Relacja z sesji rady gminy 29 grudnia 2014

Jak to mówią mądrzy ludzie – lepiej późno niż wcale 😉 tym bardziej, że w komentarzach widać, że zapotrzebowanie społeczne jest. Nie byłem na całej sesji ale co nieco udało mi się nagrać. Także – miłego oglądania 😉

Sesja rozpoczęła się od informacji wójta na temat pracy od ostatniej sesji – w sumie nic ciekawego ale może ktoś będzie chciał posłuchać:

Kolejny punkt to informacja na temat działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w wykonaniu Małgorzaty Tarczyńskiej – kierowniczki tej instytucji. I to jest już dużo ciekawsze nagranie, co prawda dość długie ale moim zdaniem – warto dotrwać do końca.

Pozwolę sobie tu wyrazić moją subiektywną opinię (może będziecie mieli inne odczucia). Otóż uważam, że to co zaprezentowała na sesji kierowniczka GOPS-u to jawne kpiny z rady i mieszkańców. Jak to możliwe, że osoba zarządzająca tą instytucją od wielu lat i pobierająca za to nieprzyzwoicie wysokie (moim zdaniem) wynagrodzenie, nie potrafi odpowiedzieć na żadne z pytań zadanych przez radnych? Zresztą – posłuchajcie sami:

Więcej nie wytrzymałem i obowiązki wzywały więc musiałem się ewakuować z sesji.

Oto uchwały podjęte na sesji 29 grudnia 2014:

 • Uchwała Nr V/13/2014 w sprawie  zmiany budżetu gminy na 2014 rok.
 • Uchwała Nr V/14/2014 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2014-2025.
 • Uchwała Nr V/15/2014 w sprawie  zmiany uchwały Nr VIII/69/2011 Rady Gminy Piekoszów z dnia 30 czerwca 2011 roku w sprawie ustalenia wysokości diet zryczałtowanych przysługujących sołtysom.
 • Uchwała Nr V/16/2014 w sprawie  przyjęcia „Programu współpracy Gminy Piekoszów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok”.
 • Uchwała Nr V/17/2014 w sprawie  przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2015 rok.
 • Uchwała Nr V/18/2014 w sprawie opłat za pobyt dziecka w Żłobku Gminnym, maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od ponoszenia opłat.
 • Uchwała Nr V/19/2014 w sprawie  ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały
  Nr LVII/384/2014 Rady Gminy Piekoszów z dnia 21 marca 2014 roku w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury: Gminnej Biblioteki Publicznej
  w Piekoszowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie.
 • Uchwała Nr V/20/2014 w sprawie  odwołania Skarbnika Gminy Piekoszów.
 • Uchwała Nr V/21/2014  w sprawie  powołania Skarbnika Gminy Piekoszów.
 • Uchwała Nr V/22/2014 w sprawie  zmiany uchwały Nr II/8/2014 z dnia 05 grudnia 2014 roku w sprawie  powołania składów osobowych komisji stałych Rady Gminy Piekoszów.
 • Uchwała Nr V/23/2014 w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Gminy Piekoszów na 2015 rok.
 • Uchwała Nr V/24/2014 w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2015 rok.

44
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
goscppNostalgiaobserwator IIsaskya Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vxv
Gość
vxv

dziekuję za relację z sesji ale już odsłuchałam na BCK Piekoszów i jest cała sesja nie urywek

vxv
Gość
vxv

nie tyle trwała w skrócie można się wszystkiego dowiedzieć a szczególnie głosowania nad ustawami,w przeciwieństwie do pana relacji

yxy
Gość
yxy

Ale na stronie BCK ten filmek jest najlepiej jak można ocenzurowany brawo takich /informacji !!!/nam potrzeba cenzorzy ? . Panie blogu zlituj się Pan i nagrywaj aby choć trochę obiektywnej prawdy można się dowiedzieć

Anonimowo
Gość
Anonimowo

sądząc po wpisach na pewno prawdy się nie dowiesz

vxv
Gość
vxv

uchwała V/13/2014 mówi jak się nie mylę o oszczędnościach jak tak to BRAWO PANIE WÓJCIE

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A konkretnie o jakich oszczędnościach mowa i jakie głosowania, bo z filmiku BCK tego się nie dowiedzieliśmy. No chyba że oglądamy dwie zupełnie inne relacje: dla bardziej i mniej wtajemniczonych?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

przeczytaj sobie ustawę

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A która to USTAWA mówi o oszczędnościach w Gminie Piekoszów?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja mam pytanie dlaczego w Piekoszowie w szkolnej bibliotece są 2 panie, chyba po to aby jedna sama się nie nudziła. Dla oszczędności powinna być 1, skoro „o rzut beretem”jest biblioteka gminna wyposażona po zęby.

borówka
Gość
borówka

Masz rację. To samo dotyczy dwóch sekretarek. Czy naprawdę jest tyle roboty papierkowej, że jedna nie da rady? W prywatnej firmie w której pracuję (zatrudnionych ok. 400 osób) jedna młoda osoba prowadzi sekretariat, a dodatkowo pomaga – w zależności od potrzeb – kadrowej lub księgowości. No ale cóż… szkoła to jednak budżetówka, tu panują inne zasady.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Jak się nie mylę, to Wójt nie ma bardzo wyjścia i oszczędności musi robić – zgodnie z planem naprawczym. Więc nie wiem za co te brawa? Jeżeli chce jeszcze pourzędować, to musi cokolwiek robić! A ludzie patrzą na ręce, oj patrzą…i czekają kiedy nasz Wójt odwiedzi nasze wsie i zda sprawozdanie z dotychczasowych prac. Będzie o czym rozmawiać!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

według ciebie to nie jest prawo do dumy ,to ja już nie wiem co tu jest grane ,Tak żle i tak niedobrze

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Rozpiera mnie dumna ponieważ w naszej Gminie wszystko odbywa się w sposób demokratyczny łącznie z konkursami na kluczowe stanowiska, bo pijemy wodę za ponad trzy zł. o niepszlakowanej jakości, bo zgodnie z Art. 68 Konstytucji RP mamy pełny dostęp do świadczeń medycznych, ktoś za mieszkańców już wybrał nawet Ośrodek Zdrowia który spełnia nasze wymagania, tylko dlaczego bez jakiejkolwiek konsultacji z nami, nie wspomnę o świetle, którego po północy próżno szukać na wybranych wsiach i wreszcie ten nieszczęsny autobus, którym nikt nie jeździ a do którego w ramach oszczędności trzeba dokładać!!! Tyleż powodów do dumy

BoBik
Gość
BoBik

Tak ten nieszczęsny autobus to totalna porażka zgadzam się. O co chodzi z tym Ośrodkiem Zdrowia bo nie wiem? Pozdrawiam.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

W Ośrodku Zdrowia Miedzianka od miesiąca nie ma lekarza choć na stronie internetowej OZ nie ma wzmianki, że lekarz nie przyjmuje a telefon milczy. Niestety dowiedziałam się, że Ośrodek Zdrowia zostanie zlikwidowany. Oczywiście nikt nie pytał się pacjentów czy zasadna jest likwidacja ośrodka.Wygląda mi to na kolejny wspaniały pomysł robienia oszczędności kosztem społeczeństwa. W tym wypadku oszczędzamy na ludziach chorych i starszych. Chora sytuacja!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jak to oszczędzamy przecież jest ośrodek zdrowia w Piekoszowie ,W gminie Strawczyn jest w Strawczynie sprawdż czy w innych gminach są dwa ośrodki zdrowia ,kiedyś był jeszcze w Jaworzni został zlikwidowany i co się stało czyż ci ludzie są bez opieki chyba nie,Zadbajmy dobrze o jeden żeby był z dobrym personelem medycznym i lekarzami różnych specjalizacji

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ten ośrodek zdrowia też niech zlikwidują. I tak większość ludzi przepisało się do ZAPIECKA. To da wymierne oszczędności. W tym ośrodku pacjent traktowany jest jak intruz, a tak być nie powinno.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

To może zlikwidować w Piekoszowie a zostawić Miedziankę. Wyjdzie na to samo z Piekoszowa do Bławatkowa bilet kosztuje tyle samo co z Bławatkowa do Piekoszowa. Nie pomyślałeś o tym drogi Anonimie, że dla nas to oszczędność w portfelu i oszczędność czasowa! Poza tym jak poradzą sobie lekarze w OZ Piekoszów z dodatkową liczbą pacjentów, kiedy już teraz odmawiają wizyty ze względu na dużą liczbę rejestracji? Dwa razy byłam odesłana z kwitkiem…Telefonicznie też graniczy z cudem, żeby się zarejestrować. Czy to nie jest ograniczony dostęp do opieki medycznej? Wciąż coś się nam odbiera i ogranicza, mam tego serdecznie dosyć!

pawel arabasz
Gość

Opowiem wam sytuację jaka miała miejsce w Piekoszowskim ośrodku zdrowia kilkanaście lat temu. Ogólnie ja należałem do polikliniki, ele powodowany miejscowym patriotyzmem postanowiłem,że moje dzieci będą szczepione i prowadzone przez miejscowych asów medycyny, szkoła na miejscu to niech i opieka medyczna będzie na miejscu. Pojechałem zaszczepić moje dziecko jeszcze w wieku niemowlęcym, czyli na rękach noszone. Widzę dwa wejścia , dla chorych i dla zdrowych dzieci, to dla zdrowych zamknięte. No dobra, wejść trzeba, wchodzę ogólnym, w sali przyjęć widzę grupę rozwrzeszczanych na siebie „chorych” okupujacych wejście do gabinetu pani Sojowej. Chyłkiem z dzieckiem pod połą kurtki przemknąłem do śluzy… Czytaj więcej »

BoBik
Gość
BoBik

Tak to prawda traktowanie pacjentów w Ośrodku Zdrowia pozostawia wiele do życzenia, ale paniska były – są – i będą. Tylko zapominają, że nie ma ludzi niezastąpionych. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość

Również pozdrawiam, ja opisałem to spotkałem kilkanaście lat temu, nie wiem co tam jest dziś. Może i jest lepiej. Nie wiem.

saskya
Gość
saskya

No właśnie to było kilkanaście lat temu. Po co opowiadać o pracownikach ośrodka zdrowia z poprzedniej epoki? Te pielęgniarki co teraz pracują to kilkanaście lat temu chodziły zapewne do przedszkola. Kilkanaście razy korzystałam z naszego ośrodka zdrowia i nie mam złych doświadczeń. Zawsze bez problemu się rejestrowałam, również telefonicznie. Nigdy tez nie warowałam pod przychodnią od 5 rano, żeby się zapisać do lekarza. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś palił w rejestracji, zawsze jestem grzecznie załatwiana. Rodziców z małymi dziećmi zawsze przepuszczam w kolejce, nawet jak mnie o to nie proszą. Chociaż zauważyłam, że pielęgniarka wprowadza dzieci poza kolejką o co… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Opisałem to co miało miejsce kilkanascie lat temu i wyraźnie to podkreśliłem, że było to kilkanaście lat temu. Napisałem to bo ktoś akurat poruszył temat ośrodka zdrowia, a po drugie miałem taki kaprys a ty nie będziesz mnie tutaj ustawiał co mam pisać a co nie. Ani słowem nie krytykuję w moim wpisie obecnego stanu, bardzo się cieszę, że teraz jest inaczej.

saskya
Gość
saskya

Ten autobus jeździ koło mojego domu. Dziś widziałam jak jechał nim JEDEN pasażer.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oszczędzamy kosztem mieszkańców. Zwalniani są mieszkańcy. Za niegospodarność winę ponoszą mieszkańcy. Dlaczego odpowiedzialności nie poniósł były p. sekretaz, który musiał wiedzieć co się dzieje. Wramach tego dostał kierownicze stanowisko w gminie. Ludzie ta gmina to PATOLOGIA.

pawel arabasz
Gość

Polecam powrót do mojego artykułu pt PATOLOGIA I MARNOTRAWSTWO http://blog.piekoszow.eu/2014/08/patologia-i-marnotrawstwo.html zamieszczonego przez Pana Bloga latem 2014r . Przy okazji zdarzenia które opisałem ujawniła się cała zaskorupiała i usadowiona w naszej gminie Urzędnicza Patologia. Ujawnił się nepotyzm, marnotrawstwo, nie liczenie się z niczym i z nikim, prywata, rozpasanie, bezczelność, zachowania korupcyjne, ustawianie ofert pod swoich, chamstwo, kłamstwa. przekraczanie uprawnień, niedopełnienie obowiązków, ukrywanie dokumentów, łamanie przepisów o prawidłowym sporządzaniu dokumentacji. Jeśli jakiś urzędnik lub wójt czuje się obrażony moimi słowami to niech mnie poda do sądu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Boze mój Boże widzisz a nie grzmisz rod głupi że oszaloł

Anonimowo
Gość
Anonimowo

w głowie szumi sercu grzeje,nie wiadomo co się dzieje ,ale ty już pewnie wiesz że to moja złość do ciebie jest

saskya
Gość
saskya

My się tu nagadamy, pokazujemy jak się dostaje wysokie stanowiska, niekompetencje urzędników itp., a i tak nic się nie zmienia, pewne osoby w naszej gminie niczego się nie boją i dalej robią co im się podoba. To smutne…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

sam dałeś sobie odpowiedż niekompetentnych urzędników trzeba zwolnić

saskya
Gość
saskya

Bardziej chodziło mi o to, że nie ma mocnych na pewne niejasne sprawy. Co z tego, że sobie o tym pogadamy, jak dalej jest jak widzimy.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jak to nie ma mocnych? Jesteśmy w stanie z łatwościa oczyśćić naszą gminę z tych patologii które ją trawią nie włączając do tego prokuratury bo to nam nie jest jako gminnej społeczności potrzebne.Jeszcze raz przedkładam do rozważenia propozycję utworzenia Gminnej Rady Seniorów, na razie mam dwóch chętnych, ale to za mało. Jesli ktoś byłby jeszcze zainteresowany proszę o kontakt do mnie pod nr 886366653. Wystarczy na chwilę zadzwonić, ja oddzwonię. Ta idea naprawde sprawdza sie w innych gminach nawet w miejskich. Rozpasanie urzędników zostało tam zdławione.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, przejrzałem nagrany przez Pana filmik i tak jak Pan pozwolił sobie na subiektywną ocenę, tak ja zmuszę się do tego aby swojej subiektywnej oceny tego cyrku który Pan nagrał nie wyrażać. Wierzę jedynie, że prędzej czy później zadziała jakaś gminna mądrość i zatriumfuje nad tym wszystkim co jest .

obserwator II
Gość
obserwator II

Panie Blogu nie wie Pan kiedy referendum? bo na Piekoszowie już huczy……………..

pp
Gość
pp

referendum w sprawie czego?
jak odwołania wójta to dawać, dawać- ja z chęcią zmienię swój wybór z wyborów …..
popełniłem błąd z chęcią się poprawię

Anonimowo
Gość
Anonimowo

już chodzą i zbierają podpisy szukaj ich , a nie siedż przed komputerem i pisz brednie

gosc
Gość
gosc

Żartujecie z tymi podpisami?

Nostalgia
Gość
Nostalgia

Miło się zrobiło na forum więc i ja napiszę słówko od siebie że z całej tej sytułacji w naszej gminie zaistniał mały pozytyw w postaci zmiany przewoźnika naszych dzieci. Jest to bardzo pozytywna zmiana, do byłego przewoźnika było bardzo wiele zastrzeżeń, bezpieczeństwa a przede wszystkim kultury osobistej.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeśli o kierowców to są OK, czego nie mogę powiedzieć o właścicielu, bo go po prostu nie znam. Ale nie mów mi że te autobusy są bezpieczne. To stare rumple do których strach wsadzać dziecko. wiele razy zgłaszałam ten problem np. do ITD i nic, więc nie pisz o zmianie na lepsze. Ten przewoźnik po prostu ma większe plecy i już. A ja rozwiązałam ten problem sama wożę dziecko, bo mam taką możliwość. A co inni którzy nie mają takiego wyjścia? Dziecko jedzie a rodzic drży ze strachu. Ot to ta zmiana na lepsze.

Nostalgia
Gość
Nostalgia

Tak, jeśli chodzi o stan techniczny to te autobusy raczej z taśmy dopiero nie zeszły ale czy tamte były w lepszym- może wizualnym stanie.Kilka lat temu bus byłego przewoźnika jadąc do szkoły z dziećmi w zimę wpadł w poślizg na Podzamczu. Oczywiście na letnich łysych oponach, nikt nas rodziców o tym fakcie nie poinformował. Dopiero jak dzieci wróciły ze szkoły do domu o wszystkim się dowiedziałam, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i skończyło się tylko na siniakach, guzach i wielkim strachu. Czy tak powinno być, po prostu mam do nich uraz i tyle. Kultura osobista byłej opiekunki… Czytaj więcej »