Przetarg na sprzątanie Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie

Przetarg ten i związane z nim zwolnienie sprzątaczek ze szkoły wywołuje ostatnio wiele emocji. W związku z tym postanowiłem przejrzeć dokumentację przetargową.

Termin składania ofert upływa w czwartek 5 lutego 2015 o godzinie 9.00 w Kancelarii Prawnej Ziemba i Wspólnicy S.K. przy ul. Warszawskiej 7/27A w Kielcach.

Jedna rzecz w specyfikacji przetargowej rzuciła mi się od razu w oczy – otóż firma, która wygra będzie musiała zatrudnić do sprzątania 7 osób, wśród nich – sześć sprzątaczek zwolnionych ze szkoły. Umowa zostanie zawarta na rok – od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016. Wykonawca oprócz codziennego sprzątania szkoły będzie zobowiązany do odśnieżania dachu i mycia okien.

Więcej – w dokumentacji przetargowej:

134
Dodaj komentarz

avatar
29 Comment threads
105 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
pawel arabaszPBzaniepokojonaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
saskya
Gość
saskya

Specyfikacji nie można otworzyć

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A więc jest ten dach do sprzątania. Jest haczyk. No to sypną się faktury za sprzątanie dachu. Zapewniam was że to będzie kosztowało. Podejrzewam, że i latem będa „ośnieżać” i faktury przedstawiać.

ja
Gość
ja

Przez 30 lat istnienia szkoły w Piekoszowie dach było odśnieżany 1 raz po katastrofie katowickiej .Ciekawe na jakiej zasadzie zatrudnią sprzątaczki bo w obecnej chwili to czarna magia,ludzie nie są o niczym informowani,żyją w stresie który sięga zenitu ,tylko kierowniczka kwitnie.A co dotyczy
okien to były myte nie 2 razy w roku tyko tyle razy jaka była potrzeba.

saskya
Gość
saskya

Nie zdziwi mnie jak na umowie cywilnoprawnej.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty,
na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zgodnie z zapisami określonymi w SIWZ .

ja
Gość
ja

Ciekawe ile zapłaci p. dyrektor zpo z naszych podatków za obsługę prawną kancelarii .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A to nie jedyna kancelaria,która obsługuje szkołę w Piekoszowie…

mieszkanka gminy
Gość
mieszkanka gminy

mam pytanie co się dzieje w tej szkole w Piekoszowie i co to za afera z ta pania ze swietlicy i co się stało bo coraz gorsza opinia krąży o tej szkole a zwłaszcza o gimnazjum może ktoś napisze cos na ten temat?

pawel arabasz
Gość

Do mnie dotarło coś, ze jakieś dziecko zostalo zapomniane przy autobusie. A skoro poruszone takie zdarzenia to przedstawię turtaj moje zdarzenia . Raz mój syn Przemekjeszcze w zerówce został omyłkowo wsadzony do busa do Wincentowa i zawieziony do Wincentowa. Dzięki refleksowi pana Kierowcy busa szkolnego nie został na ulicy w Wincentowie sam na poboczu. bo wysiadł ze wszystkimi dziećmi.Pan się połapal i go zabrał. Nawet słowa przepraszam nie usłyszałem do dziś. Drugi przypadek był taki tez za zerówki jeszcze, że bus podwiózł go na końcówkę Łazisk standardowo, ale ja ( też czuję się winny), przeoczyłem moment odbioru o 10 minut,… Czytaj więcej »

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Nie demonizowałbym póki co tego przetargu. W jednej z kieleckich placówek zdrowotnych także postanowiono zmienić własną obsługę na firmę zewnętrzną. Było tam dużo zamieszania, ludzie tam zatrudnieni bardzo sprawę przeżywali, bo wiadomo jak wygląda sprawa pracy w firmach ochroniarsko-sprzątających – umowy na niepełny wymiar czasu pracy, często umowy „śmieciowe”, nacisk na załatwienie sobie orzeczenia o niepełnosprawności, rozwiązywanie umowy na zasadzie „jutro nie przychodź” itd itp. Dyrektor tej placówki /bardzo porządny człowiek, ale naciski były „z góry”/ zawarował w warunkach przetargu klauzulę, że firma ma zatrudnić wszystkich dotychczasowych pracowników z gwarancją zatrudnienia przez rok i utrzymaniem dotychczasowego wynagrodzenia. Co się okazało?… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

tez mi sie wlasnie to rzucilo w oczy jak dyrektor czy ktos tam odpowiedzialny za sprawy gospodarcze szkoly moze nie wiedziec ile miesiecznie zuzywa sie papieru,mydla czy jaka jest powierzchnia korytarzy do sprzatania a swoja droga wynika ze sprzataniu beda podlega tylko sale lekcyjne a szatnia juz nie

pawel arabasz
Gość

Słuchajcie, nadal nie rozumiem dlaczego oddaje sie w obce ręce „obowiązek „odśnieżania dachów? Jestem instruktorem ratownictwa wysokościowego, przez 7 lat byłem instruktorem wysokościowych technik antyterrorystycznych w Łodzi, wiem co to praca na wysokości i z czym się to wiąże ale wszyscy przecież też wiemy że na dach nie mogą wejść panie z grupami inwalidzkimi które zatrudni lub już zatrudnia firma która „już wygrała ten przetarg”. Prawdopodobnie na tą lukratywną usługę podpisany zostanie oddzielny aneks do umowy ( patrz mój powyższy wpis o dopuszczalności zmian w umowie ze zwyciezca- cytat z dokumentu gminnego). Usługi wysokościowe są bardzo drogie. Proszę Państwa, przecież… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość

W uzupełnieniu swojego wpisu chcę dodać, ze jak by była taka potrzeba aby odśnieżyc dach, to deklaruję się, ze w razie konieczności przybędę i pozabezpieczam po swojemu chłopaków ze straży jak należy na dachu szkoły, a i sam za łopatę chwycę. Kasy za to nie będę żądał, tak jak i nie bedę jej żadał za pomoc przy https://www.youtube.com/watch?v=bjoyUQ3GEww . Spaliłem nie więcej niż 5 litrów oleju napedowego , o 5 litrów nie będę występował do gminy bo moja prośba zapewne by ich przerosła.

ja
Gość
ja

Przetarg odbywa się w kancelarii prawnej w Kielcach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakiej i kiedy?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A dlaczego nie w budynku należącym do gminy? Co powoduje, że ważna sprawa dla mieszkańców gminy jest załatwiana z dala on gminy, niejako za zamkniętymi drzwiami i w dodatku za pieniądze gminy? Czy wie ktoś w jakiej kancelarii i kiedy będzie to rozstrzygnięcie?

ktoś
Gość
ktoś

Rozstrzygnięcie było dziś o 9.15 było to napisane w siwz czyli już jest po 😕

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No to po ptokach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle zgadzam się panem w 100%,dodał bym jeszcze ,że w wielu gminach OSP odśnieża swoim sprzętem drogi gminne,w naszej gminie też tak było,po co płacić innym,jeśli można swoim.
Co do pań zwolnionych,to na pewno dostaną propozycje płacową nie do odrzucenia…Zastanawia mnie jeszcze zapis w specyfikacji przetargowej,że zarządca może żądać zamiany osoby sprzątającej w ciągu 3 dni,ciekawe…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A mnie proszę pana to najbardziej niepokoi:

IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty,
na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zgodnie z zapisami określonymi w SIWZ

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale w naszej gminie odśnieżają swoi a nie obcy. Dla tych, którzy deklarują wchodzenie na dach i odśnieżanie chcę powiedzieć, że chyba nie wiedzą o czym mówią. Mogą sobie co najwyżej chodzić po swoich dachach a obiekty publiczne muszą być utrzymywane w tym odśnieżane w zgodzie z istniejącym prawem budowlanym, bhp i innymi regulacjami prawa polskiego.

lukasz
Gość
lukasz

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych i ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówieni a, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia swoich zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba,… Czytaj więcej »

naczelnik
Gość
naczelnik

witam .bardzo chciałbym mieć w swoich szeregach takiego aktywistę w swoich szeregach .pozdrawiam naczelnik OSP Brynica.Zapraszam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Naczelniku, nie wiem do kogo Pan się zwraca , ale jeśli do mnie to ja z chęcią mogę Panu i Pańskim strażakom przeprowadzić darmowe szkolenie na temat alpinistycznych technik linowych z którymi miałem do czynienia. Proszę o przemyślenie sprawy Czy wam się to przyda czy nie, a może już to wszystko znacie to się okaże w przyszłości. Jeśli jest Pan Za, to proszę przygotować salę, liny, karabińczyki, uprzęże, ósemki, rolki i co tam jeszcze macie i pokombinujemy dla dobra oólnego.

bobik
Gość
bobik

Panie Naczelniku, takiego specjalistę to ze świeczką szukać. Społeczeństwo bardzo obeznane z paragrafami aż miło poczytać. Pozdrawiam.

kx
Gość
kx

W nagłówku jest podany adres i kancelaria.

kx
Gość
kx

Kto wygrał?

xy
Gość
xy

Kierowniczka była bardzo pomocna i zaangażowana co najmniej od roku ,kiedy to kazała sprzątaczkom mierzyć powierzchnie ,które sprzątają(lamperie,schody regały)liczyć okna,grzejniki,kible itp. Teraz już wiemy po co to wszystko było.Wtedy już szykowały się do zwolnień pracowników.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy ktoś wie czy przetarg został roztrzygnięty

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na bip ZPO Piekoszów brak informacji na temat roztrzygnięcia przetargu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ciekawi mnie dlaczego na stronie gminy dalej nie ma informacji o wynikach konkursów na prezesa ZUK i dyrektora żłobka,czyżby te konkursy się nie odbyły,a osoby pełniące funkcje były mianowane

saskya
Gość
saskya

Mnie bardziej ciekawi czy wymienione osoby spełniały wymagania podane w ogłoszeniu.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odpowiadam łukaszowi na jego argument tj Art. 5 ustawy z 21 listopada 2008 r. (Dz.U. nr 223, poz. 1458 z późn. zm.) – przeczytałem go i nigdzie nie znalazłem zapisu o OBOWIąZKU obsadzenia stanowiska sekretarza. Art ten jedynie reguluje tryb powoływania.

saskya
Gość
saskya

Paweł nie masz racji. W art. 5 jasno pisze, że w urzędzie gminy tworzy się stanowisko sekretarza.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ależ ja wiem że takie stanowisko jest, tyle, że nie ma obowiązku jego obsadzania. To moje zdanie. Oczywiście też wiem, ze zostanie ono obsadzone na stałe, bo wójt nie będzie słuchał głosu ludu tylko tych co żądają teraz gratyfikacji za pomoc w dojściu do władzy.Jako mieszkaniec zadłużonej gminy podsuwam taki pomysł aby częściowo reperować zadłużenie, ode mnie nic nie zależy, zależy to od rady Gminy. Jeśli oni temat podchwycą to proszę bardzo, jeśli nie no to nie, z kasy gminy będzie opłacany następny z którego nie będzie żadnego pożytku. Trzeba podporządkować się woli większości. ja mam co jeść, mnie z… Czytaj więcej »

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

panie Arabasz powinien pan ustawiać swego pracodawcę żeby nie obsadzał stanowisk pracy,kiedy wy zrozumiecie ze wójt nie robi żle

lukasz
Gość
lukasz

Wg NSA z dnia 9 wrzesnia 2014 r. „ustawa wprowadziła zakaz obsadzania stanowiska sekretarza gminy, powiatu i województwa w drodze powierzenia obowiązków (p.o.). … oraz zobowiązała samorządy do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko sekretarza nie później niż w ciągu trzech miesięcy od zwolnienia stanowiska.”

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No to dlaczego powołano Dudka w taki własnie sposób?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bo od odejścia poprzedniego sekretarza nie upłynęło 3 miesiące. Dudek pewnie sekretarzem nie będzie, chyba, że wygra konkurs (w co wątpię). Obserwując posunięcia obecnego wójta konkurs na pewno się odbędzie w czasie ustawowym. Zachęcam malkontentów, startujcie. Tylko narzekacie, a ilu z was zgłosiło się do konkursów, których trochę w ciągu ostatniego półtora roku było. To samo dotyczy wszelkich przetargów- rejestrować działalność i wygrywać przetargi a przy okazji robić wszystko taniej z pożytkiem dla gminy.

saskya
Gość
saskya

Ale po co było startować w konkursach tj. na prezesa ZUK, skoro przed ogłoszeniem wyników było wiadomo kto wygrał. Po co tracić czas na robienie tła?

sasa
Gość
sasa

O czym ty człowieku piszesz! Wszystkie konkury i przetargi są z góry skazane na sukces po myśli władz oczywiście!!
Oczywiście jak są ogłoszone bo wiele wcale się nie ogłasza np. kierownika referaty rolnictwa, inspektora ds dowodów, inspektora ds gospodarki odpadami, dyrektora żłobka, sekretarza.
A gdzie przetarg na obsługę prawną gminy? Po raz kolejny apeluję do p. radnego o wyjaśnienie.

lukasz
Gość
lukasz

bo ani p. wojt ani p. przewodnicacy nie sa z wyksztalcenia prawnikami z tego co wiem studiow wyzszych z zakresu administracji tez nie posiadaja w zwiazku z tym maja do pomocy pania mecenas jak widac niezbyt skuteczna… ale nie mnie oceniac jej kwalifikacje widocznie ten kto ja zatrudnil wie lepiej

lukasz
Gość
lukasz

mozna spytac na sesji czy Oni tacy prawi jak glosi nazwa

obserwator
Gość
obserwator

Widzę że na blogu już od dość dawna przeważa towarzystwo wzajemnej adoracji zwolenników PO i przeciwników wójta. Staliście się tubą wyborczą PO czy co?…..wybory wygrał kto inny i trzeba się pogodzić z wynikiem. Oczywiście należy mądrze krytykować a nie stosować metody pisiorskie tj. sączenie jadu, obrażanie, ironia, obmowa, plotka a może czasem oszczerstwo. Za chwilę ktoś wygłosi komentarz rodem z PIS-u typu „ale głupi ci Piekoszowianie (ten naród) że tak zagłosowali”. Ludzie – zlitujcie się, trzymajcie poziom.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę podać jakiś przykład na potwierdzenie swoich tez. Proszę również nie opluwać i nie torpedować zaistniałej na tym Blogu pewnej Idei Społecznej, Ruchu Społecznego, Zdrowego Rozsądku mieszkańców Gminy. Nikt tu się z żadna partią polityczna nie utożsamia, nikt tutaj żadnej partii we wpisach nie popiera. I nic takiego tu na pewno nie zaistnieje!

Anonim
Gość
Anonim

Proszę bardzo – cytat z jednej z wypowiedzi, pierwszy z brzegu, nawet z tego wątku (nie chce mi się szukać podobnych, bo jest ich wiele : „Napisane przez: ewa Moim skromnym zdaniem to pani kierownik w tej naszej kochanej piekoszowskiej Szkole nie jest do niczego potrzebna , sieje zamet i niemila i wroga atmosfere – ODEJDZ PRECZ kierowniczko!!! – koniec cytatu. Co to jest? – …Własne zdanie piszącego …..Ale może także Ironia? Pomówienie? Oszczerstwo? Ktoś powie, że to kwestia interpretacji – ja twierdzę, że bez wątpienia miejsce to niestety bywa miejscem tego typu wypowiedzi i jest na przyzwolenie prowadzacego. Myślę,… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Zaaaaaraz, chwila. Jeśli jakaś Pani kierowniczka jest tym urażona, to niech sie tu wypowie: Jestem Judyta Trąbalska, odpowiadam na ……dla….. i oświadczam, ze jestem cudowną osobą, jeszcze cudowniejszą kierowniczką, bardzo dbałam o swoje podwładne, one mnie wszystkie kochają, a jeszcze bardziej kochają mnie rodzic uczniów i sami uczniowie, itp itd. Proszę Blogowiczów, każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat tego co mu się podoba lub nie podoba w funkcjonowaniu gminy, wg Statusu samej gminy funkcjonowanie placówek jest jawne, jawne są też zachowania pracowników na garnuszku gminy. Oczywioście te zachowania w pracy, do domu włazić nie wolno.Proszę więc nie próbować zamykać… Czytaj więcej »

xy
Gość
xy

uderz w stół a nożyce się odezwją.

Anonim
Gość
Anonim

Prosił Pan o przykład wypowiedzi uzasadniającej moją opinię – podałem. Wolno mi mieć taką opinię i ocenę i wolno ją mieć anonimowo. Powtórzę ją więc: nie przystoi nikomu pod płaszczykiem krytyki i posiadania własnego zdania obrażać innych. A dlaczego anonimowo? Bo jestem tchórzliwy…..

Obserwator
Gość
Obserwator

Które moje zdanie było „opluciem”?? Proszę przytoczyć – jestem osobiście ciekaw czy to Pańskie subiektywne odczucie czy rzeczywiście jestem tak mało delikatny…jeśli to drugie to po trzykroć przeproszę z kolei za moje subiektywne postrzeganie spraw. Nigdy nikogo nie oplułem ani w realu ani wirtualnie i również teraz nie miałem takiego zamiaru. Widzę, że trzeba ostrożnie wyrażać opinie aby kogoś nie urazić.

lukasz
Gość
lukasz

po 1 to nikt tutaj w zadnym komentarzu nie namawia do glosowania za jakas partia czy przeciw
po 2 z wynikiem jestesmy pogodzei w przeciwnym razie skladalibysmy protesty wyborcze
po 3 wlasnie konstruktywnie krytykujemy i wytykamy obecjnej wladzy jej bledy tak samo by sie dzialo nie zaleznie od opcji politycznej z jakiej wywodzil by sie wojt

gość
Gość
gość

Moi drodzy , a może o tej całej sytuacji zapytać panią Drogosz . Przecież ona tam pracuje , a ponadto jest radną . Na pewno wie co się dzieje w tej sprawie ze zwolnieniami , a przynajmniej powinna wiedzieć jako radna .No i moim zdaniem powinna walczyć o tych pracowników .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego przetarg w Kieleckiej kancelarii, kto za to płaci i z jakich środków? Przecież p. Wójt zatrudnił p .mecenas chyba nie tylko dla siebie, a dla urzędu, czyżby pani nie sprawdzała się? że trzeba zatrudniać inne kancelarie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Napisane przez: kronikasz

Witam ponownie.
Rozumem , ze nie Odniesiesz Sie do mojego ostatniego wpisu.
Zupelnie nie rozumiem dlaczego.
Twoj ostatni post odstrasza mnie, jest taki pozwowo=sadowy i bardzo oficjalny.
Uprzejmie informuje , ze minely juz 4 dni a odpowiedzi brak.
Jako czlowiek swiatly i wyksztalcony , rozumiem , ze watek jest zakonczony.To tyle na dzisiaj.AAAA jeszcze jedno.
Bylbym zapomnial. Napisales, cytuje „anonimowe komentarze”.Nie jestem anonimowy.
Posiadam tkzw nr ip.To tyle .Jestem rozczarowany.
A jesli cokolwiek wzbudzi moje podejrzenia , to Wiedz , ze bede pierwsza osoba , ktora powiadomi odpowiednie instytucje.
I Wybacz , ale nie potrzebuje doradcow, co mam robic , kiedy i w jaki sposob.
Z uporem ,maniaka.

xx
Gość
xx

skoro nie utrzymujesz kontaktów z administratorem to skąd ta pewność że nie będzie on publikował komentarzy jawnie zabarwionych za lub przeciw jakiejś partii,a ja już widzę nieśmiałe tego zalążki,skomentuj mój wpis.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego szkołę obsługuje jakaś kancelaria prawna skoro jest w gminie p. mecenas i myślę, że nie jest ona tylko dla p. Wójta lecz dla całego urzędu, bo za to jej płacą. Z jakich pieniędzy jest opłacana? Zwalnia się ludzi a płaci kancelarii, czy tak powinno być?

ZZ
Gość
ZZ

Mam pytanie technicze – po czym poznam czy temat jest zamknięty?
Próbuję coś napisać w „Relacja z sesji rady gminy 26 stycznia 2015”, ale bez skutku.
Szkoda – bo zabrakło 9 komentarzy do „200” 😉

xx
Gość
xx

Panie blogu uważam że wójt celowo nie odnosi się w oczekiwany przez komentujących sprawach choćby z tego powodu że wszyscy uznali by że ulega presji , ale myślę że po jakimś czasie wszyscy się o tym dowiemy czy to o konkursach na prezesa,czy dyrektora żłobka,jak również zwolnienia czy też o konkursach na dyrektorów szkół, ponieważ jest to w jego szeroko pojętym interesie.Odniosę się jeszcze do Pana wypowiedzi odnośnie Kronikasza ,jest ona pewnie nie zadowalająca go,nie powinieneś tak komentować jego wypowiedzi, ponieważ wcześniej twierdziłeś że ten blog powstał aby wytykać błędy władzy i dążyć do poprawy tego stanu rzeczy.Komentarze Kronikasza moim… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie xx, to niech kronikasz przedstawi się imieniem i nazwiskiem i dopiero pisze co ma do napisania. Na pewno wtedy Pan Blog inaczej sprawę potraktuje.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A co ze wsparciem p. Lipca, który jest przeciw firmom zewnętrznym? Coś cicho czyżby się wycofał?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

to pan Sorbian o tym mówił,więc może on napisze kiedy ma sie takie spotkanie odbyć

xx
Gość
xx

Do obecnej chwili nie ma wyników przetargu na sprzątanie w ZPO w Piekoszowie.Znowu partyzantka jak przy wypowiedzeniach i zwolnieniach pracowników.A może coś nie wyszło po myśli zamawiającego i trzeba przetarg unieważnić tak jak to było z kotłownią.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co tego przetargu, to poinformowano mnie, że: do przetargu stanęło 10 firm, wygrała nie ta firma co potrzeba – zaoferowała 1.50 za metr, szuka się kruczków prawnych aby przetarg unieważnić ( informacja ta jest niepotwierdzona przeze mnie, dokumentów nie widziałem, jeśli się pomylę to w tym momencie przepraszam już )

saskya
Gość
saskya

Oby się to potwierdziło 🙂

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dlaczego oby, i co?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Spotkanie z posłem w sprawie zwolnień miało się odbyć w Piekoszowie. okazuje się ze PISowski Lipiec nie pokaże się naszej społeczności, spotkanie przeniesiono do Kielc w czwartek. Szkoda, bo szykowałem się z kamera oraz żeby zadać publicznie przy pośle panu wójtowi parę pytań.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeśli to prawda panie Pawle,to pan poseł potraktował mieszkańców gminy niepoważnie,ciśnie się inne słowo na ten temat,zawsze wydawało mi się,że poseł jest dla nas,a nie odwrotnie,ale cóż temat jest nie po lini politycznej.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To polityczna taktyka PiSu, jak tych naszych pokrzywdzonych mieszkańców weźmie w cztery swoje ściany, to tam ich poklepie po plecach, poobiecuje, powspółczuje, wyleje ze dwie krokodyle łzy, zapewni że zrobi wszystko dla ich dobra, a potem da do zrozumienia że wlaśnie mu sie bardzo śpieszy. Spotkanie odwalone? Odwalone. A teraz wyobraź sobie sytuacje na naszym terenie jak by przyszło z kilkadziesiąt osób, i zaczęli zadawać Lipcowi i wójtowi niewygodne pytania. Oni nie sa tak głupi, żeby wystawiać się na takie sytuacje. Polityka proszę Państwa, cwana POLITYKA. Weź np wyobraź sobie wójta jak odpowiada na pytanie, dlaczego przetarg na sprzątanie szkoły… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Wszystko, bo to jest bardzo podejrzana sprawa ale nie ma się kto temu bliżej przyjrzeć.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tam zostanie zrobione wszystko zgodnie z prawem. Są aneksy, aneksiki, drobny druczek , odnośnik do dwukropka, nawias, przecinek za po przecinku po itp kruczki prawne które pozwolą zrobić co tylko zechcą. My Mieszkańcy będziemy mieć jedynie cyrk za gminne pieniądze, takie igrzyska dla ludu. Szkoła w Piekoszowie straci ogromnie na prestiżu! Ta szkoła już nigdy nie będzie Szkoła która znamy. To wszystko zostanie zabrudzone w imię prywatnych interesów.

maria
Gość
maria

Poseł Lipiec był bardzo aktywny przed wyborami. Teraz ma nas mieszkańców gminy w nosie. Pojawi się zapewne przed każdymi następnymi wyborami by głosować na PiS. Pozdrawiam.

xx
Gość
xx

Zgadzam się z panem w stu procentach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja także się zgadzam z panem Pawłem,w gminie jest osoba odpowiedzialna za przetargi,jest pani prawnik,dlaczego nie mozna było zrobić tego przetargu transparentnie,jesli ta zmiana ma byc oszczędnościowa,to na poczatku już utopiono pieniądze w organizacji tego przetargu……Odnosząc sie do spotkania z panem posłem,to,tak jak pan przedstawił scenariusz tego spotkania,może on stać sie realny,spotkanie z mieszkańcami gminy Piekoszów,odbędzie się w Kielcach,jest w biały dzień kpina z mieszkańców,kontratuje to z oświadczeniami pronimentów tego ugrupowania,że oni wychodzą do ludzi,pan kandydat na prezydenta ostatnio tak wytykał rządzącym zwolnienia z pracy i deklarował,że oni wyjda do ludzi,nie pozwolą likwidować miejsc pracy,a tu no cóż,sami skomentujcie jak… Czytaj więcej »

xx
Gość
xx

Ja to nie rozumiem po co było zwalniać pracowników a zatrudniać firmę zewnętrzną, kto na tym zyska bo na pewno nie gmina tym bardziej ZPO w Piekoszowie.Dla mnie to jest tak zwana skórka za wyprawkę.Wszystko to po to żeby wyrządzić krzywdę długoletnim pracownikom.