Relacja radnego Stanisława Świercza z sesji rady gminy 26 stycznia

Dostałem ciekawy list od radnego Stanisława Świercza, który na ostatniej sesji rady gminy zadał wójtowi pytania, które padały w komentarzach na blogu. Dzięki temu potwierdzona została m.in. informacja o finansowaniu przez gminę studiów doktoranckich jednego z urzędników.

Radny Świercz zobowiązał się także do organizowania cyklicznych spotkań z wyborcami. Pierwsze z nich odbyło się dzisiaj. Co prawda przyszła tylko jedna osoba, ale „rozmowa dotyczyła bardzo ważnych problemów gminy między innymi ceny wody i ścieków i jakie mogą być możliwości realnego obniżenia – temat o tyle ważny, że niebawem rada powinna się tym zająć” – poinformował mnie radny.

Oto treść relacji z ostatniej sesji rady (cytuję w całości):

Szanowni Państwo

Miniona sesja Rady Gminy była jedną z ważniejszych w roku tj. sesja poświęcona budżetowi gminy. Na wstępie właśnie temu tematowi pragnę poświęcić parę słów – otóż uważam, iż z punktu widzenia programu naprawczego budżet jest poprawny, natomiast z punktu widzenia przyszłości gminy jest budżetem przetrwania administracji gminnej-, dlatego głosowałem przeciw temu budżetowi. Wcześniej uzasadniając swoją decyzję zwróciłem uwagę na takie istotne rzeczy jak zbyt duża kwota przeznaczona na administrację gminną- najwięcej ze wszystkich sąsiednich gmin.  Wydajemy najwięcej pieniędzy w stosunku do gmin ościennych na edukację w przeliczeniu na jednego ucznia. Zwróciłem również uwagę na inne przedsięwzięcia gminne, które zaplanowano bez należytej dbałości o finanse. W sumie uważam, że gmina powinna zaoszczędzić w tym roku około 4 milionów złotych, co pozwoliłoby, już w przyszłym roku inwestować z wykorzystaniem dotacji unijnych np. gmina Strawczyn w tym roku na inwestycje przeznaczy 12 mln zł, z czego własny udział to 2mln. Moja wypowiedź w temacie budżetu rozsierdziła Przewodniczącego, Grosidzkiego, który usiłował odebrać mi głos, bo według niego-  był nie na temat?. Jest to coś kuriozalnego przerywanie radnemu i próba cenzurowania jego wypowiedzi- to tyko możliwe na sesji prowadzonej przez Pana Grosickiego. Muszę nadmienić, iż ten Pan nie po raz pierwszy uzurpuje sobie prawo cenzury również w stosunku do innych radnych. Panie Grosicki rolą Przewodniczącego jest pomoc radnym tj. dbałość o to, aby otrzymywali należytą odpowiedź od urzędników, sprawne prowadzenie sesji, przestrzeganie procedur i jakość legislacyjna- a tu ma Pan wiele do zrobienia.

Dużo na forum pisano na temat innych moich wypowiedzi. Słusznie wielu piszących zauważyło rolę Przewodniczącego, zamiast poprosić Wójta o wyjaśnienie próbował drwić z pytań- ostatecznie jednak Wójt udzielił odpowiedzi. Czy była to satysfakcjonująca odpowiedź… zobaczymy to po zapoznaniu się ze szczegółami u Pani skarbnik.  Jedno jest pewne nie są to konfabulacje, blogerów, ale prawda tak o zwrocie dotacji jak i refundowania studiów doktoranckich.

Pan Arabasz pisze, iż ta sesja to wyreżyserowany spektakl.  W pewnej części ma rację np. zapewne uzgodnione pytanie jednego z radnych odnośnie finansów gminy i płynna odpowiedź Pani skarbnik jak znakomicie wyglądają finanse gminy do tego spektaklu można to zaliczyć. A czy mogą być inne finanse w niecały kwartał po pożyczce ministerialnej?

Zupełnie inną sprawą jest pytanie radnego Borowskiego dotyczące bezpańskich psów – pytanie to wynikało wprost z wpisu na blogu. Pani Nostalgia występowała w tej sprawie i po moim zainteresowaniu tym tematem uczestniczyła w sesji. Ponieważ radny Borowski również zajmuje się tym problemem, poznałem ich i stąd pytanie radnego. Swoją drogą to Gmina wydaje ok. 80 000 zł na bezdomne psy a efektów trudno dostrzec.

Cieszy mnie tak duże zainteresowanie społeczne blogiem Piekoszów myślę, że użytkownicy bloga nie są mącicielami, oczerniaczami, itp. jak to próbuje się przedstawiać forum, ale mieszkańcami naszej gminy, którym los tej małej ojczyzny nie jest obojętny. Ja piszący również nie mam żadnych uprzedzeń do osób z władzy, ale kieruje się jedynie troską, co zrobić, aby koszmary okresu poprzedniego się nie powtórzyły. Pisałem o tym w artykule „Czy Piekoszów to pechowa gmina ?” http://www.gminapiekoszow.pl/2013/czy-piekoszow-to-pechowa-gmina/

Tak jak sygnalizowałem na blogu ustaliłem moje dyżury w radzie tj. 1 i 3 poniedziałek każdego miesiąca, w godz. od 13.30 do 15.30 na które zapraszam, telefon do biura rady – 41 3004415. Prosiłem również o zamieszczenie tej informacji na  BIP, co zostało bardzo szybko wykonane gdzie uwzględniono również dyżur przewodniczącego – dzięki dla Pana informatyka.

Stanisław Świercz

132
Dodaj komentarz

avatar
36 Comment threads
96 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBMieszkaniec nieszczęśliwej gminypawel arabaszArrmageddonRodzic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodzic
Gość
Rodzic

Cytat ” Wydajemy najwięcej pieniędzy w stosunku do gmin ościennych na edukację w przeliczeniu na jednego ucznia” – ciekawe, w jaki sposób chce Pan zmniejszyć tą kwotę. Działanie Wójta w stronę oszczędności wywołuje wielkie halo, np. w szkole w Piekoszowie. W mojej ocenie na edukacji dzieci nie powinniśmy oszczędzać a wręcz starać się usprawnić system oświaty na terenie Gminy.
Mam pytanie czy jest Pan za likwidacją szkół?

Arrmageddon
Gość
Arrmageddon

Chciałbym bardzo „podziękować” Panu Radnemu z okręgu Szczukowic oraz gospodyni tejże wsi – Pani Sołtys za to że od minionego czwartku tj. 29.01.2015 r. w Szczukowicach w rejonie od przystanku autobusowego do przejazdu kolejowego po zmroku nie świeci nawet co druga lampa oświetlenia ulicznego. Czy w/w Państwo mają zamiar zająć się tym problemem? A może Pan radny Świercz skoro jest otwarty na problemy wszystkich mieszkańców to zajmie się i tym problemem.

sofisty
Gość
sofisty

Zglaszales to komuś?

Arrmageddon
Gość
Arrmageddon

niestety jakoś urząd jest obojętny na odbieranie telefonów ode mnie

gość
Gość
gość

To twoim zdaniem radny czy sołtys ma obowiązek co dzień przejść przez całą miejscowość i sprawdzać , gdzie jest spalona lampa?.He he ten , kto to pisze nie ma pojęcia na czym polega funkcja radnego , sołtysa .Najlepiej jakby poczytał statut gminy ,tam jest opisany zakres obowiązków tych osób. A jeszcze jedno czy autor tego wpisu , nie umie korzystać z telefonu i poprostu przedzwonić do jednej z tych osób i zgłosić ten problem .No chyba że jego duma nie pozwala mu na to . Za czym napiszesz pomyśl co piszesz i czy ma to sens .Myślenie nie boli .

Arrmageddon
Gość
Arrmageddon

To może mnie tak uświadomisz od czego jest radny i sołtys? Bo sołtys to chyba tylko nakaz podatkowy ma roznieść i zebrać podatki. Nic dziwnego że na jednym z zebrań przedwyborczych z kandydatem na wójta ktoś powiedział że wieś nie ma sołtysa. A pan radny to niby od czego – jak do zbierania podpisów przed wyborami to jakoś nie miał problemów z przejściem przez wieś a teraz widać najwidoczniej za duże śniegi spadły i nie ma jak wyjść z domu. A skoro tak wszyscy radni ładnie mówią że dbają o dobro mieszkańców a pani skarbnik twierdzi że na zaspokojenie najpilniejszych… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

A zapytam cię tak po prostu , czy pytałeś sołtysa albo radnego czy zgłosił ten problem do gminy . Bo jak jest zgłoszone to tu się kończy ich rola .Ewentualnie przedzwoń do gminy i upewnij się czy ktoś to zgłaszał (nr telef do gminy 41 3061008 i poproś żeby połączyli cie z panem Kanarkiem) Jeżeli nie zgłosili będziesz mógł ich opluwać , a jak jest inaczej ? Zastanów się . Uważasz że sołtys z radnym mają wejść na słupa i usuwać awarię . Chyba że są elektrykami he he .Wydaje mi się ze przemawia przez ciebie lekka nuta uszczypliwości .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szanowny Panie Radny. Praca radnego to nie alienowanie się od działań Rady a budowanie przekonania wokół swoich racji , a co za tym idzie tworzenie większości wokół dobrych pomysłów. A to co Pan robi jest czystą manifestacją obliczoną na poklask populistów. Można stać z boku, komentować i wydziwiać, ale będąc radnym można przekonywać do swoich dobrych pomysłów innych radnych. Co chciał Pan udowodnić pytając o finansowanie studiów doktoranckich. Co zawarł Pan w w tym pytaniu prócz populizmu. Będąc radnym ma Pan wszelkie możliwości aby takie sprawy podnosić na komisjach, czy też w bezpośrednich rozmowach w Urzędzie Gminy. Wtedy by się… Czytaj więcej »

xz
Gość
xz

Panie Swiercz bardzo nierozsądne jest porównanie naszej gminy z gminami ościennymi ,nasza gmina jest na pewno wieksza co wiąże się z większymi wydatkami, Ciekawi mnie jedno skąd ma pan informacje odnośnie dofinansowania do oświaty gminy Strawczyn czy Chęciny,takie problemy rozwiązuje się nie na forum tylko w radzie jeżeli uważa się pan za radnego

sofisty
Gość
sofisty

Gmina Piekoszów jest także duża obszarów i rozłożona pod względem położenia miejscowości, mamy 30 sołectw, to chyba rekord w województwie. To przekłada się na rozległą sieć drogowa, oświetlenia, wodociągów i kanalizacji (nasza oglomeracja jest wielkości tej która posiada Skarzysko), nasza gmina jest specyficzna.

Burek
Gość
Burek

nie 30 a 21 sołectw

obserwator II
Gość
obserwator II

bo niestety z takiej gminy to nawet psy uciekają a nie mówiąc że dzieci uciekają do szkół do Kielc. A pro-po refundowaniu studiów doktoranckich to dlaczego my społeczeństwo mamy nie wiedzieć komu fundujemy taki prezent z naszych podatków, a fakt że warto byłoby zajrzeć w „papiery” i zobaczyć i powiedzieć mieszkańcom całą prawdę : ile to lat ten doktorat się robi (bo podobno długo) i jak długo jeszcze będziemy za niego „bulić” i w imię czego? a może ten właśnie ten doktorat zamienilibyśmy na refundowanie paru stypendiów dla bardzo zdolnej ale niezamożnej młodzieży a mamy taką w naszej gminie tylko… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

MOZE INDEKS POKAŻE

obserwator II
Gość
obserwator II

a jeszcze jedno pytanie: a czymże ten doktorant zasłużył się dla naszej gminy i społeczeństwa że taki zaszczyt go kopnął z naszej strony?????????????

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

…………. natomiast z punktu widzenia przyszłości gminy jest budżetem przetrwania administracji gminnej……………i wszystko w temacie. W tych słowach pana radnego Świercza proszę Państwa jest zawarty cały sens uchwalonego budżetu.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, zgodnie z moją zapowiedzią wczoraj wieczorem spotkałem się z Panem Markiem Sorbianem, porozmawialiśmy jak człowiek z człowiekiem. Niestety Pan Marek nie wyraził zgody na rozmowę przed kamerą, poniekąd go rozumiem, ale nie będę uzasadniał tego , na podstawie czego go rozumiem. Musiałem Pan Marka zapewniać, że nie mam innych urządzeń nagrywających. Co sobie pogadaliśmy to pogadaliśmy, niemniej napiszę tylko to co na co mam wyraźną zgodę, tj, że Pan Marek podtrzymuje wszystko to co zawarte jest w artykule Echa Dnia oraz to że do naszej gminy zawita na jego prośbę poseł Lipiec. Resztę z tego co usłyszałem niestety… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

niech Pan juz nie robi z pana Sorbiana takiego męczennika tyle lat byl radnym i co zrobil dobrego dla pana osady pod lasem, skoro ani drogi ani wodociagu teraz pan powie ze takiej wody to nawet za darmo Pan by niechcial a co dopiero za nia płacic tym czasem kos kto mieszka kilkadzisiat metrow od Pana ma taki wodociag,
i jeszcze jedno prosze sie nie zachowywac jak glowny prezes tego kraju wiem ale nie powiem,

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry Państwu, ominęło mnie wczoraj ukazanie się na niniejszym Blogu nowego artykułu z listem Pana radnego Stanisława Swiercza, dziś mam już do przeczytania 15 komentarzy. Czytam i cóż widzę – jeden z radnych zaczął się zachowywać tak jak byśmy oczekiwali, zaczął się pokazywać, zaczął coś robić, chce człowiek coś od siebie dodatkowo dać prócz bezmyślnego siedzenia za stołem na sesji z jedynym zadaniem aby w porę podnieść rekę………. i co? I już odezwały się głosy które próbują go zdyskredytować , opluć, ośmieszyć. Jakoś ci którzy brzydzą się dla publiki tym Blogiem nagle przypominają sobie nagle jak można się tu… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A czy uważa Pan że lepiej będzie jak wszyscy bedą mieli tu takie same zdanie? Może jeszcze wszyscy powinni zacząć wyrażać „uwielbienie” wobec naszego strażaka? Moim zdaniem słów krytyki nigdy nie jest za wiele!

......
Gość
......

Panie Pawle Arabasz to chyba p.Marek był radnym przez wiele lat z Pana okręgu.Problemy z drogą o których Pan pisze powinny być znane od lat p.Markowi.I co z tym zrobił kiedy był radnym.?Może omawiał ten problem z p.Dąbrową w czasie wyjazdu na Ukrainę gdzie jak mówią niektórzy uczestnicy wyjazdu przyjmował ich tam p.Białacki.To był wyjazd za który zapłaciła gmina z naszych podatków.Gdyby p.Marek miał na uwadze dobro gminy to zamiast jechać na Ukrainę za te pieniądze mogli zrobić tą nieszczęsną drogę.Czy tak rozumiał dobro gminy p.Marek?Teraz kiedy nie został wreszcie radnym.Kiedy dostał wypowiedzenie z pracy.Kiedy jak mówią ludzie ma postawione… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pana/Pani, w pełni zgadzam sie z tym co napisane. Ja mam swoj pogląd, częściowo wyraziłem go Panu Markowi. Dokończe Panu potem, ide nagrać wam jak odśnieżarka wpadła do rowy na naszej drodze. pamietacie jak kilka dni temu publicznie powiedziałem panu operatorowi zeby uwazał na te muldy? Dzis mulda wpakowała go do rowu. Tego nie musiało być. Ide nagrać.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę oto skutek tego co wam przedstawiałem od momentu pojawienia się na niniejszym blogu artykułu Patologia i marnotrawstwo https://www.youtube.com/watch?v=izoSYhWaZCc&feature=youtu.be , filmików jest wiecej. Jest w tej chwili godz 12.00 i odśnieżarka nadal stoi utopiona. Siedzi na obydwy osiach.

nowy
Gość
nowy

A to ciekawe. Radny, pracownik zatrudniony przez UG, komendant straży i nie wiadomo kto jeszcze. Potrafił się człowiek ustawić. Może zasłużony ale to chyba przesada

nowy
Gość
nowy

A co to są za zarzuty dla p. Mark? Czy mają jakieś powiązania z p.D? Jeśli ktoś wie i są wiarygodne to może niechętnie……., ale podzieliłby się tymi wiadomościami.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry, odpowiadam dla ……, przepraszam, ze wczoraj przerwałem w połowie mój wpis do Pana/Pani ponieważ udalem sie z kamera do miejsca gdzie zaistniały problemy z odśnieżarka co nagralem na filmikach na youtube, link do pierwszego to https://www.youtube.com/watch?v=izoSYhWaZCc ale wracając do meritum to powiem tak: Człowiek to zwierzę, jak zwierzeciu postawi się obok pełne koryto to instynktownie pójdzie ono się nażreć. Takie prawo każdemu zwierzeciu i wręcz obowiązek żeby przetrwać narzuciła Matka Natura. Ale zwierze zwierzęciu nierówne, są różne gatunki zwierząt a co za tym idzie różne są sposoby ich zachowania. Sa zwierzęta które biorą sie za koryto zgodnie, każde… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Przypomniały mi się pana hieny z tego filmiku – one biorą się za koryto zgodnie, więc trzeba je postrzegać jak najbardziej pozytywnie. Co do podobieństwa ludzi do zwierząt, to ja cenię tych mniej podobnych.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na filmiku hieny najpierw walczyły z lwem, odgoniły go, ale wokół krążyły słabsze szakale które też chciały się pożywić.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziś również chcę podziękować Panu który odśnieżył dojazd do miejscowości Piekoszów pod Lasem.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Hm, jak ten Pan zawrócił obok mnie to zaraz napisałem te podziekowania, chwile potem już było to https://www.youtube.com/watch?v=izoSYhWaZCc

Teraz Mamy Komputer
Gość
Teraz Mamy Komputer

Wczytałem się w słowa bodajże Quintusa. Historia Saula najlepiej jest przedstawiona w oratorium J.F. Heandla. link: to rzeczywiście obrazuje wszystko. Służę tłumaczeniem niemieckich napisów. Znający j. angielski nie będą mieli problemów . https://www.youtube.com/watch?v=WkSelrGBe4E.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do Pawła Arabasza.
Jak rozmawiał Pan z Markiem to trzeba było zapytać jak zabiegał o wodę do Waszych posesji. W czasie kiedy był radnym była w budżecie pozycja z której miał być sfinansowany wodociąg pod las. Dziwnym trafem nie udało się tego zrobić a za to udało się w trybie bardzo pilnym ułożyć wodociąg do Pani Śmiechowej. Czy etatowy radny za poprzedniego wójta nie miał na to wpływu. Paweł nie bądź naiwny.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pana, wiem to wszystko, prosił bym jednak pozostawić ten problem dla mnie. Wiem , że tak było, wiem że pogrążono gminę, ale dziś te pytania nic nie dadzą. Mam też prośbę, proszę o zrozumienie dla budowy wodociągu do gospodarstwa rolnego państwa Smiechów. pan chyba nie zdaje sobie sprawy z zapotrzebowania na wodę dla tylu hodowanych przez pana Wojtka Śmiecha krów. Ten wodociąg powinien tam zostać zbudowany kilkadziesiat lat temu jak Pan Wojtek zaczynał gospodarzenie. Wielki plus dla Pani Alicji Śmiech ze wyrwała z gminy ten wodociag. Proszę o zrozumienie tej sytuacji. Były takie zdarzenia jak Wojtkowi brakło wody i… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

moze nei w temacie ale przegladajac komentarze znalazlem taki „Kręci mnie, jak najbardziej. Miałem nawet propozycję od jednego z komitetów ale nie mogłem jej przyjąć i kandydować z powodów osobistych. Jednak za rok na 99% wystartuję. ”
ciekawi mnie czemu komentator nie dotrzymal słowa niczym nasi radni…

xz
Gość
xz

co wy chcecie od tych radnych,co oni wam zrobili złego

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, dziś przyjechał do mnie na rowerze pan z Piekoszowa, jak sie okazało stały czytelnik Pańskiego Bloga, i poprosił mnie abym zrobił coś dla starszych mieszkańców w temacie zagrożeń związanych z przestępstwami ogólnie zwanymi ” na wnuczka ” ” na inkasenta”, 'Na przedstawiciela bankowego” itp . Niestety nie mogłem temu Panu poświęcić dziś czasu ponieważ starałem się jakoś pomóc przy tej utopionej odśnieżarce. Obiecałem temu panu, że chociaż napiszę coś na ten temat tutaj.Pan zarzeka się, ze takie próby miały miejsce na terenie naszej gminy. Od siebie najkrócej powiem tak: Proszę Państwa, proszę zapoznać swoich starszych członków rodziny, że… Czytaj więcej »

Saskya
Gość
Saskya

Paweł a co z pługiem?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wyrwali go na dwie maszyny około 14tej. Zaraz po tym jak nadeszły siły z ZUK https://www.youtube.com/watch?v=bjoyUQ3GEww

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
Stanisław Świercz
Gość
Stanisław Świercz

Informacja z sesji wywołała dość spore zainteresowanie, dlatego pragnę odnieść się do kilku wpisów: Rodzic – słusznie zauważył, że na oświacie nie powinniśmy oszczędzać, ale to nie znaczy, że oświatę powinno cechować marnotrawstwo. Uważam też, iż zasadne jest spostrzeżenie o usprawnieniu systemu oświaty w gminie, właśnie oto chodzi i dodam, iż nigdzie nie sugerowałem o jakiejkolwiek likwidacji szkół. xz – dlaczego dzieci z naszej gminy uczą się w Kielcach odpowiem tak -dla wielu rodziców dzieci z Kielc to nie bliskość szkoły jest najważniejsza, ale poziom kształcenia ,zajęcia dodatkowe, zajęcia sportowe i to tam chcą posyłać swoje dzieci. Myślę, iż również… Czytaj więcej »

ja
Gość
ja

Tu nie chodzi tylko o pana Marka a o innych długoletnich pracowników ZPO i nie zatrudnionych przez D.Osoby zatrudnione z układów D. pracują nadal i mają się dobrze.

Rodzic
Gość
Rodzic

To mnie bardzo cieszy że nie chce Pan likwidować szkół, będę uważnie obserwował w jaki sposób rada wygeneruje oszczędności na oświacie – bo z nauczycielami nie będzie łatwo. Życzę powodzenia.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Stanisławie, nie to że można zmienić , ale trzeba zmienić. Powtórzę to co już tu kiedyś napisałem a głosił to Cejrowski – WSZYSCY WINNI ZE STAREGO UKŁADU WON, WSZYSCY WON!!!!

ZZ
Gość
ZZ

Ooo! A to coś nowego! Czyli strażak też? 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To daleko nam do tego bo obecny wójt ma wielu zaufanych z równie zaufane ekipy poprzednika np p. Cezary który to bez konkursu dostał prace w dowodach,wspominany tu wielokrotnie p. Paweł – kierownik referat rolnictwa, p. Mirek doktorant i kierownik oświaty
No i oczywiście sekretarz i były sekretarz który nikt nie wie jakie teraz ma stanowisko. Proszę p. Radnego o wyjaśnienie czemu nie robi się konkursów i czemu p. Dyrektor żłobka pracuje łamiąc ustawę żłobków w procesie rekrutacji?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, a gdzie się zapodział nasz Quintus, oraz czy wie Pan coś na temat tej nowej gazetki co to ją civitas miał wydawać?

KSU
Gość
KSU

„Szanowny Panie Radny. Praca radnego to nie alienowanie się od działań Rady a budowanie przekonania wokół swoich racji , a co za tym idzie tworzenie większości wokół dobrych pomysłów. A to co Pan robi jest czystą manifestacją obliczoną na poklask populistów. Można stać z boku, komentować i wydziwiać, ale będąc radnym można przekonywać do swoich dobrych pomysłów innych radnych. Co chciał Pan udowodnić pytając o finansowanie studiów doktoranckich. Co zawarł Pan w w tym pytaniu prócz populizmu. Będąc radnym ma Pan wszelkie możliwości aby takie sprawy podnosić na komisjach, czy też w bezpośrednich rozmowach w Urzędzie Gminy. Wtedy by się… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odnosząc się do wpisu KSU zwracam sie do pana radnego Śtanisława Świercza, ze mi jako obserwującemu ostatnia sesję zabrakło w pana postępowaniu konsekwencji, udało się panu uzyskać informacje że jest finansowanie doktoratu, komu, ale brakło mi pytań kto zawarł tą umowę, na jaki okres, ile to nas kosztuje, jaki jest społeczny interes gminy w finansowaniu tego doktoratu, czy jest możliwość odstąpienia w obliczu trudnej sytuacji finansowej gminy od tego finansowania, czy jest możliwość odzyskania zwrotu tego dofinansowania, czy gmina zamierza finansować studia lub inne formy nauczania innym mieszkańcom z nie majętnych rodzin? Pytania te moim zdaniem sa bardzo zasadne w… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę państwa, każdy z was zapewne juz wie, że zwolniono ze szkoły siedmu żywicieli swoich rodzin. Nie ma to żadnego logicznego ekonomicznego uzasadnienia, tak wiec człowiek zaczyna szukac tzw haczyka, dlaczego tak się dzieje. Doszły mnie słuchy, że haczykiem tym dla którego to wszystko sie dzieje jest temat pt Odśnieżanie dachu szkoły. Odśnieżanie będzie ” obowiązkiem” firmy która „wygra” przetarg.

saskya
Gość
saskya

PB nie mogę odpowiedzieć w odpowiednim miejscu to pisze tu. Forum to fajna sprawa, można byłoby na dole zrobić mini czat na szybką dyskusję. Chociaż z forum to już jest troche zabawy, moderator będzie miał roboty z offtopami.

KSU
Gość
KSU

Należy liczyć na zdrowy rozsądek i kulturę osobistą forumowiczów, ale ….zawsze znajdzie się ktoś kto pod wpływem emocji lub osobistej urazy powie o kilka słów za dużo. Prawdą też jest, że nasi lokalni politycy ubiegający się o władzę wliczyli w ryzyko, stanie się celebrytą. Społeczeństwo powierzając swój los w ręce radnych czy wójta ma prawo do swoich uwag, czasem niekoniecznie grzecznych, byle konstruktywnych.
Vox populi, vox Dei

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Państwa, mam prośbę, jeśli ktoś z was będzie znał termin przetargu na sprzątanie szkoły proszę o informację na ten temat. Zamierzam jako tzw czynnik społeczny być na ogłoszeniu szczęśliwego zwycięzcy. Każdy z Nas, Was ma prawo przy rozstrzyganiu takiego konkursu być.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Prosze Państwa, ponownie informuję, tym razem o całkowitej nieprzejezdności odcinak drogi pomiedzy Łaziskami a gospodarstwem pana Smiecha. Informuję was tutaj, bo do gminy nawet nie ma sensu pisać. Napisałem do gminy o tym 26 stycznia, do dziś zero odzewu w jakiejkolwiek formie. Wczoraj Pan Wojtek Smiech kogoś ratował ciągnikiem na tej drodze. Prosze, abyscie omijali na razie ten przejazd.

KSU
Gość
KSU

„Zamierzam jako tzw czynnik społeczny być na ogłoszeniu szczęśliwego zwycięzcy. ” XDD

Mieszkaniec nieszczęśliwej gminy
Gość
Mieszkaniec nieszczęśliwej gminy

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,17353581.html Proszę się z tym zapoznać jak się chce to da się oszczędzać

xx
Gość
xx

panie blogu może 5-9 tys.to zarabiają ci niezwykli, z tego co się orientuję to ci zwykli zarabiają delikatnie po wyżej minimalnej płacy krajowej.

xz
Gość
xz

zgadzam się tak oni zarabiają ale to nie są zwykli urzędnicy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy te zarobki podawane są w kwocie netto czy brutto

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sprawdziłem,wszystkie te sumy są netto,więc należy od nich odbić podatek i inne pochodne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

netto to jest przed odliczeniem,brutto jest na rękę….co do sprawdzenia,to wystarczył telefon do osoby,która takie oświadczenie wypełnia

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kwota którą wpisują jest przed odliczeniami czyli masz racje brutto

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jeszcze jedno,radni powinni złożyć oświadczenia do 30 dni od zaprzysiężenia na radnego,jeśli nie złożyli mogą stracić mandat radnego,odpowiedzialny za to jest przewodniczący rady

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a wiesz dlaczego tak się dzieje,ponieważ ustawa daje możliwość poprawy oświadczenia do października

lukasz
Gość
lukasz

jaka ustawa???