Wybory sołtysów w Łosieniu, Łosienku i Micigoździe. Kto o nich wiedział?

Właśnie się dowiedziałem, że jeszcze w tym tygodniu odbędą się wybory sołtysów w Łosieniu, Łosienku i Micigoździe. Ciekawe, że nie ma na ten temat żadnej informacji na stronie internetowej urzędu gminy i BIP-ie. Czy były ogłoszenia na tablicach?

To pytanie kieruję do Was – mieszkańców Łosienia, Łosienka i Micigozdu. Przyznam się, że mimo że codziennie przejeżdżam koło tablicy ogłoszeń w mojej wsi, rzadko kiedy mam czas żeby się zatrzymać i zobaczyć czy są nowe ogłoszenia.

Wracając jednak do wyborów sołtysów – okazuje się, że nie wiedzieli o nich nawet niektórzy radni. W takim razie podaję terminy:

  • Łosienek – czwartek 12 lutego godz. 16.00, szkoła w Łosieniu
  • Łosień – czwartek 12 lutego godz. 18.00, szkoła w Łosieniu
  • Micigózd – piątek 13 lutego godz.: 17:30 szkoła w Micigoździe

Aktualizacja 12.02.2015 godz. 17:30

Jak się dzisiaj dowiedziałem – termin zebrań w Łosieniu i Łosienku został przeniesiony na przyszły tydzień, dokładna data jeszcze nie jest znana, gdy tylko się dowiem – napiszę.

Aktualizacja 12.02.2015 godz. 9:30

Na stronie internetowej urzędu gminy i BIP-ie nadal nie ma żadnej informacji, sprawdziłem na tablicy ogłoszeń w mojej wsi – ogłoszenie wisi. A jak w Łosieniu i Łosienku – ktoś z Was może sprawdzić, czy ogłoszenia wiszą?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

128
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
96 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Biznes1goscwspawel arabaszPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gosc
Gość
gosc

Wczoraj wieczorem celowo zwracałam uwagę na tablice w Micigodzie (koło Hochla)- około 17 nie było nic!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, tak mi się wydaje , że ktoś z gminy jednak powinien się tutaj honorowo wypowiedzieć i podziękować Panu, że odwala Pan za nich kawał dobrej potrzebnej społeczeństwu gminy roboty.

anna
Gość
anna

Po co informować mieszkańców jak można swoich kolejnych Pis wystawić po cichaczu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

coś mi się nie zgadza termin tych wyborów,ponieważ według prawa wybory powinny się odbyć w dniu wolnym od pracy,a mieszkańcy powiadomieni 14 dni przed terminem wyborów,czyli te wybory,które mają się odbyć są bezprawne

lukasz
Gość
lukasz

jakiego prawa???

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

PANIE BLOG WIADOMOŚCI TRZEBA SPRAWDZIĆ A NIE PISAĆ GŁUPOT ZEBRANIE W ŁOSIENIU NIGDY NIE BYŁO PLANOWANE NA 12 ,02, PLANOWANE JEST NA 19,02 OGŁOSZENIA JUŻ WISZĄ

obserwator II
Gość
obserwator II

Panie Blogu chyba ma Pan trochę słaby aparat bo niewidoczna jest data wyjścia tego ogłoszenia, bo skoro to jest pismo wychodzące od wójta i opatrzone Jego dwoma pieczątkami to rozumiem, że jest to pismo wychodzące z urzędu gminy i wg mnie powinno mieć l.dz. pism wychodzących po lewej stronie pisma no i oczywiście datę w prawym górnym rogu. Co Pan na to ?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Według przepisów pismo urzędowe powinno być opatrzone datą sporządzenia pisma, Liczbą dziennika prowadzonego w urzędzie gminy, natomiast w lewym dolnym rogu powinny być dane osoby która pismo sporządziła ( bo nie zawsze jest tak że ten co podpisuje jest sporządzajacym dany dokument ), no i oczywiście podpis zatwierdzającego. Może być tak, że pismo sporządzono np 1 stycznia ale zostało podpisane 3 stycznia – wtedy powinna być data podpisania przez zatwierdzającego. Niech sie ktoś tu wypowie czy kiedykolwiek dostał lub widział tak sporządzone pismo w Urzedzie Gminy w Piekoszowie? Ja wielokrotnie o to wnosiłem w czasie gdy prosiłem o poprawienie drogi,… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nie ma takich przepisow…

saskya
Gość
saskya

Jak to nie ma?
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków międzygminnych z 22 grudnia 1999 r. (DzU nr 112, poz. 1319
z późn. zm.)

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No, łukaszu, to są te przepisy czy ich nie ma?Jeśli są to napisz nam dlaczego i na czyje polecenie kłamiesz? Kto ci każe oczerniać tutaj blogowiczów?

lukasz
Gość
lukasz

Byl Pan policjantem to zapytam pana tak
czy skoro w Polsce w 1998 roku zniesiono kare smierci to ona obowiazuje czy nie???

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19991121319

i prosze z łaski swojej moje imie pisac z „dużej litery” jesli juz Pan sie zwraca do mnie po imieniu bo z tego co pamietam nie jestesmy az w takiej zazylosci

pozdrawiam

lukasz
Gość
lukasz

no i co p. Arabasz nie odpowie pan nic??? zatkalo moze jakies slowo przepraszam …???

saskya
Gość
saskya

Odpowiem za Pawła bo ja podałam źle przepisy. Masz rację pomyliłam się. Obowiązujące są te:
ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 18 stycznia 2011 r.
w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Dz.U. 2011 nr 14 poz. 67

lukasz
Gość
lukasz

kogo niby oczerniam??? prosze o konkretne przyklady

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Słuchaj lukasz, są takie przepisy, saskya ci je podała. Wskaż mi więc zapisy ustaw które przeczą mojemu wpisowi. Ja sporządzałem swojego czasu masę dokumentów urzędowych i wiem jak powinny być sporządzone. A jak powinny być sporządzone to napisalem w powyższym moim wpisie. Temat uważam z mojej strony za zakończony, twoja postawa usłużnego klakiera mnie nie interesuje.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pietwsza ustawa jest nieaktualna a w drugiej nie ma slowa o tym iz na pismie wychdzacym musi byc l.dz
stosowanie tego oznaczenia wynika tylko i wylacznie z tego aby latwiej bylo zlokalizowac dane pismo

saskya
Gość
saskya

Anonimie widzę ze jesteś biegły w sprawach kancelaryjnych. Pismo powinno zawierać znak sprawy, a na taki znak składa się między innymi kolejny numer ze spisu pism (na pewno wiesz o co chodzi), który się zakłada na każdy rok.
I jeszcze wyjaśnię, że obowiązujące rozporządzenie niewiele się zmieniło od starego. W dobie komputeryzacji było to konieczne. Natomiast ogólne zasady są takie same.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Skoro i Ty jedtes taka/taki biegla/biegly w tej sprawie to podaj konkretny zapis rozporzadzenia mowiacy o koniecznosci czy tez obowiazku naniesienia na pismo takiego znaku

ZZ
Gość
ZZ

A mi sie Pan Łukasz podoba. Lubie ludzi ktorzy mają odwagę mieć trochę inne zdanie niż całe „kółko wzajemnej adoracji”, a skoro Pan Arabasz jest byłym policjantem na emerytur e to już wiem dlaczego mnie tak drażni. Co jak co, ale na polskie prawo nie powinien narzekać.

obserwator II
Gość
obserwator II

Panie Blogu za trudne to pytanie, że nie można dodać komentarza?

ZZ
Gość
ZZ

Sie nie ma co obrażać! Przecież wybrani przez nas? Już pisałem – jakie społeczeństwo taka władza. Specjalistów od przekrętów jest u nas bez liku. Niektórzy robili nawet z tego kampanię „… Trzeba wiedzieć gdzie iść… żeby załatwić…” Głosił jeden z kandydatów. Już się boję co by to było gdybyśmy mieli Wójta Arabasza!

Biznes1
Gość
Biznes1

Dlaczego boisz się Arabasza jako wójta . Boisz się że rozwali wasze ciche układy.

ZZ
Gość
ZZ

Proszę Pana! Ja nie mam nic wspólnego z władzą, nawet z Polską nie mam wiele wspólnego, wiec niech pan sobie daruje takie aluzje!

Biznes1
Gość

To po co tu prowokujesz nas mieszkańców?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co by było? Pobaw się więc w proroka ! Słucham Cie!

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie parę kilometrów nowej drogi, i obowiązkowe szkolenia ze wspinaczki dla strażaków 😉
Ale jest nadzieja – sprowadza się wielu nowych obywateli z Kielc, więc pewnie i społeczeństwo i władza zmądrzeje!

saskya
Gość
saskya

Przynajmniej nie byłyby zmarnowane moje podatki. Za to wielu mieszkańców miałoby normalną drogę, na której nie utknąłby pług na 6 godzin.

ZZ
Gość
ZZ

Ja bym wolał by zrobili drogę do Brynicy Zwierzyniec! Tam też parę obywateli mieszka, a pług to nawet się nie stara wjechać. Pieniądze by się równie dobrze zmarnowało, ale przez parę tygodni byłoby miodzio!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie na 6 godzin tylko na pięć i pół godziny , bądźmy uczciwi. A na wypadek gdyby ktoś się mial mylić co ilości zaangażowanego sprzętu i ludzi to od razu powiem, że do pomocy skierowano koparko-spycharkę, fadromę oraz land-rovera czyli trzy pojazdy nie licząc tego zagrzebanego iveca, oraz ogółem na miejscu zaangażowanych było pięciu panów ( nie wiem czy wszyscy z ZUK. Bo z urzędu gminy nikt się nie pojawił. Muszę tu przypomnieć, ze kilka lat temu na tej drodze w czasie odśnieżania wpadł do rowu jelcz ( wpadł na własne życzenie, bo przy prędkości z jaką sie tam poruszał… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Bez przesady! Wójt nie jest od wyciągania samochodów z rowu!!! Jak Pan liczył na taką ekipę to nie rozumiem Pana!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Odpowiadam ZZ na wpis poniżej: Prawdę powiedziawszy to nie obchodzi mnie co pan rozumie a co nie. Z poprzednich pana wpisów wynika, ze pan niewiele rozumie o czym się tutaj pisze. Ja nigdzie nie napisałem, że miał być tam obecny wójt.

ZZ
Gość
ZZ

Ale napisał Pan że obecność Wójta była wtedy pozytywem. A oczekuje Pan chyba pozytywów, więc logicznie do sprawy podchodząc (może Pan nie wie co to logika) byłby Pan i teraz z wizyty Wójta zadowolony (pewnie na zasadzie im głośniej tym lepiej)
Jeszcze coś – jeżeli Pan twierdzi że ja czegoś nie rozumiem to wcale jeszcze nie znaczy że tak naprawdę jest. Nie wiem gdzie się Pan nauczył takiego podejścia do życia.

xx
Gość
xx

ależ tu mamy detektywów i konspiratorów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najłatwiej stać z boku żądać i krytykować.Najciekawszy jest Paweł Arabasz. Najbardziej interesują Go wybory sołtysa w oddalonym o ponad 10 kilometrów Łosieniu. Ale na wyborach sołtysa w Piekoszowie, którego jest mieszkańcem nie był ani razu. Ot miara „społecznego” podejścia.Niektórym śledczym nawet się wydaje,że reprezentują większość, sprawiedliwość a czasami nawet prawo. Gratuluje dobrego samopoczucia.

kronikasz
Gość
kronikasz

Celna uwaga.Bardzo celna uwaga….

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Człowieku, to nie jest żadna krytyka z boku, to jest wskazywanie nieprawidłowości naszym urzędnikom przez Nas, społeczeństwo gminy zanim nieprawidłowości te wskaże im prokurator. Wybory w odległym jak to wyliczyłeś o 10 km Łosieniu interesują mnie o tyle, o ile są formalnie prawidłowo przeprowadzane. Nie chcesz nam tu chyba wmówić, że prawidłowym jest rozwieszenie wieczorem po cichu jednego dnia ogłoszeń, a następnie drugiego dnia o godz 17,30 czyli w czasie gdy aktywna część społeczeństwa po powrocie do domów jeszcze nie wytarła ust od spóźnionego obiadu z czego 90% w ogóle nieświadomych jakichkolwiek wyborów , przeprowadzenie przez grupę posłusznych „wyborów” po… Czytaj więcej »

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

panie Pawle proszę poczytac statut w nim pisze wyrażnie ,jezeli na zebraniu wyborów sołtysa nie ma połowy uprawnionych do głosowania po upływie 15min, ogłasza się wybory

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Otóż własnie robiono wszystko aby tej połowy nie było!

ZZ
Gość
ZZ

Ja myślę że połowy to jeszcze nigdy nie było. Na wyborach nie ma 50% a co dopiero przy wyborze sołtysa. Wyznaczanie dwóch zebrań w przeciągu 15 minut jest więc jak najbardziej pozytywne. Informacja ta jednak powinna być wywieszona conajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem, a tego nie spełniono. Do tego wystarczy jeszcze poinformować „wybrane” osoby i już wynik przesądzony. Moim zdaniem wyniki należałoby unieważnić i jeszcze raz zwołać zebranie z porządnym wyprzedzeniem.

saskya
Gość
saskya

Drugi termin może być wyznaczony w tym samym dniu, a nie musi. Zarządzenie Wójta w sprawie zwołania zebrania wyborczego powinno zawierać: a) miejsce, dzień i godzinę zebrania wiejskiego oraz wskazanie drugiego terminu w razie braku quorum w pierwszym terminie, b) liczbę uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa oraz minimalna liczba mieszkańców, których obecność jest wymagana do uznania prawomocności zebrania w pierwszym terminie, c) wyznaczenie pracownika urzędu obsługującego zebranie. 4. Zarządzenie Wójta, o którym mowa w ust. 2, sołtys podaje do wiadomości mieszkańców sołectwa co najmniej na 7 dni przed wyznaczoną datą wyborów. § 23.1. Dla dokonania ważnego wyboru sołtysa i rady… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
wz
Gość
wz

w piatek tj.13 lutego w micigozdzie odbyly sie wybory na stanowisko soltysa .chetnych do pelnienia tej funkcji bylo szesciu kandydatow.wygrala p. krystyna ktora piastowala te stanowisko.ale mam pewne obawy czy slusznie.ta pani nie osiagnela ponad piecdziesiat procet poparcia w pierwszej turze i wedlug wszelkich prawidel powinna byc druga tura z kandydatem ktory znalazl sie na drugim miejscu .niewiem czyzby wybory na soltysa obowiazywaly inne przepisy

lukasz
Gość
lukasz

tak wybory sołtysa przeprowadza sie wg innych przepisow i zwolanie drugie terminu zebrana 15 min pozniej niz pierwszego jest jak najbardziej zgodne z prawem i prosze mi uwierzyc lub nie ale nikt tu sie nie bedzie smial z Piekoszowa p. Arabasz…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Bardzo dziękuję za uspokojenie moich obaw. Doprawdy nie wiem jak bym sobie z nimi poradził.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zastanawiająca jest tylko kwestia informacji na temat tych wyborów,terminu ich przeprowadzenia,w dobie internetu,prasy gminnej w gminie piekoszów jest dalej dezinformacja,należy zobaczyć jak się to odbywało w innych gminach i brać z nich przykład,i niestety można się uśmiać z demokracji w naszej gminie

wz
Gość
wz

dokladnie niepowiem ale ze sto osob

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

§ D 1. Wybory sołtysa i członków rady sołeckiej zarządza się nie później niż na 60 dni przed upływem kadencji sołtysa i rady sołeckiej. Wybór sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję odbywa się na zebraniu wiejskim zwoływanym nie później niż 14 dni przed upływem kadencji sołtysa i rady sołeckiej. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy. 2. W razie konieczności przeprowadzenia wyborów sołtysa lub członka rady sołeckiej przed upływem kadencji, wybory zarządza się i przeprowadza w ciągu 30 dni od wystąpienia ich przyczyny. § E 1. Zebranie wiejskie dla wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej zwołuje Wójt.… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Zebranie wiejskie nie jest organem kadencyjnym i może działać w każdym czasie. Dlatego nie ma przeszkód, aby wybory sołtysa i rady sołeckiej odbyły się na zebraniu w innym dniu niż wolny od pracy, można ustalić także inny system, nawiązujący do konwencjonalnych sposobów głosowania w wyborach powszechnych (głosowanie w odrębnym lokalu wyborczym, dostępnym przez cały dzień dla mieszkańców sołectwa, oddających głos w dogodnej dla siebie porze). Istotne jest uregulowanie nie tylko kwestii terminu wyborów w terminie zwykłym, ale i terminu wyborów przedterminowych lub uzupełniających, brak odnośnych postanowień stanowi lukę prawną.

ws
Gość
ws

Pytanie troche nie w temacie….ale czy ktoś coś słyszał na temat 40 hektarów lasu z terenu Rykoszyna?? Kto go wykupił?? Dlaczego go wycina w tak ogromnych ilościach?? I kto wydał na to wszystko pozwolenie??

lukasz
Gość
lukasz

a w ktorym miejscu konkretnie???

ws
Gość
ws

te same okolice gdzie kilka lat temu dużo lasu sie spaliło…tylko że wtedy wszyscy żałowali a teraz jak sie tyle lasu wycina to nagle jest o wszystkim cicho

lukasz
Gość
lukasz

tylko ze tam w ostatnim czasie co chwile sie las palil wiec troche wiecej konkretow czy to jest za torami w strone stacji Rykoszyn czy w strone Łosienka?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale w tym miejscu to juz dawno
a teraz to kolo stacji

ws
Gość

ciekawe kto wydał pozwolenie na taką wycinke

wz
Gość
wz

noi dalej niewiem czy majac ponizej piecdziesiat procet poparcia mozna wygrac wybory na soltysa tak jak bylo w micigozdzie przy szesciu startujacych i czy to tez prawda ze soltysi sa na etatach pobierajac 1200 zl plus 200 za udzial na sesjach jesli to prawda to warto startowac

lukasz
Gość
lukasz

tak jest to mozliwe

wz
Gość
wz

a co w sprawie wyborow odbyte wedlug kodeksu wyborczego

lukasz
Gość
lukasz

wybory soltysa nie odbywaja sie wg kodeksu wyborczego

xxx
Gość
xxx

Za udział w sesjach nie dostają ,mają ryczałt 200 zł. miesięcznie.A z prowizją to jest różnie, teraz w dobie komputerów to większość z nas opłaty robi przez internet.Opłat za wodę nie przypominam sobie żeby sołtys zbierał za śmieci to tak .

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=3UgIJKgSn0Y sołtysi jeszcze byli, obydwa stoły były szczelnie otoczone, a akurat jak sie miała zacząć część sesji Wolne wnioski i zapytania to przeważająca część sołtysów uciekła z sali. Ciekawe czy oddadza te pieniażki które biorą za uczestnictwo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A dlaczego mieli by oddav??? Przeciez uczesniczyli a ze nie w calej to juz innsza inszosc

sasa
Gość
sasa

Od przejęcia przez gminę obowiązku odbioru odpadów czyli od lipca 2013 r nie ma możliwości płacenia za odpady u sołtysów. W podjętej uchwale jest tylko możliwość na rachunek bankowy UG w Piekoszowie.

INA
Gość
INA

A ja jeszcze o tych wyborach.Jestem mieszkanką Micigozdu a o wyborach dowiedziałam się dopiero wczoraj i to przez czysty przypadek.Nasunęła mi się tylko taka myśl,że o tych wyborach może wiedzieli tylko ci,którzy mieli wiedzieć.Przecież lepiej poinformować swój ,,sztab wyborczy” niż osoby,których głosów nie jest się pewnym

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani INO, toteż chcemy tutaj tą nieprawidłowość wykazać jak PiS ( Prawo i Sprawiedliwość ) w państwie prawa stosuje obowiązujące prawo. Stosuje to pojęcie tylko w hasłach przedwyborczych. Po wyborach i po zwycięstwie okazuje się , ze dla nich jest inne prawo którego my nie znamy a z którym nas zapoznają dopiero po faktach dokonanych.

kx
Gość
kx

§ J

1. Za wybranego na sołtysa uważa się kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów.

2. Za wybranych na członków rady sołeckiej uważa się kandydatów, którzy uzyskali kolejno największą liczbę głosów.

kx
Gość
kx

Kilka lat temu czytałem, że na terenach obok stacji Rykoszyn ma powstać elektrownia fotowoltaiczna na około kilkudziesięciu ha. Może to na tej działce?

xy
Gość
xy

Sołtysi nie biorą kasy za sesje Rady Gminy mają ryczałt 200 zł. miesięcznie.

lukasz
Gość
lukasz

no a ze w miesiacu jest jedna sesja… to tak jak by brali za udzial w sesji

ktoś
Gość
ktoś

Witam ja z innej beczki czy ktoś z czytających bloga dostał nakaz płatniczy na podatek rolny i od nieruchomości bo ja dostałem i jestem w małym szoku do tej pory byliśmy współwłaścicielami z rodzeństwem i ogółem płaciliśmy ok 100 zł , a w tym roku mamy płacić wszyscy po 100 zł czyli ogółem 400 zł a najśmieszniejsze jest to że każdy z nas ma na nakazie po 3 hektary pola ……czyli mamy ogółem 12 hektarów , gdzie naprawdę jest 3 h do podziału na czworo ,czarna magia jak zwykle,jak to zrozumieć ?

Maciek Słoń
Gość
Maciek Słoń

chyba się zgadza bo podatek 4ha wynosi w przeliczeniu około400zł

xy
Gość
xy

Każdy z was dostał nakaz a płacicie z jednego tak jak do tej pory.

wz
Gość
wz

3 ha 100 zl podatkua ja place 300 zl za 11 arow igdzie tu sprawiedliwosc nie dodajac podatku od nierychmosci

ZZ
Gość
ZZ

Co innego pole uprawne, a co innego działka.

wz
Gość
wz

zgoda to dlaczego ci gospodarze co sa zwolnieni od podatku rolnego nie placa za grunty na ktorych sa pobudowane nieuchomosci ta ziemia nie jest zaliczona jako grunty rolne .albo ci co przeksztalcili swoje rolne na budowlanne dzialki czyz niepowinni placic podATKU przecierz juz niewidnieja w ewidencji jako grunty rolne tylko czekaja na kupca a tak to szuka sie pieniedzy tylko tam gdzie to jest juz sprawdzone a inni latami nieplaca nic i smieja sie w glos.czy takie jest prawo czy nieudolnosc urzednikow

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

kto wygrał wybory w Łosieniu i Łośniu

wz
Gość
wz

jakos nikt mi nieodpowiedzial na moje pismo w sprawie placonych przez nas podatkow czy takie jest fakycznie prawo czy tylko nieudolnosc lub lenistwo urzednikow albo nieruszac tak drazliwego tematu

ja
Gość
ja

a o wyborach w jaworzni nadal nic nie widać a pogłoski chodzo ze odbedą sie w sob ote czy ktoświe coś na ten temat?czy jak zwykl;e sami swoi!!