŻNIE POWIEDZIAŁ OD 3 LAT

Anonimowo
Gość
Anonimowo

może pan radny,który zadawał pytania napisał by nam czy jest zadowolony z udzielonych mu odpowiedzi i jak te odpowiedzi mają sie do rzeczywistości,chciałbym też podziękować panu Pawłowi,że poświęcił czas i udostępnił nam relacje z sesji

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie anonimie, poruszył pan ciekawą kwestię. Próbowałem odgadnać, dlaczego niektórzy radni odzywaja się np w takich sprawach jak przeniesienie jakiegoś tam punktu z miejsca 5 na 2 , z drugiego na 4 itp, albo walka parominutowa o to kto co ma odczytywać. Nic to nie wniosło do jak pan to ujał rzeczywistości. Ja oczywiście nie chce stawiąc się na pozycji wyroczni i nie chcę krytykować tych wystąpień radnych ale oświadczam, że nie wiem po co to robiono. Co prawda mógłbym złośliwie napisać, ze po to aby zabłysnąć, pokazać się, ale mam nadzieje, ze to nie o to chodziło. Co do… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Z tego co wiem to Pan Kotwica i Borowski nie należą do obozu wójta.
Tak było przynajmniej w czasie wyborów.

gosc
Gość
gosc

Nie wiem jak Borowski ale akurat to, że Kotwica wczoraj był przeciwko wójtowi wcale nie znaczy, że dzis go gorąco nie popiera, bo to człowiek raczej mało stabilny emocjonalnie.Acz oczywiście trudno stwierdzic na jakim etapie akurat Pan Kotwica dzis jest.:)

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

chyba i on teraz zrozumiał nie ma co tu pisać

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Osoby z wyrokami nie mają prawa uczyć naszych dzieci. Zresztą czego nauczą jak łamać prawo? Skoro wiesz i jesteś pewien to napisz lub porusz tę sprawę.

.....
Gość
.....

W piekoszowskiej szkole niektórzy wiedzą kto to taki.Ale nikt głośno nie powie bo każdy boi sie o swoją prace.A ten człowiek ma plecy nie od dziś.

BoBik
Gość
BoBik

Na stronie internetowej UG Piekoszów [ uważam, że to dzięki temu Blogowi] ujawniono dyżury radnych. Pocieszające jest to, że radni wychodzą do społeczności tylko, co mają zrobić pracujący mieszkańcy skoro na spotkanie z panem Grosickim trzeba zdążyć godziny 14. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, najmocniej przepraszam, ale filmik https://www.youtube.com/watch?v=BDOw5Mvi9nc dot pytań o zwrot dotacji oraz o doktorat był zablokowany do tej chwili ponieważ była włączona opcja prywatny użytek. Już jest publiczny.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie Pawle po odsłuchaniu tego nagrania dochodzę do wniosku,że pan Wójt nie ogarnia tego co się dzieje w gminie,a już ironiczna wypowiedż na temat mediów społecznościowych nie licuje z zajmowanym stanowiskiem,a radni niestety są bardzo zachowawczy,uważają,żeby czasem nie zadać niewygodnego pytania,panuje istna sielanka,a z naszej nowej władzy bije straszna buta.

saskya
Gość
saskya

Cóż blog jest bardzo niewygodny dla władzy. Ale na nagraniu słychać, jak pan radny mówił o FORUM, nie użył słowa ” blog”. Natomiast pan wójt odpowiedział, że nic nie wie i nigdy nie czytał BLOGA. Taaa jasne 😉

Druga sprawa, pan Paweł pisał, że sesje nagrywała pracownica gminy. Ja nie rozumiem, czemu tego nagrania nie ma gminnej stronie? A mieszkańcy muszą nagrywać prywatnymi kamerami sesje rady gminy! To się nadaje do gazety normalnie.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

jakiej gazety? One wszystkie sa polityczne. Na sesji był jakis redaktor z radia Kielce, posiedział, potem w przerwie pogadał z radnym, chyba z panem Świerczem, potem z wójtem pogadali na uboczu i facet zniknał. Tak samo jak szybko ulotnił sie radny powiatowy z naszego terenu. Ja apeluję do pana wójta zeby na drugi raz nie chował się po katach z redaktorem, proszę stanąć między nami mieszkańcami i wtedy udzielać wywiadów.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To była uzupełniająca się wzajemnie z przewodniczacym Grosickim seria ironicznych i wrecz bezczelnych zachowań po tym jak pan Świercz użył zwrotu media społecznościowe. To wszystko jest na nagraniu. Tak nie wolno , to było coś wyjątkowo płytkiego! Tym bardziej, że na początku sesji pan Grosicki użył zwrotu : witam miejscowe media. No chyba że witał tą pania z biblioteki co siedziała za mna z kamerami. Ale ona to była media gminy, więc chyba witał mnie. A za kilka godzin udawał greka, ze nie wie o co chodzi żeby przypodobać się wójtowi.

Łukasz
Gość
Łukasz

a po coz kierownikowi oswiaty doktorat z ekonomi i to juz 3 rok tego doktoratu to chyba wyjatkowo pod gorke ma…

xx
Gość
xx

Może nie jestem wielbicielem Pana Wójta ale należy się szacunek dla sprawowanego urzędu,ma gośc wizje funkcjonowania naszej Gminy niech pokarze co jest w stanie dla niej zrobić ,uważam ze doktoraty i stopnie naukowe ,nie koniecznie świadczą o racjonalnym myśleniu w sprawach własciwego zarządzania budżetem gminy.Drastyczne może nie do końca posunięcia Pana wójta uważam jak za najbardziej słuszne.Wyprowadzenie Gminy z tej zapaści wymaga naprawdę odważnych decyzji,czy to się komu podoba czy nie taka kolej rzeczy jest przymusem.Panie Pawle Arabasz w większości z Pana komentarzami się zgadzam, ale to że widzi Pan pewne sprawy tylko w szaraych kolorach jest dla mnie zastanawiające.Może… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę pana, absolutnie nie widzę niczego w szarych kolorach, powiem nawet , ze widzę wszystko bardzo wyraźnie i w kolorowych barwach. To pan chyba w szarych barwach mnie postrzega – ma pan do tego prawo. Co do tego co zrobiłem to chyba nie muszę się wypowiadać bo moje wpisy mówią same za siebie, staram się nazywać wszystko po imieniu i wskazuję fakty. A co do naruszenia prawa, to proszę mi powiedziec, o jakie naruszenie prawa panu chodzi, z chęcia się odniosę do wskazanego przez pana naruszenia prawa.

xx
Gość
xx

jazda po alkoholu, sprzedaż alkoholu i papierosów często „na sztuki” nie dość że nieletnim to jeszcze po cenie droższej niż gdyby kupowali cała paczkę od razu , spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, jazda w terenie zabudowanym z niedozwolona prędkością, przeładowane samochody ciężarowe to o czym pan pisze od kilku miesięcy i co staje się już nudne czyli marnotrawstwo pieniędzy, kradzieże, zakłócanie miru domowego

ZZ
Gość
ZZ

Oj oj oj. Jeżeli to wszystko prawda to mam dobrego nosa do ludzi. Ja słyszałem z jego ust słowo „pier..lony” to od razu sobie pomyślałem że taki „prawy” to chyba jednak nie jest i swoje „za uszami” musi mieć.

pawel arabasz
Gość

Kurde, ale koncert życzeń…………….jazda po alkoholu, sprzedaż alkoholu i papierosów często „na sztuki” nie dość że nieletnim to jeszcze po cenie droższej niż gdyby kupowali cała paczkę od razu , spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, jazda w terenie zabudowanym z niedozwolona prędkością, przeładowane samochody ciężarowe ……………Proszę Pana, w mojej osadzie Piekoszów pod Lasem absolutnie tego rodzaju naruszenia prawa nie występują. Kradzieże również nie. Miru domowego również u nas nikt nikomu nie zakłóca. Jeśli Pan u siebie coś takiego widzi to dlaczego Pan sam nie reaguje? Proszę interweniować osobiście lub wzywać uprawnione do działań organy Ścigania. A co do MARNOTRAWSTWA, to… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Panie Blogu proszę wykasować mój poprzedni wpis bo wyszło mi tam coś podwójnie. Tu jeszcze raz: A Pan Arabasz znowu chce mnie wylegitymować !?! Nie wiem skąd taki nawyk. Przypominam że jesteśmy na Blogu. Interesów swoich nie mam zamiaru tu załatwiać więc mój adres i nazwisko nie jest potrzebne. Wystarczy że podałem że jestem mieszkańcem Brynicy, do gminy chodzę tylko jak potrzebuję jakiegoś świstka, i też mnie tam wiele wkurza jak w innych urzędach. W pierwszej turze głosowałem na Białackiego, a w drugiej na Piątka. Bo Białacki mi podpadł i Piątek okazał sie być lepszym (to oczywiście moje odczucie) Przyznam… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No i nie odniósł sie Pan do niczego co mi chciał zarzucić.

ZZ
Gość
ZZ

Proszę dokładniej czytać co ja Panu takiego zarzuciłem. Do tego jednego zarzutu sie odniosłem.

ZZ
Gość
ZZ

Chyba pomyli mnie Pan z xx ?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No i niech pan powie kto pogubił to społeczeństwo.

Łukasz
Gość
Łukasz

wyraz „pokarze” piszemy przez „ż” a nie przez „rz”

kronikasz
Gość
kronikasz

Tak wyglada skrot sesji Naczelnej Rady Wyrozumialych.
Skrucona wersja Andrewa B-=-=–go.Mam nadzieje, ze nie naruszylem dobrego imienia Andrewa.

pawel arabasz
Gość

Od dnia sesji ciągle mam to w głowie a jak już mam komputer przed sobą to ulatuje mi to z głowy: Dziękuje Urzędowi Gminy w Piekoszowie za możlwiość napicia sie kawy lub herbaty. Miałem swój napój, ale że sesja długo trwała, więc w ostatniej przerwie skorzystałem z tej uprzjmości i napiłem się kawy. Dziękuję!

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

smaczna była

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie, po smaku była to Tchibo Famili, ta żółta. Nie lubie jej.

ZZ
Gość
ZZ

Mam jeszcze coś do Wójta. Te widoczne na ostatnim filmie komentarze na temat tych „mediów społecznościowych” nie były na poziomie. Nie ma pan obowiązku tu zaglądać, a więc też wyrażać żadnych komentarzy, choć gdyby to Pan umiejętnie i dyplomatycznie zrobił to pewnie by Panu wcale nie zaszkodziło. Nie twierdzę że wszystkie wpisy są tu na Pana poziomie, ale proszę się nie dziwić, w końcu to komputery teraz nawet GOPS rozdaje. Niech Pan pamięta że czasami lepiej jest nie powiedzieć nic.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

spójrz obiektywniej na to jak wójt może inaczej reagować na takie wpisy w których jest szyderstwo i wyśmiewanie się ,plotki wyssane z palca , to jest głowa naszej gminy i jej się też należy szacunek,Zamiast pomagać robimy sobie drwiny

ZZ
Gość
ZZ

Na chamstwo po prostu nie reaguje się wcale wszystko inne jest zniżaniem się do tego samego poziomu.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co ty tu za bzdury rozsiewasz? Podaj jakies przykłady na to co mówisz, bo jak widzisz prawie wszyscy blogowicze jak coś napiszą to i starają sie to jakoś uzasadnić , opisac. A ty co? Oskarżasz nie wiadomo kogo, nie wiadomo za co.

ZZ
Gość
ZZ

Może jest tu trochę nieprzejrzyście ale to była moja odpowiedź dla mieszkańca gminy. I nikogo nie oskarżam. A pan widzę że jak w jednym miejscu nie może nic więcej napisać to zaczyna się mnie czepiać w innym miejscu. Jak ma Pan jakieś konkretne zarzuty co do moich wpisów to proszę je podać. Ja do Pana żadnych nie mam, wyraziłem jedynie moją oponię że agresywnych krzykaczy nie lubię, a lubić się chyba nie musimy?

no cóż
Gość
no cóż

A ja… jestem osobą oburzoną!!! Dlatego iż osoba bez żadnego wykształcenia (ktoś ze świetlicy w szczuk…) ma obiecane 3/4 lub cały etat. Qwa… nawet matury nie ma…. a konflikt za konfliktem sieje…

gość
Gość
gość

To u Ciebie ma taka osoba dopiero podjąc pracę…..
a u nas w Piekoszowie na Świetlicy taka Pani już pracujebez wykształcenia, praktyki itd…..Nie dziwi mnie fakt że ma taki etat gdyż szwagierka, bratowa i brat tej Pani pracują w Urzędzie Gminy. Za wójtą Dąbrowę do tego składu doliczyć można było jeszcze Mamusię pracującą w przedszkolu, na szczęście już nie wprowadza swoich prymitywnych, prostackich metod wychowawczych w życie……
Obawiam się tylko oby nam się nie sprawdziło nasze Staropolskie przysłowie,, Jakie jabłko taka skórka jaka matka taka córka,,…….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co ty bredzisz nikt w szkole bez wykształcenia nie pracuje. Chyba, ze się mylę jeśli tak to mnie oświeć i napisz kto to taki.

gość
Gość
gość

Obawiam się że nie bredzę. Przykro mi. Może wypowiedzą się inni blogowicze na ten temat, jak również moze ktoś z rodziców opisze co się stało kilka dni temu w szkole jak ta Pani nie dopełniła swoich obowiązków.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Pani o której piszesz jest na stażu z BP jako pracownik interwencyjny. Pomaga w świetlicy wyprowadzać dzieci na busy. Więc nie popadajmy w skrajności, że musi mieć dyplom i doświadczenie. Faktem jest, że z pracą na terenie GP jest bardzo ciężko i i można ją dostać tylko po znajomości więc tym bardziej kolą w oczy takie sytuacje jak opisujecie. Jeśli UP finansuje takich pracowników i mogą wesprzeć placówki na terenie gminy a biedna gmina nie dokłada do tego to chyba tylko na plus.

gość
Gość

Nikt ze szkoły nas jako rodziców nie informuje czy jest to pracownik interwencyjny czy etatowy.
Wolałabym żeby ta Pani jednak naszych dzieci nie wyprowadzała na busa, niech robią to nasze wieloletnie kompetentne pełne zaufania Świetliczanki.
Nie ufam jej po tym co się ostatnio stało, aż huczy o tej sprawie w szkole, gdyby ta sutuacja przytrafiłaby się mojemu dziecku gwarantuje ze na drugi dzien nie byłoby jej w Świetlicy.
Ot taka wielka Gminna Kochająca się rodzina czywiscie jak najbardziej czysty zbieg okolicznosci i nikt nie powinien poruszac tego tematu, zadawać zbędnych pytań….. sprawa jasna i oczywista dla wszystkich. Pozdrawiam.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

nie wiem co się przytrafiło ostatnio w szkole oświeć mnie jak możesz

paweł arabasz
Gość
paweł arabasz

Nie dało by sie jaśniej napisać o co chodzi z tym zdarzeniem?

mama
Gość
mama

Jestem swiadkiem incydentu z udzialem tej pani, sprawa zostala zgloszona do Urzedu Gminy . Zainteresowanych odsylam do Urzedu. Dalsza dyskusja nie ma juz sensu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To super nasze dzieci uczone są przez nauczycieli bez kwalifikacji i z wyrokami. Staczamy się?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Chciałbym podziękować Panu który odśnieżył nam dziś drogę. Proszę go tylko, aby jeżdził środkiem drogi, ponieważ jak zahaczy pługiem o te nieszczęsne boczne muldy to go zawinie wokół osi i wyląduje w rowie. Piszę to naprawdę poważnie, bez złośliwych podtekstów.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W Zagnańsku rodzice dzieci z likwidowanej placówki szkolnej chcieli wójtowi oczy wydrapać, ratował sie wezwaniem Policji. Dobrze, że u nas społeczeństwo jest inne. Coś wam powiem, w poniedzialek idąc na sesję zagadnąłem czterech mężczyzn stojących na wprost sklepu pana Cedry, normalni, znani mi z widzenia panowie, absolutnie nie żaden element. Powiedziałem do nich: panowie, dzisiaj sesja budźetowa, ważą się losy gminy ,zamiast tu marznąć chodźcie ze mną na sesje. Wiecie co usłyszałem w odpowiedzi? – Nie chcemy tych złodziei oglądać. więcej o nic nie pytałem.

Łukasz
Gość
Łukasz

chciałem zaapelować do państwa radnych aby na najbliższej sesji (może nawet nadzwyczajnej) przyjęli uchwałę w której wezwali by miłościwie na panującego, wszech opiekuna, dobroczyńce wdów i sierot do objęcia, w dowód zasług dla społeczności lokalnej tak zaszczytnego i ważnego fotela posła RP .

gosc
Gość
gosc

Lubie to!!! To do Pana Łukasza.:)

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Na stronie UG Piekoszów znalazło się takie ogłoszenie http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1517 z dnia 28 stycznia a zatrudnienie ma być od 1 lutego? co to jakaś błyskawiczna rekrutacja??

xx
Gość
xx

Panie blogu odniosę się tu do Pana komentarza o tzw.artyście ,nie jest to zadanie dla administratora aby nakazywał jakie komentarze mają się pojawiać ,nie można wprowadzać dyktatury,nie jest Pan z tamtej epoki.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Następna próba zamknięcia Panu ust?

ZZ
Gość
ZZ

Nikt nikomu ust nie zamyka. Jest regulamin i wszystko jest jasne. Jeżeli wpis go nie narusza to powinien się pojawiać, a czasami się nie pojawia.

xx
Gość
xx

Paweł nie mogę zrozumieć gdzie ty widzisz próbę zamknięcia administratorowi ust,może nie zrozumiałeś moich intencji , miałem na uwadze to aby prowadzący powstrzymywał się od komentowania wypowiedzi ze zrozumiałego względu,komentujący sytuacje w gminie i działania wójta oceniają w różnych kategoriach i o to mi właśnie chodziło a nie jak twierdzisz o zamknięcie komukolwiek gęby. Pawle czy uważasz że do twoich komentarzy nie można mieć zastrzeżeń że są stronnicze,a jakaś dziwna obrona administratora też może dawać dużo do myślenia .

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Administratora tego Bloga na oczy nie widziałem. Nic praktycznie o nim nie wiem, oprócz tego co sam o sobie napisał. Udzielam się tutaj tylko dlatego, że bardzo popieram i widzę sens istnienia tego medium społecznego. Gość robi to całkowicie za darmo. Pokaż mi kogoś jeszcze kto tak się poświęca?

xx
Gość
xx

Pawle jestem bardzo ciekawe dlaczego nie widzisz pozytywnych zjawisk jakie dzieją się w naszej gminie również w urzędzie nasuwa mi się myśl aby kojarzyć cię z jedną z partii opozycyjnych,której jak myślę jesteś zagorzałym przeciwnikiem.Paweł nie miej pretensji do Pana wójta o to że w zimie nie ma śniegu na drogach ZARTOWAŁEM.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Oświeć mnie o jakich pozytywnych zjawiskach w naszej gminie piszesz? Wybacz, ale ja ich nie widze. , no po prostu nie widzę. Mam na myśli zjawiska korzystne dla ogółu społeczeństwa, a nie dla wybranych jednostek.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Skoro poruszyłeś sprawę partii to daję ci słowo honoru, że jestem całkowicie bezpartyjny, nie mam nic wspólnego ani też nie żywię nawet cienia sympatii do żadnej z partii do których poprzylepiali sie dzisiejsi „uzdrowiciele gminy”. Mam co prawda jakiś cień sympatii i zrozumienia dla pewnej marginalnej niestety partii dzialającej w Polsce, ale zapewne jej nie znasz. Dopowiem więcej, to co robię i piszę robię tylko i wyłącznie jako Paweł Arabasz mieszkaniec gminy Piekoszów, nie wiążą mnie z nikim żadne układy.

xx
Gość
xx

Paweł skoro twierdzisz że nie znasz osobiście Pana bloga ,nie miałeś z nim żadnych kontaktów poza portalem to skąd stwierdzenie że on to robi za friko,z tego co ja wiem to administrowanie wiąże się z uzyskiwaniem wymiernych korzyści i nie wciskaj kitu ludziom że jest to tylko dobroczynnym ruchem jak to nazywacie społecznym.Proszę o komentarz .

pawel arabasz
Gość

Jak to skąd wiem? Pan Blog sam o tym pisał. Poza tym dwukrotnie ja prosiłem Pana Bloga o to aby ogłosił, że chce umieszczać jakieś płatne reklamy aby coś mu sie zwróciło za włożony wysiłek i czas. Nie odniósł sie do dzis do mojej propozycji, pomimo że sam bym ze dwie takie miejscowe reklamy mu zlecił prywatnie. Jakie on ma mieć profity skoro reklam nie zamieszcza? O czym ty piszesz i co chcesz mi wmówić, i niby dlaczego ja mam ci sie tłumaczyć z tego kogo znam a kogo nie znam. Jeszcze raz jednak oświadczam, pana Bloga nigdy na oczy… Czytaj więcej »

sasa
Gość
sasa

To wielkie dzięki, że jest ktoś taki jak Pan i parę jeszcze innych osób w tej gminie którzy nie boją się zadawać trudnych pytań i dążyć do wyjaśnienia nie jasnych sytuacji. Szkoda tylko, że w śród władz gminy myśli się tylko o znajomkach a trudne sprawy zamiata pod dywan.

xx
Gość
xx

Panie blogu od powstania tego forum mam o nim jak najlepsze zdanie z małymi wyjątkami NIE WINIĘ PANA,ALE JAK widzę komentarz Pawła z jaką żarliwością Pana broni nie wiem przed czym to dostaję skurczów ,a tak poza tematem to nic mu nie chcę wmówić a jego znajomi na pewno mnie nie interesują i nie chcę jego tłumaczeń,jak on to ujął.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odnoszę się do WŁAŚCIWEJ POSTAWY SPOŁECZNEJ a nie człowieka!

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Tak odnośmie szkół i nauczycieli to może ktoś słyszał coś o Pani Dyrektor z Zajączkowa? Podobno też ma coś na sumieniu! Ciekawi mnie ta sprawa. Czyżby szkoły też były na bakier z prawem?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Może, przecież była z namaszczenia D. A została dyr. dzięki pewnemu panu który trząsł i na nieszczęście znowu po przerwie zaczyna swoje rządy w gminie. Ludzie wiedzą kto się wyśmiewał i kpił z nich. Pamiętają też i z utęsknieniem czekają kiedy przyjdzie na niego pora. A PRZYJDZIE!!

ZZ
Gość
ZZ

A która nie ma?
Podpisano
Mieszkaniec Brynicy

xx
Gość
xx

Paweł jest OK.topór zakopany.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja nie wojowałem ani z Tobą, ani z nikim, tak więc zakopujesz swój topór.

kronikasz
Gość
kronikasz

Mam pytanie odnosnie usunietego watku na temat szkoly w Brindizi.
Poniewaz wszystkie posty sa usuniete, a ja nie mam wiedzy na ich temat, prosze wiec o przypomnienie o co dokladnie chodzilo, ze administrator usunol post o szkole w Brynicy.
Jednoczesnie przypominam adminowi, o moim poscie na temat Andrewa , Zwanym Borowym.
Nie zostal on opublikowany, pomimo faktu , ze nie zostaly uzyte , imiona , nazwiska , fakty , daty.Czekam cierpliwe.

kronikasz
Gość
kronikasz

Postanowilem postawic sie w roli Admina na kilka dni.
Czytajac wszystkie posty staralem sie je rozumiec tak jak mnie pani od j polskiego uczyla.A uczyla mnie dobrze.
Zatem…
Do dzis nie rozumiem , dlaczego moj wpis o Andrewie Borowym ne zostal opublikowany.
Jest to bardzo wazny wpis.
Poczekam jeszce , moze uzyskam odpowiedz na moje pytanie, bo do dzis nie Wyjasniles tego do konca?
Oczekuje tez na przypomnienie tematu szkolnego , pracownikow , sytuacji w Brynicy.
Post zostal usuniety.Rozumiem, chyle czolo. Smierdzi to prokuratorem.Hmmmmm, sprawdzilem dzialnosc stowarzyszenia itp, itd , krs , raporty, zaplacilem za aktualne sprawozdania, zmartwilem sie. Bardzo sie zmartwilem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie komendancie OSP,a może o straży pan powie

xx
Gość
xx

Kronikarz wstrzeliłeś się w temat ,może wtajemnicz nas bardziej ,temat szkół i jak twierdzisz zaniedbań jest bardzo ciekawym ponieważ w większości dotyczy wszystkich mieszkańców naszej gminy i jest ważne jacy ludzie edukują nasze pociechy BRAWO BRAWO BRAWO.

kronikasz
Gość
kronikasz

Oj tam oj tam. Zaraz prokurator , obawy, organa scigania itp itd. Poprostu dowiedzialem sie po czasie , ze byl wpis na temat Szkoly w Brynicy. Poprostu go nie przeczytalem. Poprostu grzecznie poprosilem o przypomnienie , skoro to niemozliwe to okej, nie ma problemu. Poprostu nie mam mozliwosci monitorowania wszystkiego 24/7, ot i cala historia. A jesli chodzi o wpis na temat Andrewa, to zdaje sie , ze Miales Przemyslec i zastanowic sie nad umieszczeniem po wykropkowaniu kilku wyrazow . Nooo i czekalem cierpliwie , nic sie nie stalo to postanowilem zapytac. Zdaje sie , ze czekalem ponad tydzien. Jesli… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W kwestii pani ze świetlicy mam pytanie na której swietlicy ta pani pracuje w szkole podstawowej czy gimnazjum i co takiego zrobiła bo nie jestem w temacie, bo coraz gorsze rzeczy słysze o tej placówce i opinia opinia o tej szkole coraz gorsza co się tam dzieje ? może ktoś napisze cos więcej na ten temat.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

O jakieś zapomniane przy autobusie dziecko chodzi, ale szczegółów nie znam,.

ZZ
Gość
ZZ

Może by ktoś coś jeszcze napisał?
Brakuje 8 komentarzy do „200”

ZZ
Gość
ZZ

Troche sportu nie zaszkodzi 😉