Relacja z protestu w Miedziance

Przyznam, że przebieg poniedziałkowej akcji protestacyjnej w Miedziance nieco mnie zaskoczył. Okazało się, że to jednak to nie zanieczyszczona woda i zapylenie powietrza były głównym powodem akcji.

Została ona zorganizowana przez związek zawodowy działający w zakładzie, a głównym powodem były sprawy pracownicze i płacowe. O sprawie wody i ścieków związkowcy podobno też wspomnieli. Wśród protestujących nie było jednak wielu mieszkańców okolicznych wsi. Obszerna relacja z akcji jest dostępna tu.

Za zapowiedź akcji, relację i zdjęcia dziękuję pani Uli z Lesicy.

 Protest w Miedziance

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
lukaszurszulapawel arabaszPBurzszula Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gdzie są ci komentatorzy, którzy tak pompowali temat.

urzszula
Gość
urzszula

Efektem protestu jest podjęcie rozmów między Związkowcami a Zarządem. Wydaje mi się, że po tak wielu bezowocnych próbach podjęcia jakiegokolwiek dialogu z Zarządem, ten protest przyniósł współmierne korzyści nie tylko dla aktywnych działaczy, ale też dla całej załogi Nordkalk Miedzianka, których niestety zabrakło w tym dniu! Ten sukces daje nadzieję, że możemy zmieniać swoją rzeczywistość, wystarczy trochę zaangażowania.

lukasz
Gość
lukasz

troche to dziwne caly ten wpis o strajku ze mieszkancy ze w imie spokoju i dostepu do czystej wody… a tu zwykle porachunki miedzy dzialaczami

urszula
Gość
urszula

Protest Związkowców dotyczył spraw zakładowych ale również dotyczył zanieczyszczenia środowiska. Uważam, że woda i zapylenie dotyczą każdego okolicznego mieszkańca. Dziwi mnie podejście wielu, którzy mało, że nie interesują się problemem, to jeszcze dyskredytują tych, którzy manifestują swoje niezadowolenie. Zakład to miejsca pracy, ale Zakład to przede wszystkim ludzie i to w większości mieszkańcy naszej Gminy. Angażujemy się w sprawy rolników, górników i wielu innych grup, a nie chcemy opowiedzieć się za Swoimi, uważając, że to nie nasza sprawa! Gdzie nasza solidarność, jedność, braterstwo? Tym bardziej, że Panowie walczyli nie tylko w imię własnych interesów, ale współpracowników i mieszkańców całej zachodniej… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

po 1 w naszej gminie rolnikow jest moze z 20-tu
po 2 osoby ktore pracuja w tym zakladzie to tez gornicy…
po 3 jaki jest w tym moj interes jako mieszkanca zachodniej czesci gminy iz pacowniką zostanie wyplacona „barborka” badz 13-stka???

urszula
Gość
urszula

Żaden… W zasadzie to zagraniczny kapitał niech robi co chce z pracownikami polskimi! Tylko żeby nasz Polski kapitał spełniał nasze warunki i zobowiązania! Prawda?! Nie wiem jaką wodę pijesz i czy jesteś z tego regionu? Jeżeli nie, to nie masz zupełnie żadnego interesu, żeby popierać całą ideę! Ale nie neguj wartości ważnych i istotnych dla innych! Taka postawa społeczeństwa nie pomaga tylko szkodzi.

lukasz
Gość
lukasz

ale przeciez ja nic nie neguje zadalem tylko istotne pytanie