Nowy numer Głosu Piekoszowa

Już myślałem, że nasza gminna gazeta umarła śmiercią naturalną (poprzedni numer ukazał się ponad pół roku temu) ale okazuje się, że nie – i znowu mamy okazję poczytać wiele pozytywnych rzeczy na temat władz naszej gminy.

Numer otwiera całostronicowy wywiad z wójtem, który opowiada między innymi o realizacji planu naprawczego, nowej linii autobusowej 203, zmianie na stanowisku sekretarza gminy, skarbniczki i prezesa ZUK, a także o obcięciu przez ministerstwo edukacji subwencji oświatowej.

W gazecie jest też drugi wywiad – z nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych Jerzym Wijasem, który rozwiewa nadzieję na szybką obniżkę bardzo wysokich stawek za wodę i ścieki w naszej gminie. Są też relacje z ostatnich sesji rady gminy oraz wydarzeń kulturalnych.

Jeśli nie udało Wam się zdobyć papierowego wydania gazety, jest też dostępna wersja elektroniczna – do ściągnięcia (PDF).

111
Dodaj komentarz

avatar
35 Comment threads
76 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
gośćZZjbpp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
podatnik
Gość
podatnik

przeglądając gazetkę znowu nic nie pisze o PODZAMCZU czy ta wieś wogóle istnieje na mapie gminy co z tego że mamy wielce panią radną na wsi jak i sołtysa nic nie było robione tak nie jest, pytam się czy długo tak jeszcze będzie???? zbliża się wiosna dzieci wyjdą na powietrze i co i g…… żadnego PLACU ZABAW aha mamy ruiny zamku przecież tam też można ze swoimi pociechami iść.
niedługo muszą być przeprowadzone wybory sołtysa a więc mili mieszkańcy wsi zastanówcie się dobrze na kogo zagłosować by nie popełnić błędu(wybór pani RADNEJ)…….

Pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

podatniku a o której wsi pisze,ja na twoim miejscu spytał bym czy istniała ta wieś przez tyle lat i gdzie ty byłeś ,zblizają się wybory sołtysa szansa przed tobą może będziesz lepszym sołtysem i więcej zdziałasz życzę ci tego ,Spójrz rozsadnie na inne wsie a nie wypowiadaj się głupio ,a co do wyboru radnej to dobry wybór, błędem będzie wybrać ciebie

gość
Gość
gość

Myślę z
że błędem jesteś ty i ta duża i nic nie wiedząca , a podnosząca za wszystkim rękę ( nawet co szkodzi gminie) ta twoja radna.

xy
Gość
xy

Co może Pani radna, skoro kasa pusta. Trzeba oddać ogromny dług i to jest priorytet, lub podnieść podatki, jak mieszkańcy chcą placu zabaw.

Waldek
Gość
Waldek

ale wybory byly w listopadzie a nie w grudniu…

xy
Gość
xy

Podobno z Podzamcza były dawne władze ,które nic a nic nie zrobiły dla tej miejscowości co było widać gołym okiem np. wielkie doły na środku wsi (dzisiejsze rondo).Obecnie jak się jedzie od strony Piekoszowa jest piękna droga z chodnikiem (trochę za dużo śmieci na poboczach ale to wina nie odpowiedzialnych obywateli)przez całą przez miejscowość chodnik , nowy asfalt,wioska jest estetyczna ,zadbana czego się jeszcze domagać.Proszę przejechać przez inne miejscowości naszej gminy np. przez Brynicę ,nie jest tu robione nic nie mamy chodników, dróg,kanalizacji a też płacimy podatki.

yyy
Gość
yyy

Zaczyna się wyścig szczurów w całej gminie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ludzie spłacamy długi!! Inwestycji nowych nie będzie w tej kadencji. Tak więc po jakiego nam radni, którzy dostają diety, a tak naprawdę nic nie zrobią.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

WSZYSTKIM PANIOM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

DZIĘKUJEMY ZA PAMIĘĆ

maria
Gość
maria

Dziękuję za życzenia z okazji Dnia Kobiet. Pozdrawiam.

saskya
Gość
saskya

Dziękuję 🙂

sasa
Gość
sasa

Inwestycji może nie będzie ale uprzątnąć wysypisko przy ul. Piaskowej to chyba obowiązek władz gminy. Śmieci już prawie na ulicy leżą.

b.1
Gość
b.1

Dziękujemy panu Pawłowi za życzenia z okazji Dnia Kobiet. Pozdrawiam 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ach wspaniałe zapachy dzisiaj przy BIEDRONCE. Czuć, że robi się ciepło. współczuje ludziom tam mieszkającym.

b
Gość
b

Wywiad z Wijasem to jakiś żart, przecież chłopina ne zna ani nie rozumie jakiś 90% słów, których „używa”. A konkretów w tym wywiadzie bez liku, aż się czytać chce:))

No i wypowiedz pana wójta odnośnie nowych współpracowników- po co zatem były „konkursy” skoro wójt sobie dobiera „jak chce” współpracowników??? Pic na wodę?? Tak ku pamięci, żebyście nie mieli złudzeń przy następnych „konkursach” moi Drodzy.Piątkowi chyba się pomylił ze sklepem rowerowym dobór kadry, ale on raczej niezbyt lotny to może nie nadąża chłop.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Cała ta gazetka to „PIS” na wodę… łącznie z nagraniami BCK sesji rady gminy!

pp
Gość
pp

No to chyba powinno się współczuć wójtowi bo mieszka blisko. Ale najwyraźniej jemu to nie przeszkadza bo nic w tej sprawie nie robi. Dziwi mnie natomiast fakt ze zazwyczaj śmierdzi w dni wolne od pracy lub popołudniu. Może to jakaś taktyka bo wtedy nikt na kontrolę nie przyjdzie. Podobno od 1 kwietnia zacznie działać hurtownia spożywcza zaraz obok a potem wszyscy będziemy jeść taką żywność.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Państwa, dla tych co się jeszcze nie połapali co nas czeka ( NIC NAS DOBREGO NIE CZEKA) ze strony urzędu gminy dedykuję cytat z listu pana radnego Stanisława Swiercza ………. pragnę poświęcić parę słów – otóż uważam, iż z punktu widzenia programu naprawczego budżet jest poprawny, natomiast z punktu widzenia przyszłości gminy jest budżetem przetrwania administracji gminnej-, dlatego głosowałem przeciw temu budżetowi……oraz proponuje zwrócić uwagę i przeanalizować cały artykuł na niniejszym blogu http://blog.piekoszow.eu/2015/02/relacja-radnego-stanislawa-swiercza-z-sesji-rady-gminy-26-stycznia.html , wtedy stanie się dla Nas wszystkich jasne jaki mamy stan faktyczny Naszej Gminy. Do dziś upłyneło już trochę czasu od tamtej sesji, można to i… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A radny Świercz to prorok czy co, że się na niego powołujesz? Tak gwoli sprawiedliwości, to wójt Piątek zmniejszył zatrudnienie w administracji gminnej o połowę i urząd funkcjonuje- to widać. Autobusy miejskie kursują w miejscowościach gdzie za poprzedników nawet się to ludziom nie marzyło- też widać. Po raz pierwszy od wielu lat nie podniesiono wysokości podatków – widać, nie podniesiono opłat za wodę i kanalizację- co odczuwa każdy mieszkaniec. I pomimo tej mizeroty gmina systematycznie spłaca zaciągnięte przez poprzedników długi, nie ma zaległości w ZUS . Jeżeli ktoś w tym momencie pisze , że jest to dbanie o administracje to… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Anonimie pozwolę sobie odpowiedzieć w poniższy sposób: A radny Świercz to prorok( JAKO RADNY POWIEDZIAŁ PO PROSTU PRAWDĘ) czy co, że się na niego powołujesz( NA NIKOGO SIE NIE POWOŁUJE, TAK SAMO MYSLĘ, ALE TRZEBA RADNEMU DAĆ PRYMAT PIERWSZEŃSTWA)? Tak gwoli sprawiedliwości,( TWÓJ WPIS JEST KŁAMLIWY A NIE SPRAWIEDLIWY) to wójt Piątek zmniejszył zatrudnienie w administracji gminnej o połowę( BZDURY PISZESZ, ZNIKNELO JEDYNIE KILKA STAŻYSTEK KTORYM SIE SKOŃCZYŁ STAŻ) ( PROSZĘ O PRZYKŁADY ZWOLNIEŃ PRÓCZ SPRZĄTACZEK) i urząd funkcjonuje- to widać.( TAK, TO PRAWDA, WIDAĆ JAK FUNKCJONUJE) Autobusy miejskie kursują w miejscowościach gdzie za poprzedników nawet się to ludziom nie… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Zgadzam się z Tobą Pawle. Mnie już zaczyna irytować argument waszej władzy i pracowników urzędu, że gmina nie ma pieniądzy. To, że gmina ma długi nie oznacza, że urzędnicy nie mają nic robić. Gmina ma obowiązek wykonywać swoje zadania bo od tego jest. Co do zatrudnienia w urzędzie to nie zostało przedłużonych kilkanaście umów czasowych i dlatego zmniejszyła się ilość pracowników. Ci co mają dobre plecy nadal pracują i mają się dobrze. Za to niektórzy dostali w naszej gminie wysokie stanowiska, a nadal nie ma informacji o wynikach konkursów. Co do autobusów to 18-tce zostały zmniejszone kursy, a z dwóch… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Arabasz ma Pan rację popieram. W naszej minie i jednostkach jej podległych zaradzić może tylko tygodnik „WPROST” i jego dziennikarze śledczy, bo to co się tu dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Dictum sapienti sat.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Co tam problemy gminne, kiedy Wójt ma inne poważniejsze zmartwienia – kredyt we frankach.
W zaciąganiu pożyczek Piątek ma już spore doświadczenie!
A może charytatywna zrzutka na spłatę długu naszego Włodarza?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja tez mam i jakos nikogi o pimoc nie prosze…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Zasugerowano mi przyjrzenie się tematowi termomodernizacji szkoły w Piekoszowie. Czy ktoś wie coś na temat temat więcej? Telefon do mnie 886366653. Wystarczy sygnał, oddzwonię.

alfred
Gość
alfred

Czytając tą bardzo obiektywną gazetkę można odnieść wrażenie, że wszystkie działania wójtów ( obecnego i poprzedników) to jedno wielkie pasmo sukcesów. Niestety to tylko tania propaganda i trzeba być bardzo naiwnym żeby wierzuć w te dyrdymały.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Po dogłębnej analizie 😉 nowego numeru Głosu Piekoszowa proponuję zmianę nazwy tego periodyku na „Głos Uwielbianego, Nieomylnego, Słusznie Wybranego, Najpiękniejszego etc etc Pana Wójta and his Przydupas” 🙂 Będzie bardziej adekwatne do treści 🙂

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja z kolei po tym wszystkim czego doświadczyłem widząc i słysząc od ludzi proponuje aby pan Blog rozważył zmianę nazwy swojego Bloga na KRZYK ZARZYNANEGO PIEKOSZOWA. ONI będą mieć swój Głos Piekoszowa alias Głos Uwielbianego, Nieomylnego, Słusznie Wybranego, Najpiękniejszego etc etc Pana Wójta and his Przydupas” , a normalni ludzie będa mieli KRZYK ZARZYNANEGO PIEKOSZOWA.

Joanna
Gość
Joanna

Witam.
Chciałabym podzielić się z Wami moim wczorajszym spostrzeżeniem. Godzina 16.30 MARZEC – WIDNO- jadę na cmentarz w Piekoszowie – a tu na tzw. Cmentarnej wszystkie lampy się świecą w najlepsze. Pytam gdzie tu oszczędność? Teraz w okresie wiosennym ciemno robi się o ok.18 i moim zdaniem to oświetlenie o tej godzinie jest zbędne. Nie wiem od której godziny one się świeciły ale jak dla mnie to nabijanie zbędnych kosztów.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Jacy wy jesteście WSZYSCY NAIWNI to ręce opadają – BIEGAJCIE DALEJ NA TE ,, DEMOKRATYCZNE WYBORY ” i głosujcie a oni robią swoje. Czy Pan Piątek Wójt z PIS potrafi mi odpowiedzieć jakim cudem przy planie oszczędnościowym gminy i braku pieniędzy na wszystko bo tak się tłumaczy to w urzędzie Pani P. pracuje w ZUK-u ? Czyli nadal są równi i równiejsi Pana rodziny plan oszczędnościowy nie dotyczy – ,, Głosuj na swojego wójta” jak teraz się czują ci co głosowali ? WYDYMANI – gratulacje dlatego skończyłem chodzić na jakiekolwiek wybory bo to porostu nie ma sensu by świniom do… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Mieczysławie, to co teraz sie dzieje , ta tzw NOWA JAKOŚĆ to też Pana wina, to wina takich jak Pan którzy olewają wybory pozwalając tym samym paru cwaniakom zagonić swoje rodziny i zbieraninę skacowanych sąsiadów spod sklepu do urn wyborczych gdzie ta mała grupka wystarczy żeby do władzy dobrali się ci co wykorzystują naiwność takich jak pan panie Mieczysławie. Nie ma Pan się czym chwalić mówiąc , ze pan nie chodzi na wybory.

ZZ
Gość
ZZ

Wypraszam sobie!
Nie jestem ani rodziną,
ani skacowanym sąsiadem!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Przecież ty głosowałeś na innego kandydata. Dopiero po wynikach wyborów pobiegłeś do Piętka i z ugiętym grzbietem zacząłeś go zapewniać , że glosowałeś na niego, ty i twoja cała rodzina. Pociesze cie, że nie byleś w tym klakierskim fałszu osamotniony. Wielu tak zrobiło.

saskya
Gość
saskya

Niestety nigdy nie nastanie taki dzień, że wszyscy nie pójdą na wybory.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Mieczysław pani P. w ZUK pracuje około 30lat zastanów się co ty piszesz jeszcze jedno nawet nie jest rodziną

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co za refleks :)))

obserwator II
Gość
obserwator II

nie da rady pracować ok. 30 lat bo ZUK a wcześniej Spólka Wodociągi istnieje ok. 25 lat

Waldek
Gość
Waldek

w zaleznosci jakie kolo…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pewien klakier napisał na tym blogu kiedyś, ze referendum o odwołanie wójta oraz rady gminy nie jest takie proste. Oczywiście, że nie jest to pstryknięcie palcem ale nie jest w żadnym razie trudne. Co prawda w naszej gminie nie da się go jeszcze przez 6 miesięcy przeprowadzić ale czas szybko leci .
Oto linki do artykułów o referendum o odwołanie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_lokalne oraz http://www.infor.pl/prawo/gmina/abc-gminy/241271,Jak-odwolac-wojta.html oraz masa innych artykułów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czemu pan nazywa wpisujących klakier ,pana nie nazywaja tylko piszą pan Arabasz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czemu Pan oczernia ludzi ktorzy maja inny poglad niz Pan???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę o chociaż jeden przykład , że ja kogokolwiek tutaj oczerniam, bo ja o niczym takim nie wiem. Albo, że w ogóle kogokolwiek oczerniam.

maria
Gość
maria

Panie Pawle, Pan Anonim nie umie czytać ze zrozumieniem Pana wypowiedzi. ProszĘ sobie nie brać do serca tego typu określeń. Żeby kogoś oczernić trzeba o tym kim mówić nieprawdę czego Pan nie robi. Pozdrawiam.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A pisanie o Kims kto ma inne poglady niz Panskie „klakier”???
Albo np pomowienie pana listonosza jak i calej poczty w Piekoszowie o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na pana temat???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ale o kim i o jakie inne poglądy chodzi? Proszę o jakiś przykład , porównanie. A niby którego listonosza ja oczerniam, co Ty tu anonimie wypisujesz? Listonoszem sobie ktoś przysłowiową gębę wytarł ( zwalił winę na listonosza) chcąc mnie zdyskredytować jakimiś pieniędzmi z sanatorium w którym przez całe dotychczasowe życie nie byłem. Temu komuś osobiście przy najbliższej okazji podziękuję ponieważ już na drugi dzień wiedziałem kto to był.

Anonim
Gość
Anonim

„Napisane przez: pawel arabasz

Pewien klakier napisał na tym blogu kiedyś, ze referendum o odwołanie wójta oraz rady gminy nie jest takie proste. ”

a jesli chodzi o listonosza to o listonosza z Piekoszowa
ale zanim Pan sie dowiedzial to polecial pan do komutera i na caly swiat napisal czyz nie tak???

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Panie ,,pawel arabasz” tak na Pana i Pana Bloga odpowiedz przynajmniej dziś nie gryzie mnie sumienie że glosowałem na obecną kanalie a jestem człowiekiem słownym i ma to dla mnie znaczenie wiec nie uczestniczę w wyścigu szczurów do koryta. Obowiązkowe głosowanie strasznie przypomina socjalizm i czy by to coś dało Panie Blog ? Przecież gdybym musiał iść na jakiekolwiek wybory na karcie mogę wpisać ,, Pan BLOG” i nikt nie będzie mnie zmuszał do czegoś czego nie chce podstawa demokracji której jak widzę z w/w wypowiedzi wielu nie pojmuje. Natomiast jeśli Panie Blog i Panie Pawle była by następująca sytuacja… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pana, w pełni się z Panem zgadzam. Czytając pański wpis miałem wrażenie, że opróżnił Pan jedną z „szufladek” mojego mózgu, tzn tak samo myślę. Ale zapytam pana tak: CO PAN PROPONUJE DLA RATOWANIA NASZEJ GMINY I NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA? Bo z propozycja nie uczestniczenia w wyborach nie zgadzam się. To niestety jedyny sposób aby próbować wybrać kogoś kto się sprawdzi dla dobra gminy. Liczę , że w następnych wyborach będą głosować ludzie którzy nie dadzą się omamić pustym frazesom.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ja proponuję na uzdrowienie naszej gminy nie wypisywać bredni o których dowiadujecie się z poczty pantoflowej nie taki diabeł straszny jak go malują

maria
Gość
maria

Panie Pawle, z podziwem i ogromnym zainteresowaniem czytam Pana wpisy. Emanuje z wiedza i mądrość. Jakoś nie wierzę, żeby w następnych wyborach społeczność naszej gminy nie ulegnie pustym frazesom. Proszę zauważyć, że tak naprawdę to nie było godnego kandydata na wójta. Zadem program nie powodował poprawy życia w naszej gminie. Ja z charyzmą będę dawać za wzór wójtów Morawicy i Chęcin. Społeczność im zaufała dawno temu a oni swoją wiedzą i ciężką pracą, wspólnie z radnymi doprowadzili swoje gminy do ogromnego rozkwitu. Z czego mieszkańcy mogą być dumni. Tak naprawdę to nie widzę żadnych perspektyw rozwojowych w naszej gminie. Każde… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani Mario, dziękuję za miłe słowa ( drugi raz już Pani dziękuję), ja jednak pozwolę sobie mieć taki pogląd, że wierzę w to, że coś w tej gminie sie zmieni, ale według mnie potrzeba bardzo okrutnej „rewolucji” kadrowej oraz w sferze mentalności urzędniczej. Po takiej „rewolucji” możemy wspólnie zacząć coś budować, a raczej przywracać Naszą Gminę na początku do stanu względnej normalności. Bo na przestrzeni ostatnich lat ta Normalność gdzieś zginęła. Uważam, że jak wróci Normalność to zagości w naszej Gminie też rozwój.

maria
Gość
maria

Panie Pawle, ma Pan słuszną rację z tą „rewolucją kadrowa” właśnie o tym piszę. Tylko widzi Pan tu potrzeba mądrości narodu. Jak będzie mądrość wróci Normalność. Póki co przyglądamy się jak inni mają dobrze. Pozdrawiam serdecznie.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

W Chęcinach to nie do końca jest taka sielanka. Życie w centrum umarło! Sklepiki padają jeden za drugim z powodu zakazu wjazdu na rynek i kilku większych marketów usytuowanych blisko siebie. Stało się tak, ponieważ Burmistrz wymarzył sobie wybetonowany rynek po który przechadzać się będą tłumy turystów. Niestety tłumów nie ma i raczej nie będzie. Chęciny też mają swój blog, tak jak Piekoszów i również ciekawe tematy do poczytania.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do Checin tez sie jezdzi za 5 zl a nie za 3 jak do Piekoszowa pozatym w Checinach nie ma wojta tylko burmistrz jest

Zofia
Gość
Zofia

Panie Pawle jestem pełna uznania dla tego co pan tutaj pisze przeczytałam wszystkie Pana wpisy niektóre z wypiekami na twarzy taka bije z nich mądrość i elokwencja i tak się zastanawiam że Ktoś taki oczytany i obeznany w tematach nie kandydował na wójta albo chociaż na radnego taki talent, wiedza i zapewne doświadczenie i obycie się marnuje naprawdę szkoda wielka szkoda takich ludzi jak pan potrzebuje ta gmina i społeczeństwo ba co ja mówię takich ludzi potrzebujemy u władzy i nie bójmy się nazwać że nawet u tej najwyższej naprawdę jeszcze raz pełen szacunek i wielkie uznanie dla Pana słów… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No cóż, nie ukrywam, że nie wiem jak Pani odpowiedzieć.

saskya
Gość
saskya

Pawle po co ta skromność :), szkoda, że nie startowałeś i nie startował PB ; (
Tylko ja jestem przeciwna łączeniu kościoła z polityką.

b.1
Gość
b.1

Zgadzam się z panią Zofią też jestem pełen uznania dla pana Pawła dla jego otwartości, tacy ludzie są nam potrzebni. Wpisy czytam z zainteresowaniem i podziwem dla wiedzy w danym temacie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W mysl tej ustawy aresztowanie jest traktowane jako nieobecnosc usprawiedliwiona
panie Bp kiedys pisal pan ze nie bedzie puszczal niesprawdzonych informacji a ostatnio coraz wiecej takich…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To proszę opłacić prawnika i oddac go w dyspozycję PB. I to dobrego prawnika, bo ilu prawników tyle interpretacji będzie danego zjawiska. Człowiek który pisał o płaconym wynagrodzeniu aresztowanego Dąbrowy miał zapewne na mysli nienormalność kuriozalność tej sytuacji gdzie aresztowany za łapówy człowiek ma jeszcze płacone przez tych których oszukał, a nie zastanawianie się jakie jest prawo. I to potwornie duże pieniądze, ile on zarabiał? coś chyba około 15 tys zł miesiecznie. Gdzie są dziś radni którzy wtedy na to pozwolili?

czerepah
Gość
czerepah

Bicie piany dla własnych potrzeb.Tadziu nie jest skazany więc niewinny.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No akurat w tym wypadku jest jedna NSA
a w sprawie Tadeusza D. to dura lex, sed lex

lukasz
Gość
lukasz

tak sie sklada ze nim jestem czy dobrym czy nie, nie mi to oceniac
natomiast w miare swoich mozliwosci sluze pomoca niekoniecznie na forum publicznym
jesli chodzi o kuriozalnosc tej sytuacji to mozna miec pretensje do ustawodawcy

xy
Gość
xy

Panie Arabasz ma pan rację ,na pysk wyrzucić w pierwszej kolejności pasożyta z ZPO w Piekoszowie .Kim będzie rządzić skoro zwolniła prawie wszystkie sprzątaczki i nie wyraziła zgody aby firma sprzątająca zatrudniła ich do sprzątania tej placówki skazała te osoby na wygnanie z Piekoszowa i tułaczkę po kieleckich blokowiskach.Wszystkie zwolnione panie to mieszkanki Piekoszowa a nie jakieś tam przybłędy ,czego nie można powiedzieć o jaśnie rządzących.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No właśnie dochodza mnie niemiłe słuchy o tym, że te zwolnione Panie sprzątaczki dostały „propozycje nie do odrzucenia ” w postaci pracy na umowę zlecenie po kilka godzin dziennie po drugiej stronie Kielc gdzie musiały by dojeżdżać z kilkoma przesiadkami. Nie wiem czy na bułkę dla dzieci by zarobiły. Tak naszych mieszkańców załatwił wójt Piątek i jego dwór.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie/Pani xy , masz na myśli dyrektorkę czy kierowniczkę?

xy
Gość
xy

Obie są siebie wart. Kierowniczkę pierwszą ,bo to ona wprowadza duży zamęt w ZPO.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No wiec jeśli to prawda to trzeba ją uwolnić od obowiązku niszczenia naszych mieszkańców. Ta pani nie jest chyba z naszego terenu. Celowo zatrudnia sie osoby z daleka żeby nie miały zahamowań przed niszczeniem naszych mieszkańców.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Państwa, jeśli ktoś z was ma w domu jeszcze taką gazetkę rozdawaną przez popleczników pana Piątka pod Piekoszowskim kościołem ( nie wiem czy pod innymi kościołami też), o nazwie chyba Kurier Wyborczy, to proszę ją zachować. Będzie ona idealnym odzwierciedleniem niesłychanej hipokryzji do jakiej zdolny jest polityk aby tylko dorwać się do władzy. Zapamiętajcie też tych co te gazetki rozdawali aby nie udało im się przy następnych wyborach przefarbować. Ja z tej gazetki która wciśnięto moim rodzicom pamiętam hasło NOWA JAKOŚĆ.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Mam, trzymam i zachowam dla potomnych!!! To tam piszą o cudach Piekoszowa, o nowej jakości i o drużynie marzeń. Już sam fakt rozdawania gazetki pod kościołem, był dla mnie oburzający i jednoznacznie dyskwalifikował Piątka oraz jego radnych.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pozwole sobie wrócić do mojego wpisu na niniejszym blogu jaki napisałem pod wpływem silnego wzburzenia jak przeczytałem tego kuriera Wyborczego. Oto mój wpis Wysłany 24.11.2014 o 12:45 Z racji kampanii wyborczej miałem zamiar aby nie wypowiadać sie do czasu wyboru radnych i nowego wójta, ale po tym jak matka pokazała mi szmatławca który ktoś jej wcisnał do rak pod kościołem oraz po zapoznaniu się z tym co tam tendencyjnie wypisano postanowiłem wyrazic swój pogląd na ten brud który tworzy wokół siebie Zbigniew Piątek. Na poczatek w oparciu o swoje doświadczenia z pseudonaprawą drogi pomiędzy Łaziskami a Piekoszowem pod Lasem oraz… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

sto lat Drogoszowej

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Panie Blog tu nie chodzi o mentalność !! lecz o sprawne prawo którego nie mamy w Polsce . Okazja czyni złodzieja , człowiek zasady jest ,,leniwy ” będzie odpoczywał kiedy tylko będzie miał okazje. Wiec proszę was bardzo NIE BĄDŹCIE NAIWNI ze trafi się w końcu uczciwy kandydat i będzie sielanka. Dziś sytuacja gminy to dramat musi oszczędzać na wszystkim przez minimum kolejne 12 lat by wyjść z długów – krótko ujmują kto by nie był wójtem i kandydatem faktem jest że w tej gminie będzie 12 lat SODOMY samorządowej . Oczywiście pracownicy będą dostawać uposażenie i pilnować planu oszczędnościowego… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Popieram!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Kilkakrotnie podnosiłem na tym blogu temat odsetek od pożyczek, próbowałem też dowiadywać się w gminie, na sesji budzetowej też nie padło ani jedno słowo o odsetkach. Operuje się samymi suchymi cyframi pożyczki, a przecież wiemy wszyscy jak to jest w praktyce z kredytem i odsetkami od niego, to pętla która zabija. Ciekawe kiedy dowiemy się o prawdziwej skali naszego zadłużenia? Chyba dopiero jak stanowisko ksiegowej – skarbniczki obejmie ktoś z nas, mieszkańców gminy i będzie oczywiście uczciwy.

maria
Gość
maria

W Chęcinach nie chodzi o sielankę czy tam temu podobne, chodzi o to, że gmina cała się rozwija – turystycznie np. To że jest rynek brukowany to dobrze ile miasteczek ma takie rynki, jakoś nie zauważyłam braku turystów w Podzamczu Chęcińskim, Tokarni samych Chęcinach. Teraz zajmą się sztolniami w Miedziance. Niezadowolonych mieszkańców ( tu kieruję swoje słowa do Pani Zaniepokojona ) będzie zawsze bez względu czy będzie się żyło lepiej czy gorzej.Pozdrawiam.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

musimy podziękować panu TD ze u nas tak jest

sasa
Gość
sasa

Czasu niestety nie da się cofnąć i przywoływanie byłego wójta nic nam nie da, tak jak nie ma co płakać nad wyborem obecnego. Mam nadzieję, że kolejny raz takiego błędu nie popełnimy. Teraz możemy skupić się na tym co aktualnie się dzieje. Mam nadzieję, że uda się w końcu uzyskać informację o sposobach zatrudnienia pracowników, czemu nie ma konkursów, czemu na bip nie ma wyników tych które rzekomo się odbyły? czemu na ważnych stanowiskach pracownicy są p.o. Kolejne sprawy to: problem ze śmieciami (wysypisko np. na ul. Piaskowej i w wielu innych miejscach) brak PSZOK, wałęsające się psy, smród z… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Proponuję mario zajechać do Chęcin i zapytać mieszkańców jak im się żyje i jak wygląda naprawdę rozwój turystyki! Ja takie informacje mam i dlatego z przekonaniem napisałam to co napisałam. Co do Miedzianki i sztolni to życzyłabym, żeby to był trafniejszy pomysł niż muzeum, które powstało na miejscu szkoły. 100 dzieciaków pozbawiono szkoły tylko po to, żeby tam teraz nikt nie zaglądał. A koszty utrzymania są i to niemałe (muzeum Miedzianka ma nawet swojego kustosza, którego nikt na oczy nie widział, a który pobiera adekwatne wynagrodzenie). Jedyne przedszkole w Chęcinach jest w opłakanym stanie, ale za to mają piękną halę… Czytaj więcej »

maria
Gość
maria

Zaniepokojona, zgadzam się z tym co Pani pisze, bo tak jest, ale z drugiej strony chodzi o to, że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Nie przywołam już żadnej gminy do porównania bo to nie ma sensu ale chciałabym aby tu w Piekoszowie zapanował taki rząd żebyśmy wszyscy byli zadowoleni. Pozdrawiam.

xy
Gość
xy

Podzielam wypowiedź Pani zaniepokojonej. Chcę dodać tylko jedną kwestię, iż dzieci z zamkniętej szkoły z gminy Chęciny, chodzą do szkoły na terenie naszej gminy. I to my mieszkańcy gminy Piekoszów dajemy na utrzymanie tych dzieci. Sądzę, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż gmina do każdego dziecka chodzącego do szkoły dokłada do subwencji 60%. Tak więc oświata w gminie Piekoszów zjada większość budżetu.

lukasz
Gość
lukasz

z jakiej miejscowosci?
ile tych dzieci?
i do ktorej szkoly?
konkrety mozna???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szkoła w Zajączkowie do niej uczęszczają dzieci z gminy Chęciny i szkoła w Łosieniu do niej uczęszczają dzieci z gminy Strawczyn i to do tych szkól pewnie najwięcej dokładamy. Sama subwencja idąca za uczniem nie wystarczy i dlatego tu mowa o 60% dokładki.

lukasz
Gość
lukasz

a nie pomyslales o tym ze wczesniej przez kilkadziesiat lat dzieci z gm piekoszow chodzily do szkoly w gminie Checiny???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ludzie mamy swoje problemy, a Chęciny niech rozwiązują swoje. Myślę, że naszych absurdów w gminie jest sporo więc skupmy się na nich.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zastanawia mnie jak to jest,zwalnia się panie z ZPO Piekoszów tłumacząc to oszczędnością,a przyjmuje się do gminy nowych urzędników,nie widać tu logiki,chyba,że zwolnieni utworzyli etaty dla tych urzędników,tak jak to miało miejsce wcześniej,zatrudnienie pani doradcy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

CZY MOŻESZ POWIEDZIEĆ KTO JEST PRZYJĘTY

saskya
Gość
saskya

Ale na doradcę wójta nie trzeba ogłaszać konkursu, chyba na blogu ktoś to już wyjaśniał. Zresztą mamy tu prawnika, więc pewnie się wypowie na ten temat.
A o jakich stanowiskach mówisz? Na bipie jest tylko konkurs na sekretarza gminy.

sasa
Gość
sasa

Panie blogu na bip urzędu są ogłoszone dwa przetargi jeden na utworzenie PSZKOK a drugi na Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt oba powyżej 30 000 euro. Może warto się pochylić nad tą sprawą bo coś mi się wydaje że znowu duże pieniądze wyjdą z gminy. Zwłaszcza ze przetarg na PSZKOK na okres od maja do grudnia 2015 r.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy spotkanie pana wójta z rodzicami w szkole ma związek z oszczędnościami w oświacie?

pp
Gość
pp
lukasz
Gość
lukasz

ktore?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rady społeczne co to za twór i do czego ma służyć? jedno co pewne to będzie większe zamieszanie, bo ile Polaków to tyle mądrali. A tak na marginesie to kto należy do tej rady przy ośrodku zdrowia?

jb
Gość
jb

A może by postawić parę fotoradarów była by dodatkowa gotówka dla gminy

ZZ
Gość
ZZ

Też popieram!
Pod warunkiem że gmina zainwestuje we własny radar, a nie będzie wypożyczać.
Myślę że inwestycja by się szybko zwróciła.
Do tego dwóch pracowników i na pewno byloby bezpieczniej!

kronikasz
Gość
kronikasz

Emil Rau by pszyjechalby, pokrecilby sie po gminie.
Przyjechalby.Pofilmowalby.
Poszloby na tvn-ie.
A nie jakies tam podpierdulki?

ZZ
Gość
ZZ

Radar dla gminy! Radar dla gminy! Radar dla gminy!
Sam z honorem zaplace pierwszy mandat!