Nowa linia autobusowa nr 203 od 26 lutego – rozkład jazdy i ceny biletów

Znamy już dokładną trasę, rozkład jazdy i ceny biletów nowej linii autobusowej nr 203, która zacznie kursować 26 lutego 2015.

Informacje zostały opublikowane dzisiaj na stronie internetowej naszego urzędu gminy. Autobusy komercyjne MPK Kielce będą jeździć na trasie: Kielce – Jaworznia – Piekoszów – Rykoszyn – Skałka – Bławatków – Zajączków – Wesoła. Warto pamiętać, w autobusach linii 203 nie będą obowiązywać bilety ZTM Kielce.

Oto informacje na temat kursowania autobusów

106
Dodaj komentarz

avatar
27 Comment threads
79 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WaldekMylukasZZpiotr gos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
Gość
greg

Miejscowość Zajączków została w rozkładzie linii 203 bardzo skromnie potraktowana. Mamy tylko jeden przystanek podczas gdy Rykoszyn ma ich aż pięć. Gdzie jest nasza Pani radna? Starsi ludzie mają iść pół wsi żeby dostać się do Kielc, ponieważ przystanek umiejscowiono po środku miejscowośći To jakaś kpina.

saskya
Gość
saskya

A nie możesz zadzwonić do mpk i powiedzieć o tym. Tu masz nr tel. http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1525

lukas
Gość
lukas

przecież linia 203 nie będzie przejeżdżała przez Zajączków, a przystanek będzie pod kapliczką, zresztą jest to napisane

greg
Gość
greg

Dzięki za numer. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Przystanki ustala specjalna komisja z gminy, przedstawiciel ZTM oraz policja. Nie wiem jakie kryteria brano pod uwagę ale na pewno nie dobro i wygodę mieszkańców. Do wyborów niecałe cztery lata więc nie trzeba się martwić o elektorat. Później coś się im obieca.

lukasz
Gość
lukasz

no juz bez przesady z ta specjalna i policja i moze jeszcze sam papiez przyjedzie
jakis czas temu byla poswiecona temu tematowi sesja trzebabylo wtedy ten temat poruszyc

greg
Gość
greg

kolego lukasz nie należy ironizować jeżeli się nie zna procedur dotyczących ustalania nowych przystanków dla autobusów ZTM. To nie bus – y , które mogą się zatrzymywać gdzie pasażer sobie zażyczy. W/ w przystanki nie mogą zagrażać ruchowi drogowemu dlatego opinia policjanta z ruchu drogowego. Papież co jedynie to może, jeżeli zechce owe przystanki poświęcić.A ten jeden przystanek, o którym mowa to pozostałość po linii PKS i jest on zatwierdzony przez ową komisję.

lukasz
Gość
lukasz

od jakiegos czasu busy tez moga zatrzymywac sie tylko tam gdzie sa przystanki a nie tam gdzie akurat ktos sobie zazyczy

lukasz
Gość
lukasz

w piekoszowie po za jednym miejscem nie spotkalem sie ztym aby busiarze zatrzymywali sie tam gdzie im popadnie

lukasz
Gość
lukasz

to wtakim razie pochwal sie znajomoscia tych „procedur”

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Mieszkańcy Zajączkowa mieli taką samą możliwość wyrażenia swoich opinii jak i my mieszkańcy Piekoszowa pod Lasem jak dewastowano nam drogę zmieniając ją w koryto strumienia.

ZZ
Gość
ZZ

Ta droga już mi się śni po nocach! A Pan Arabasz nie odpuszcza!

piotr gos
Gość
piotr gos

I bardzo słusznie że nie odpuszcza, my nie marzymy o drodze asfaltowej, tylko o porządnie zrobionej według że tak się wyrażę zasad budowy dróg szutrowych.Nasza droga jest wzorem „Jak nie należy budować dróg szutrowych”.Wzorzec należy zamieścić w Sevre pod Paryżem.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Sąsiedzie Piotrze, ( mieszkamy blisko siebie a nie ma kiedy sie spotkać ), zaraz po tym fakcie jak odśnieżarka utonęła na poboczu naszej drogi , skontaktował się ze mną prezes ZUK Pan Wijas z deklaracją , że chce uregulować kwestie poboru wody dla mieszkańców Piekoszowa pod Lasem tzn udostępnienia hydrantu. Ma to związek z rozmowa mojego ojca z kierownikiem z ZUK nagraną na filmiku na YT https://www.youtube.com/watch?v=bjoyUQ3GEww , Pan Wijas natychmiast zareagował, za co jestem mu w imieniu nas mieszkańców osady wdzięczny, widać że facet ma jaja. Pan Wijas zaprosił mnie na ustalenia, ale że mój drugi samochód jest na… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja nie wiem czy pod tym Paryżem jest tyle miejsca, bo ja znam parę dokładniejszych wzorców. Jak wiadomo wzorzec powinien się zbliżać do ideału.

WP
Gość
WP

Witam.
Pierwszy raz zabieram głos w jakiejkolwiek sprawie na blogu. Chciałbym żeby mi ktoś wytłumaczył dokładnie na czym polega jazda w/w autobusem. Mianowicie jaka jest cena biletu II strefy i jak mam odczytać zapis „Cennik ważny od 16.06.2014 – ceny za przejazd w obie strony (relacja TAM + POWRÓT)”. Poprawcie mnie jeśli źle rozumiem za 5.5 zł jadę z Piekoszowa do Kielc i z Kielc do Piekoszowa?

Pozdrawiam
WP

lukasz
Gość
lukasz

druga strefa kosztuje 3 zl jesli kupujesz bilet „normalny” chyba tak by to wynikalo tylko powinny byc wtedy wprowadzone bilety dwukrotnego kasowania…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pocieszę cię, ze jak spojrzałem na ten cennik to nie ukrywam, że po pierwszym przeczytaniu nic z niego nie zrozumiałem. Ktoś się nieźle natrudził, abyśmy my umęczyli się jeszcze bardziej rozszyfrowujac ten rebus.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Cennik jest akurat bardzo prosty do odczytania

Maciek Słoń
Gość
Maciek Słoń

a co z linią 18 kiedy będzie zmiana i więcej kursów

maria
Gość
maria

Gdzie jest rady z Gałęzic, dlaczego przez Rykoszyn jada dwa autobusy a przez Gałęzice żaden? Starsi mieszkańcy i młodziez dojeżdżająca do szkól do Kielc mają dalej pokonywać te kilometry przez ciemny las! To jest kpina z mieszkańców! Co na to pani sołtys? Rady z Rykoszyna i Gałęzic przed wyborami obiecywał godnie reprezentować mieszkańców na co dostał mandat zaufania a teraz co 5 przystanków w Rykoszynie? Kpina!!!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani mario, z dzieciństwa pamiętam jak wasi ludzie z Gałęzic, chodzili koło nas pieszo na stację PKP w Piekoszowie, kawał kurcze drogi szli, polami, lasami. Twardzi ludzie. Pan Józiu, Pan Heniek, kilka osób jeszcze których imion nie znałem. Zawsze ich podziwiałem, zima im nie była straszna, a zimy były dawniej srogie. Dziś mamy XXI wiek, a wy tam ciągle też odcięci, tyle ze dziś łatwiej wam pewnie bo i samochody macie. To tak w ramach wspominków napisałem. Chociaż i ja 3 km do szkoły przez 8 lat zasuwałem, tyle że nie lasami. Przez Cygówkę bałem sie chodzić, różne rzeczy ludzie… Czytaj więcej »

maria
Gość
maria

To prawda panie Pawle, że ta moja wieś jest „dalej odcięta od reszty”, ale to jest XXI w a samochody mamy owszem mamy tak jak inne wsie i te inne wsie mają też linię 28, 203. Pozdrawiam.

lukasz
Gość
lukasz

dodatkowe przystanki w Rykoszynie powstały juz z 3-4 lata temu…

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Bo to tak działa – uszczęśliwanie na siłę i tylko po to, żeby zdobyć dodatkowe głosy. Mnie zastanawia, jak dużą konkurencję zrobią autobusy dla busów? Czy nie odbije się to czkawką na rodzimych przewoźnikach? Żeby się nie okazało, że za jakiś czas busy przestaną jeździć a my zostaniemy przy dwóch liniach autobusowych!

maria
Gość
maria

Ma pani słuszną rację. Busy są bardzo potrzebne i nie daj Boże żeby ich nie było. Sam jestem starą osobą i często korzystam z tej komunikacji chociaż do mojej wsi bus jeżdzi 3 razy rano i 2 razy popołudniu a swojego samochodu nie mam. Pozdrawiam.

xx
Gość
xx

co z linią komercyjną do Brynicy , którą radny obiecywał w kampanii ponoć wszystkie formalności dopięte były na ostatni guzik ,może teraz zajmuje się kampanią związaną z wyborem swojej sołtysowej.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Radny z Brynicy starał się o linię ale Prezes ZUK niestety podubiegł i miał oczywiście lepsze układy z władzą. Dlatego Wesoła ma niepotrzebną linię 203 a Brynica niestety linii nie ma. Wójt i jego ludzie wiedzą jak zaszkodzić, ale przy okazji też cierpi całe społeczeństwo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co ma piernik do wiatraka. Przecież linie powyżej dwusetnego numeru to działalność komercyjna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pojadą wszędzie tam gdzie zwietrzą albo im ktoś wskaże dodatni bilans przedsięwzięcia. Sądzicie, że jak nie będzie opłacalności to MPK da się namówić przez kogokolwiek (wójta, sołtysa, prezesa tej czy innej instytucji). Kursują na takich samych zasadach jak i busiarze.

xx
Gość
xx

zaniepokojona czy prezes ZUK jest w stanie wszystko załatwić , myślę że nie do końca.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Kto niby wskazał ten dodatni bilans? Wójt czy może Prezes? A nie przepraszam kandydat do Rady Powiatu z ramienia PIS, Prezes dopiero w czasie późniejszym!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Łaziska też nie mają linii, i nawet pomimo obietnic dalej mieszkańcy chodzą na piechotę

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, ja nie na temat, ale jestem na tyle zbulwersowany, że postanowiłem to opisać w jakim my państwie prawa żyjemy. Mój znajomy wczoraj otrzymał od komornika wezwanie do spłaty kredytów 120tys oraz 20 tys zł. Chłopak w szoku, bo kredytów żadnych nie brał, pracuje za granicą. Jakaś szajka zdobyła jego dane, wzięli kredyt w Warszawie, miejsce pracy podali z internetu, telefon pierwszy lepszy z kiosku, adres korespondencji fikcyjny w Kielcach. No cóz, takie przypadki się zdarzają, ale zgodnie z prawem skierowałem ich ( on i żona) do komisariatu w Strawczynie, tam odmówiono im przyjęcia zawiadomienia i na zasadzie spychoterapii… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle to temat na czasie,można też zadzwonić do TVN 24,może i to coś pomoże.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, a ja znów nie na temat, ale chciałbym coś oświadczyć. Przed chwilą zadzwoniła do mnie starsza Pani, ( mam jej numer), z niedalekiejm mnie miejscowości, zadzwoniła poradzćc sie w pewnej sprawie bo jak powiedział jest stałą czytelniczką Pańskiego Bloga, bardzo popiera to co tutaj jest poruszane oraz powiedział mi jeszcze pare rzeczy które zachowam dla siebie. Pani zadzwoniła jeszcze raz do mnie i jak gdyby z poczuciem winy powiedziała mi, że listonosz z poczty Piekoszów roznosi ludziom informację jakobym ja wyjeżdżał często sobie do sanatorium gdzie za pobyt otrzymywałem jakieś pieniądze. W tym miejscy oświadczam wszystkim czytającym, że… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Paweł to co piszesz to jakis draństwo. Mam nadzieje, ze szybko się dowiesz kto wymyślił te bzdury na Twój temat.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wiem już który to listonosz. Ale zapewne ciężko mi będzie się dowiedzieć kto mu to podszepnął i co mu obiecał w zamian.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W tej sprawie saskya wiem już kto, wiem już jakie ma powiązania z szychami z gminy, mam też dowód na brud etyczny w jakim tkwią pewne osoby. Nie chcę tego ujawniać bo to jest sfera prywatna, ale poniekąd ma to związek z zarządzaniem gminy, tak więc z tą sprawą bedę milczał , ale jak to mówią …. niezbadane są wyroki boskie.

maria
Gość
maria

Proszę Pana, ludzkie języki są ostrzejsze od brzytwy! Ja bardzo niedawno „znalazłam się” wśród uczestników tego Blogu. Przeczytałam wszystkie Pana wpisy i proszę wierzyć są profesjonalne, życzliwe, emanują dobrocią. Sądzę, że ludzie Panu zazdroszczą i dlatego wygadują te głupstwa. Serdecznie Pana Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Bardzo Pani dziękuję za życzliwe słowa! Takich ludzi jak Pani Gmina Piekoszów właśnie potrzebuje!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani Mario, a czego mi zazdrościć?

ZZ
Gość
ZZ

Proszę Pana – newykorzystany urlop o niczym nie świadczy – widocznie zależało Panu na wypłaceniu tego urlopu.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tak, to prawda. Odchodząc na emeryturę bardzo mi zależało na wypłaceniu należnych mi pieniędzy . Ani przez moment nie przyszło mi do głowy aby wyrzucić je do kosza albo oddać np wyznawcom sklepów z alkoholem. Pieniądze te przeznaczyłem na wychowanie moich dzieci i ogólnie na dobro mojej rodziny.

lukasz
Gość
lukasz

a domagajac sie aby radni oddali swoje diety nie przychodzi Panu do glowy ze dla nie ktorych jest to jedyne zrodlo utrzymania a inni inwestuja min. w edukacje swoich dzieci???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co ty tu za bzdury wypisujesz? Wogóle jaki związek ma zwrócenie mi za niewykorzystany urlop za 5 lat który wypracowałem sobie wyrywając sobie żyły abyś ty mógł spokojnie spać, z dietami radnych? Wskaż mi też mój wpis, kiedy to ja niby żądałem zwrotu diet przez radnych? Ja wypowiadałem się, że czasy które nastały w zadłużonej gminie wymagają szczególnych działań, szczególnych kandydatów, szczególnych i wybitnych postaw społecznych a nie ludzi którzy rwią sie na stołki radnych bo chcą sobie dorobić. Człowieku, mamy luty, od wyborów minęło ponad trzy miesiące, powiedz mi co radni zrobili dla gminy? Wskaż mi wogóle jakikolwiek objaw… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Panie Arabasz do kogo jest adresowany ten wpis poniżej, bo nie wiem czy ofpowiedzieć? Ja żadnych diet nie pobieram więc do mnie chyba nie?

ZZ
Gość
ZZ

Tak Panie Arabasz – minęło trochę czasu co radni zrobili – nie wiem, ale szczerze to aż tak mnie to nie obchodzi, bo na nic od nich nie liczę. Wolę jak gmina nic nie robi, bo jak zrobi to pożal się Boże. (np. ostatnio pogłębili rowy w Brynicy – chyba po „pijaku”!)

saskya
Gość
saskya

Widzisz ZZ niedługo musiałeś czekać, żeby zobaczyć jak się u nas coś poprawia. Czy te rowy były pogłębiane za nasze pieniądze?
Ty wolisz, żeby gmina nic nie robiła bo szkoda na to patrzeć. A ja wolę żeby zrobiła to porządnie bo robi za nasze.

ZZ
Gość
ZZ

Saskia uważaj bo się doczekasz!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeszcze Panu dopowiem, że za te 5 lat niewykorzystanego urlopu dali mi tyle, że była to kwota mniejsza od wynagrodzenia które miesięcznie pobierał Dąbrowa siedząc w areszcie. Przy okazji pytam, czy przestała się Panu śnić nasza droga?

ZZ
Gość
ZZ

Przestała! Przynajmniej na chwilę.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

ZZ , z uwagi,ze pod twoim wpisem o rowach nie ma opcji na odpowiedx to ja tutaj pozwolę sobie poinformowac mieszkańców gminy , ze na Łaziskach w zeszłym roku też pogłębiano rowy odwadniające ( zachodnia część Łazisk, w połowie tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=yF_87HXcnBQ jest jeden rów widoczny, na zakręcie po prawej) Tak zrobili, ze woda tam stoi cały czas, zimą to tam dzieci sie poślizgają na lodzie, ale latem będzie to wylęgarnia komarów i produkcja smrodu dla mieszkańców którzy tam mieszkają. To pogłębianie nadzorowała podobno sama Pani Marszałek. Co w tej sprawie robi sołtys i radny? Zresztą z tego co widzę,… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

ZZ co do diet, to odpisywałem lukaszowi. No chyba,że to Pan podpisuje siew różny sposób i poczuł sie Pan zobowiązany.

ZZ
Gość
ZZ

Troche jest „burdel” bo nie zawsze można odpowiadać komuś. Więc proponuje pisać po nicku, a wtedy bedzie wiadomo. Jak cos jest pod moim wposem to moge myslec ze to do mnie jak nie ma nicka.

ZZ
Gość
ZZ

A co też Pan chciał posiedzieć z Dąbrową?

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze coś. Moim zdaniem Wójt musi zarabiać conajmniej 5 razy tyle co normalny zjadacz chleba. A że akurat siedzi to inny problem.

maria
Gość
maria

Witam Pana, świetne są te Pana riposty. Zauważył Pan, że ludzie nie rozumiejąc zagadnienia ujadają jak wściekłe psy. W naszej biednej gminie nie jest dobrze i jeszcze trochę nie będzie. Bo jak nie ma pieniędzy, to z pustego to i Salomonowi nie udało się. Tu brakuje już pieniędzy na wszystko. A jak brakuje to to zostało kiedyś z trudem zbudowane będzie popadało w ruinę, a to co nie zostało zrobione długo nie ujrzy swiatła dziennego. Nasze drogi gminne staną się niedługo polne itd.itd. Tak na marginesie czy w powiecie kieleckim innej szkole też zabrano fundusz!!! NIE! Pozdrawiam!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry Pani. Widzi Pani, to nie jest tak, że ja chce te riposty pisać, ale na tym Blogu ujawnia sie kilku klakierów którzy nic nie wnoszą do dyskusji prócz wściekłego podgryzania i prowokowania oraz obrażania. Prosze mi Pani Mario uwierzyć, ze wolał bym prowadzić tutaj budujące dyskusje zamiast udowadniać, że nie jestem koniem tylko człowiekiem. ale chyba odpuszczę sobie odpisywanie takim ludziom. Szkoda na nich czasu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle być może niektórzy chcieliby pana tam zobaczyć, bo jest pan niewygodni i pisze o niepopularnych sprawach. Ja osobiście pana podziwiam, też bym tak chciała lecz pracuję w jednostce podległej gminie i boję się o pracę.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziękuję Pani za zrozumienie. Wierzę też, że przyczynię się do nadejścia czasów, że każdy będzie mógł bez obaw podnieść dumnie głowę do góry i mówić to co myśli!

xx
Gość
xx

osobiście nie mam nic do komentarzy P.A. ale człowieku w jakim świecie ty żyjesz nigdy i nigdzie tak nie było żeby ktoś liczył się z maluczkimi i może tyko poziom ignorowania był i jest różny. Pani która przekazała ci taką informację o listonoszu, osobiście nie wieże w jej dobre intencję , tylko patrzeć jak będzie chciała abyś ustalił gdzie się niesie jej kura , powoli zaczynamy odbiegać od spraw ważnych a zaczyna się wolnoamerykanka .

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Osobiście proszę Pana?Pani to tez nic nie mam do pańskich wpisów, ale po pierwsze to proszę mi pozwolić decydować co jest dla mnie ważne a co nie jest ważne, to ja będę w razie czego decydował czy szukać gniazda kur tej pani lub ich nie szukać. Każdemu kto się do mnie o coś zwraca staram się pomóc na miarę własnych możliwości. Dla mnie akurat ważne jest to aby ktoś nie rozsiewał o mnie nieprawdziwych , kłamliwych, i oczerniających mnie w oczach społeczności informacji, i jeśli się o nich dowiaduję, to publicznie dzięki istnieniu tego Bloga prostuję je. Oczywiście swoją drogą… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

żle Pan zinterpretował mój wpis.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę więc mnie poprawić, nie mam nic przeciw temu. Na pewno nie miałem w intencji sprawic panu/pani przykrości.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie/Pani xx, dziś przyznaję pełną rację Twojemu wpisowi, Ten telefon od tej kobiety był prawdopodobnie podpuchą, wczoraj oddzwaniałem trzykrotnie pod numer z którego do mnie dzwoniono, ale telefon jest wyłączony, prawdopodobnie karta jest zakupiona do podobnych prowokacji. Niemniej świetnie się złożył;o, że ta prowokacja pozwoliła mi publicznie rozwiać ewentualne wątpliwości na temat moich „pobytów sanatoryjnych” za które miałem brać jakieś pieniądze a na których nigdy nie byłem . Tak więc Osobo która dopuściła się tej prowokacji musisz poszukać innego sposobu na oczernienie mnie, od razu mówię, nie pije, nie pale, nie zażywam narkotyków, nie zabijam, nie biję, nie kradnę, nie… Czytaj więcej »

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Drodzy Bracia w Blogu 🙂 Rozumiem, że niektórzy z Was mają niewielkie doświadczenie w udzielaniu się w internecie, ale proszę, przyjmijcie reguły panujące w necie zwane netykietą. Pierwsza i zasadnicza reguła netykiety głosi, że w internecie w dyskusjach forumowych nie istnieje pan/pani, wszyscy zwracają się do siebie „na ty”, nawet odpowiadając królowej angielskiej. I wcale nie wynika to z braku kultury – po prostu takie tu panują obyczaje. Czym innym jest pisanie w korespondencji osobistej, wtedy do królowej zwracamy się „Your Majesty”.
Na marginesie Pawle – Włoszczowa odmienia się tak, jak Częstochowa – chyba nie piszemy „w Częstochowej”?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Drogi góralu niskopienny, pozwolisz, że sam będe decydował jak okazywać szacunek dla mojego rozmówcy. Ja zostałem wychowany inaczej , w moim światopoglądzie istnieją zwroty Pan Pani i będe ich używał wtedy kiedy będę chciał, chyba, że Pan Blog jako administrator i właściciel Bloga wyraźnie zażyczy sobie abym zwracał sie inaczej. Dla mnie wróg również bedzie Panią lub Panem. Co do zwrotu o Włoszczowie to wiem jak się odmienia, słowo Włoszczowej napisałem z rozpędu bo tak mój rozmówca mi je przekazał na gorąco. Niemniej z dawnych wspaniałych czasów przed zapanowaniem w naszym kraju światłej wolności i demokracji, czyli w latach 80tych,… Czytaj więcej »

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Drogi Pawle, czytam wszystkie Twoje posty /pozwolisz, że ja jednak zostanę przy netykiecie, bo poruszamy się w sieci i poruszając się w jakimś środowisku stosujemy zasady w nim obowiązujące/ i z reguły zgadzam się z nimi. Odnoszę się zaś na tych łamach tylko do spraw, na temat których mam coś do powiedzenia. Poprawka tej „Włoszczowej” wynikła jedynie z tego, że jakoś powszechnie przyjęło się takie formułowanie nazwy tego skądinąd sympatycznego miasteczka, a nie chciałbym, żeby się utrwalało – rażą mnie wszelkie przekręcania czy to nazw, czy nazwisk 🙂

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Arogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych zaborczych. Polak zrodzony na tej ziemi – obywatel musi szukać chleba, emigrować nie z własnej woli stając się europejskim wyrobnikiem. Pozostając i żyjąc w Ojczyźnie przodków staje się zbędnym balastem który przeszkadza tej władzy szczególnie gdy domaga się należnych mu praw. Stworzony typ państwowości za nic ma rzetelność, uczciwość, pracowitość oraz umiejętność. W tzw III Rzeczypospolitej liczy się cwaniactwo, kundlowatość a kolesiostwo sprzęgnięte ze służalstwem sięgnęły wyżyn. Stojące na czele państwa tak zwane elity wszelkie – zarówno intelektualne, polityczne, medialne,… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Powyższy tekst napisał Pan:
Krzysztof Tołwiński

Źródło: http://niezaleznemediapodlasia.pl/idziemy-po-was-do-warszawy/

Tags : górnicy, protest, rolnicy, strajk, Warszawa

Skopiowałem go, ponieważ uważam, że w treści swojej ma dużo wspólnego z tym co dzieje się w naszej gminie.

lukasz
Gość
lukasz

ale ktore z mechanizmow demokracji zwiodly w naszej gminie???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Niebawem się dowiesz o jednym z najważniejszych mechanizmów demokracji na który „ma nie być” miejsca w naszej gminie. To znaczy komuś sie wydaje, że ma nie być.

lukasz
Gość
lukasz

czekam z niecierpliwoscia…

ZZ
Gość
ZZ

Nie wiem dlaczego ale pomyślałem o Radiu Maryja

lukasz
Gość
lukasz

Krzysztof Tołwiński (ur. 28 lutego 1968 w Siemiatyczach) – polski polityk, samorządowiec, leśniczy i rolnik, były wiceminister skarbu państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, poseł na Sejm VI kadencji.Przynależność polityczna Prawo i Sprawiedliwość.

Maciek Słoń
Gość
Maciek Słoń

widzę że wpisy nabierają innego znaczenia blogu zmień taśmę

Maciek Słoń
Gość
Maciek Słoń

może temat o szkolnictwie w gminie dostalismy od Ministrestwa o 735 tys mniej subwencji

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

właśnie więcej uczniów a dane są z echa dnia

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Mam propozycję – Blogu, stwórz Hyde Park i tam można przenosić posty nijak się mające do poruszanego w tytule tematu. Bo inaczej zrobi się nam tutaj groch z kapustą 🙂 Nie ośmielam się twierdzić, że nie są poruszane w postach sprawy ważne – ale wszystko we właściwym miejscu.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Sądzę, że dla forum – póki co – za mało użytkowników. Niemniej pomysł OK.

saskya
Gość
saskya

Ja uważam, że właśnie teraz jest najlepszy moment na założenie forum. Jest na tyle użytkowników, że spokojnie można to ogarnąć. Takie forum pomogłoby bardziej zintegrować mieszkańców do walki w słusznych sprawach.
Chociaż PB szykuje zmiany na blogu, które mogą być na tyle duże, że forum będzie zbyteczne. A zmiany są potrzebne bo na blogu robi się bałagan.

My
Gość
My

Teraz przewoźnicy znani wam dotychczas zmienili stawki biletów jak w/w kurs 203.
A gdy 203 zostanie zlikwidowany to znowu podniosą do dawnych stawek a nawet mogą podwyższy cenę biletu.
Trzeba się zastanowić i kupować bilety 203.

Waldek
Gość
Waldek

bilety na busa potanialy/???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Paliwo tanieje, bilety drożeją. Wychodzi na wierzch prawdziwa mentalność człowiecza.