„Szedłeś do wyborów z Białackim, to konsekwencje musisz ponieść” – czyli demokracja po piekoszowsku

W dzisiejszym Echu Dnia ukazał się artykuł ukazujący kulisy zwalniania pracowników szkół w naszej gminie. Wynika z niego, że niektóre zwolnienia mają związek z ostatnimi wyborami.

„Szedłeś do wyborów z Białackim, to konsekwencje musisz ponieść” – miał usłyszeć od wójta zwolniony ze szkoły w Piekoszowie były radny i przewodniczący rady gminy Marek Sorbian. Wśród zwolnionych pracowników szkoły jest też siostra Ryszarda Białackiego, z którym Zbigniew Piątek wygrał wyścig do fotela wójta. Więcej – na stronie Echa Dnia.

Czy tak ma wyglądać demokracja??? Co będzie dalej? Ciąganie ludzi, którzy mają inne zdanie, po sądach?

127
Dodaj komentarz

avatar
47 Comment threads
80 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
awobcyzaniepokojonaObyeatelpawel arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To jest zwykłe przekroczenie uprawnień skodyfikowane w art 231 KK, w zwiazku z innymi artykułami z dziedziny wolności słowa, wyznania, poglądów politycznych. Jak te osoby odwołają się i wygrają procesy w sądzie i uzyskają odszkodowania, to do końca ich życia będziemy ich utrzymywać z pieniędzy gminy. Bo odszkodowania ktoś płacić musi.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Cytat z Echa Dnia ….To specjaliści przeprowadzili audyt i na jego podstawie zwalniano osoby…… to ja postaram sie ustalić w bezpośrednich pytaniach do pana wójta na najbliższej sesji, jacy to byli specjaliści z imienia i nazwiska, oraz ile za to wzięli?

bapac
Gość
bapac

Znowu o Piekoszowie głośno, szkoda, że nie w pozytywnym sensie.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

bo mamy ludzi w naszej gminie którzy lubią pośmiewisko to tak jest

bapac
Gość
bapac

Nawiasem mówiąc czy ktoś jeszcze ma złudzenia, że ten nasz wójt to „chce dobrze” jak to niektórzy usiłują głosić? Że on wcale taki zły nie jest, że on by chciał dobrze tylko mu nie dają (tajemniczy oni), że on wcale taki propisowski nie jest…

Mam nadzieje, że zwolnieni w ten sposób będą dochodzić swoich roszczeń na drodze sadowej z pozytywnym dla nich skutkiem.

Ciśnie mi sie na usta takie określenie jajeczka pasożyta.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, pamietam jak kiedyś Marek Sorbian z góry potraktował Pana z kamera na sesji gdzie on był przewodniczącym, ja osobiście uznaję go jako współwinnego złej sytuacji w gminie, nigdy na niego nie głosowalem, ale został on częściowo rozliczony politycznie przez wyborców w listopadzie zeszłego roku. Pozostałych ludzi nie znam poza chyba siostrą pana Białackiego, ale pewności nie mam czy to ta sama osoba co w moich myślach,ale tu stała sie niegodziwość wymierzona w ojców i matki, uczciwych pracowników, i naszych sąsiadów,do nich jako do pracowników zastrzeżeń nie było. Pan Sorbian jest prawym obywatelem Piekoszowa bez względu jaką sympatią lub… Czytaj więcej »

mieszkanka
Gość
mieszkanka

czegoś tu nie rozumiem pamiętam kiedy zatrudnili pana M,,,w szkole wtedy to było gadanie a kogo zatrudnili teraz zwalniają też gadają przy zatrudnieniu go krytykowali a teraz go bronią

obserwator
Gość
obserwator

czy ten audyt nie wykazał, że stanowisko kierowniczki administracji też jest zbędne? Sprzątaczki były zbędne, które sprzątały codziennie ok 600m2 jedna? 30 lat nie było takiej osoby i wszystko się kręciło! „…MA BYĆ OGŁOSZONY PRZETARG” – firma sprzątająca, podobno już dziś chodzi po szkole….to było dużo wcześniej zaplanowane, a wójt to chyba nie wiele może… Oszczędności, bo firma sprzątająca jest tańsza? to się okaże…a czy wiemy ile wynoszą oszczędności na kotłowni, która również była w ten sposób zreformowana – po paru latach można to ocenić – może o to powinno się zapytać na kolejnej sesji? w mojej ocenie wójt to… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Też się obawiam, że prosi się o to. Piszę z pełna premedytacja OBAWIAM, bo jako mieszkaniec gminy oczekuję sprawnego zarządzania naszą zadłużoną gmin, mądrych decyzji a nie „proszenia” się o referendum, żeby go odwołać. Naszej gminie nie referendum jest potrzebne, tylko sprawna organizacja, współpraca z mieszkańcami a nie krzywdzenie nas, budowanie zaufania do Urzędu Gminy Piekoszów, jawności działania, szacunku dla nas mieszkańców, budowanie miejsc pracy dla bezrobotnych.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

ile sprzątały 600m dziennie chyba coś się pogubiłeś

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Faktem jest, ze szkoła była zawsze idealnie wysprzątana, panie były zawsze miłe, uczynne, gotowe pomóc, odnaleźć, wskazać. Bardzo miło wspominam panie woźne jak jeszcze dwa lata temu moja córka kończyła szkołę w Piekoszowie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pomijając szczegóły…chyba logicznym jest, że codziennie dzieci w szkole się uczą. .. trzeba potem zamieść i umyć, wyszorowac ..a do tego tylko miotla i ścierka – zapytaj u źródła…

Obyeatel
Gość
Obyeatel

Szanowny Panie kiedy sprawa w sądzie?

Obyeatel
Gość
Obyeatel

pan arabasz na pewno wie o co chodzi

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jaka sprawa? Nie wiem?

.........
Gość
.........

Nie należę do wielbicieli p.Piątka ale proszę Was nie róbcie teraz męczennika z p.Marka S.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nikt nie robi z pana Marka męczęnnika,ma swoje plusy i minusy,ale tu chodzi o inną rzecz,jest takie hasło”kto nie z nami,ten przeciw nam” i pan Marek jest ofiarą takiego myślenia.

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się!
Nawet obawiam się że może to być specjalne zagranie z jego strony aby się „odrodzić” na nowo.

doda
Gość
doda

Marek S wiedzial przeciesz co sie dzialo w gminie za czasow Dabrowy mogl jakos zareagowac a nie siedziec bez czynnie nic nie zrobil jest jednym z winowajcow calej sytuacij w gminie. Nie zaluje go wcale a co do pana Piatka to bedziemy mieli nieciekawa lata.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeśli Marek Sorbian udowodni przed sądem, ze takie słowa padły, i sąd da wiarę, ze został zwolniony z powodów politycznych to nie chciał bym być w skórze pana wójta. Jest na to artykuł karny i prawo do odszkodowania.

Jak Reksio boczek
Gość
Jak Reksio boczek

Proszę Pana… ten pan to w naszym OSP fikcyjnie syna zatrudnił.Potem Panu byłemu radnemu po miesiącu należenia do OSP odznaczenie za zasługi dał…a chłopaki w pocie czoła do wezwania biegną i nikt tam ich od lat nie honoruje. A wie Pan? Że co niektóre „sprzątaczki” to śmieszne orzeczenia miały, że powyżej jak metr wysokości to one nie mogą pracować (a gdzie okna myć takiej,a gdzie kurze ogarnąć z dwumetrowej szafki, et.etc) A jak po 2 godzinach sprzątania szły do domu…to też pan pewnie nie wie??….Za moich czasów gdy ta szkoła hulała i była pełna po brzegi od przedszkoli do liceum… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Hm, ciekawe. Proszę szerzej to wszystko opisać.

Jak Reksio boczek
Gość
Jak Reksio boczek

Szerzej…to tyle, że chyba jako kierowca był zatrudniony. A ile czasu, to nie wiem. Chłopaki latają czy pożar, czy zalanie, czy wypadek… nie narzekają…(co niektórzy po 20 lat),a tu masz główny bohater dzisiejszej „artykuliny” w „Łecho” ordery dostaje. To ludzi bardzo ubodło…i dlatego to mało głosów Pan Marek dostał. Głośno o tym mówiono. A teraz pomsta i wietrzenie spisków. A szukanie tu partyjnych podtekstów jest żenujące. Wie Pan…tu to jest jak w fizyce… akcja-potem reakcja. pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A czemu o tym głośniej nie krzyczeliście? Ja osobiście nic o tym nie słyszałem.

aw
Gość
aw

Wcale tak mało głosów nie dostał bo przecież P. Szot wygrał z P. Sorbianem zaledwie dwoma głosami. Więc to żadne różnica i widać że poparcie wśród mieszkańców ma, nie da się tego ukryć.

Alois
Gość
Alois

Umknal mi ten temat ale wreszcie ktos pisze do rzeczy. Chcecie teraz z sorbiana zrobic swietego. Bral trzy pensje i bylo mu ciagle malo. Byl arogancki do ludzi bo pycha go rozsadzala. tyle lat radnym byc to przeciec w leb moze sie cos stac. co do sprzataczek…jak one sprzataly to juz opisano i to prawda jest, Koszty mniejsze bo firma zewnetrzna tylko rachunek rzuca do rozliczenia a pracownika szkola musiala rozliczyc; zus us pity. Co do Marusia i osp to popytajcie strazakow, tam panuje rozgoryczenie, Marus widzi tylko kumpli i tych honoruje. Robi z siebie meczennika, ze zwolniony z politycznych… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A skąd wiesz jakie maja orzeczenia? masz wgląd w papiery? To ty z jednej sitwy jesteś?
Przypuszczam kto się kryje za Reksiem. Nieładnie

Jak Reksio boczek
Gość
Jak Reksio boczek

Nie … to trzeba się przejść po Piekoszowie i wszystko będziecie wiedzieć… tak jak ja się dowiedziałem..Nie szukać i przypisywać do wymyślonych sitw itp. Audyt wykazał nadmiar etatów i koniec. A po co się tu dopatrywać jakiś pobudek politycznych?? Są osoby, które brały udział w „reklamie” Pana R. i pracują dalej… więc nie widzę tutaj związku. Dlaczego nikt nic nie wie o prześwietleniu osp, co to jakaś nietykalna placówka w Piekoszowie?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A skąd ty wiesz Reksio co wykazał audyt? O jego wynikach nie zostali poinformowani nawet pracownicy. A jeśli chodzi o nadmiar pracowników to jest on wszechobecny dzięki D, a dzisiaj są zwalniani akurat nie ci których on zatrudnił.

Burek
Gość
Burek

Reksio musiałeś mieć wgląd w akta pracowników, skoro wiesz jakie mają orzeczenia, a to jest karalne gdyż to jest ujawnienie danych osobowych pracowników. Skoro widziałeś audyt, o którym pracownicy nie mają pojęcia to zapewne jesteś z tej kliki. Ojjj dziwne rzeczy dzieją się w tym ZPO.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Burek ty to po prostu masz nosa. Reksio broni się przed posądzeniami o klikę, ale robi to zbyt mało inteligentnie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oj oj chyba jednak plotkom wierzysz a z prawdą się mijasz…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. A tak na marginesie to ty piszesz, że wystarczy się przejść przez Piekoszów.

Burek
Gość
Burek

W szkole od 1999 r. tj. od powstania gimnazjum zatrudnienie sprzątaczek utrzymuje się na tym samym poziomie.Przejęto 2 osoby razem z LO oraz 1 os. po likwidacji etatów dozorców na stanowisko woźnego. Przybywało natomiast etatów kierowniczych , administracyjnych,opiekunów przedszkolnych oraz kuchni gdzie prowadzony jest catering.15 osób obsługi w tym 4 woźnych sprząta około 8000 tysięcy m2. i pilnuje porządku w całym obiekcie ,odpowiada za zabezpieczenie obiektu po skończonej pracy .Wszystko można sprawdzić u źródła.

Łukasz
Gość
Łukasz

Panie BP ale to jest slowo przeciwko słowu a nawet gdyby poszedl do sadu to w tej kwesti wygrany jest wojt bo jako pozwany wszyskie niejasnosci sa rozpatrywane na jego korzysc…
nie chce bronic ani jednego ani drugiego ale co niektorzy w tej gminie to mysleli ze sa nieodwlolalni znowu sie okazalo ze nie ma ludzi niezastapionych
a jesli chodzi o sprzataczki to zawsze mozna bylo podpisac taka umowe w ktorej tym panstwu mozna bylo by zagwarantowac zatrudnienie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Łukasz,wydaje mi się,że w tej sytuacji powinno być odwrotnie,to pan wójt powinien udać się do sądu żeby dowieść nieprawdy tych słów,ponieważ jeśli tego nie zrobi będą one na nim ciążyć,według mnie jest bardzo poważna sprawa i zarzut.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Anonimie, gdyby teraz ktokolwiek z gminy, czy to wójt czy inny urzędnik poszedł skarżyc kogokolwiek do sadu to byłby to przysłowiowy strzał we własne kolano. Pozwany broniąc sie wywlecze takie brudy, że ten z urzędu gminy co sprawę wytoczy polegnie pod tymi brudami. Broniąc się zażąda oceny tych czy innych dokumentów, a prokurator nie bedzie się certolił i zażąda masy innych dokumentów do oceny sytuacji, a wtedy brudy same wyjdą. Tego Gmina nie udźwignie. Procesy Pogrążą Naszą Społeczność.

Łukasz
Gość
Łukasz

dokładnie zaden z nich nie pojdzie do sadu ba obaj jada na tym samym wozku kazda ze stron broniac sie bedzie wyciagala takie argumenty
a swoja droga to wlasnie tez bardzo ciekawe ze p. Sorbian nie polecial do gazety jak bylo wylanczane oswietlenie uliczne, jak byly ograniczane kursy autobusowe

Jak Reksio boczek
Gość
Jak Reksio boczek

Pan M… ja bym mu nie uwierzył… A Pan wójt i tak już mu krew popsuł…Więc plecie jak po opium, bo cóż mu innego zostało…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A zauważyłeś może cytat wójta w Echu Dnia o specjalistach. Nie mogę się doczekać do najbliższej sesji aby sie od wójta dowiedzieć jacy to byli specjaliści od wskazywania kogo należy zwolnić a kogo nie. Kto ich powołał, na podstawie jakich przepisów, czy im płacono za to specjalistyczne doradztwo. Zwracam sie do zwolnionych osób z zapytaniem, czy zechciały by nam opowiedzieć do kamery o okolicznościach zwolnienia, jak one to widza, jakich szykan zaznały. ja rozumiem, ze to trudna dla nich sytuacja, ale gdyby ktoś chciał to proszę o kontakt pod nr 886366653, ja podjadę.

Łukasz
Gość
Łukasz

tu nie chodzi o wiare badz nie ale glownie o to kto wybral i jakimi kryteriami kierowal sie przy wyborze tych specjalistow czy byl jakis konkurs/przetarg
i kolejno jakimi tez kryteriami kierowali sie owi specjalisci i czy a jesli tak to dlaczego brali pod uwage tylko szkole w Piekoszowie a dlaczego nie UG

obserwator
Gość
obserwator

Z mojej obserwacji… w całej tej sprawie nie chodzi o to, że zwalnia się ludzi – to było do przewidzenia, bo D. mnożył etaty – ale o to, że na ich miejsce zatrudnia się innych (firma zewnętrzna), nielogicznie zatrudnia w innych miejscach (żłobek), zatrudnia ludzi bez kwalifikacji, po cichu, zatrudnia ludzi nie z terenu gminy, itp D. tak też postępował, otaczał się swoimi, po znajomości zatrudniał całe rodziny, stąd min. dług gminy rósł… Obecna sytuacja jest wynikiem, ale i ciągiem dalszym… A można by wykorzystać potencjał tej gminy, np szkoła w Piekoszowie – w części stoi pusta, kiedyś funkcjonowało i… Czytaj więcej »

Rav
Gość
Rav

Problem w tym, że do rodziców i nauczycieli zatrudnionych w małych szkołach nie dociera, że czasem taniej jest zapewnić dzieciom dojazd do szkoły w Piekoszowie niż utrzymywać placówkę przewidzianą na dużo więcej uczniów niż uczęszcza obecnie.

Łukasz
Gość
Łukasz

moze i tansze ale mniej ekonomiczne

Jak Reksio boczek
Gość
Jak Reksio boczek

Jestem za…kiedyś, to z miasta do naszej szkoły przyjeżdżali …

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Gimnazjum jedno można zrobić, tylko jeszcze uczniowie muszą chcieć tam uczęszczać.
Przy okazji ludzi pozwalniają z innych szkół a w nowym gimnazjum zatrudnienie znajdą nowi.

Łukasz
Gość
Łukasz

obecny wojt tez mnozy stanowiska…

xx
Gość
xx

Panie blogu zwalnianie kogoś z pracy jest rzeczą nie do pozazdroszczenia ale nie wiązał bym tego faktu z popieranie tego czy innego kandydata,przecież Piątek nie trzymał go za rękę gdzie ma postawić X, upolitycznianie tego faktu jest nie na miejscu.Zwolniony pewnie da sobie radę i jeżeli było to niezgodne z prawem po tylu latach piastowania funkcji radnego wyjdzie z tego obronną ręką.Będąc na blogu chciałbym odnieść się do bardzo trafnego komentarza obserwatora,ale myślę że rozpętał Pan burzę ponieważ będą zapewne zarzuty co do ewentualnych przyjmowanych osób A TO RODZINA ,ATO PO LINII PARTYJNEJ i tak w koło Macieju.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

nie wiem czym kierowali się przy zwolnieniach z pracy może najmniejszym stażem pracy

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

witajcie w czasach,w których dobro i czułość są oznaką słabości,a chamstwo i prostactwo symbolem bohaterstwa” złote myśli”

mieszkanka
Gość
mieszkanka

czemu nie napiszecie ; gmina ma się lepiej,że pozyskalismy dobrego skarbnika,że mamy pieniądze na koncie, nie zalegamy z płatnościami że ten człowiek coś robi by wyprowadzić gminę z zapaści ,a grupa niezadowolonych wszystko robi aby go ośmieszyć

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie zalegamy z płatnościami, bo wzięliśmy kolejny kredyt. Tak było o tym głośno, a ty już zapomniałaś? Po czym sądzisz, ze jest dobra? Próbowałaś jej? Ja bym wolała aby była merytoryczna i kompetentna. A tego na razie powiedzieć nie można/

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co Ty wygadujesz? My tu mieszkamy w gminie Piekoszów, nie wiem gdzie się ostatnio zawiesiłaś, ale zresetuj się.

xx
Gość
xx

Mieszkanka to wszystko będzie miało efekt odwrotny do zamierzonego , może to być działanie celowe.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150129/POWIAT0115/150129022 piatek wzial prawie 9000 zl za nie wykorzystany urlop brak slow

gość
Gość
gość

Dlaczego za urlop przecież jeszcze można wykorzystać UW do września to chyba jeszcze termin nie został przekroczony a Pan Wójt pracuje od roku.

Łukasz
Gość
Łukasz

do marca moze wykorzystac

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Wszystko mi jedno, ale gra Pana Wójta nie jest czysta i nigdy nie była. Tylko że część społeczeństwa postrzegała Go jako jako prawego przez to, że wystawał pod kościołem i był przez kościół promowany. Nijak się ma to do postępowania Wójta jako człowieka. Smutny obraz dewotyzmu… Nie ufam ludziom pobożnym na pokaz, bo ci są najbardziej wredni, fałszywi i bezduszni.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kościół nie kościół, jego sumienie – teraz każdy nadużywa tej istytucji dla swoich celów…choć na niego nie glosowalam uwazalam, że jeśli zdecydowała większość to trzeba mu dać szansę….ale to nie on stoi za decyzjami a konsekwencje ponosza JEGO wyborcy, którzy zostali najwidoczniej oszukani…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, dziś zgodnie z tym co tu napisałem udałem się do Pana Marka Sorbiana, z uwagi, ze dziś jest zajety uroczystościami w OSP umówiliśmy się na poniedziałkową rozmowę – wywiad. Mam nadzieję, że do niego dojdzie. A jak już do Piekoszowa dotarłem to porozmawiałem sobie też z kilkoma przygodnie spotkanymi ludźmi, nie będę powtarzał co słyszałem ( epitety ) ale jesli ci ludzie bedą tak wściekli jak ich dziś widziałem to pan wójt może na sesji najbliższej spodziewać się bardzo niewygodnych pytań o układy rodzinne z panem Wijasem, natomiast Pani skarbnik zostanie zapytana o coś całkowicie innego. Powinna się… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Paweł tak sobie myślę skąd u ciebie taka determinacja w naprawianiu naszej gminy,rozumiem działania mające na celu wytykanie mankamentów rządzącym ale obrona wszystkich ucisnionych w gminie zajmie ci mnóstwo czasu .Myślę że w trakcie wywiadu z Markiem przygotujesz się do niego i zadasz mu parę trudnych pytań,które jako radnemu pięciu kadencji zadane być powinny.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Skad taka determinacja pytasz? Bo odezwała się we mnie dusza społecznika którym zawsze byłem, zawsze w życiu kierowałem sie poczuciem jakiegoś dobra społecznego, ogólnego, bardziej dbałem o dobro czyjeś niż o swoje. taki już się urodziłem. Pieniądze nie grają dla mnie jakiejś szczególnej roli, aczkolwiek zawsze je miałem i mam, po niczyje ręki nie wyciągam, niemniej schyle się po każda napotkaną złotówkę. Nie jestem niczyją własnością, nie jestem zwiazany żadnymi życiowymi układami, czuje się wolnym człowiekiem, ale jeśli ktoś mi na odcisk z premedytacją naciśnie to prędzej zginę ale do zemsty dążył będę, ale tak bywa w moim życiu, ze… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Nie po imieniu tylko po „nicku” przecież?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A co do wywiadu z Markiem Sorbianem, to jestem uczciwy, nie idę tam aby go pognębiac. chcę z nim porozmawiać bo jest jednym z wrednie potraktowanych ludzi, ile będzie chciał tyle powie. Nie będę wykorzystywał sytuacji do wywlekania z niego brudów gminy z którymi sie zetknął. Zechce sam to powie. Wogóle nie mam zamiaru sie do niczego przygotowywać, działam na bieżąco tak jak podpowiada mi intuicja.

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie też tylko on się wypowie, bo bardzo mu na tym zależy.
Do „Echa” też pewnie sam poleciał.
Mam nadzieję że przynajmniej do następnych wyborów nie będę go musiał oglądać!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie zz,xx,kronikarz itp,wiele ma pan nicków na tym blogu,ale niestety nie da się zmienić stylu pana pisania,z panem Markiem z racji pana stanowiska będzie się pan spotykał.

ZZ
Gość
ZZ

Przepraszam bardzo, ale ja od paru miesięcy używam tylko nicka ZZ.
Pan Blog może potwierdzić!

ZZ
Gość
ZZ

Stanowiska żadnego w polsce nie mam! Jestem conajwyżej ojcem i mężem!

doda
Gość
doda

Jaki termin najblizszej sesij radnych

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szkoda, ze się nie odzywają zwolnieni nauczyciele którzy nadal toczą boje w „niezawisłym sądzie” już niespełna 2 lata. Myślę, że wysoka kultura im nie pozwala. Liczą na sądy, oby się nie przeliczyli

xx
Gość
xx

było się nazwać xxx i właśnie tak bym się do ciebie zwracał.

obcy
Gość
obcy

Jestem przyjezdny,ale widzę jak są wykorzystywane pieniądze gminne oraz z UE.
Tego przykładem jest Strawczyn.Wójt którego wybraliście według mnie nie ma pojęcia o zarządzaniu.Kandydat startujący razem z nim też nie był moim faworytem bo wypiął się na Piekoszów i bardzo długo nie było Go w Polsce.Tu chodzi o kasę a nie o Piekoszów.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No wiemy o tym. Dlatego ja np chcę aby wójt był WÓJTEM, a nie jakąś kukiełką czyichś interesów.

Quintus
Gość
Quintus

Mysle że cała ta sytuacja w Naszej Gminie przypomina trochę łącińską paremię. „divide et impera”. Problemy wyjete niczym z czasółw Kaliguli i Nerona ze wszystkimie tego implikacjami. Brakuje tylko radnych ubranych w tuniki na sesjach Rady Gminy .

Quintus
Gość
Quintus

Mamy poza tym penem et circenses. Nie ma chleba to są igrzyska ( cyrk).

......
Gość
......

Czy warto nagrywać i upubliczniać rozmowę z p.Markiem S.?Moim zdaniem nie.Wypowiedzenie podpisał mu dyrektor szkoły.Kilka lat temu umowę o pracę zawierał z nim też dyrektor szkoły.Czy wtedy p.Marek miał pretensje do p.Dąbrowy?Jako radny p.Marek wiedział o ludziach których zwalniał Dąbrowa lub w ubiegłym roku p.Piątek.Czy radny Marek doszukiwał się przyczyn „politycznych” kiedy p.Piątek zwolnił w 2014 chyba siedem osób tzw interwencyjnych a zostawił brata radnego z Bławatkowa?Czy w ubiegłym roku kiedy byli zwalniani nauczyciele ze szkoły w Piekoszowie wówczas jeszcze radny Marek doszukiwał się przyczyn „politycznych”?Proszę się zastanowić i przemyśleć czy jest sens nagrywania takiej rozmowy?Jak on dostał wypowiedzenie to… Czytaj więcej »

Quintus
Gość
Quintus

Rada to reprezentacja Społeczności lokalnej . Gmina czyli Nasza Mała Ojczyzna ( Imperium Romanum) . Oczywiście komparcja z Rzymem to daleko posunieta metafora. Skoro Rada Gminy jest reprezentacją Mieszkańców Naszej Gminy (elekcja) to oznacza iż w pewnym sensie to samo dzieje się i w całej Gminie.( ( użyje tutaj też pewnej metafory związanej z naszym przyłowiem ( mądrością Narodu) ” taka nać jaka mać” choć to dotyczy przede wszystkim relacji familiarnych. )) , Rada Gminy nie zotała narzucona z zewnątrz pochodzi z ludu. Zresztą to co widzę obowiązuje tutaj zasada ” Vox populi, Vox Dei”. Brakowało tylko Habemus Vojtem i… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tylko czy My Mieszkańcy Gminy Piekoszów mamy pozwalać tym którzy będąc pociąganymi za sznurki dawać się krzywdzić i okradać?

Quintus
Gość
Quintus

Przepraszam Tych mieszkańców Naszej Gminy, że dokonalem takiego uogólnienia. Sadzę iż niektórzy mogli się poczuć urażeni moją wypowiedzią. Choć sprawa polega na tym iż cechą każdego manipulatora jest to żeby manipulowany nie zdawał sobie sprawy z tego że jest manipulowany. Mieszkańcy zdystansujecie się proszę do tych wszystkich problemów w Naszej Gminie i zastanówcie się proszę kto tak właściwie pociąga za sznurki w tym teatrze i kto jest scenarzystą i reżyserem tej sztuki. I dlaczego jest wytawiana nwłasnie w Naszej Gminie.
Pozdrawiam

Zen
Gość
Zen

zastanawiam się i nie mogę dojść kto jest scenarzystą i reżyserem może jakaś mała podpowiedź ?

qiuntus
Gość
qiuntus

Nie jestem lieratem a szczególnie poetą i to takim co w kilku słowach potrafi „wszystko” wyrazić za co z góry przepraszam. Powiem w ten sposób . Jestem mieszkańcem gminy od dzieciństwa można powiedzieć rodowitym Piekoszowianinem. Znam większość radnych osobiście to w gruncie rzeczy bardzo porządni ludzie( i w związku z tym Ci którzy ich wybierali, nota bene też byłem na wyborach w zeszłym roku). Nie chciał bym być odebrany jako kos kto Kogokolwiek ocenia. Chodzi mi o to tylko że Taka jest po prostu natura ludzka. Doskonały jest tylko Bóg. Tyle w temacie Rady i Mieszkańców Naszej Gminy. Jeśli chodzi… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Wow!

kronikasz
Gość
kronikasz

Oczywiscie jestesmy umowieni na browara.
Tylko nie tam gdzie ostatnio.
Muciacios.

pawel arabasz
Gość

Szanowny Panie qiuntus, chylę głowę nad pańskim oczytaniem i zdobytą wiedzą literacką, ale ja prosił bym aby Pan zechciał wykorzystać swój intelekt i podpowiedzieć nam co robić, by w Naszej Gminie było lepiej. Bo jak jest to wszyscy widzimy, a Pańskie uczone i literacko zabarwione nazewnictwo rzeczy zwykłych i normalnych nic nie wnosi w dziedzinie poprawy funkcjonowania Naszej Gminy.

saskya
Gość
saskya

Tak naprawdę to qiuntus napisał to o czym wszyscy wiemy, tylko ubrał to w ładne słowa. Widać, że jest oczytany. Z jednym nie mogę się zgodzić, że wszyscy jesteśmy aktorami. My, społeczeństwo, co najwyżej jesteśmy publicznością, która ma podziwiać i bić brawo. Jak nam się sztuka nie podoba to możemy jedynie wyjść z teatru i to tylko raz na 4-5 lat. Ale co z tego, że ja wyjdę, jak większość nadal podziwia. Oczywiście, że każy z nas może zostać aktorem, tylko na nieszczęście zostają nimi najczęściej ludzie bez warsztatu. Na szczęście dla Piekoszowa traił się PB, który zaczął pisać recezje… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Że zwalnianiem pracowników zarówno w gminie jak i w jednostkach podległych to wójt podejmuje wiele złych decyzji. Niektórym udaje się wygrać w sądzie pracy. Zwalnia tak jak już pisaliśmy najmniej zarabiających, sprzątaczki, interwencyjnych, najniższych urzędników. Pretekst jest zawsze jakiś a to redukcję a to oszczędności a to nie dopełnienie obowiązków. Mimo że za takie rzeczy to raczej kierownik odpowiada. W gminie jak nie masz znajomości to pracy też nie. A pracują osoby bez wykształcenia i kwalifikacji i to jest ok. Szkoda ze ten audyt takich rzeczy nie pokazał. Ale pewnie był ustawiony jak wszystko w tej gminie. Mam jeszcze kilka… Czytaj więcej »

kx
Gość
kx

Przepraszam ale nie dajmy się zmanipulować osobie piszącej w ten sposób. Jemu nie chodzi o dobro Gminy ale zdyskredytowanie forum. Używając łaciny, historii Rzymu, wypowiedzi Ojca Świętego,odniesienie do Boga świadomie i w sposób profesjonalny (psycholog lub itp) stopniuje emocje wśród czytających. Widzę że coraz lepsi fachowcy tu piszą. Panie prowadzący Blog niech pan przeanalizuje jego wypowiedzi a Pan się dowie, że pan też jest reżyserem, ze pan jest osobą manipulowaną i manipulującą a radni skoro zostali wybrani to niech rządzą i proszę im w tym nie przeszkadzać. Najpierw zabronili panu korzystania z nagrań BiCK potem grożenie sądem za wypowiedzi na… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Obiektywnie również ,, ECHO DNA” powinno napisać jak Pan Białacki z szerokim gronem PEDAGOGICZNYM gminy Piekoszów świętował wygraną wybory w Chelesiowym Dworze jeszcze przed wyborami. Fajerwerki które były puszczane na cześć zwycięstwa Pana R. Bałackiego mieszkańców Jaworzna wprawiły w osłupienie czy to już Sylwester. W gronie nauczycieli prym wiodła dyrektorka szkoły podstawowej z Jaworznia która po założeniu stowarzyszenia przygotowuje się do przejęcie szkoły w Jaworzni jak myślicie kto miał w tym jej pomóc ???

KSU
Gość
KSU

Panie Pawle a czy mimo tylu postów, interwencji ma pan jakikolwiek pomysł na sanację naszej gminnej sytuacji?? Czy MY komentatorzy, Pan Blog możemy cokolwiek zrobić?? Czy czasem nie pozostaje nam prześmiewcza rola „Dziadków” z „Muppet Show”?? Wiadomo możemy sobie poszczekać, a karawana będzie jechać dalej. A jeśli cokolwiek uda nam się wywalczyć to i tak władza miała to wliczone w koszty. No cóż nie uda mi się dorównać erudycji Qiuntusa, jednak najlepiej skomentował to wszystko juz dawno H.Sienkiewicz w Potopie w wypowiedzi księcia Bogusława:” Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry, jako zwykły mieszkaniec gminy Piekoszó mam ochotę i wolę na działania mające na celu dążenie do uzdrawiania sytuacji w gminie. Proszę dać mi jeszcze kilka dni. Wszystko co będę zamierzał robić poddam tutaj „konsultacji społecznej”, oczywiście przy zgodzie Pana Bloga.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja z kolei widzę to co sie dzieje z upadłą gminą tak: https://www.youtube.com/watch?v=J1lqe-j2XWM

Quintus.
Gość
Quintus.

Dzień Dobry Wszystkim Szanowny Panie Pawle może wczoraj mnie poniosło za co przepraszam Wszystkich (nie to było moim zamiarem urażenie Kogokolwiek – zwykła refleksja) . Rozumiem jestem Mieszkańcem naszej Gminy i jako jej obywatel powinienem przynajmniej spróbować zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązania ( nie jestem z natury konformistą!!) Wiem o tym doskonale. Moje wypowiedzi wynikają z pewnych przemyśleń bo obserwuje politykę nie tylko w Naszej Gminie ale także w Polsce i na świecie. Niestety mój koloryt emocjonalny od dłuższego czasu jest troszeczkę minorowy i dlatego taka może smutna i negatywna interpretacja Tego Wszystkiego. Wiemy doskonale że procesy decyzyjne w każdej demokracji… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry, nie widzę przeszkód aby spotkać się i porozmawiać, niestety nie przy browarze ( jak to ktoś tu napisał) bo jestem całkowitym abstynentem, z chęcią też jestem gotów nagrać rozmowę z Panem oraz wykorzystać Pańskie porady w kierunku ratowania upadłej gminy.

ZZ
Gość
ZZ

Paweł wybacz! Ale który szanujący obywatel gminy da się nagrać w wywiadzie podobnym do ostatniego filmiku z tym zdenerwowanym panem przed obradami rady?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Niestety nie wiem.

KSU
Gość
KSU

P.S. Troszkę dziwi mnie to powątpiewanie w intelekt i wiedzę mieszkańców naszej gminy. Przecież wiedza i erudycja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla przybyszów lub kierowników instytucji samorządowych. Przecież w okresie swej największej świetności Szkoła Podstawowa w Piekoszowie produkowała w ilościach niemalże hurtowych laureatów konkursów przedmiotowych. A nasi absolwenci byli najlepszymi uczniami najbardziej renomowanych szkół średnich w Kielcach.

Teraz Mamy Komputer...
Gość
Teraz Mamy Komputer...

Rzym wiemy jak skończył. nie istnieje w sensie politycznym.
A cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego ..do Dziś chyba tylko pod inną nazwą.
A Hiszpania, Francja, Portugalia, Italia( to terytorialne centrum Starożytnego Rzymu, Rumunia. ) Wyspy Brytyjskie do Muru Hadriana . We wszystkich tych krajach mówi się językami romańskimi ( Uwaga: j. angielski to zlatynizowany język germański przynajmniej w słownictwie.) ( niemiecki trochę mniej ale proszę spojrzeć na jego gramatykę).
Żyjemy w kulturze grecko rzymskiej. I tak to już jest nie zmienimy tego. Nawet ostatnio L Miller Przyrównał Naszą Premier do Kaliguli. Coś to chyba oznacza…

KSU
Gość
KSU

Oj panie Pawełku to chyba bardzo dobry pomysł na spotkaniu sie przy czymś nieprocentowym. Pewnie gdyby polać naszemu wielbicielowi Rzymu napoju Bachusa, to zamarzyłaby mu się puryfikacja Piekoszowa w stylu Nerona a radnych ubierałby w togi, wójta oczywiście w niebieską, a nasz Zbyszek byłby tytułowany przydomkiem O Boski …:D xddd hahaha

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tego nie wiemy, bo być może Pan ma bardzo mocną głowe 🙂

xx
Gość
xx

czytając ostatnie komentarze przypuszczam że w oparciu o nie młodzież będzie robić doktoraty,dzieje się tu dzieje.

KSU
Gość
KSU

Alea iacta est

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co do spotkania zwolnionych przez szkołę osób z posłem to odbyło sie ono dziś, i w zasadzie to nic prócz spotkania więcej na nim się nie działo. Tzn tyle mogę tylko napisać.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Alois, faktycznie Panu umknął ten temat, pozwole sobie do niego wrócić, a wiec: Nikt z Marka S nie robi tutaj świętego, co do wystawiania piersi do orderów to proszę przeanalizować poniższy tekst: Napisane przez: pawel arabasz Ja miałbym do Pana Gawła prośbę, aby rozwiał jakieś niepotrzebne docinki kogoś – zdaje się ze reksio boczka na temat otrzymania medalu czy orderu w Straży Pożarnej w Piekoszowie. Pan Gaweł nam o tym opowie i mam nadzieję, że nie będzie nikt już do tego wracał. Ne ukrywam, ze i mnie bardzo interesują dokonania Pana strażaka radnego Gawła na polu walki z……????? Ja… Czytaj więcej »

Alois
Gość
Alois

No widzi Pan, sa zwykli i niezwykli,a cokolwiek napisze to bedzie ze niesprawdzone dlatego kto ciekawy to niech popyta i dowie sie bezposrednio od zainteresowanych a nie z bloga.
tylko zasygnalizowalem temat.

WEŹTA I SE POPYTAJTA ZWYKŁYCH STRAŻAKÓW JAK JEST I CO JEST. – takiej polszczyzny nie uzywam nigdy mimo ze mieszkam we wsi Piekoszow.

pozdrawiam

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry Panie Alois, ja również Pana pozdrawiam! Proszę Pana, mi chodziło o to, że skoro sygnalizuje nam Pan istnienie jakichś nieprawidłowości w funkcjonowaniu OSP to proszę ukierunkować nasze ewentualne pytania do strażaków, o co ich mamy pytać? Bo pytać strażaków na zasadze: „Strażaku piekoszowski pytam cie” bo taki jeden blogowicz kazał was pytać to za mało. Proszę sprecyzować o co mamy pytać, może np: jak jesteście uposażenie w sprzęt? jak was wzywają na akcje?jak was wynagradzają? jak dokumentują wasze zasługi? jak sa doceniane wasze zasługi? jak jesteście szkoleni? jak jesteście traktowani? czy płaca wam za uroczystości na rzecz kościoła?… Czytaj więcej »

Waldek
Gość
Waldek

no widzisz jak chcesz to umiesz…