Po przedszkolu czas na szkoły. Czy likwidacja to sposób na problemy?

Sytuacja w gminnej oświacie jest trudna i trzeba coś zaradzić. Wójt chce powołać społeczną radę do spraw oświaty, składającą się z rodziców, nauczycieli i radnych. Wszystko wskazuje na to, że w planach jest zamykanie szkół w naszej gminie.

W czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie odbyło się spotkanie, które zwołał wójt Zbigniew Piątek. Powiedział do zebranych, że trzeba powołać „Społeczną Radę ds. Oświaty” w jej skład według miałoby wejść po 8 rodziców i 8 nauczycieli z każdej planowanej do likwidacji szkoły i 3 radnych. Na spotkanie zaproszone zostałt trójki klasowe ze wszystkich szkół.

Wójt Zbigniew Piątek i kierownik wydziału oświaty – Mirosław Kowalski zakomunikowali rodzicom, że jest trudna sytuacja w oświacie i trzeba coś zaradzić. Rodzice byli zaskoczeni, bo wcześniej nie wiedzieli czego ma dotyczyć spotkanie.

Które szkoły mogą zostać zlikwidowane? Nieoficjalnie mówi się o Micigoździe, Górkach Szczukowskich i Brynicy.

62
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
izetKSUTomekgóral niskopiennyxx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

czy mi sie wydaje czy ktos w kampani wyborczej zapowiadal ze jak zostanie wojtem to nie bedzie likwidowal szkol??? a przepraszam zapomnialem skonczyla sie kampania wyborcza a no i przeciez to radni podejmuja taka decyzje a nie wojt on tylko wykonuje…

obywatel
Gość
obywatel

Dobrze w takim razie miejcie wszędzie szkoły nawet 100 m od domu bo wam to ułatwi życie ale nie narzekacie ze nie macie dróg chodników itp.

zenek
Gość
zenek

a w ktorj miejscowosci tak jest ze kazdy ma szkole 100m od domu???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najłatwiej likwidować, trudniej tworzyć. Myślę, że sieć naszych szkół jest nieracjonalna, trzeba to przemyśleć, ale tymczasem oszczędności można szukać np. obniżając uposażenie dyrektorów o 50% i to nie jest przesada. jak widzę, bo mieszkam w okolicy szkoły to oni się nie przemęczają przyjeżdżają na godzinę, dwie i po pracy to po co tak wysokie dodatki. Jakie? wystarczy wejść na BIP i wszystko jasne. Mamy oszczędzać to wszyscy, a nie tylko mieszkańcy. Inny sposób oszczędności to 1 dyrektor i kierownicy szkół za dużo mniejsze pieniądze. To jest rozwiązanie bo i tak kasa gminna na minusie to czym tu zarządzać. Panie wójcie… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Ja byłam n tym spotkaniu,, i jestem zadowolona z przebiegu rozmowy.Nie było nic o zamykaniu szkoły i bicie piany nie jest wskazane. Zmiana osobowości prawnej na której nie straci moje dziecko mnie satysfakcjonuję .Nauczyciele w końcu zaczną pracować jak ludzie .W stowarzyszeniu czy fundacji będą pracować po 33 godzin tygodniowo , a zarobki z 4000 zł spadną do 2500 zł.Rozmówca wyżej ma rację i warto się dyrektorom przyjrzeć,podobno dostali 1000 zł podwyżki za poprzedniego Wójta.14 dyrektorów x 12 m-c x 1000 zł i suma jest.pozdrawiam i nie straszcie ludzi

lukasz
Gość
lukasz

hahaha ktory nauczyciel zarabia 4 tys miesiecznie????

Waldek
Gość
Waldek

a skad Ty 14 dyrektorow wzielas???
moze wielce szanowny Pan wojt zaczal by od siebie/urzedu/rady gminy oszednosci
15 radnych x 600 zl x 12 miesiecy a doradca pana wojta jak rozumiem finansowanie doktoratu tez sie skonczy
rozumujac w ten sposob mozemy w nieskonczonosc wymieniac argumenty nikt nikomu nie bronil isc na studia

zenek
Gość
zenek

skoro uwazasz ze nauczyciele nie pracuja jak ludzie to zapraszam chetnie pokaże Ci jak wyglada moj dzien pracy

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Zaraz zaraz, o jakim stowarzyszeniu lub fundacji mowa? To chyba żart jest z tym co Pani pisze? Szkoła ma być oddana w czyjeś prywatne ręce? Czy wy zdajecie sobie sprawę o czym piszecie? Tzn ma być stworzony jakiś nowy twór z prezesami, wice-prezesami ich sekretarkami i sekretarzami którzy mają przejąć ( położyć łapę ) szacowną instytucję która uczy i wychowuje nasze dzieci? To chyba jakiś czarny żart? Albo to Pani rozsiewa jakieś bzdury z tymi stowarzyszeniami i fundacjami? A w ogóle to w jakim charakterze była Pani na tym spotkaniu? Jako kto?

nauczyciel
Gość
nauczyciel

Nie, nie, panie Zenku. Nie trzeba zapraszać konkretnie na pokazową lekcję. Wystarczy niech pani Beatka przyjdzie na przerwę i zobaczy jak to jest przez 10 minut stać na dyżurze myślę, że już to wystarczyłoby dostatecznie. Współczuję nauczycielom pracującym w szkole integracyjnej… Co tam dopiero musi się wyczyniać.

maria
Gość
maria

Widzi Pan panie Pawle – ciemnogród i tyle. Powtarzam ludzie nic nie rozumieją. Pozdrawiam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dzień dobry Pani Mario. Wie pani, ja myśle, że ludzie rozumieją tyle, że nikt już nie wierzy, że mozna coś dobrego dla gminy i społeczności zrobić. Poza tym ludzie tez niewiele wiedza, nie maja pojęcia o panujących układach. Dziś jest tak, że stworzyła się struktura Dyerektor nad którym nikt nie ma kontroli, jego zastępcy którzy nic nie maja do gadania, następnie specjalnie dobrana kierowniczka które donosi tym wyżej obiadki ze stołówki oraz zasłyszane oraz wymyślone ploty, nastepnie jest grupa zastraszonych i gnębionych oraz zaszczutych nauczycieli oraz na samym dole jest gromada dzieci o których dobro tak usilnie wszyscy walczą. No… Czytaj więcej »

xy
Gość
xy

Ma Pan 100% racji dobro dzieci w ZPO w Piekoszowie jest na ostatnim miejscu.

maria
Gość
maria

Panie Pawle, konkretnie chodziło mi o to stowarzyszenie co to ma „przejęć szkoły” .Prawdą jest, że gdyby się tak się stało najpierw musi być likwidacja szkoły istniejącej. Za tym idzie zwolnienie wszystkich pracowników. Nowy pracodawca w tym wypadku stowarzyszenie dobiera sobie kadre w/g swoich upodobań. Tu się zgadzam z Panem gdzie te szkoły w których była dyrekcja, nauczyciele, wożni itd. Nie ma – zawód nauczyciela jest trudny. W dzisiejszych czasach nie ma poklasku a tylko nieliczni nauczyciele wywiązują się ze swoich obowiązków. Zgadzam się z Panem ” nauczyciel ” wystarczy przyjść na 10 minutowa przerwę i zobaczyć jak jest. W… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

likwidacja szkół może się odbyć tylko do lutego ,czyli w tym roku nie ma likwidacji

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Mnie zastanawia, dlaczego właśnie te szkoły są wytypowane do zmiany osobowości prawnej? Czy to koniec zmian, czy dopiero początek?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kto wytypował te szkoły

Beata
Gość
Beata

Panie blogu, nie ma Pan pojęcia o szkole i nauczycielach. Mieszka Pan od kilku lat w naszej gminie i sieje i podburza Pan ludzi. Naszej gminie potrzebna jest cisza i spokój, bez względu kto rządzi PIS,PSL czy PO. To są ludzie . Śledzę bloga od początku jest Pan , na NIE ze wszystkim. Proszę zrobić coś samemu, proszę zaangażować się w jakąś inicjatywę ( nie polityczną) i w tedy porozmawiamy. Nikt nikogo w tej gminie nie trzyma, drzwi otwarte. Jako rdzenna mieszkanka , mam dość ludzi z roszczeniami. Pracuję za 1890 zł i nie narzekam, a nauczyciele jeszcze chcą strajkować… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nawet pomilczeć troche nie dadzą tacy jak Pani Pani Beato. Miałem trochę zajęcia przy hodowli gołębi, każdą wolną chwilę przesiadywałem w gołębniku, bo to teraz najważniejszy okres hodowli, chciałem też dać odpocząć od siebie Panu Blogowi bo chyba załatwiał on jakieś swoje sprawy ale nie mogę milczeć na to co Pani tutaj wypisuje. Komu Pani zarzuca podburzanie? Kto niby burzy tutaj spokój i cisze w Naszej Gminie? My, którzy tutaj sie udzielamy? Pani raczy chyba żartować. Ja rozumiem, że chcielibyście mieś święty spokój od mieszkańców Gminy Piekoszów i spokojnie ograbiać nas z tego co jest jeszcze do zagrabienia, ale niestety… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Panie Arabasz czy może Pan odpowiedzieć na jedno pytanie, dlaczego Pan nic nie robił jak był T.D wójtem. Jak odpowie Pan szczerze czy były rodzinne powiązania , a może przyjaźń ?Każdy wie , dlaczego. Mieszkamy w jednej miejscowości i znamy się dobrze a Pan udaje świętego i naprawia coś co mogło być całe. Ale …

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pani, z Dąbrową nie łącza mnie żadne związki rodzinne ani też towarzyskie. Widywałem go bardzo sporadycznie jak jechał swoim VW. Nigdy nie rozmawiałem z nim na gruncie prywatnym dłużej niż 15 sekund. Tzn były dwa takie przypadki, raz jak stałem pod gminą samochodem to przechodził i zwrócił mi uwagę że stoję za blisko przejścia, a dwa to w sklepie u Cedry podleciał kiedyś się przywitać. Tyle Pani Beato. Jak był on wójtem to moje życie składało sie z pracy i utrzymania domu, rodziny, obejścia, mieszkam 5 km od Piekoszowa, nikt z mojej rodziny w gminie nie pracował więc żadnej… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

coz za pamiec

Anonimowo
Gość
Anonimowo

byla sekretarka…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Droga Beato to pani jest ze wszystkim na NIE. Wg pani nauczyciele źle pracują i za zbyt duże pieniądze, pan blog robi złą robotę nawet praca panią nie satysfakcjonuje, bo zbyt mało pani płacą, a może to pani pracuje za karę i się wszystkiego czepia. PAN BLOG DROGA PANI ROBI ŚWIETNĄ ROBOTĘ, czego nie można powiedzieć o pani.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie należę do wielbicieli tego bloga ale uważam ,że jest potrzebny bo daje możliwość wypowiedzenia się ludziom o nie koniecznie przewidywalnych poglądach. Oczywiście można z góry przewidzieć wypowiedzi niektórych komentatorów, którym wydaje się że im więcej piszą to tym lepiej są postrzegani. Szczytem wszystkiego jest jak niektórzy wypowiadają się w imieniu wielu- na podstawie jakiego mandatu?Ale ad rem czyli dorzeczy. Nie jest tajemnicą,że na szkoły w naszej gminie wydaje się więcej niż możliwości gminy pozwalają. Dlatego należy przeprowadzić gruntowną reformę (restrukturyzację) oświaty. Należy rozpocząć od analizy potrzeb wynikających z kształtowania się potrzeb nauki dzieci już narodzonych z założeniem ,że odległość… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Anonimie, a może by tak ze trzy takie zespoły powołać? Dlaczego jeden? Gmina jest bogata. Powołajcie takie trzy …… albo i ze cztery takie zespoły które stwierdzą, że „słońce pokazuje się na wschodniej a zachodzi na zachodniej stronie kuli ziemskiej”. Czyli rzecz tak samo oczywistą jak sytuacja w piekoszowskim szkolnictwie. Ale wg Pana to musi stwierdzić specjalnie powołany zespół. Zapytam jeszcze czy sfinansuje pan z własnej kieszeni jego powołanie i funkcjonowanie?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Taki zespół może nic nie kosztować. Radni i kierujący placówkami dodatkowej kasy nie wezmą a członkowie komitetów rodzicielskich pracują społecznie i im chyba najbardziej zależy na dobrych rozwiązaniach dla swoich dzieci. Panie Pawle jak Pan ma dobre rozwiązanie to niech je Pan opublikuje. W mojej ocenie każdy dobry pomysł jest warty uwagi a szkoły nie mają barw politycznych.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Skoro Pan pyta to odpowiadam. Proszę zwolnić wszystkich dyrektorów i ich zastępców ze wszystkich szkół w Gminie Piekoszów, na ich miejsce pozostawić łebskiego kierownika w każdej szkole, natomiast w miejsce zwolnionych dyrektorów proszę powołać jednego menagera który obejmie opieką wszystkie szkoły. Moim zdaniem wydatnie uzdrowi to funkcjonowanie szkól. Czym mniej wichrzycieli tym lepiej.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To nie tak łatwo zwolnić dyrektora wybranego z konkursu. Przypominam,że konkursy odbywały się jeszcze za poprzedniego wójta. Też jestem zdania,że gminną oświatą powinna rządzić jedna osoba na umowie dyrektorskiej, no może z jednym zastępcą i w każdej placówce administrator. Ale czy taki model zostanie zaakceptowany przez radę a prze de wszystkim nauczycieli. Trzeba by za tym trochę po lobbować.

Rodzic
Gość
Rodzic

Dziwne zbliżają się wybory to zaczyna się mówić o likwidacji szkół, pewnie kolejnym tematem będzie woda na zachodniej części gminy i tak cały czas do znudzenia. Intrygi, wojny podjazdowe i g z tego. Nie ma kasy i tyle więc poco bić pianę.
Ilu dyrektorów jest mieszkańcami naszej gminy z tych chyba 14 jak doczytałem wyżej, to co mi wiadomo to 1 zabawne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A to już dzięki p D, który tak kierował konkursami, że wszystkich mieszkańców wyautował. To samo chciał zrobić z nauczycielami ale nie zdążył. I dobrze.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Przypadek ?? Na Jaworzni Pani dyrektor Drogosz już w ubiegłym roku zarejestrowała stowarzyszenie i dumnie to ogłaszała na festynie z okazji otwarcia boiska szkolnego. Ewidentnie sprawa jest ustawiona od ponad roku macie wiec przykład jaki słowny jest Pan wójt !!! I podzielam tutaj wypowiedz Pana Pawła ze stowarzyszenie lub fundacja wiąże się z Prezesami i całkowitą prywatnością w działaniu władz tego lub innego stowarzyszenia wiec mieszkańcy kosa na sztorc i trzeba iść na takie spotkanie i wytłumaczyć im że taka szkoła jak w jaworzni to była budowana przez mieszkańców w czynie społecznym. Macie przykład ZUK stworzonego przez Tadeusza D. ZUK… Czytaj więcej »

zenek
Gość
zenek

Szanowni Panstwo zanim zaczniecie pisac komentarze w tym temacie prosze o zapoznanie sie z ustawa Karta nauczyciela oraz z ustawa o systemie oswiaty i dopiero wtedy oceniajcie czy nauczyciele, dyrektor pracuje duzo czy malo i ile zarabia

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wiem, bo znam nauczycieli w ZPO w Piekoszowie, że są tacy , którzy zarabiają po 4 tys. na rękę. Ale nie znam szkoły, w której dyrekcja nie ma godzin dydaktycznych o wice już nie wspomnę. Widocznie gminę na to stać, albo ma taki gest. Niech więc się zdecyduje i nie biadoli, że wydatki na oświatę rujnują budżet gminy. Żałosne to a wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dyrekcja szkoły nie może mieć godzin dydaktycznych z bardzo prostego powodu, a mianowicie z takiego, iż nie miała by czasu na to. Sadzenie się ze zwolnionymi nauczycielkami oraz grożenie innym sądami jest zajęciem wyczerpującym i absorbującym czas. Kto by się tam przejmował jakimś tam nauczaniem dzieci. Dzieci potrzebne są tylko jako statystyka do podziału kasiory.

xx
Gość
xx

A wykłady na kieleckich uczelniach to pikuś?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jednak gmina ma pieniądze skoro stać ją na koszty sadowe z tego co pamiętam to było trochę tych zwolnionych nauczycieli i to chyba prawie dwa lata już się sadzą a to kosztuje. Jeśli chodzi o uczniów to liczą się tyle co klient w sklepie ważne żeby był, dzieci w szkole to czysta statystyka nikt tak naprawdę się o ich dobro nie martwi licza się wyniki i statystyki czysty biznes. Smutne to , ale prawdziwe.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Czy to zbieg okoliczności, że wytypowane miejscowości i szkoły reprezentują radni z „opozycji”?
A Wójt taki Prawy i Sprawiedliwy!?

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Zaprawdę, ludzie, powiadam Wam – błądzicie! Kto Wam dał prawo do krytykowania naszego nieomylnego, słusznie wybranego, najprzystojniejszego, najmądrzejszego etc.etc Pana Wójta i Jego najświatlejszych urzędników /przydupasów/? Gminie potrzebny jest spokój i nie wychylanie się /tak kiedyś pisało na oknach w pociągach PKP, a to mądra była instytucja/ żeby Miłościwie Nam Panujący wraz z Drużyną Marzeń i cały Urząd Gminy mogli z całych sił działać dla naszego, mieszkańców gminy, dobra. Wszak Oni chcą naszego dobra, czyż nie? /ja swoje dobro już ukryłem :)/. Dlatego zgłaszam pilny wniosek o natychmiastową likwidację tego bloga, a prowadzącego należy eksmitować z naszej gminy – wtedy… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ależ Panie Góralu, ja absolutnie nie chcę nikomu w niczym przeszkadzać!!!! Ja jestem zwolennikiem harmonijnej współpracy!

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Góralu, czy Ci nie żal…?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Po co tu pisać, gadać miedzy sobą skoro i tak zrobią to co zechcą. Traktują nasze społeczeństwo jak ciemny motłoch, który poszczeka, a nic więcej nie zrobi. Kwestia czasu i szkoła pójdzie w prywatne ręce a my będziemy płakać i płacić. Wielu wytyka błędy, wójt też o nich dobrze wie, a nic nie robi w tej kwestii np. o stanowisku kierowniczki w szkole, które zostało stworzone pod osobę wiedział od dawna i co? nic. Czego my tu oczekujemy cudów?

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

„Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.”
Słyszycie, wilki?

KSU
Gość
KSU

Troszke mnie dziwia te dywagacje na temat likwidacji szkol. Niestety sytuacja demograficzna w calej Polsce jest dramatyczna. I ma to odzwierciedlenie w naszej gminie. Wczesniej czy pozniej musialo dojsc do tego, ze i u nas beda tego tupu problemy. Prosze sobie wpisac w google liczba uczniow gmina piekoszow, jest tam taki raport w pdf. Wynika z niego, ze na przestrzeni ostatnich 3 lat liczba uczniow naszej gminy w szkolach podstawowych zmniejszyla sie o ok. 60. Liczby nie klamia znaczy to tyle, ze z mapy naszych placowek oswiatowych ginie taka szkolka jak np.w Micigozdzie. Raczej nie zanosi sie, ze Polki beda… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

ale z drugiej strony urodzilo sie 42 osoby w jednym tylko roku wiec nie wydaje mi sie aby Twoj osad byl miarodajny
po 2 z tego co mi wiadomo to szkola nie „zniknie” a zostanie przejeta przez stowarzyszenie /fundacje suma sumarum zostanie zmieniony organ prowadzacy

KSU
Gość
KSU

Chyba 142?? 🙂 42 to na dwie klasy nieliczne Tomku. 🙂 o ile mnie pamiec nie myli w moim roczniku bylo nas ok 90 tylko w sp. Piekoszow. W Jaworzni bylo ok 40 wiec sila rzeczy, jest troszke mniej mlodego pokolenia. W interesie spolecznym jest pozostawienie przy zyciu szkol, zwlaszcza tych podstawowych. Wiadomo, ze dzieci czuja sie bezpieczniej w swoim srodowisku. Dzieki stoearzyszeniom i funndacjom patwiej jest obejsc relikt PRL zwany karta nauczyciela. Badz co badz akt prawny odstajacy od realiow aktualnej sytuacji na rynku pracy. Faktem jest, ze zaistnialy stan rzeczy jest efektem zamierzonych dzialan Donalda i jego swity.… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

przyrost naturalny w gm Piekoszow w 2013 r. wyniósł 42 osoby
odnodnie podnoszenia pensji nauczycielom masz wiecej takich anegdot ??? jeszcze nigdy sie tak nie usmialem hahahahahahhaah dobre naprawde dobre musze ci dobra wodke postawic

KSU
Gość
KSU

Drogi Tomku czy zyczysz sobie wklejania linkow z prezentacja danych o tym jak zmienialo sie minimalne wynagrodzenie nauczycieli w ostatnich kilku latach. Jaka byla dynamika w porownaniu do zmian np. Najnizszej krajowej??? Czy mam takze wklejac link do kazdego rozporzadzenia w tej sprawie??? Chyba poszukanie tych informacji w google nie boli?? Nie jest moja intencja grzebanie w portfelach nauczycieli, bardziej interesuja mnie moje wlasne pieniadze. Bardziej chcialam zwrocic uwage na to, iz w naszej gminie nastepuja procesy ktore sa wynikiem ogolnopolskich trendow spoleczno-ekonomiczno-socjologicznych. Nie powinno to byc dla nikogo zaskoczeniem, ze wpadamy w dolek demograficzny. Juz kilka lat temu niepracujacy… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

nie zrozumie syty głodnego bo ich rożnią apetyty
zapraszam do rozmowy codziennie zazwyczaj po 16 „Eros Bendato” na krakowskim Rynku Głównym

KSU
Gość
KSU

Panie Tomaszu, w innym wypadku bym sie smiala. Ale zwazywszy, ze jest to forum publiczne i wypowiedzi na nim maja na celu ocene sytuacji naszej gminy tudziez uswiadomienie czegos maszym notablom, pokazanie naszym wladzom, ze patrzymy im na rece. Tymczasem pan ostatnim postem sproeadzil to forum do poziomu rzetelnego dziennikarstwa pudelek pl lub innego pomponika. Panie Tomaszu to nie to forum… Kiedys byla taka gazeta Nie. Moze reaktywacja…??

izet
Gość
izet

Dla zainteresowanych: Szkołę można przekazać fundacji lub stowarzyszeniu (a dokładnie osobie prawnej lub fizycznej) w dowolnym momencie w ciągu roku – nie trzeba jej likwidować, pod warunkiem, że uczęszcza do niej nie więcej niż 70 uczniów. Co istotne – szkoła w takim przypadku nadal jest publiczna, gmina zleca tylko zadanie jej prowadzenia, może ją w każdej chwili „odebrać”. Co się zmienia??? Dla dzieci – PRAWIE NIC, dla nauczycieli – BARDZO WIELE. Tracą przywileje wynikające z Karty Nauczyciela i przechodzą na warunki Kodeksu Pracy. Bo to przywileje KN sprawiają, że gmina musi do edukacji dopłacać. Napisałam, że dla dzieci prawie nic… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W Echu Dnia jest artykuł o aresztowaniu podejrzanego o podwójne morderstwo w Kielcach. Proponuje poczytac i skojarzyć fakty. http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150427/POWIAT0104/150429056 co prawda od dawna wiedziałem o kogo chodzi, ale po co ma mi ktoś wydzwaniac i straszyc sądami.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Osada Piekoszów pod Lasem jest usytuowana na lekkim wzniesieniu, jak jestem na podwórku to widzę okolice tej wieży ciśnień na górce koło szkoły. Ostatnio widze jakies ciemne chmury nad tą wieża ciśnień, co wy tam Mieszkańcy Piekoszowa wyprawiacie ? Stamtąd mam internet, i mam jakies zakłócenia w dostawach fal radiowych z anteny na tej wieży ciśnień.

lukasz
Gość
lukasz

wieża ciśnień jest koło szkoły więc tu zemsta jest podwójna…