Mniejsza subwencja dla piekoszowskich szkół

Nasza gmina ma kolejny kłopot. Jak poinformowała TVP Kielce – dostaliśmy o 700 tysięcy złotych mniejszą subwencję dla szkół.

Niestety zabrakło informacji – dlaczego subwencja została zmniejszona i dlaczego dotknęło to właśnie gminę Piekoszów. Może ktoś z Was wie?

Cała informacja jest dostępna na stronie TVP Kielce.

47
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
rodzic123PBJagiellonkazaniepokojonapawel arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kronikasz
Gość
kronikasz

Proponuje zbiurke makulatury i szkla.Kazdy ma cos do oddania pod swoja strzecha.
Cala gmina moze uzbierac solidarnie wiecej niz te 700, trzeba solidarnosci, w potrzebie musimy sie solidaryzowac.
W kupie sila.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

totalna klapa dla piekoszowa i dla oświaty

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Spokojnie, Pani dyrektor Słomka pochwaliła mi się telefonicznie , że ma pieniądze szkolne na sądzenie się ze mną za pisanie prawdy celem zamknięcia i ust, no więc skoro ma pieniądze na koszta sądowe ( wiemy skądinąd że nie sa one małe ) , to nie martwcie się o budżet naszej szkoły. Widać mają jakieś ukryte na czarna godzinę pieniądze o których nie wiemy i szkoła bedzie funkcjonować należycie, no i oczywiście nadal jak to Pani Słomka mi wykrzyczała będzie to jedna z najlepszych szkół w województwie, z czego ogromnie się cieszę.

gosc
Gość
gosc

Subwencja idzie „za uczniem” bardzo prawdopodobne, że część dzieci poszła do szkół poza Piekoszów i za nimi poszły pieniądze, to dla mnie najbardziej możliwa przyczyna.

lukasz
Gość
lukasz

a moze niz demograficzny???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Po prostu wchodzimy w niż demograficzny i przez najbliższe kilka lat subwencja będzie coraz niższa chyba, że nastąpi zmiana sposobu finansowania oświaty w naszym kraju. Znając zasadę spychania spraw trudnych na samorządy raczej lżej nie będzie. Jeżeli gmina z budżetem trochę wyższym niż 40 milionów dopłacała do subwencji oświatowych około 7 milionów to nie jest to rzecz normalna. Przykładowo miasto Kielce z ponad miliardowym budżetem dokłada do subwencji 2,5 miliona i twierdzi że to i tak za dużo. Tylko zmiany sposobu finansowania oświaty głównie w gminach wiejskich pozwolą zrównoważyć budżety gmin. Co na to nasi posłowie, którzy walczą w obronie… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To jest wielka polityka w której będziemy słyszeć ze rodzi się za mało dzieci, ale tak naprawde rządzącym chodzi o to aby rodziło się jak najmniej Polaków. Celem Nowgo Porzadku Świata jest góra 15 milionów ludności Polski.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gos czyta, i Gauszka ten od peeselu tysz czyta.
Jarubas tu zagladal , ale teraz nie ma czasa.
Ale generalnie Gos tu zaglada.

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie napisalem kronikasz.

lukasz
Gość
lukasz
kx
Gość
kx

Miasto Kielce dopłaca do szkół 16,5 miliona złotych, dostaje duże dopłaty od powiatu na szkoły ponadgimnazjalne do których chodzą nasze dzieci. Subwencja nie dotyczy tylko szkoły w Piekoszowie tylko wszystkich szkół w całej gminie. Skoro gminę stać na żłobek 600 tys zł (20 dzieci ). To co to jest 700 tys zł na 1500 dzieci które uczą się we wszystkich szkołach w naszej gminie. Dane z rocznika statystycznego pomniejszyłem o 100 bo jest niż demograficzny.

Maciek
Gość
Maciek

Gminę nie stać na utrzymanie żłobka, lecz jest to spadek nie pierwszy i nie ostatni po byłych rządach.

rodzic123
Gość
rodzic123

żłobek jedyny na całą gminę jest potrzebny!
co rodzice mają zrobić, gdy muszą wrócić do pracy a z dzieckiem nie ma kto zostać???!!!
wręcz powiedziała bym, że jest za mało miejsc i powinno być więcej!
nasza gmina powinna myśleć przyszłościowo (tak jak mówi Rząd RP) prowadzić politykę prorodzinną- więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach i praca dla mieszkańców naszej gminny!!!

gość
Gość
gość

a co ze sprawami sadowymi nauczycieli, którzy zostali zwolnieni i słuch o nich zaginął, czyżby wszyscy przegrali, a może jeszcze walcza, może ktoś cos wie na ten temat?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A może tak miało być!!! W dobie kryzysu i oszczędności mniejsza subwencja oznacza nic innego, jak jeszcze większe cięcia i zrzucenie odpowiedzialności na kogoś innego za decyzje, które prędzej czy później trzeba podjąć. O likwidacji szkół mówiło się już dawno…teraz będzie na kogo przerzucić odpowiedzialność i wytłumaczyć się przed społeczeństwem z zaistniałej sytuacji. Dziwne rzeczy się dzieją!

kronikasz
Gość
kronikasz

Posiadacie jakiekolwiek ilosci zbednej makulatury i szkla?
Dlaczego nie zorganiozowac powszechnej zbiorki?
Jestem rozczarowany brakiem odzewu.
Kazde rodzinne gospodarstwo produkuje kilka kilogramow makulatury i szkla.
Zorganizujmy sie.Przeciez to nie boli….

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie zmuszaj mnie do wyciągania z własnej kieszeni pieniędzy i dawania ich do ręki Pani Dyrektor Szkoły Słomki która przeznaczy te pieniedze na sądowe zamknięcie mi ust co mi ostatnio obiecała. No chyba, ze ustanowisz społeczną radę nadzorczą która bedzie pilnowała rozdysponowania tych pieniędzy ze zbiórki złomu i makulatury przez szkołę.

ZZ
Gość
ZZ

Papier jak i wszystkie inne odpady segreguję i regularnie wystawiam w workach przed dom. Wystarczy przejechać godzinę przed śmieciarką i zebrać. Terminy są znane. Nikt się nie obrazi jak będzie miał mniej roboty (śmieciarka)

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Będzie to kradzież proszę pana. Zakład śmieciowy może w takiej sytuacji zgłosić kradzież.

Jagiellonka
Gość
Jagiellonka

Kronikaszu uważam ze jest to świetny pomysł ze zbiórką makulatury i szkła i moim zdaniem nie tylko. Pomyśl nad tematem jak wdrożyć go w życie, może jakieś ogłoszenia u sołtysów, można poprosic Dyrektorów naszych szkół o pomoc w promowaniu takiego programu. Zachęćmy dzieci i dorosłych do działania w zbiórce będą z tego same korzyści, włączmy włąscicieli sklepów którzy przerzucają ogromne ilości pudeł, kartonów, opakowań. Szkoda ze nikt wczesniej o tym nie pomyślał.

Waldek
Gość
Waldek

juz kiedys to przerabialismy i wiecej z tym klopotu niz pozytku

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu ja nie temacie subwencji, ale chciałbym sie podzielić czymś co mi pewien pan powiedział, a mianowicie, że dzięki temu co opisywane jest na Pańskim Blogu urzędnicy w gminie z którymi miał do czynienia jak załatwiał sprawy stali się ostatnio niezwykle mili i uprzejmi i wręcz słodcy. Chyba trochę złośliwie dopowiedział też, że chyba sobie zacznie pampersa zakładać żeby chronić pewną część swojego ciała. Nie mam zdania na ten temat, bo do gminy na razie nie chodzę.

ZZ
Gość
ZZ

To że urzędnicy mili to pewnie zasługa Wójta. Proszę sie nie łudzić że Blog czyta tak wielu mieszkańców. Większość pracuje ciężko i jak wróci z pracy „obrobi” dom, dzieci to nie ma nawet siły kiwnąć palcem. Tylko nieliczni mogą cały dzień siedzieć i co godzinę wysyłać odpowiedź!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co prawda ten pan- mój rozmówca doszukuje sie przyczyny w czym innym, niemniej jeśli to faktycznie zasługa wójta to chwała mu za to. A co do ilości zaglądających osób na Blog to oczywiście nie twierdze, że wszyscy tu zaglądają, ale z kim bym nie rozmawiał to każdy jest na bieżąco z tematami z Bloga. A wogóle to o co my tu pianę bijemy? Wola każdego co robi, czyż nie tak?

xx
Gość
xx

to że jest tak dużo wejść na bloga to bardzo dobrze świadczy o jego funkcji edukacyjnej ,nie wszyscy chcą pisać komentarze ale to już indywidualna sprawa .Nasuwa mi się takie spostrzeżenie że sporo komentarzy osób naprawdę zaangażowanych na blogu nie do końca potwierdza swoje wiadomości i niekiedy mijają się z prawdą ,przypuszczam że jest to działanie nie świadome,takim przykładem jest likwidacja przedszkola w Micigożdzie ,a może to i dobrze zaprosić mieszkańców do dyskusji.

ZZ
Gość
ZZ

Lepsze wiadomości nie do końca sprawdzone, niż ich całkowity brak! Zawsze to w końcu wszystko się jednak w toku dyskusji wyjaśnia. Co najważniejsze tutaj można dowiedzieć się jakie są nastroje i jak „myślą” mieszkańcy Piekoszowa.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzien dobry Panu /pani, o jakie niesprawdzone informacje chodzi? O miejsce gdzie żłobek podległy formalnie Micigozdowi jest praktycznie prowadzony na terenie ZUK? To jest ta niby NIESPRAWDZONA informacja?

ZZ
Gość
ZZ

Czy jest ktoś na Blogu z nickiem Pan?

witek
Gość
witek

Chyba trochę gubimy wątek. Mieliśmy mówić o zmniejszonej subwencji i tego konsekwencjach. Ja obawiam się, że mniejsze pieniądze odbiją się na jakości nauczania dzieci w piekoszowskiej szkole. Przypuszczam, że wójt, aby ratować budżet zmniejszy ilość klas w tutejszej szkole, żeby po raz kolejny zwolnić część nauczycieli. W ten sposób nasze dzieci będą się uczyć w klasach po 30 osób, a tym czasem w gimnazjach w Łosieniu, Zajączkowie, Jaworzni czy w Brynicy będą klasy z kilkoma, kilkunastoma uczniami. Oczywiście będzie to ze szkodą dla dzieci uczących się w Piekoszowie, ale tym raczej wójt się nie przejmie bo przecież u nas wybory… Czytaj więcej »

Waldek
Gość
Waldek

a niby czemu do maja czekac?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Juuuuuuuuuuż referendum?

maria
Gość
maria

Mniej subwencji to poważny problem dla naszej gminy, która jest poważnie zadłużona a brak inwestycji nie wpływa na poprawę zaistniałej sytuacji. To, że w takiej sytuacji trzeba oszczędzać nie ulega wątpliwości, szkoda tylko, że kosztem edukacji dzieci w naszej gminie. Przedszkole integracyjne jest potrzebne bo w cywilizowanych społecznościach wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Zdrowi i inni troszkę ” inaczej”. Pozdrawiam.

Maciek
Gość
Maciek

Przedszkole integracyjne jest potrzebne na terenie gminy, lecz to przedszkole nie jest integracyjne. Nie dość, że budynek jest obskurny (były magazyn), zagrzybiony, gdzie brak jest w pobliżu placu zabaw, małego bezpiecznego boiska. Dzieciom należy stworzyć odpowiednie warunki, aby mogły się zdrowo i bezpiecznie rozwijać.

maria
Gość
maria

Panie Maćku, przedszkole integracyjne w szkole w Micigożdziu na siedzibę w Piekoszowie i jak sadzę to ono ma być zlikwidowane. A szkoda, bo jak Pan pisze należy stworzyć tym dzieciom godne warunki. Budynek o którym Pan pisze rzeczywiście godny pożałowania. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, w sprawie tego oszustwa kredytowego o którym pisałem parę dni temu TVP Kielce zrobiła reportaż http://kielce.tvp.pl/19002870/24022015-godz-1830

witek
Gość
witek

Maciek pytał czemu do maja czekać z taczką lub referendum. Dlatego, że to właśnie w maju wójt decyduje ile klas będzie w szkołach i po ilu uczniów w nich będzie się uczyć. Wtedy może się okazać, że w Piekoszowie będzie się uczyć po 30 uczniów, a w innych szkołach komforcik … 10 osób. Tylko jak wówczas mówić o równych szansach naszych dzieci w porównaniu z tymi w Łośniu lub Jaworzni. Dlatego też żeby wójt komforciku nie miał, analogicznie do naszych dzieci, musimy się w odwiedziny do gminy w maju wybrać. Pod warunkiem oczywiście, że moje przypuszczenia okażą się prawdziwe.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wiecie Państwo, od tego momentu jak Dyrektor szkoły Pani Słomka zadzwoniła do mnie z groźbami, ze sądownie zamknie mi usta abym nie wypowiadał się na temat przetargu który zorganizowano w Kielcach ( ???), to tak sobie zacząłem wogóle o SZKOLE jako takiej myśleć. Bo to jest prosze Państwa tak, aby istniało silne Państwo, Silny Kraj to musi być w takim kraju sprawna służba zdrowia, silne siły zbrojne i właśnie silna Szkoła. Silna Szkoła w Piekoszowie proszę państwa to była jak ja chodziłem do niej, dla mnie szkoła to był drugi dom, ale było coś jeszcze, coś niesłychanie ważnego , a… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Otóż to. Skoro gmina jest tak bardzo zadłużona, tym bardziej powinna pilnować i ciąć zbędne wydatki. Prawnicy, kancelarie, koszty sądowe to naprawdę duże kwoty,zwłaszcza przy ciągnących się procesach . Szkoła to nie prywatna firma, ale instytucja państwowa podlegająca gminie . Naprawdę warto by ktoś się temu bacznie przyjrzał…a zawsze jest coś kosztem czegoś..żeby mieć na jedno często trzeba zrezygnować z czegoś innego. I niewykluczone że cierpią na tym uczniowie..

Waldek
Gość
Waldek

jesli chodzi o „AUTORYTET SZKOŁY I NAUCZYCIELA” to czy przypadkiem nie jest tak ze sami sobie jestesmy winni jako rodzice i ta obecna polityka wychowania bezstresowego, kiedy nie potrzebowali roznego rodzaju programow w tv zeby wiedziec jak wychowac dzieci, kiedys i dzieci byly inne bo bylo gospodarstwo byly obowiazki i nie w glowie bylo zeby gówniarz, bo tak to trzeba nazwac, 15-16 zeby pyskowal starszym, zeby nie wrocil na noc do domu… a jesli chodzi o pania dyr. Słomke to jak pan przejzy oswiadczenia majatkowe to dowie sie ile zarobila pracujac w szkole wiec prosze sie nie bac stac ja… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Chcesz mi powiedzieć,że Pani Słomka procesuje się ze zwolnionymi nauczycielkami za wlasne pieniądze? A co do zarobków tej pani to bardzo jestem ciekaw ich wysokości zważywszy na to, że pani Dyrektor znana jest z częstego nie przebywania w miejscu pracy tj w Szkole w Piekoszowie. Nie raz była widywana w godzinach pracy w róznych ciekawych miejscach nie mających nic wspólnego ze Szkoła w Piekoszowie.

Waldek
Gość
Waldek

jelsi dobrze dodalem to wyszlo ok 120 tys. za 2013 rok bo takie oswiadczenie jest dostepne
nie wiem za jakie pieniadze sadzi sie z nauczycielami

xx
Gość
xx

Witek chyba trochę przesadzasz ,pewnie ty doprowadzisz do tego referendum,dlaczego nie burzyłeś się jak na osiedlu w Piekoszowie powstawały drogi z kostki wraz z chodnikami ,bezużyteczny chodnik w kierunku Podzamcza a w Brynicy dzieci na odcinku STARA WIEŚ – szkoła zimową porą uciekają do rowów,czy uważasz że bezpieczeństwo naszych dzieci jest mniej ważne od jeszcze nie sprawdzonych informacji o przeludnieniu klas w szkole w Piekoszowie.