Wpisy z miesiąca : luty 2015

Przedszkole w Piekoszowie zostanie zlikwidowane. Tak zdecydowali radni

Dziesięć głosów – za, trzy – przeciw. To wynik głosowania na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady gminy w sprawie zamiaru likwidacji przedszkola w Piekoszowie.

Plany likwidacji przedszkola w Piekoszowie

W najbliższy czwartek – 26 lutego 2015 o godzinie 8.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy, na której będzie głosowana uchwała w sprawie zamiaru likwidacji gminnego przedszkola.

Mniejsza subwencja dla piekoszowskich szkół

Nasza gmina ma kolejny kłopot. Jak poinformowała TVP Kielce – dostaliśmy o 700 tysięcy złotych mniejszą subwencję dla szkół.

Nowa linia autobusowa nr 203 od 26 lutego – rozkład jazdy i ceny biletów

Znamy już dokładną trasę, rozkład jazdy i ceny biletów nowej linii autobusowej nr 203, która zacznie kursować 26 lutego 2015.

Wybory sołtysów w Łosieniu, Łosienku i Micigoździe. Kto o nich wiedział?

Właśnie się dowiedziałem, że jeszcze w tym tygodniu odbędą się wybory sołtysów w Łosieniu, Łosienku i Micigoździe. Ciekawe, że nie ma na ten temat żadnej informacji na stronie internetowej urzędu gminy i BIP-ie. Czy były ogłoszenia na tablicach?

Wypadek w kamieniołomie w Jaworzni. Strażacy szukają człowieka, który spadł ze skał

Piekoszowscy strażacy wyjechali na akcję ratowniczą do Jaworzni. Dostali informację, że ktoś wpadł do kamieniołomu. Trwają poszukiwania.

Wynik przetargu na sprzątanie szkoły w Piekoszowie

Dzisiaj został opublikowany wynik przetargu na utrzymanie czystości w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Najtańszą ofertę złożyła firma Elcop Serwis z Kielc.

Relacja z protestu w Miedziance

Przyznam, że przebieg poniedziałkowej akcji protestacyjnej w Miedziance nieco mnie zaskoczył. Okazało się, że to jednak to nie zanieczyszczona woda i zapylenie powietrza były głównym powodem akcji.

Będzie protest w Miedziance. Mieszkańcy mają dość zapylenia i brudnej wody

W poniedziałek 9 lutego 2015 przed bramą Nordkalk Miedzianka odbędzie się protest mieszkańców. „To, co pijemy i wdychamy nie służy naszemu zdrowiu” – mówią. Początek akcji o godzinie 14.00

Przetarg na sprzątanie Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie

Przetarg ten i związane z nim zwolnienie sprzątaczek ze szkoły wywołuje ostatnio wiele emocji. W związku z tym postanowiłem przejrzeć dokumentację przetargową.

Nowa gminna gazeta już wkrótce trafi do mieszkańców

Prace nad pierwszym numerem nowej gminnej gazety są już zaawansowane w 80 procentach. „Zależy nam na dobrej jakości, a wszystkie prace ludzie wykonują w ramach wolontariatu dlatego trwa to nieco dłużej” – poinformował  mnie Michał Gaweł ze stowarzyszenia Pro Civitas, które będzie wydawać gazetę.

Relacja radnego Stanisława Świercza z sesji rady gminy 26 stycznia

Dostałem ciekawy list od radnego Stanisława Świercza, który na ostatniej sesji rady gminy zadał wójtowi pytania, które padały w komentarzach na blogu. Dzięki temu potwierdzona została m.in. informacja o finansowaniu przez gminę studiów doktoranckich jednego z urzędników.