Przedszkole w Piekoszowie zostanie zlikwidowane. Tak zdecydowali radni

Dziesięć głosów – za, trzy – przeciw. To wynik głosowania na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady gminy w sprawie zamiaru likwidacji przedszkola w Piekoszowie.

Za informację i nagrania z sesji dziękuję panu Pawłowi.

Jeszcze przed sesją pan przewodniczący rady postanowił pokazać „kto tu rządzi”. Ciekawe, że pracownicy BCK (finansowanej przez gminę) nagrywają wszystkie sesje ale nie wszystkie nagrania są publikowane mimo, że dysponują kamerą bardzo dobrej jakości:

Oto nagranie przebiegu sesji i dyskusji w sprawie przyszłości przedszkola:


A w przerwie radni wyszli „do ludu”:

I ostatnie nagranie:

173
Dodaj komentarz

avatar
45 Comment threads
128 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Jagiellonkazaniepokojonapawel arabaszPBBiznes1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
saskya
Gość
saskya

Smutek 🙁
Wiesz czy Paweł nagrywa sesje?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak. Przedszkole zlikwidowane,pewnie radni mają starsze i dorosłe dzieci więc po co im przedszkole. A kogo obchodzi ile kłopotu będą mieli rodzice maluchów? Coraz ciekawiej się robi w piekoszowskiej oświacie. Zmiany,zmiany,zmiany. Szkoda, że na gorsze. Chociaż trzeba przyznać, że w szkole zaszło w ciągu ostatnich 2,5 lat kilka,dla niektórych zapewne pozytywnych zmian – zmiana koloru ścian tu i ówdzie-zniknął kolor zielony (porzućcie wszelką nadzieję), zmiana gablot na bardziej ekskluzywne.Aaaa, i zamek w wejściu głównym zmienili. Pewnie po to, by rodzicom trudniej się było dostać do sekretariatu, w którym niedawno zainstalowano nowe,lepsze,pewnie mocniejsze drzwi- jak się już porządnie na taką… Czytaj więcej »

xy
Gość
xy

No i jeszcze. nasze sprzątaczki zastąpione zewnętrzną firmą,kierowniczka nie wiadomo poco ,kim będzie rządzić skoro nie pracowników obsługi.Może by się tym wszystkim zajęła nasz kochana Władza.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na razie wgrał mi się filmik przed formalnym rozpoczęciem sesji gdzie Pan Przewodniczący Rady Gminy wyraził ” troskę” o jakość moich nagrań o https://www.youtube.com/watch?v=_erVVqf5irw&feature=youtu.be . Dla sprostowania moich słów na filmiku dopowiem, że po wyłączeniu kamery przybyli pozostali radni, oraz przybyło jeszcze drugie tyle rodziców, ale z uwagi, ze obiecałem Panu Przewodniczącemu , że nie będe się przemieszczał, to z tego miejsca nie dałem rady objąć wszystkich rodziców.

saskya
Gość
saskya

Paweł ja od siebie dziękuję za nagrania.
A co do pierwszego filmu to musze skomentować. Pan przewodniczący juz wie co to za blog i nawet go czyta! Poza tym jakość Twoich filmów jest dobra, natomiast jeśli pani z biblioteki robi lepsze filmy to chętnie zobaczymy 🙂

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ciesze się, że na coś się przydałem. A co do jakości filmów, to były by one zdecydowanie lepsze gdybym mógł chodzić po sali i z bliska nagrywąc osoby wypowiadajace sie, ale nie zrobię tego bo Pan Przewodniczący mi nie pozwoli na to. I bądź tu mądry człowieku, z jednej strony Pan Przewodniczący wymaga doskonałej jakości filmów, a z drugiej nie pozwala mi na to abym mógł te dobre filmy nagrywać.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wiecie, bardzo zniesmaczony byłem, jak w czasie przerwy trzy „nasze posłanki” z udawaną troska przysiadły sie do rodziców…….a następnie zgodnie zagłosowały za likwidacją przedszkola. Będzie to na jednym z nagrań. Tak dla sprostowania dopowiem, że dzisiejsza sesja ( uchwała Rady Gminy) , nie likwiduje przedszkola, uchwała ta zapoczątkowuje proces likwidacji ( czytaj między wierszami – LIKWIDUJE). Bo tego procesu już nie odwrócą.

Rodzic
Gość
Rodzic

Byłem oczywiście na sesji – argumenty z naszej – rodziców strony niestety, nie przekonały radnych, choć były rzeczowe. Zaraz po sesji, kierując się zapewnieniami o istniejących miejscach dla dzieciaków z likwidowanej placówki odwiedziłem przedszkole w Zespole Szkół w Piekoszowie. Tak jak sądziłem – i to jest jeden z wiodących naszych argumentów – wcale nie jest tak różowo z tymi miejscami. Wszystkie przedszkola w Piekoszowie i okolicach mają pełne obłożenie – i z tego należy się tylko cieszyć. Dzieci ze zlikwidowanego przedszkola być może będą przyjęte (czy dostaniemy to na piśmie ze 100% gwarancją?) , ale wtedy czyim kosztem? Innych dzieci… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

mam pytanie do pana Bloga,cay pana Pawła,czy uchwała,którą podjeli radni była o likwidacji przedszkola,czy o zamiarze likwidacji,pytam dlatego,że jest to duża różnica i może gmina i radni strzelili sobie samobója

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie anonimie, napisałem powyżej, że uchwała dzisiejsza nie likwiduje przedszkola, ta uchwała daje początek likwidacji. Będzie to wszystko na filmikach. A dlaczego uważa pan ze to samobój?

Anonim
Gość
Anonim

Wszystkich zainteresowanych i zatroskanych losem przedszkola zapraszam jutro to jest 27.02. o godz. 15:30 do tegoż przedszkola przy ZUK, na spotkanie z Panem Dyrektorem Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i przedstawicielami UG. Liczymy na was, nie można ratować budżetu UG, kosztem dzieci. Tak wygląda polityka prorodzinna w wykonaniu ……..

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeśli mogę coś od siebie dodać co do Pana Dyrektora, to pan ten zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, bardzo ciepły i ludzki w obyciu, odnioslem wrażenie, że on faktycznie coś dobrego stara sie robić dla naszych najmłodszych mieszkańców. Swój pogląd wyraziłem Panu osobiście, pogratulowałem i życzyłem dalszych sukcesów. To ten Pan siedzący po prawej stronie Pana Kowalskiego – laureata „konkursu” na opłacanie mu studiów doktoranckich.

Maciek
Gość
Maciek

Paweł, dyrektor wypowiada się pozytywnie o przedszkolu, gdyż broni swego miejsca pracy

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tak Panie Maćku, poniekąd ma Pan rację, ale ja staram się też w każdym dostrzec pozytywną postać, i taką własnie postać ujrzałem w tym Panu. To taka moja subiektywna ocena. W całym tym gronie Myślicieli – Uzdrawiaczy ten Pan był jakby z innej gliny lepiony, z tej wyższej jakości gliny.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Paweł co się dzieje?
Czyżby znowu ktoś Ci groził sądem.
wójt, dyrektor, przewodniczący wszyscy nagle OK?
Nie poznaję Cię!

Biznes1
Gość
Biznes1

Tak wygląda polityka prorodzinna …….Nie rozumiem że wbrew rodzicom likwiduje się przedszkola nie myśląc o najmłodszych .

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dobrze by było, aby w sprawie jutrzejszego spotkania o godz 15.30 wypowiedział sie jakis rodzic ale z podaniem imienia i nazwiska, ponieważ jak czytam wpisy powyżej to mam wrażenie , że ktoś wprowadza dezinformację.

obserwator II
Gość
obserwator II

na nagraniu ciekawe ujęcie, jedna czyściła nos, później druga wycierała nos za stołem prezydialnym, nie będą sławne za ileś tam lat? nie każdy tak może i za takim stołem….

Ania
Gość
Ania

A co już radne nie mogą mieć kataru?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, proszę link do nastepnego filmu z sesji dzisiejszej https://www.youtube.com/watch?v=bbv0tYS5BZo&feature=youtu.be to już relacja z sesji od formalnego jej początku.

xy
Gość
xy

Pokazały że wszystko mają w nosie.

anymo
Gość
anymo

Na zebranie można podejść ale listy w żadnym wypadku nie podpisujcie, nie potwierdzajcie swojej obecności, to na razie jedyna droga do odciągnięcia tej uchwały.

ZZ
Gość
ZZ

No Panie Pawle – faktycznie nagrania się poprawiły co do jakości. Czasami tylko jeszcze jak w tło wchodzą okna to automatyka przyciemnia obraz i twarze stają się nierozpoznawalne. Czy nie ma Pan możliwości przejścia na ustawienia manualne? (Przynajmniej jasności). Mimo że częściej stoję tu w opozycji do Pana Pawła, to jednak tym razem muszę powiedzieć że jestem pełen uznania! Poświęca Pan wiele czasu dla sprawy – dziękuję za nagrania!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry Panie ZZ. A dlaczego stoi Pan do mnie w opozycji?

ZZ
Gość
ZZ

Dlaczego?
Proste – nie pasuje mi pana charakter i niektóre wypowiedzi.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Acha.

kronikasz
Gość
kronikasz

Tak czytam, , . , propzycja padla juz jakis czas temu.
Na blogu, nie ” panujemy”, zwracamy sie do siebie na ty.
Zasady i reguly opisywane przez Jana Kamyczka obowiazuja gdzie indziej.
Rozumiem , ze Grzecznosc na co dzien to fajna sprawa, ale Savoir-vivre na internecie to mrzonka.
Piszmy do siebie na ty.
Przeciez jestesmy tutaj rowni.Wszyscy.Przynajmniej tak mi sie wydaje…
Pozdro ziomki, 🙂

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, prosze nastepny link jako nieprzerwana część dalsza sesji https://www.youtube.com/watch?v=TLOo3gh_x8M&feature=youtu.be

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tak jest Panie kronikaszu. Tak będzie jak PAN mówi. ……albo i nie będzie. A tak w ogóle to ma Pan coś do powiedzenia nam tutaj?

kronikasz
Gość
kronikasz

Siema.Pablo.Oczywiscie , ze mam cos do powiedzenia. Skrupulatnie z dokladnoscia Japona sprawdz moje wpisy i przekonasz sie , ze mam cos do powiedzenia. Postaraj sie byc mniej apodyktyczny. Jak dla mnie uzurpujesz sobie prawo bycia przynajmniej administratotorem tej szeroko pojetej dyskusyi. Rozumiem stopien twojego zaangazowania w sprawy gminne, twoje lokalne, oraz innych mieszkancow, gawiedzi itp, itd etctera. Atakujesz mnie zupelnie bez powodu. Sprawiasz wrazenie zorientowanego w sytuacyi komentatora, a zapytujesz mnie czy mam tu cos do powiedzenia. GDYBYS SIE ODROBINE SKUPIL , PRZECZYTAL WSZYSTKIE MOJE POSTY, TO PEWNIE DOSZEDLBYS DO WNIOSKU, I NIE PYTAL? SPACJA=CZY MA PAN COS DO POWIEDZZENIA… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

A co?Brak polskiej czcionki dyskwalifikuje mnie ?
Co za pytanie.
Myslalem , ze jestes reformowalny , ale chyba sie pomylilem.

saskya
Gość
saskya

Jeśli już uczysz netykiety to wiedz, że na blogach, forach itp. używamy polskich znaków. Pisanie bez polskich znaków jest niedopuszczalne i źle widziane.

kronikasz
Gość
kronikasz

Hejka.
Oczywiscie znasz to :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

a teraz cytat:
natomiast na forach internetowych pisanie bez polskich znaków diakrytycznych bywa źle widziane; sprawy te regulowane są czasem przez lokalną netykietę lub FAQ, jak np. dla polskiej sieci IRC[1])

Dalej definicja bloga:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Blog
A teraz forum

http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
Nie ma nic o polskiej czcionce na blogu.
A przeciez blog to nie forum.
No chiba , ze blog to forum.
Pozdro.

saskya
Gość
saskya

Kronikaszu nie żartuj sobie z tą Wikipedią. Kto tego używa?
Ja pisałam z własnego doświadczenia, po pierwsze znam Irca-tam się uczyłam angielskiego :), czytam blogi i kiedyś byłam moderatorem na forum. Wiem jakie są przyjęte zasady, nie potrzebuje znać regułki z Wikipedii. Na blogach pisanie bez polskich znaków jest źle widziane i tyle w tym temacie mam do powiedzenia.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie kronikaszu, proszę aby się Pan uspokoił. Jeśli ma Pan coś do mnie to proszę do mnie zadzwonić 886366653 i mi to powiedzieć. Niniejsze forum nie jest miejscem do wylewania swoich frustracji. Obecnie omawiamy likwidację przedszkola, proszę, aby Pan się ukierunkował myślowo na ten problem, który dotknął zarówno rodziców tych 30 dzieci, ich rodzin ( bo problem ten dotyczy całych rodzin tych dzieci) , oraz nas wszystkich, ponieważ działania obecnej władzy Gminy Piekoszów pokazują nam dobitnie , że ze zdaniem i dobrem mieszkańców nikt się liczył nie będzie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Frustracja???

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frustracja
A ja tylko napisalem , cytuje:
Piszmy do diebie na ty.
Przykro mi , ale nie zadzwonie do ciebie.
Mam nadzieje , ze wybaczysz mi to.
Za drogi gips.Dobrze o tym wiesz.
Pozwolisz pablo , ze sam bede ukierunkowywal charakter moich wypowiedzi.
A jesli moje posty wyczerpia znamiona okreslonych form na blogu, to prowadzacy zadecyduje czy je opublikowac czy ich nie przyjac.
Postaraj sie odnalezc roznice miedzy blogiem a forum.
Bo chyba sie trchie pogubiles pablo.
Pazdrawliaju.301=00

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja chciałbym sie zwrócić w tym miejscu do Pana Wójta Gminy w Piekoszowie Zbigniewa Piątka : Panie Wójcie, co Pan wyprawia? Tworzy Pan w naszej gminie atmosferę w której kluje się juz pomysł o referendum w sprawie Pana odwołania. Ja spotkałem się już z ponad 10cioma takimi przypadkami w moim otoczeniu, ale wie Pan co mówię tym ludziom? Mówię dajcie spokój, uspokójcie sie, naszej gminie nie jest to teraz potrzebne. Mówie im to bo przedkładam dobro i spokój w gminie ponad niepotrzebną zawiść, mówię im to pomimo, że wiem co Pan Panie Wójcie robi przeciwko mnie ( zapewne nie wszystko… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Panie Blogu następny filmik z przerwy w sesji kiedy to trzy panie radne zatroskane likwidacją przedszkola poszły między rodziców https://www.youtube.com/watch?v=uOONdXgemtI&feature=youtu.be a następnie zgodnie zagłosowały za zamiarem likwidacji przedszkola.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu prosze ostatni filmik , bez komentarza z mojej strony, nagranie mówi samo za siebie. https://www.youtube.com/watch?v=EnksnSKY194&feature=youtu.be

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, jesli to możliwe to prosił bym jeszcze ten filmik zamieścić w tym artykule https://www.youtube.com/watch?v=ggGqEvOCQTQ , dedykuję go Panu Radnemu Łazisk Leszkowi Szotowi który interesuje się zawzięcie likwidacją przedszkola a nie tym co trzeba. Przecież Pan radny mieszka na Łaziskach.

Waldek
Gość
Waldek

czy tylko mi czy wszystkim otwiera sie jakas jazda samochodem???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jeśli klikasz w ten link https://www.youtube.com/watch?v=KdR-mpxxJnQ to tak, otwiera ci si film z jazdy po „drodze” gminnej, filmy z sesji masz do otwarcia w niniejszym artykule powyżej.

X
Gość
X

P. Arabasz chciałeś mieszkać na uboczu z dala od siedzib ludzkich, to masz spokój z sąsiadami. Droga jest polna, taka jak wszystkie w naszej gminie. Większość mieszkańców woli mieszkać w większych skupiskach, gdzie na ulicy jest dom obok domu, lecz też nie zrobiono nam drogi. Poprzednia ekipa rozbudowywała bądź budowała obiekty najmniej potrzebne lub zbędne. Nie wiem dokładnie ile wybudowano wówczas dróg lokalnych. Wiem, ze wybudowano kilkaset metrów ulicęyPolnej w Micigożdzie.

Waldek
Gość
Waldek

film nie ma nic wsponego z tematem…
skoro sie boisz jezdzic to po co to robisz????

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie rozumiem wpisu Waldek. Możesz go jakoś sprecyzować?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

mam nadzieję ze podniesiesz obie ręce za likwidacją przedszkola w zamian wybudowania ci drogi

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No to byś się rozczarował.Dlaczego urządzasz ze mną takie psie targi?

ZZ
Gość
ZZ

Chyba zacznę liczyć te wstawki na temat twojej drogi Paweł!
Mogłem zacząć już dawniej to byłbym już na 50-tce.
Ja mam takie same zdanie jak Waldek – jak chcesz mieszkać na uboczu i bezpiecznie jeźdić to kup sobie coś terenowego lub jeźdź swoim traktorem.
Na drogę nie licz!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A jak ma do nas dojechać karetka pogotowia, jak oni mają to zrobić? Mieszka u nas kilkoro dzieci oraz pan z nowotworem często tracący przytomność z tego powodu. Moi rodzice tez mają problemy ze zdrowiem, matka ostatnio z łóżka nie wstaje. Ciągnik mają sobie kupić do holowania karetki? Dwa dni temu droga była tak rozmiękczona, że nawet ciężarowy wóz strażacki z przednim napędem utonął by na niej. Dopisz sobie 51 raz. Miałeś wogóle przyjechać i ją obejrzeć. Zarzekałeś sie tutaj publicznie kiedyś że przyjedziesz rowerem. Może byś wreszcie przestał takie debilne wpisy tworzyć na temat tej drogi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Już byłem w lutym i widziałem. Wygląda to kiepsko, ale teraz przy rostopach to wiele dróg tak wygląda.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie Pawle,ja także dziękuję za nagranie sesji,bardzo ciekawe wniosku po oglądnięciu tych nagrań się wysuwają,panie radne,które rozmawiaja z rodzicami,strasznie zatroskane,głosują zaraz za likwidacja,parodia i obłuda,ale co jeszce bardziej uderza,że jedyny przedstawiciel oświaty w gronie radnych także głosuje za likwidacją,czapki z głów dla pani radnej,że ma taką wizje oświaty. Na następny tydzień przyjeżdża do naszego województwa kandydat na prezydenta z ramienia PiS,który wszem i wobec ogłasza jak to rządzący likwidują miejsca pracy,nie dbaja o biednych,nie interesuje ich polityka prorodzinna itp,więc może należy udać się na spotkanie z kandydatem i pokazać jak rządzi jego opcja,na gorącym przykładzie likwidacji przedszkola i zwolnień w… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co do tych zwolnień w ZPO to jeszcze poruszę temat. mam w ręku ciekawy dokument z kuratorium oświaty dotyczący zwolnień nauczycieli. Ale o tym w póżniejszym czasie, coś jeszcze muszę ustalić.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ogladając relacje pana Pawła,pan Kowalski stwierdził,że dla 19 rodzin z Piekoszowa,gmina zapewni miejsca w przedszkolu w ZPO Piekoszów,wazne jest to stwierdzenie,ponieważ udział w głosowaniu nad uchwałą o zamiarze likwidacji przedszkola barał pracownik ZPO Piekoszów co jest niezgodne z prawem

Waldek
Gość
Waldek

a co z pozostalymi???

lukasz
Gość
lukasz

a z jakim konkretnie???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Anonim nie bij piany i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wszystkie dzieci znajdą z pewnością miejsce w przedszkolu. Pracownik biorący udział w głosowaniu jest pracownikiem ZPO w Piekoszowie a nie w Micigoździe, a to już jest zgodne z prawem.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Czy coś wiadomo o tym dzisiejszym spotkaniu ( być może podstępnym ) w ZUK o 15.30? Nie miałem czym tam dziś dotrzeć.

wilk
Gość
wilk

odnosnie likwidacji przedszkoli w tamtym roku zostało zamknięte przedszkole w Szczukowicach bo pseudo strażakom nie pasowało ,teraz zostaje zamknięte kolejne ,bo jest grzyb na ścianie, więc jeszcze z 3-4 lata i w naszej gminie nie będzie żadnego , póżniej zostaną zamknięte szkoły podstawowe bo wszędzie dopatrujecie się oszczędnosci !

ZZ
Gość
ZZ

Bez przesady z tym zamykaniem Wilku!
Gmina ma obowiązek zapewnić kształcenie wszystkim dzieciom więc nie może wszystkiego zamknąć. Jeżeli wszystkie dzieci znajdą miejsce w przedszkolu w Piekoszowie to ja nie widzę powodu do robienia takiego zamętu. Gmina ma swoje obowiązki i dopóki je wypełnia to wszystko jest OK pozwólcie wykazać sie Wójtowi ma gościu pewnie plan. Rozliczymy go za parę lat. Ja trzymam za niego kciuki i nie uważam by robił coś złego!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie ZZ, ja w tym miejscu ( pod Pana wpisem o przewodniczacym rady nie ma opcji na odpowiedź) chcę wyrazić opinię, że moim zdaniem Pan przewodniczący Rady Gminy jako przewodniczący, a tylko to mam na myśli sprawuje się bardzo dobrze. Pan Zdzisław Grosicki jak najbardziej panuje nad przebiegiem sesji, prowadzi ją bardzo profesjonalnie. Taka samą opinię wyraziłem po sesji 26 stycznia br. Mówię o nim tylko jako o Przewodniczącym Rady Gminy w Piekoszowie wykonującym tą funkcje. Co do jego stronniczości, służenia wg mnie niesłusznej sprawie zdania nie wycofuję. No cóż, będąc przewodniczącym jest też radnym uwikłanym w układy polityczne i… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czyta to chwalimy

lukasz
Gość
lukasz

nastepnym razem zastanow sie dwa razy , albo i wiecej zanim napiszesz komentarz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A co można tu tylko narzekać na władzę.
Ciekawa jest ta nasza demokracja!
Najpierw większość wybiera Wójta, a za chwilę nie ma ani jednej osoby która by rzekła chociarz jedno dobre słowo!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

prawda jest taka, że tu wpisy są ludzi którzy nie umieli przegrać z honorem

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie anonimie, proszę się nie bawić z nami w żadne wojenki. Nam jest potrzebne sprawne i przejrzyste zarządzanie z poszanowaniem potrzeb mieszkańców naszej gminy a nie jątrzenie jednych przeciw drugim. W wojenki proszę sie bawić na komputerze albo ołowianymi żołnierzykami.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja, mimo , że nie głosowałem na Pana Piątka to napiszę dobre słowo o nim. To dobry człowiek, układny, miły, uprzejmy, kulturalny, dobry sportowiec, zapewne dobry maż i ojciec, wydaje mi sie że też wolny od nałogów. To dobre cechy człowieka.

lukasz
Gość
lukasz

wydaje mi sie ze osoby ktore Go wybraly nie dokonca potrafia obslugiwac komputer i internet a wrecz nawet czesto go nie posiadaja

ZZ
Gość
ZZ

Co wspólnego ma posiadanie dostępu do internetu z głosowaniem na Piątka? Czy twoim zadniem lukasz posiadanie internetu ma wpływ na inteligencję?
Ja głosowałem na Piątka, a dostęp mam.

lukasz
Gość
lukasz

z glosowaniem ma niewiele wspolnego
ale z pisaniem pozytywnych komentarzy na Jego temat juz tak

X
Gość
X

Łukasz jest w błędzie i to dużym. Powiem krótko co ma piernik do wiatraka.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ja coś tu nie rozumiem robicie wielką aferę o zamknięcie przedszkola ,gdzie gmina daje rodzicom wybór innego według mnie na pewno lepszego.Proszę przypatrzeć się gminom ościennym czy mają przedszkola i nie ma afery choć nie są w takiej sytuacji jak nasza gmina,Dlaczego nasza gmina zadłużona ma refundować przedszkole dzieciom z innych gmin ,

wilk
Gość
wilk

tak przygladam sie osciennym gmina, żadna nie jest tak zadłużona jak nasza ale dzięki komu ? Wybór lepszego przedszkola pod jakim względem ze będą zrobione 2 zmiany w przedszkolu wyobrazasz sobie dziecko 3 letnie chodzące na 2 zmianę, przychodzącym o 18 do domu jak dla mnie głupota,jestem rodzicem 3 letniej dziewczynki i wiem jak trudno było przyzwyczaić dziecko do przedszkola ile było łez wylanych by dziecko się zaklimatyzowało ,ale to dla niektórych nic nie znaczy bo przecież piniądze się tylko liczą .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Drogi anonimie,nikt nikomu nic nie funduje,za dziecko będące w przedszkolu lub uczące się w innej gminie,płaci gmina z jego miejsca zameldowania,dzieci z naszej gminy uczące się w Kielcach zabierają subwencje,która przychodzi da gminy i przekazują ją do Kielc.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na dziecko w przedszkolu nie na refundacji

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jest refundacja,nie wprowadzaj dezinformacji,spytaj się w gminie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

103zł na dziecko a koszt 629zł

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jak coś piszecie proszę sprawdzić dwa razy za likwidacją było 10 radnych,4 przeciw ,a jeden się wstrzymał,

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Anonimie, co do tej rozbiezności to ja biorę winę na siebie, to ja pomyliłem 3 z 4, oraz pominąłem, że jeden Pan radny Aleksander Sieradzan wstrzymał sie od głosu. Już tłumaczę dlaczego: Nagrywajac sesję staram sie robić to rzetelnie, w tym czasie dzieją sie rzeczy których kamera nie nagrywa ale ja widzę i słyszę takie jak, dziwne gesty, dziwne miny, szepty do ucha jedno drugiemu, dziwne spojrzenia, na tej sesji akurat co jakiś czas dało sie odczuć też wzburzenie przybyłych rodziców więc umknął mi szczegół czy przeciw było trzech czy czterech. Za likwidacja był dziesięciu. Wstrzymania się od głosu… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

Bardzo jestem ciekawy, ile dzieci w naszych przedszkolach, żłobku jest z innych gmin.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To da się sprawdzić w likwidowanym były z Gminy Strawczyn Daleszyce i Kielc- koszt jednego dziecka w tym przedszkolu to ponad 600złx12miesięcy=7200 chyba to jest już pokażna sumka

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dobro dziecka i dobro, spokój oraz pewność jutra j jego rodziców są BEZCENNE. JEST TO WARTOŚĆ NAJWYŻSZA w dzisiejszym świecie.

xx
Gość
xx

Muszę sie odnieść do większości komentarzy które się pojawiły w związku likwidacją przedszkola ,jak wiemy gmina boryka się z problemami finansowymi i to jest fakt , większość komentarzy jest na nie Wojtowi i to też jest fakt a ja uważam że skoro chodzi tu tylko o lokalizację , przeniesienie z ZUK winne miejsce to nie ma problemu.Dlaczego do tej pory nikt na blogu nie pochwalił Dąbrowy przecież to on stworzył te przedszkola ,żłobek ,świetlice itp. chociaż nie jestem jego sympatykiem to jego zasługa.

Xy
Gość
Xy

XX kto chce niech chwali Dąbrowę jest demokracja. Tylko, że jego rządy będą przez długi czas odbijały się czkawką dla większości mieszkańców.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Owszem tworzył je Dąbrowa, ale po to by lokować tam swoich ludzi. A nie po to, że dbał o gminną oświatę.

xx
Gość
xx

Anonim szkoda że jeszcze nie dodałeś ze te placówki utworzył tylko dla swoich dzieci .

Maciek
Gość
Maciek

PB Ja wiem ile kosztuje utrzymanie urzędników w naszej gminie i w innych. Urzędnicy byli, są i będą, tylko dlaczego jest ich za dużo. Nadmiar zatrudnienia w całej gminie. to jest problem. który pożera nasz budżet od wielu lat. Wójt winien podjąć zdecydowane działania zmierzające do zlikwidowania tego stanu rzeczy.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odpowiadam na poniższy wpis : Napisane przez: Anonim Paweł co się dzieje? Czyżby znowu ktoś Ci groził sądem. wójt, dyrektor, przewodniczący wszyscy nagle OK? Nie poznaję Cię! Ależ Panie anonimie, nic się nie dzieje. Co do Pana Piątka wypowiedziałem sie ponieważ ktoś się tu pożalił, że pomimo wybrania go przez 2 904 osób nikt się tutaj dobrym słowem o nim nie wypowie. No to ja sie wypowiadam, bo uważam, że Pan Zbigniew Piatek w istocie prywatnie jest bardzo dobrym człowiekiem, Natomiast jakim jest WÓJTEM pan Piątek to wszyscy wiemy. Co do Pana przewodniczącego Grosickiego to został on zaatakowany przez ZZ,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A Wojt?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A to już zapytaj wójta.

ZZ
Gość
ZZ

A jednak?

xx
Gość
xx

ciekawe czy kompetentnych.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie Pawle to wszystko było na sesji dnia26,01,2015r

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co ma Pan na myśli?

Saskya
Gość
Saskya

Ręce opadają po przeczytaniu niektórych komentarzy. Ja mam pytanie do tych największych przeciwników Pawła (szczególnie ZZ ). Pochwalcie się co takiego dobrego udało wam się zrobić w naszej gminie? Chociaż jedną rzecz wymieńcie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W gminie nie pracuje, ale o drogę przy mojej dzialce dbam sam – i to uwazam juz za duzy wklad, bo wiem ze gminy na to nie stac. A Ty Saskya mieszkasz pewnie koło Pawła?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja odpowiem za saskye, my sie nawet nie znamy, ja nawet nie wiem gdzie ta Pani mieszka. A co do dbałości to co roku dbaliśmy z ojcem o ta drogę i to nie o kawałek przy płocie tylko o całe 870 metrów do samych Łazisk. Co roku dwukrotnie wykaszaliśmy własnym sprzętem chwasty z poboczy, ale jak w zeszłym roku napchnęli na pobocza muldy to juz tego nie jesteśmy w stanie robic bo uszkodzilibyśmy kosiarkę na tych muldach. Co roku tez łopatami łataliśmy co wieksze wyrwy w dodze jak już nie dawało sie przejechać. No i przypominam, że cała droga została… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Anonimie nie mieszkam koło Pawła, nawet go nie znam. Chociaż chętnie poznam bo robi wiele pozytywnych rzeczy dla nas. Mnie nie interesuje, że gmina nie ma pieniądzy bo to nie ja zrobiłam długi i nie będę tylko płacić podatki i cicho siedzieć. Gmina musi wypełnić swoje zadania bo od tego jest. I nie podoba mi się, że zostały zmarnowane moje pieniądze na remont drogi po której jeździ Paweł i jego sąsiedzi. A komentarz ZZ, żeby Paweł jeździł ciągnikiem albo kupił sobie terenówkę, mnie zszokował. Jeśli możesz to odpowiedz co oznacza dla Ciebie, że dbasz o drogę przy której mieszkasz? Ja… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziękuję Panu za zrozumienie problemu.

xx
Gość
xx

Xy odniosę się do twojego wpisu w temacie utworzenia przez Dąbrowę przedszkoli bądż żłobka dla mnie nie jest istotne kto tam pracuje ,ale uważam że było to bardzo słuszne posunięcie jedno z nielicznych ,jeżeli masz wątpliwości co do mojej opinii to porozmawiaj z rodzicami tych dzieci które tam uczęszczają.Co do czkawki to całkowicie się z tobą zgadzam ale było też wiele innych błędnych decyzji delikatnie ujmując,które miały wpływ na obecny stan finansów w gminie.Funkcjonowanie przedszkoli w obecnej sytuacji na rynku pracy daje szansę młodym utrzymania się na nim,jeżeli się mylę to proszę o krytykę.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego oszczędza się na dzieciach, a nie ukróci dofinansowania doktoratu tym bardziej, że człowiek ten nie jest pierwszej młodości i nic wielkiego nie dokona, a jak się wziął do pracy to niech to robi na koszt własny. To po pierwsze, a po drugie to obniżyć uposażenie dyrektorów szkół, które nieprzyzwoicie rozpasał Dąbrowa. Myślę, że za połowę obecnego funkcyjnego znajdą się chętni na dobre kierowanie placówkami.

Jagiellonka
Gość
Jagiellonka

Szokująca kwota!!!

KSU
Gość
KSU

Dopiero dziś obejrzałam filmiki. Stanowi Pan Panie Blogu niesamowity mlot na czarownice. Jestem pod wrażeniem jak nasi włodarze się Pana boją i jaki respekt. A jakie nienaturalne zachowanie.Motyla nogaa…. 🙂

xx
Gość
xx

Na blogu nie wszyscy są nawiedzeni i dostrzegają też pozytywne strony rządów wójta a co do podporządkowania pracowników urzędu wójtowi to jest rzecz normalna ,pewnie wójt nie chciał by takiego pracownika jak ty,ponieważ wprowadziła byś odwrotną hierarchię .Myślę również że z upływem czasu wójt dobierze się do tyłków obibokom których w urzędzie nie brakuje a uważają że niezłe pensje należą im się z tytułu zasiedzenia lub wcześniejszych układów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A z kim to takie porządki z tymi zarabiającymi i z poza układów? Pozostali i dobrze się maja ci z zasiedzenia z poprzedniego układu i najwięcej zarabiający choć niewiele robią, a jak już to wielkie zamieszanie.

xx
Gość
xx

Saskya nie wiem co masz na myśli komentując wypowiedzi dwóch panów o różnym spojrzeniu na pewne sprawy ja uważam że ich dyskusja jest całkiem fajna i obrończyni z bożej łaski nie jest tu potrzebna , takie dyskusje dają ludziom dużo do myślenia i rozszerzają ich horyzonty PANOWIE TAK TRZYMAĆ.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie xx, jaką dyskusję dwóch panów masz na myśli. oraz dlaczego chcesz pouczać saskye jak ma myśleć i co pisać?

saskya
Gość
saskya

Aha

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

I mamy oto kolejny, długo wyczekiwany, najnowszy i najświeższy numer Głosu Piekoszowa! A w nim same pozytywne aspekty z życia Gminy. Budżet uchwalony, dodatkowa linia autobusowa, nowy Prezes ZUK (najlepszy z możliwych) i sprawa priorytetowa, czyli poprawa jakości wody w zach. części gminy i smród z biogazowni. Jeden, jedyny problem zaistniały w ostatnim czasie, to mniejsza subwencja oświatowa. Wójt zapowiada w dalszym ciągu , że nie nie będzie likwidował szkół. A ja sobie myślę – szkół może nie, ale przedszkola czemu nie! O tej kwestii w gazetce nie napisano, tak samo jak o podwyżce za ścieki dostarczane przez prywatne firmy… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Głos Piekoszowa funkcjonuje nadal tak samo jak i za światłych czasów wójta Dąbrowy. Można jedynie mieć nadzieję, że obecnie mamy więcej ludzi w naszej gminie które są w stanie tak jak Ty dostrzec i zrozumieć propagandowe manipulatorstwo za pomocą tej gazetki. Będąc na ostatniej sesji w nowej bibliotece chciałem wejść i poznać osoby które redagują tą gazetkę ale było zamknięte. Zapewne chłopaki uganiali się po wsiach gminy Piekoszów i słuchali w głebokim terenie Głosu Gminnego Narodu, żeby mieć materiał do następnej gazetki. Pomieszczenie Głosu Piekoszowa znajduje się nad biblioteką w korytarzu po prawej stronie jakby ktoś szukał.

xx
Gość
xx

Nie chcę nikogo pouczać na tym blogu w przeciwieństwie do innych,jednak jakaś śmieszna obrona mnie irytuje ponieważ jak wcześniej mówiłem każdy ma prawo do wypowiadania się ,chyba że administrator nie puści komentarza,a co do dwóch Panów to pewnie wiedzą czytający o kogo chodzi.

saskya
Gość
saskya

Który mój śmieszny komentarz cię tak zirytował?

ZZ
Gość
ZZ

A co za różnica!
Coś cicho się zrobiło na Blogu?
A może by gdzie jakie spotkanie zorganizował?
Tak dla poznania i ostudzenia emocji 😉

saskya
Gość
saskya

A bo byłam ciekawa skoro ktoś mi zarzuca, że jestem obraczynią z bożej laski. Ale podejrzewałam, że xx i ZZ to ta sama osoba 🙂 skoro obaj mieszkacie w Brynicy 😉
A blogowe spotkanie to fajny pomysł.

saskya
Gość
saskya

PB ty to musisz być obowiązkowo, więc myślę że poczekamy 🙂
Co to za blogowe spotkanie bez ciebie?

ZZ
Gość
ZZ

ZZ to zawsze ZZ,
Chyba że czasami Anonim jak z jakiegoś obcego komputera i zapomnę o podpisie.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Oczywiście, że nie wszyscy radni są pod wpływem Wójta. Widać to dokładnie na sesjach i podczas głosowań. Przykro tylko, że jest ich tak niewielu! Mnie jest tym bardziej przykro, że radny z mojego terenu należy do „drużyny marzeń” i nie można z nim wogóle porozmawiać o bieżących tematach. Klapki na oczach i ukierunkowanie w stronę Wójta. Większa grupa radnych chyba się pogubiła w kwestii – komu tak naprawdę mają służyć i zapomnieli – kto ich wybierał!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Słucham Pana Mirka i tak sobie myślę, że szkoda tej naszej kasy na Jego doktorat. Jak krew w piach.